Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Kad igramo 3-5-2 mislim da ćemo uvek videti Mitrovica i Bukarija kao ving bekove. Vezni red Stamenić-Hvang-Ivanic će svakako dosta posla i u odbrani da odradi i po koncepciji bi trebao mnogo bolje da funkcioniše kao vezni red u toj formaciji od sredine u reprezentaciji gde pored Sergeja i Tadica često jedan Lukic mora da odradi ogroman posao sto se odbrane tiče pogotovo u fazi tranzicije. Mislim da ćemo svakako protiv Jang Bojsa igrati u takvoj formaciji. Protiv Sitija i Lajpciga već moguće da ćemo videti 4-3-3 gde bi Rodic i Degenek bili bekovi. Te dve formacije smo videli i u LS kad je Barak vodio Makabi: 

 

Glazer - Dragovic, Mijailović, Degenek - Mitrovic, Stamenić, Hvang, Bukari - Ivanic - Olajinka, Ndiaje 

 

Glazer - Rodic, Dragovic, Djiga, Degenek - Stamenić, Hvang, Ivanic - Olajinka, Ndiaje, Bukari

 

Malo se još nadam da ćemo opet videti starog Spajića. Godinu dana nije igrao posle povrede, sad je opet pola godine u punom trenaznom procesu. Rekao bih da je još rano da ga otpisemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Изгледа да ће цена пакета, ако га уопште буде било у продаји, бити иста као цена сезонске ако сам добро скапирао. Мада нормално је да клуб хоће више сезонских да на свакој утакмици буде преко 25 000 а не Јанг Бојс 55000 а после Јавор 9 000. 

 

https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3744648-otkrivamo-zvezdin-plan-za-pakete-karata-za-ls-mnogi-nece-moci-da-gledaju-siti-lajpcig-i-jang-bojs-na-marakan

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kendrick said:


Meni se čini najizglednije da će pokušati sa Rodićem kao štoperom van poseda, pa bi se formirala odbrana sa četvoricom, gde jedan od inicijalnih štopera prelazni na desnog beka, verovatno Degenek ili ovaj novi iz Bazela.

 

Počelo je dosta timova to u poslednje vreme da radi, jedan bek/wingback dobije slobodu da izlazi visoko i širi, dok se drugi ponaša kao štoper, uglavnom zbog fizičkih ili tehničkih limitacija. Češće je kod ekipa sa četvoricom pozadi po difoltu, ali ima i drugih primera. 
 

Njukasl je to odlično radio prošle sezone, mada je to i bio deo plana kod njih, jer je Trippier idealan igrač koji grli liniju i izleće visoko sa odličnom loptom, a Burn je levonogi dvometraš, idealan za trećeg štopera. 

 

Slazem se.

 

O ovome sam pricao na ovoj temi jos pre 2 i po meseca.   

On 6/24/2023 at 1:08 AM, Kooineeperk said:

Kako deluje po ovim pojacanjima, izgleda da cemo se kombinovati sa 3<->4 u defanzivi, kada se napada da Azarov bude taj koji ide napred a da ostajemo sa Dragovicem, Erakovicem i Degenekom pozadi (to ne bi mogao da bude Vigo). U nekim situacijama ako bude igrao Vigo tog ofanzivnog beka, onda mozda Rodic bude onaj koji ostaje sa Dragovicem i Erakovicem (a tu je i Spajic). Ne znam, neko je pominjao da Barak Bahar voli tu transformaciju pa ja samo zamisljam kako bi to moglo kod nas da izgleda. 

 

Glazer na golu, Degenek desni bek / bek, Ado defanzivni vezni, Stamenic defanzivni vezni / vezni, Olajinka levi ofanzivni krilni / centralni napadac, Late Lat centralni napadac.

