Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Slušao sam na par sekundi pesme i evo koje su me na tako kratko privukle :

 

Hurricane - Ja slabo pratim našu scenu ali ko su sad ove tri ? Pesma je ista fora kao i pre, dakle trebaće im nastup boli glava da prođu 1/2 . Bez dobrog nastupa ovo ostaje u 1/2. U finalu ispod 15. mesta.

 

Nadia - Sviđi mi se muzički kako ide ali nekako njen glas tu štrči, ovu sam malo duže slušao i par puta mi je palo na pamet, pogotovo kod onog bržeg dela, da bi tu trebao neki grublji ženski glas da ova pesma ima bolje šanse. Tekst je dosta nizak no dobro većina neće razumeti 🙂

 

Boris Subotić - Solidna pesma ali prosto nema načina da se uradi neki zanimljiv nastup tako da bi bilo vrlo napeto da li to može da prođe u finale.

 

Zejna - Ovo je u suština loša pesma ali ima odličan ritam da se odradi odličan nastup uz nju. Nešto slično kao Španci prošle godine. Pod uslovom da ona može da peva i igra, To nije ni malo lako.

 

Luke Black - dosta slično Konstrakti tako da uz ovakvu pesmu mora da ide i upečatljiv nastup da bi zasijala. Bez dobrog nastupa neće privući pažnju i najverovantije ostaje u 1/2

 

Mattia Zanatta i Angela Kassiani - Po meni najkvalitetnija pesma, ovo bi sigurno prošlo u finale ali kao i kod Borisa ne verujem da mogu da naprave dobar stage jer imaju gomilu zahtevnih deonica gde moraju biti maksimalno koncentrisani.

 

Princ - Ovo deluje kao pesma za koju bi se mogao uraditi neki malo bolji nastup, prolazi u finale sigurno. U finalu mislim da nema šanse, Albanci su pokušavali sa sličnim pesmama, čak i bržom, i to se nije primilo. Ovo ću konačno da ocenim tek kad vidim nastup, ako bude klasika on sam na bini i ne mrda od mikrofona piši propalo.

 

Nađa - vrlo dobra pesma ali i zbog same pesme i zbog težine nekih nota biće isuviše statična. No iako zakaže kod publike mogla bi dobro proći kod žirija jer je pesma dobro urađena. Ovo je sigurica za RTS da ne može da im se zameri što su je poslali čak i ako pukne u 1/2.

 

Ostale pesme nisu sve loše nego im prosto ne dajem ni 1% šansi da prođu 1/2 ili da ostave neki kul utisak pa da nas promovišu na taj način. ESC treba gledati kao jedan vid promocije države i tu treba slati ili kvalitet ili nešto upadljivo.

 

Ako neko zna ove sa RTS molite ih da ukinu polufinale, ovo je baš smešno kakve odrone od pesama su uvrstili. Jedno veče sa 15 pesama je vrh za našu zemlju. Ako baš hoće 1/2 neka ga ostave na youtube kanalu isuviše je to naprono da se gleda toliko loših pesama za jedno veče.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

 

Za sve ovo mi je trebalo otprilike dva sata. Ne u jednom tejku naravno. Samo treba znati gde da trazis.

 

Nisam gledao, tu ne mogu pomoci, mada ih i nema puno takvih rekao bih.

 

Sprdam se malo... To je meni sve clown fiesta manje više. Odakle ti živaca/interesovanja/entuzijazma za ovo bi bilo možda bolje pitanje

Link to comment
Share on other sites

Evo drugog polufinala Benidorma.

 

Za klasu slabije nego prvo, mislim da niko nema sanse da ode.

 

 

Doduse guraju ovu Blancu, ali mislim da nema teoretske sanse. Prosli su ona, Karmento, Jose Otero i Vicco. Rakky i Le Femme su flopnuli uzivo ocekivano i ispali.

 

Evo i Svedskog prvog polufinala uzivo.

