Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Šta znam, devojka ima odličan glas, mada malo grleno peva. Pesmica je onako vesela, tera na igru, bolje da šaljemo to nego nešto drugo. Inače Hurricane vol. 2 imaju modulaciju na identičnom mestu u pesmi kao Hurricane vol. 1 u Loco loco. Morala sam da proverim i Nemanja Antonić je radio obe pesme 😂

Link to comment
Share on other sites

Ma ove nove Uraganke nece biti prihvacene svakako. I ovi sto reaguju na njih su u fazonu sta se desava ovo nisu iste devojke. Ne bih ih razmatrao iz ugla pobede.

 

Mislim da je jedino pitanje da li ce Luke Black imati dobar staging i uzivo nastup. Ako bude imao, nece biti nikakve konkurencije.

 

Ako ne, onda ima dosta ovih sto se mogu boriti za plasman, ukljucujuci i Zejnu.

Link to comment
Share on other sites

Svako jutro na RTSu gostuje po jedan izvodjac, pa posto keva cuva malog dok ne krene u vrtic opet sam poceo da gledam RTS sa sve slagalicom u 19.00. 

Jutros je bio neki bratic koji je izjavio da ne prati Evroviziju sve dok Konstrakta nije ucestvovala, pa je fazon resio da ucestvuje. 

Bratko je imao pesmu koja tacno opisuje da je zaljubljen u Bila Kaulica iz Tokio Hotela, sa sve nekim autotjunovima... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta ljudi uopšte ni ne planira da pobedi nego koriste beoviziju da se promovišu.

 

Vidim da dosta pozitivne kritike dobija i ovaj presidente kod stranaca. Meni se čini da je pesma jednolična bez nekog dobrog brejka i da neće dobro proći. No mogla bi u finale ako bude neki interesantan stage da privuče i malo starije gledaoce. Mladima mislim da je ta muzika ok.

Link to comment
Share on other sites

Česi ove godine šalju vrlo dobru pesmu, usudio bih se reći da će ovo možda da puca i na pobedu :

 

 

 

Ima malo problema sa njenim pevanjem ali imaju vremena da to dovedu u red. Pesma je dobar spor modernog i tradicionalnog. Već je izazvala kontroverze da je o Ukrajini mada su one izjavile da je o njima i o nekoj nejednakosti što baš nisam shvatio. Ovo je sigurno materijal za top 10 a videćemo kada čujemo sve pesme koliko daleko može.

 

Kad već spoemnuh Ukrajinu pogledah 2. i 3. mesto kod njih i te obe pesme bi rutinski pobedile sa ovim bonusom što trenutno imaju. Ova na drugom mestu je masterpeace :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas se ne slazem, mislim da nema sanse za finale. Ovo je jedna od najslabijih pesama, ovakva pesma je izasla iz mode.

 

Svakako je najbolje sto su imali, jer su ostale blagi uzas, ali cisto sumnjam da ce moci nesto da uradi.

 

Videcemo staging na kraju, to moze da je povadi, ali verovatno nedovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Nešto ni ne pratim Evroviziju ali bih svakako izdvojio našu Konstraktu od prošle godine.

Sledeći je Rambo, ali samo zbog načina na koji je izveo pesmu i još jedna koja mi je i sad favorit i mislim da bolje neće biti nikad

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Blanche je bas bila propast uzivo. Ja sam kad je izasla studio verzija rekao da je ovo jedna od najkvalitetnijih pesama koju sam cuo za Evroviziju te decenije, al jbg. Nije usla ni u finale.

 

Estonija je izabrala Aliku.

 

 

Po mom misljenju zasluzeno pobedila dva favorizovana rok benda, od kojih je jedan bio bas propast uzivo, Ollie je bio ok, ali nista specijalno, a ona je pokidala. Mislim da sa ovom pesmom mogu do finala.

 

Link to comment
Share on other sites

Rumunija salje Andreija.

 

 

Svi ste mi svedoci da sam rekao da je potencijalno iznenadjenje pre nego sto sam video ovu golotinju xD Dobar je na sceni, mozda konacno ubodu finale i Rumuni. Tradicionalno lose drzave su ove sezone malo jace kako mi se cini.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Blanche je bas bila propast uzivo. Ja sam kad je izasla studio verzija rekao da je ovo jedna od najkvalitetnijih pesama koju sam cuo za Evroviziju te decenije, al jbg. Nije usla ni u finale.

