Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

I jedno zapažanje..Ovdje se, čim neko napiše da nije bio zadovoljan Baharom, tumači da je za Milojevića. Ne znam zašto ali čim napišeš da ti se nije svidjela igra kod Bahara, automatski moraš objašnjavati kako je bilo kod Milojevića. Ne kontam.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Константин said:


 

Видим ниси једини који има кратко памћење. Чекај само да дође Европа (ето среће да буде ЛШ), па да видимо то са примљеним и датим головима!

Mislio sam na ovu polusezonu u domaćoj ligi. Ne verujem da ćemo do kraja primiti puno golova. Od LŠ svakako ne očekujem ništa, ko god da je trener.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, VukVule1988 said:

Pristao bi odmah da sa Baharom ove sezone izgubimo titulu ali da uspe da modernizuje nasu igru i zavrsi doselekciju igraca. Da bi u nekom narednom periodu uspeli da se dignemo kao klub sto se rezultata u Evropi tice. Ovako sa Milojem verovatno uzimamo titulu ali se nista nece promeniti.

Opet se vrtimo u krug, za sve gore navedeno nije kriv Miloje, vec ovaj koji ga je postavio i koji diktira politiku kluba koja je od danas do sjutra. Takodje obratiti paznju na parice u cijim dzepovima zavrsavaju. Miloje svakako po meni nije trener za nas klub al nekako ta sreca sto se pominje malo je previse, mozes imati srece jednom dva put,konstantno srece tesko. Znam da je nepopularno misljenje, kakvi god da su bili(isli su mi na k svi redom) ona ekipa iz 2018 i slicne kolko god sastav los da je bio makar je imala muda i srce, trenutna to nema. Nemaju ni karakter neki pobjednicki mozda bas i zato nam nedostaje i ta sreca. Kad se sjetim sa kakvom ekipom se uslo u Ligu Sampiona- Simic Milic Jovicic Krsticic Zule Vule Pavkov, pa mi da smo izbsceni sa ovim sastavom, treci svjetski bi poceo

Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2024 at 12:05 AM, Small Owl said:

Par totalno trivijalnih informacija. Gledao nesto na netu i onda standard, udjem na jedan link, drugi, peti..veze nemam kako sam dosao do toga ali me je iznenadila info da je Deki Milovanovic odigrao za Zvezdu 299 utakmica. To je nekih 100 utakmica vise nego sto je Milijas odigrao za nas. Razumjevanja radi, Dzaja je odigrao 306 utakmica za nas a Pizon oko 250. Doduse, drugaciji je bio sistem sa manje utakmica ali opet je bas dosta velika cifra i za svako postovanje. Ljakse Koroman je na 88 utakmica dao 14 golova, iako bih na prvu rekao da ih je bilo duplo vise. Ibrahim Gaj je odigrao 3 sezone za nas (iz ove perspektive, rekao bih 2 max).

Eto, kao sto rekoh, par potpuno trivijalnih informacija ali nekako sam bio iznenadjen kad sam procitao pa da podijelim sa ekipom. Hvala.

Morao sam da proverim.podatak oko Džajića (malo utakmica za tolike sezone) i našao sam da je odigrao 590 i dao 297 golova. Nažalost gledao sam ga samo oko desetak puta...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bluecuracao2 said:

Morao sam da proverim.podatak oko Džajića (malo utakmica za tolike sezone) i našao sam da je odigrao 590 i dao 297 golova. Nažalost gledao sam ga samo oko desetak puta...

Takođe i Pižon je odigrao 497 utakmica i postigao 117 golova. Biće da,su uračunate sve seniorske utakmice, bilo takmičarske ili ne.

Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2024 at 12:05 AM, Small Owl said:

Par totalno trivijalnih informacija. Gledao nesto na netu i onda standard, udjem na jedan link, drugi, peti..veze nemam kako sam dosao do toga ali me je iznenadila info da je Deki Milovanovic odigrao za Zvezdu 299 utakmica. To je nekih 100 utakmica vise nego sto je Milijas odigrao za nas.

Ne znam gde si gledao, ali Milijaš ima više zvaničnih utakmicacu Zvezdi - 250, a Deki Milovanović mislim oko 230.

 

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2024 at 2:27 PM, pentatonika said:

A koliko je to vremena Ljupko Petrović proveo na klupi Zvezde pre nego što je osvojen Kup šampiona? 

Ajde da se ne preteruje s tom tobožnjom vizijom koja je tad postojala. Nekih velikih želja je sigurno bilo, ali da pričamo o nekom dugoročnom projektu koji se razvijao prema nekom o osmišljenom planu je pretererivanje.

U godini pre Barija je prodat Piksi, koju godinu pre toga tek tako su pustli Milka Đurovskog, Prosinečki sam došao u Zvezdu jer ga Ćiro nije hteo u Dinamu, Belodedić isto sam praktično došao, Jugovića poslali u Rad, pa ga Ljupko vratio. Nisam siguran za Mihajlovića da li je došao pre Ljupka, ali mislim da Ljupko imao uticaj na to da dođe u Zvezdu . Binić isto tako već bio otišao iz Zvezde, pa se vratio pred tu sezonu.

Bez namere da umanjujem doprinos ostalih igrača, samo su Savićević i Pančev dovedeni u okviru nekog "sistema".

Istina je da je na kraju Zvezda imala ultra moćan tim koji je osvojio KŠ, ali to je trebalo da bude tek njegov početak.

Da nije bilo sankcija i igranja u inostranstvu, sledeće sezone bi se Zvezda prošetala do finala.

