Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Nije to loše od Luke Black-a, ja nisam imao ideju kako uopšte napraviti dobar stage za tu pesmu ali ovo je on dobro odradio. Za pevanje se slažem ali to je cena toga što igra. Ipak on nije dovoljno iskusan ali može da se radi na tome ova dva meseca. Princ nije loš ali u poređenju sa LB kod njega ima dosta više posla da se uradi da bi to izgledalo ok. Takođe i plesačice su mi kod njega bile neubedljive.

 

Ž Maher užas, čovek ostao u 80-im, isto kao i Tijana došao po spot i promociju. Filari onako, isuviše statičan i pesma jednoličana, mislim da neće držati pažnju publici.

Link to comment
Share on other sites

Ova četvorka svi sa dosta falinki pa ću da skratim. Jedino bih pohvalio pesmu "Od jastuka do jastuka" ali pevač je šampion nemanja grama harizme i ne može da iznese pesmu. Podsetio me malo na slovence prošle godine po tome. Sa ovom pesmom neko harizamatičniji bi razvalio, i deonica sa trubom je odlična.

Link to comment
Share on other sites

Savo je falšovao dosta. Mislim da pesma nije toliko dobra da bi to eventualno nadoknadio kod publike. Doduše ima onu deonicu što zvuči na zoricu brunclik ali slabo je to.

 

Boris Subotić je izvukao maksimum sa  ovom pesmom, sve je odlično odradio ali ja to i dalje ne bi slao na ESC. No nemam neke zamerke kod njega.

 

 

Iz ovog 1/2 izdvajam Princa i Luke Black i mislim da bi bili dobar izbor za ESC. Nadam se da će proći u finale italijani, Nađa i Boris Subotić čisto da ih čujem još jednom jer su ostavili dobar utisak.

 

e da svideo mi se i stage Angleine ali šta vredi kada devojka ne zna da peva. I prošle godine je falšovala, a izgleda da nije neki radnik na sebi pošto isto zvuči.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Šteta za Italijane, ovi ostali očekivano osim tog Čegija, čini mi se da je isforsiran od strane RTS. Ovaj rok bend je u principu ok ali to nema nikakvu prođu na ESC, možda bolje da je i Savo prošao dalje.

 

Elem pogledajte atmosferu tokom izvođenja Cha Cha Cha u njihovom finalu :

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je drago sto je Nadja prosla, ona je mlada i znacice joj plus je ubedljivo najbolji vokal bila veceras. Drago mi je sto su svi matorci poispadali kao i Angelina i Presidente, znaci tragedije od nastupa, Angelina vezba poze za kameru, umesto toga bi mogla da uzme neke casove pevanja ono je stvarno tragicno. Tragican mi je i prolazak onog Stefan Shy IDJevca mada sam ocekivao iskreno. Decko ima nula harizme, talenta, ne zna da peva, pesma je sranje i staging je tragican. "Rok" bend sto je prosao sam se vec frapirao, ono je, ja ne znam, pesma koja se pise za 5 minuta i sviraju je pocetnici od 15 godina koji su uzeli gitaru u ruke prvi put pre tri meseca. Takodje tezak transfer blama. Pozitivno me je iznenadio onaj Filip Balos, pesma je meni sranje ali moderna, nastup super, on je bio odlican na sceni i decko ocigledno kapira sta je Evrovizija. Princ, onako, prosecno, dobar vokal, pesma je teska kopija i vec vidjeno al ajde. Luke Black je verovatno u globalu bio najbolji, najbolji staging ubedljivo, sam nastup ok, vokal nije pevao ni 10% ali kod njega je to manje bitno, treba da ispolira nastup i ovo je lagani top 10 na ovogodisnjoj Evroviziji.

Link to comment
Share on other sites

Samo da ne odu Princ, Chegi, Uraganke ili tako neke turbo-folk i slicne stvari (npr. balkanske balade od pre 15-20 godina). Red je da se ova zemlja predstavi u makar malo boljem svetlu od tog. 