 

 

 

 

 

Kako nije ušla u finale? Meni se čak čini da je ako se dobro sećam bila u top 5 u finalu.

četvrta mislim da ne googlam sad.

Jeste imala veliku tremu na probama i u polufinalu ali je u finalu dobila velike ovacije publike. 4-ta mislim

Ova verzija mi još bolja. Imala je samo 18

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gojko said:

Kako nije ušla u finale? Meni se čak čini da je ako se dobro sećam bila u top 5 u finalu.

četvrta mislim da ne googlam sad.

Jeste imala veliku tremu na probama i u polufinalu ali je u finalu dobila velike ovacije publike. 4-ta mislim

Ova verzija mi još bolja. Imala je samo 18

 

 

U pravu si, pomesao sam je sa Sennek, Sennek nije usla u finale. Lice njih dve po malo, i obe su imale tremu.

Evo recapa Danaca

 

 

Pobedio je Reilly, ne mogu da nadjem jos uzivo celu verziju. Iznenadjenje za mene, ova pesma je tragedija. Sanse za finale su maltene nepostojece.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Let 3 pobedio, nisam bio siguran jer ne znam ni kako ce ziri da glasa ni da li ce njihova publika hteti da glasa ovde, ali pocistili su.

 

Harmonija disonance je imala bas tanak nastup, vokalno sve ok, ali bas prazno, koreografija nepostojeca i jbg. Mislim da njihova pesma ima mnogo veci potencijal, cenim da ce ove mrzeti tamo.

 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno anti ratna i anti putin pesma. Ima tu jos svasta, ali ne mogu da zuljim mozak njih da razumem pogotovo sto je ocigledno da su ovo napravili po fazonu ima da napravimo nesto besmisleno, neki glupi ples, da se skidamo goli i napravicemo refren gde saljemo poruku.

Link to comment
Share on other sites

Ali zato ovo...

 

 

Bar se nadam da su same radile koreografiju. Znaci ne znam stvarno, zao mi je jer ova pesma ima ogroman potencijal za Evroviziju (bar za finale, morace da salju Zaka Houdeka da peva Dizni opet ako hoce da se kvalifikuju kako stoje stvari), pevanje ok, ali ne znam sta da kazem za nastup generalno koreografiju. Bolje da su samo stajale bukvalno.

 

Odeca takodje... bolje da su narodne nosnje obukle. Ne znam.

 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna pesma sa slicnim osecanjem. Alika pobednica Estonije je vokalcina, a pesma klasicna baladica sa normalnim gradjenjem malo klavir malo violoncelo tekst genericki.

 

Ova pesma, mada svakako nije neko remek delo, ima potencijal da bude bop, bolje je napisana, jes da mi zvuci kradeno, cujem Gotjea i jos dosta toga ovde ali na stranu to, generalno vokal tanak, nastup nikakav, potencijal unisten.

 

 

Mnogo je ovakvih bilo veceras, prosecne pesme podignute dobrim nastupom/vokalom, i protraceni potencijali.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Ovo je dosta kontroverzno, pesme su bile diskvalifikovane i za manje jasne aluzije.

 

Npr. Belorusija pre dve godine:

 

Quote

The long-running unrest in Belarus has spilled over into this year’s Eurovision Song Contest, with organizers ejecting the country from the competition for songs found to have repeatedly violated rules barring political content.

The country’s original song entry, “Ya Nauchu Tebya” (I’ll Teach You) by the band Galasy ZMesta, was criticized by opposition figures who assert that lyrics such as “I will teach you to toe the line” endorsed the President Aleksandr G. Lukashenko’s violent crackdown on antigovernment protests. Eurovision fans started an online petition asking organizers to make Belarus withdraw from the competition.

This month the European Broadcasting Union, which organizes the international musical spectacular, wrote to Belarus’s national broadcaster, BTRC, saying that the entry was not eligible to compete in the musical talent show in May this year in the Dutch city of Rotterdam.

“The song puts the nonpolitical nature of the contest in question,” the broadcasting union’s statement said.

https://www.nytimes.com/2021/03/27/world/europe/eurovision-belarus-disqualified.html

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je veća šansa da neće jer je potreba da se Putinu pokaže srednji prst velika, ali bi svakako morali da diskvalifikuju da se dosledno drže dosadašnjih kriterijuma iz ranijih godina.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...