 

Ovo je, iskreno, tragedija. Ne pamtim goru Svedsku. Jeste polufinale, ali pod uslovom da 3 kandidata za prolaz nisu u drugom polufinalu i da je ovo prosek, posle ko zna koliko godina oni nece videti finale, pogotovo sto samo publika glasa. A publika ce sigurno biti ostra prema njima, jer ih tradicionalno gura ziri.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Evo irskog uzasa uzivo.

 

Wild Youth su pobedili. Verovatno jer su jedini napravili korak na sceni.

 

Connolly jako lose uzivo, ocekivano, da je zvucalo bolje mislim da bi njih poslali.

 

Ova pesma lagano poslednja u polufinalu, ne mogu da zamislim da ce neko poslati goru pesmu.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

Preslusah ovo sto ste postavljali, mene najvise dojmila Megara "abandonada" a za Irce sam iznenadjena koliko su, pa ne znam ni sta da kazem, zaglavljeni u nekom vremenu, cak nije ni to... jako cudno lose s obzirom da su izrodili Van Morisona, Bonoa, Geldolfa, Geri Mura... 

 

Upravo gledam Benidorm. Megara kao da je promukla, bolesna je izgleda 😞 Mislim da su propustili sansu, mnogo slabiji su bili nego u polufinalu.

 

Inace, Norveska nije sjebala, Alessandra Queen of the Kings ide na Evroviziju.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Baš suprotno, mislim da će se naložiti na ovo. Mora uvek da prođe i neki tradicional... Biće u top 10. Irci su (tradicionalno) užasni 😄

 

Btw, drago mi je da se ide prema tome da se žiriju lagano smanjuje tj. oduzima uticaj... Ili to ili da se povede računa o tome ko je u tom žiriju, a to je bilo manje verovatno da se dogodi.

Link to comment
Share on other sites

Ma nema sanse. Ja ocekujem da ce ostatak pesama koje se cekaju biti uglavnom dobre. Mislim da nema teoretske sanse da se neko nalozi na ovo. Pesma je prazna, nastup je meh, ona uopste ne peva nesto posebno dobro.

 

Kad Azucar Moreno koji je all time hit sa Evrovizije sad nije rezonovao pre 30 godina, tesko da ce blago modernizovana pesma na isti fazon, samo za par klasa slabija, da rezonuje danas. Stvarno cudo treba da se desi da budu na levoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Striming na spotifaju bas nikakve veze sa tim koja pesma ce biti najbolja nema. Pregledi na YouTube su bolji pokazatelj, mada ni oni nisu preterano merodavni.

 

Prva od evrovizijskih pesama kad sam poslednji put pogledao je neka leva nemacka balada koja ni tamo nece pobediti.

 

Ovo je bio grower, zato sto je staging dobar i zato sto je pesma drugacija.

 

Inace se audio verzija lose kotirala, slicno kao i Megara. U audio verzijama Fusa Nocta je bila apsolutni favorit, ali nastup i kako je pevala jednostavno ubija svaku sansu.

 

Megara je danas bila osetno losija nego u polufinalu i to je kostalo, ali gledajuci glasove, verovatno bi samo bila treca a ne cetvrta.

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo gde smo stali. Sto rece top komentator na jednom od videa, Devil works hard, but Misja works harder! xD Sve izbacuje lik.

 

 

Malta skratila listu, ali i dalje je ocaj.

 

 

Nemci takodje skratili, ovo su finalisti. Generalno za ono sto salju od Lene na ovamo, jako kvalitetan izbor, samo sto ovo jos uvek nije uzivo, tako da ce se sigurno istaci nesto. Po mom misljenju Rene Miller - Concrete Heart i Lord of Lost - Blood and glitter su favoriti. Trong - Dare to be different mozda isto. Ima jos nekoliko pesama koje su onako, ali svuda je jaka produkcija, pa ne znam kako ce zvucati uzivo.