 

 

Никако да стигнем да напишем. Нема везе Љупко, ја чак Љупка и не цијеним  као тренера. Од тренера највећи печат у смислу неког плана је оставио покојни Велибор Васовић (сјећам се да се бавио и неким наизглед споредним стварима па се посвађао и са неким играчима јер их је тјерао да уче енглески).

Али битно је да је био консензус шта нам треба за више у Европи а постојао је и у управи и код тренера и навијачима. Доприносио је неко више неко мање, како када, али се нисмо бавили глупим саопштењима о комшијама и судијама. Напредовали смо. А не као у ово ново вријеме да и послије петарди најбољи наш играч на мечу буде Милан Борјан а нама треба неколико година да посложимо тек пола тима за ЛШ  и не знамо како треба да играмо у Европи. ОК, времена су се промијенила па не можемо да имамо највеће амбиције прије свега због лудачког новца који се врти, али концепт за напредак мора постојати. Боље и више је  смисао спорта, а не само у Терзиним некретнинама.

 

 

 

On 2/25/2024 at 2:46 PM, pentatonika said:

To bi verovatno pristao svako, ali šta ti je garancija da bi to Bahar uspeo da uradi.

 

Па нема гаранције нити има клуба који је добије па чак да издвоји за њега богатство. Али знамо да овај сада тренер нажалост није гаранција за напредак у Европи! Видјели смо већ да не може више а послије нас је попио 5 отказа, промјене без. Ево и неки дан хвали неког Мимовића каже имали смо утакмицу прије Сремчевића па као ради са младима. Знамо сви кад ће са 3 а не са 5 младих играча изаћи на терен?  Дакле нема гаранција за никог па тако није било ни за Бахара. Ризик и стрпљење уз искрену визију. Имали смо од управе само ово прво.

п.с. небитан је Бахар као Бахар али бојим се да мора странац јер домаћи су строго дно у европском фудбалу, а пошто је странац мора да се и истрпи. Да постави систем и чисти редом док не добијемо и систем и ростер! 80тих па до Барија смо само једну пичкасто одиграли и то последњу због Љупка којег су испрепадали пред финале. Играли и за то вријеме авангардан фудбал са убацивањем бекова Радиновићем и Маровићем,  надограђивали сваку позицију коју смо могли.

А не да нам једно људско смеће Милан Родић игра кад му се прохтије и нема алтернативу неколико година, па мрш у пм...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam otkud takvo pocenjivanje Ljupka Petrovića koji je svom prajmu bio među najuspešnijim i najboljim trenerima u zemlji. U Osijeku je živa legenda i dan danas, što zbog igračke, što zbog trenerske zaostavštine, s Vojvodinom je bio prvak Jugoslavije, bio je u stručnom štabu Čileanaca. Sa Zvezdom se sve zna. Otkrio Sinišu Mihajlovića, Jugović bi ostao u Radu da njega nije bilo. Zvezda je sem prve i finalne utakmice fenomenalno igrala KŠ.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pentatonika said:

Ne znam otkud takvo pocenjivanje Ljupka Petrovića koji je svom prajmu bio među najuspešnijim i najboljim trenerima u zemlji. U Osijeku je živa legenda i dan danas, što zbog igračke, što zbog trenerske zaostavštine, s Vojvodinom je bio prvak Jugoslavije, bio je u stručnom štabu Čileanaca. Sa Zvezdom se sve zna. Otkrio Sinišu Mihajlovića, Jugović bi ostao u Radu da njega nije bilo. Zvezda je sem prve i finalne utakmice fenomenalno igrala KŠ.

 


Једно је бити уписан у историју златним словима што Љупко наравно јесте и то за сва времена, а друго је реалност везано за тренерски квалитет. Он је требао од 1991. да усавршава све добре ствари које је имао јер се фудбал већ почео добрано мијењати,  а он је стагнирао и на крају завршио теоретишући када је докторирао у Бањалуци. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je mogao više i bolje posle prvog mandata u Zvezdi,  mada je i to posle bila solidna trenerska karijera. Zato sam i rekao u njegovom prajmu, kad je osvojio domaće titule sa dva kluba i bio prvak Evrope, umeo da prepozna potencijal u igračima. To se nije moglo samo na sreću.

Link to comment
Share on other sites

Tu je i rodić naravno. Cele pripreme je presedeo, a sada je spreman od prvog minuta. 

Kad vidim i ovog Lučica bezveznjaka pripadne mi muka. Šta taj čovek ima da bi bio starter u zvezdi? 

Koji su njegovi kvaliteti da bi bio krilo u zvezdi? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, No name said:

Tu je i rodić naravno. Cele pripreme je presedeo, a sada je spreman od prvog minuta. 

Kad vidim i ovog Lučica bezveznjaka pripadne mi muka. Šta taj čovek ima da bi bio starter u zvezdi? 

Koji su njegovi kvaliteti da bi bio krilo u zvezdi? 

 

 

Bonus 

 

CRVENA ZVEZDA (3-4-2-1): Glazer – Dragović, Spajić, Rodić – Bukari, Hvan, Mijailović, Lučić – Kanga, Ivanić - Endiaje.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Bonus 

 

CRVENA ZVEZDA (3-4-2-1): Glazer – Dragović, Spajić, Rodić – Bukari, Hvan, Mijailović, Lučić – Kanga, Ivanić - Endiaje.

To je mogao biti i Mimovic. Prošlo kolo je počeo.

Ono što je dobro, napokon se Olajinka preselio na klupu. Čovek nista ne igra i klupa je trebalo i ranije da mu se dodeli.

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

Olanjinka je povredjen, zato Lucic pocinje. Da je ovaj zdrav, igrao bi Mimovic desno i bio bonus. 

To je vec druga stvar. 

Uf bre, udji. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...