 

 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Pa predstavila nas gospodja Konstakta prosli put, ne moze bas svaki 😄

 

Mislim da iz ovog polufinala kad se sve sabere i oduzme sanse imaju Luke Black, Filip Balos i Prince, ostalima ne dajem ni promil. Definitivno se kristalise da bi Luke Black bio najbolji izbor. Ili Balos sa pesmom Luke Blacka 😄 zato sto je bolji izvodjac u svakom smislu, on me je iskreno bas pozitivno iznenadio, iako mi se ta vrsta muzike uopste ne svidja niti bih je ikad privatno slusao, za Evroviziju je sveze i takmicarski dobar izbor.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Generalno, ono što sam čuo, jedan od lošijih lokalnih izbora koje smo imali.

 

Meni lično najviše prija uhu Luke Black, tj instrumental te numere mi se sviđa i drži pažnju, vokalno nebitno. A on ima neki Mika vajb, glasačko telo Eurosonga to voli 😄

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nadja je slatka, srpska Taylor Swift, ali Kristina Kovač mi je jeziva. Večito piše identične numere kao da ona sama još uvek nije izašla iz adolescencije. 

Angellina je zasluženo ispala jer osim staginga nije imala ništa. Presidente je pokraden da bi u finale ušli "krčma i kavga", nastup mu je bio odličan i pesma je banger.

Stefan Shy dečko odlično peva i jedan je od retkih kojima je nedostatak harizme zapravo stage presence (zato i ima to umetničko ime), ali pesma nije ESC materijal.

Meni je definitivno najveće iznenadjenje Boris Subotić, bio je možda i najjači sinoć.

Luke Black i Filip Baloš su nemogući za razlikovati, nek idu zajedno pošto je Luke užasan vokalno. Konstrakta u pokušaju, meh. 

Edited by DameTime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kipar i Holandija su izbacili pesme, evo ih:

 

 

 

Skupa produkcija iza njih i dobro zvuce, to moze da bude problem ako uzivo ne mogu da to izvuku. Potencijalni problem je i staging, posto ne mogu ni jednu ni drugu pesmu da zamislim sa zanimljivim stagingom.

 

Generalno su ok i slusljive, nisu bathroom break, ali nisu ni nista posebno. Da pogledamo opet kakva su polufinala:

 

image.png.0f8134001d4a9e1901db28464d3bfff7.png

 

Holandija je u prvom polufinalu i kako sada stoje stvari mislim da sa ovom pesmom nece uspeti da prodju. Kipar ima solidne sanse.

 

Iz prvog se kristalisu vec sigurni finalisti - Norveska, Svedska (ako posalju Lorin a hoce), Finska, Ceska, a ubacio bih tu i nas pod uslovom da ne odu Subotic ili Stefan Shy ili tako neki bezveznjakovic sto se verovatno nece desiti. Hrvati su bas nepoznanica i ne verujem da ce iko moci da predvidi kako ce proci, mogu da budu lagano poslednji u ovom polufinalu, a i top 5, Letonija i Irska od pesmi koje znamo su sigurne NQ, Malta mi je na ivici, zavisice od ostalih, i Holandija mi je trenutno NQ.

 

Iz drugog polufinala Danska, Albanija, San Marino i Poljska su mi lagani NQ, sto znaci da se trazi samo jos dve pesme koje ne prolaze. Ovde ostavljam Litvaniji da moze da prodje jer je konkurencija stvarno raspad. Rumunija i Belgija se takodje slabo kotiraju, Slovenija, Estonija i Australija mi sigurno prolaze odavde.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Nadja je slatka, srpska Taylor Swift, ali Kristina Kovač mi je jeziva. Večito piše identične numere kao da ona sama još uvek nije izašla iz adolescencije. 

Angellina je zasluženo ispala jer osim staginga nije imala ništa. Presidente je pokraden da bi u finale ušli "krčma i kavga", nastup mu je bio odličan i pesma je banger.

Stefan Shy dečko odlično peva i jedan je od retkih kojima je nedostatak harizme zapravo stage presence (zato i ima to umetničko ime), ali pesma nije ESC materijal.

Meni je definitivno najveće iznenadjenje Boris Subotić, bio je možda i najjači sinoć.