 

 A i pre mesec dana: 

On 8/6/2023 at 7:28 PM, Kooineeperk said:

Lepo je sve ovo ali da mi vidimo kako to izgleda kada ne povedemo odmah i kad protivnik ima jaci i smisleniji napad, da li nam radi transformacija iz 3 u bekovskoj liniji u 4 ili 5 cak, kako to izgleda kada nas neko pritisne

 

 

 

Samo tada nisam znao da cemo se ovoliko pojacati odnosno prodati (Azarov, Erakovic) 😄  

Link to comment
Share on other sites

Degenek i Rodic kao bekovi na LS nivou su presmešni, Rodic nije mogao da isprati krila Totenhema i Bajerna ni pre 4 godine. Ne samo da ne bismo dobili ništa u defanzivi nego bismo i izgubili. Kakvi god bili Bukari i Mitrovic, pa i Nedeljkovic, oni su barem brzi i imaju pluca. 

 

Stvarno bi bilo neozbiljno ocekivati da posle 3-4 meseca uigravanja odemo na Etihad i probamo nesto skroz novo, a sto smo vec isprobavali pre 4 godine i bili ozbiljno naduvani, cesto i bez suta na gol.

 

Ja sam prilicno uveren da Bahar na Etihad izlazi u sastavu:

 

Glazer, Degenek(Mićko), Dragović, Đigu, Bukari, Mitrović, Hvang, Stamenić, Ivanić, Kraso, Olajinka.

 

U rotaciji jos Kanga/Kangva(sa manjom minutazom), Šerif sa nekih 30 min, uz izvesne promene na jednom ili oba boka zbog visokog tempa i mogucom zamenom 1 stopera ako neko ne bude mogao da izdrzi. 

Link to comment
Share on other sites

Ako budu Rodić i Degenek igrali bekove u prvih 11 bukvalno zaslužujemo da završimo grupu sa nula osvojenih bodova. Rodić je jedan od najraspalijih igrača u rosteru. On je u domaćoj ligi minus igrač. Degenek nikad nije ni bio ništa više od prosječnog igrača, a sad nije ni to. Liku je CV Minhen1860, Jokohama i Kolumbus. I sad smo se istripovali da će on da zamijeni Erakovića i da bude stub odbrane. 

Edited by Wake in Fright
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni sam ne znam na koju foru je Rodic prošao filter kod Bahara....iskreno ocekivao sam da ga precrta u paketu sa Gobeljicem i ekipom.

Covek nije spreman vec par sezona za vise od 50 min fudbala domace lige, a za Evropu da ne govorimo. To mu koliko vidim ponovo prolazi. Covek je sinonim za lenjost. I sada se opet spominje u nekim kombinacijama  za LŠ. Pucamo sami sebi u noge. 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Milan Rodic nije dobro resenje u ovakvoj konstelaciji ekipe, ali pljuvati ga, stavljati u dzak sa kojekavima i pricati da je lenj je zaista van svake pameti.

Dovodjenje Rodica pre onoliko sezona, uz njegov nemerljiv doprinos dobrim retultatima Zvezde kao ono sto je iz toga proizaslo, bio je potez prvog reda jer na tako deficitarnoj poziciji on je apsolutno bio najbolje domace resenje.

 

Sada su stvari drugacije, ali ne sme se po Rodicu pljuvati.

Edited by Manoly
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Da ne pričamo kako smo tek amaterski zatvorili poziciju štopera. Klinac od 20 godina, koji nije igrao u Bazelu, dolazi tu kao neki spasilac. Umjesto da se dala lova dobrom štoperu. Da se barem pokuša zakrpiti onaj jad od odbrane. 

 

Imam osjećaj da je i Šerif solidno precijenjen. Nešto mi je njegova karijera generalno bezveze, ali mora se reći da dolazi u dobroj formi. 

 

Korejanac je stvarno top pojačanje u najavi. Tu se nema ništa prigovoriti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Wake in Fright said:

 

Imam osjećaj da je i Šerif solidno precijenjen. Nešto mi je njegova karijera generalno bezveze, ali mora se reći da dolazi u dobroj formi. 

 

Korejanac je stvarno top pojačanje u najavi. Tu se nema ništa prigovoriti. 