 

 

Litvanci su imali polufinale, vec sam kacio u onom velikom postu, iz ovog polufinala samo Sparnai - Il Senso, mada kada slusas celu pesmu bas je prazno, Ruta Low ima neki 80s vibe ali nije dovoljno dobro, isto prazna pesma. Nadam se da ce Agne pobediti iz drugog polufinala, to mi je jedina pesma koja mozda moze do finala ES, ostalo je slabo.

 

 

Letonci prilicno slabo uzivo, neki od favorita posle audio verzije nisu cak ni prosle u finale. Alice Haijima vidim da je malo isplivala, ali bas je messy pesma, ne verujem da ce pobediti. Avei - Let me go ne zvuci bas sjajno uzivo. Patrisha - Hush je intrigantna uzivo, mada nista posebno, Luize - You to hold me mislim da ima najvece sanse, ali i ona zvuci malo razocaravajuce uzivo. Tako da Letonci ce tesko videti finale cini mi se.

 

A sad vrlo prijatno iznenadjenje - Rumuni.

 

Ovo im je kao uzivo proba, verujem da ce izgledati bolje u pravom finalu, ali ovo su finalisti.

 

 

Kad slusas samo traku, dosta bezveznjikavih traka, ali uzivo skoro svi zvuce bolje, osim ovog kog su hajpovali, Andrei Ducu - Statues, bas los je uzivo i mislim da nema sanse.

 

Ali ima dosta dobrih vokala stvarno, meni se izdvajaju Amia i Andrei, pogotovo drugi, koji mi je zazvucao interesantno i na traci, sad navijam za njega da prodje. Najveci problem svih devojki skoro je sto su nepokretne, morace da porade na tome. Evo i dva moja favorita cele pesme.

 

 

 

 

Stvarno jako prijatna iznenadjenja.

 

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno, gde izvukoste Acukar, pa to je bilo pre 33 godine, bukvalno :lol_2:

Ja sam za Hurikejn, Konstrakta je jedna bila i ostaće.

Ič ne razumem ovu novu muziku, al eto one su mi ostale u uhu i mali Baloš(?)...

Tim pre što nema žirija u PF, pa je samo publika važna...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda bude mood pesma ove godine. Slazem se. Vidim neke sanse za finale ako budu dobro zvucali i bili dobri na sceni u polufinalu, posto je drugo slabije. Nesto vise od toga, tesko.

 

Poslednja koja je usla u finale za Sloveniju bila je Lea Sirk 2018.

 

Pesma nista spec, imali su ovaj lazni tehnicki problem pa su ih zapamtili.

 

I ona je jako dobra uzivo i interesantno izgleda.

 

Znaci bas mnogo treba ovakvim zemljama da sa prosecnom pesmom prodju u finale.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već sam je spomenula, ovo mi je najbolji njihov kandidat ikada. 

 

 

Spasio ju je žiri (za promenu), po njihovim glasovima je bila 4. a po glasovima publike 20+. Mislim da ova pesma sada ima šanse za finale, ali bi teško ušli u top 10.

 

Inače, što više slušam Zejninu pesmu, sve više mislim da je dobar kandidat za ESC. Samo da ovako jako otpeva uživo i da bude energičan nastup. Youtube pregledi trenutno:

 

1. Zejna - 418 000

2. Hurricane - 341 000

3. Savo Perović - 251 000

4. Princ - 196 000

5. Angellina - 182 000

6. Eegor - 159 000

7. Luke Black - 152 000

P.S. Večeras počinje Sanremo 😍

Link to comment
Share on other sites

Maja Keuc jeste bila odlicna, odlicna pevacica, ali eto publici se uglavnom nije svidela, mozda nije bila prava godina za nju.

 

Sto se Zejne tice meni je bas ocajna pesma nisam mogao da poslusam do kraja. Nateracu se ovih dana. Deluje tako sklepano, plus je ona klasicna kafanska pevacica, ne moze to dobro da prodje na ES.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...