Luke Black i Filip Baloš su nemogući za razlikovati, nek idu zajedno pošto je Luke užasan vokalno. Konstrakta u pokušaju, meh. 

 

Dobro, Kristina ceo zivot pise iste pesme. Ni ova mi nije nesto naravno, ali mi je drago zbog devojke. Jako lep glas ima, vec formiran, jako lepo vlada njim, nije nesto ni wow sad da je nikad vidjeni talenat, ali vidi se da dosta radi i sve je odradila perfektno i zbog toga mi je jako drago da takva osoba prodje, a ne recimo Angelina koja za ovaj svoj zanr muzike ne mora ni da bude jebena Vitni Hjuston vec da ne zvuci kao random antisluhista pod tusem. Stvarno je transfer blama da ona vazi za neku pevacicu, ja ne znam kako ona ima neke fanove, mislim, znam, jer znam kakvi su ljudi, ali je opet neverovatno.

 

Presidente je stvarno zvucao lose, nastup ajde tu i tamo, ali moglo je ono i bolje. Na Cegija jos jednom nemam komentar, ono stvarno ne zasluzuje da dobije nijedan glas, ma koliko oni zapravo bili ok muzicari i on sasvim ok vokal, to je svadbarsko/kafanski bend, dosta vam je promocija i polufinale i tu ste uzeli nekome mesto.

 

Boris mi je malo sakovao u gornjim lagama sto bi se reklo, ali se slazem da je iznenadjujuce dobro odradio sve i zasluzio je finale.

 

Za Shyja se necemo sloziti 🙂 Meni je on potpuno fejk, gledao sam ga i na onom MAC awardsu, ta nova moderna muzika i tiktok "kultura" stvarno nije za mene i vidi se da sam mator. I ajde sto mi se ne svidja, ne mora da se svidja meni, ali sve je ocajno, outfit, vokal, scena, "bend" iza njega, apsolutno nista nema smisla. Glupo je. Ali verovatno i treba da bude glupo za vecinu Gen-Z tiktokera. Bukvalno Filip Zmaher koji je dosao da pokaze da je i dalje ziv je imao vise energije od njega, odradio bolju scenu i vise se kretao na njoj od njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sinoc onako u pozadini dok sam radio, utisak veceri mi je apsolutno Filip Zmaher. 😄

 

Ja skroz kapiram sta covek hteo da uradi. Ja licno volim taj New Retro Wave koji je lik pokusao da emulira. 

Lik je pozajmio malo od a-ha, malo od druih izvodjaca 80ih, ali ono je vise licilo na parodiju, nego na ozbiljno izvodjenje.

Stajling mu je stajao ko piletu sise, glas tanak, ovi oko njega dosli da ispostuju ''caleta'' i to je to. 

 

Sto se ostalih tice, iskreno se nadam da ce Cegi popusiti nulice u finalu, kao prosle godine izlozeni muzikant Aca Sofronijevic, i posle nek svira kolko hoce, ali kod Rada na Jezeru. 

 

Luka Crncevic ima najbolju pesmu za ESC ali joj fali vokala, ne moze samo na saptanje. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



Nadja je slatka, srpska Taylor Swift, ali Kristina Kovač mi je jeziva. Večito piše identične numere kao da ona sama još uvek nije izašla iz adolescencije. 


Bravo, ovo je bila i moja reakcija, apsolutno identično, prvo sam rekao - vid ove, Taylor Swift za siromašne, a posle prve strofe sam otpizdeo na pesmu koja vrišti iz sebe "Kristina Kovač n'umem drugačije". U. Ža. Sno.
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:


 

 


Bravo, ovo je bila i moja reakcija, apsolutno identično, prvo sam rekao - vid ove, Taylor Swift za siromašne, a posle prve strofe sam otpizdeo na pesmu koja vrišti iz sebe "Kristina Kovač n'umem drugačije". U. Ža. Sno.

 

 

ma, to svakako, ali na ovakvim takmicenjima je uvek lepo (bar meni) videti nekog mladog i neafirmisanog ko zna da peva.