 

Jebem li ga al izgleda stvarno ima nesto u nauci o imenima. Ne mogu ozbiljno da shvatim nekog ko se zove Serif. Ajde da je Zan Filip il Piter, nesto plemenito, klasno, aristokratski, ili Osman, da vuce na Gundulica i Muharema Serbezovskog, znaci opet nesto sa stilom. Serif tacno asocira na kaubojstinu neku, nesto raspojasano. A tek onaj Djiga. To tek da ne spominjem.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Wake in Fright said:

Džordž Best može da bude samo vrhunski dribler u fudbalu. Ne može da bude igrač golfa ili stonog tenisa. 

Jel je to Andjusov recnik i logika. Iz mog ugla bolje je bilo da smo dali 1.5 miliona za pozajmicu Isidora (mislim da je ta prica oko pozajmice bila akuelna).  Govorimo o ekipi i neuskladjenosti linija. MIslim da bi prvo trebali da goorimo o izlaznim transferima i rasterecenju grupe. Verujem da ce se vec na polusezoni raditi doselekcija za narednu godinu tj. za prolece u Evropi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Wake in Fright said:

Ako budu Rodić i Degenek igrali bekove u prvih 11 bukvalno zaslužujemo da završimo grupu sa nula osvojenih bodova. Rodić je jedan od najraspalijih igrača u rosteru. On je u domaćoj ligi minus igrač. Degenek nikad nije ni bio ništa više od prosječnog igrača, a sad nije ni to. Liku je CV Minhen1860, Jokohama i Kolumbus. I sad smo se istripovali da će on da zamijeni Erakovića i da bude stub odbrane. 

Eraković ispade po pisanjima ovde elitni štoper a dečko je odigrao vrlo malo fudbala u ozbiljnoj konkurenciji, Degenek je igrač od kojeg tačno znaš šta možeš da očekuješ i koji uglavnom pruža partije srazmerno kvalitetu koji poseduje. Naravno da je trebalo dovesti još jednog štopera koji  može odmah da igra na zavidnom nivou pošto je Mićko prinudno rešenje a očito da Spajić i Milun nemaju više kvalitet za prvu postavu. Ovaj novajlija je za sad nepoznanica a sve i da je solidna trebaće vrmee da se uigra sa ostalima. Lično očekujem trio Degenek- Dragović -Rodić dq započinje utakmice. I ne plašim se za njih uglavnom su bili uspešni u zvezdinom dresu. Veći problem su bočni igrači i to kako će odigrati Bukari i Mitrović je ključno za uspeh Zvezde.  

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cao, nisam puno pratio ovu temu kada je krenula prodaja sezonskig, medjutim u medjuvremenu smo odlucili starom da uzmemo sezonsku za rodjendan. 
Zanima me ako uzmemo online kako to funkcionise kasnije? Oni bi trebalo da posalju sezonsku na adresu? Sta ako je ta adresa u BiH?
Isto tako ako odem tamo da uzmem, da li dobijam odmah sezonsku u ruke ili je opet neka procedura?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pacino said:

Cao, nisam puno pratio ovu temu kada je krenula prodaja sezonskig, medjutim u medjuvremenu smo odlucili starom da uzmemo sezonsku za rodjendan. 
Zanima me ako uzmemo online kako to funkcionise kasnije? Oni bi trebalo da posalju sezonsku na adresu? Sta ako je ta adresa u BiH?
Isto tako ako odem tamo da uzmem, da li dobijam odmah sezonsku u ruke ili je opet neka procedura?

Ako odes na Marakanu odmah ti rade clansku i sezonsku. Za Bih ne znam koliko se ceka. Ja sam se cekao 8 dana. Neki znatno duze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas sam dobio info od coveka koji radi u marketingu Zvezde, da je prodato oko 20 hiljada sezonskih.  Nema tačno u broj info,ali da se cifre krecu u tom broju. Udarna prodaja je bila sad za rodjendan Marakane, i nakon izvlačenja grupa u LŠ...i da i dalje ide sasvim lepo. 

E sad, ako je ovo istina to je odlicno.

Ono što je sigurno, dosta se radilo na promociji sezonskih, pogotovo onaj letnji karavan , pa navijacka grupa itd.... Klub ce verovatno u nekom periodu objaviti zvanicnu brojku.

 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...