Mi ne znamo njen ukus niti kakvu muziku zeli da pravi. Ako zeli ovakvu, srecno joj bilo, ali ne verujem da imas puno izbora i cak i ako mrzis to sto radi Kristina Kovac, ovo joj je jedna od retkih prilika koje ce joj se pruziti i ne vidim zasto je ne bi iskoristila.

 

lepo se predstavila i mozda i bude nesto od nje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledajući kvalitet pevanja sinoć je najbolje zvučala Tijana Dapčević iako joj pesma nije za Eurosong. Dok su ostali šaputali, recitovali, mumlali i bili u falšu ona je radila ono što se od pevača najviše traži, PEVANJE.

 

Takođe dobro je pevala i pevačica iz Hercenšlusa i prvi par koji je nastupio. Šteta što nisu prošli dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Boris mi je malo sakovao u gornjim lagama sto bi se reklo, ali se slazem da je iznenadjujuce dobro odradio sve i zasluzio je finale.

 

Iskreno on možda ne bi bio loša opcija, ali sačekajmo večeras. 

 

6 hours ago, McLeod said:

 

Za Shyja se necemo sloziti 🙂 Meni je on potpuno fejk, gledao sam ga i na onom MAC awardsu, ta nova moderna muzika i tiktok "kultura" stvarno nije za mene i vidi se da sam mator. I ajde sto mi se ne svidja, ne mora da se svidja meni, ali sve je ocajno, outfit, vokal, scena, "bend" iza njega, apsolutno nista nema smisla. Glupo je. Ali verovatno i treba da bude glupo za vecinu Gen-Z tiktokera. Bukvalno Filip Zmaher koji je dosao da pokaze da je i dalje ziv je imao vise energije od njega, odradio bolju scenu i vise se kretao na njoj od njega.

 

Ja sam gledala onaj IDJ Show gde se dečko pojavio, "otkrio" ga je Relja Popović. Iskreno, meni je on super vokalno, lepo prenosi emociju, peva čisto i da, lik je na sceni kao fikus ali to je jednostavno deo njegovog imidža. Tj. napravili su da tako bude. 😄 Slažem se za stage, odelo (3x veće) itd. ali mi je drago zbog njega da je ušao u finale. 

 

4 hours ago, McLeod said:

 

ma, to svakako, ali na ovakvim takmicenjima je uvek lepo (bar meni) videti nekog mladog i neafirmisanog ko zna da peva.

Mi ne znamo njen ukus niti kakvu muziku zeli da pravi. Ako zeli ovakvu, srecno joj bilo, ali ne verujem da imas puno izbora i cak i ako mrzis to sto radi Kristina Kovac, ovo joj je jedna od retkih prilika koje ce joj se pruziti i ne vidim zasto je ne bi iskoristila.

 

lepo se predstavila i mozda i bude nesto od nje.

 

Da, na ovaj aspekt sam zaboravila, tako da svakako lepo što je devojčica ušla u finale. I tako su maltene svi očajni.

Link to comment
Share on other sites

Hurricane vokalno sjajne, kostimi su mi čudni ali manje je jeftino nego njihove prethodnice. Samo da malo upeglaju koreografiju. Ali, opet mi nešto fali.

 

Zejna, s druge strane, to je to! Vokali fenomenalni (iako nešto evidentno nije bilo u redu s matricom), odličan stage, odličan nastup, ona je slatka. Energetski odlična. Šaljimo je na ESC i da zatvaramo polako. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu loše bile Hurikanke ali to je isuviše slično sa starim i svi će da ih ocenjuju kao kopije. Video bim ekstra loše iskorišćen.

 

Nadia se nije proslavila, nit je otpevala nit tu ima nekog dobrog stage

 

Filari je za divno čudo bio solidan, ne sećam se kad sam video muškog pevača da onako igra kod nas.

 

Od Zejne sam očekivao više, ovo je jako slab stage presence, dobro je otpevala ali realno  i ne kreće se mnogo pa da to utiče na nju. Ja bih to zaobišao, bolji utisak su mi ostavile hurikanke i Filari

 

Sve četiri pesme skiče za nekim key change-om, deluju monotono i razlika je samo u stage-u.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...