Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

 

Francuska izbacila pesmu. Cekamo live verziju, mozda ce biti elevated kao Slovenci, mada sumnjam.

 

Ok je, sta znam. Mislim da ima potencijal da bude dobra na sceni jer je iskusna pevacica i relativno veliko ime. Sama pesma mi je prilicno prazna, koncepcijski je ok, moderna, ali bas nista posebno. U prosek bih je trenutno i stavio, negde do Italije, 5/10. Ne vidim da ima sanse za visok plasman.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

@McLeod @Baby Uzimate li u obzir u ovim vašim prognozama činjenicu da Let3 ima popriličan fendom širom bivše Jugoslavije, kao i kod nas gastarbajtera?

 

Nope, ja pojma nemam ko su, samo sam rekla sta licno mislim o pesmama... nemam prognozu. 

 

Ustvari lazem, jedina prognoza mi je da ce Ukrajina pobediti jer to je odavno politi - empatijsko takmicenje, nego muzicko. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Nope, ja pojma nemam ko su, samo sam rekla sta licno mislim o pesmama... nemam prognozu. 

 

Ustvari lazem, jedina prognoza mi je da ce Ukrajina pobediti jer to je odavno politi - empatijsko takmicenje, nego muzicko. 

Nece pobediti Ukrajina ove godine. Bukvalno su izabrali ovo da ne pobede imali su bar 3 mnogo bolje pesme. Beonegro, ovo su moji rejtinzi ne prognoze. Sto se prognoza tice, samo Norveska od ovih gore moze da pobedi. Hrvatsku je jako tesko prognozirati jer iako je to tacno, evrovizijska publika ih ne voli uopste. Trenutno se kotiraju na poslednjem mestu, uglavnom. Mislim da taj fendom moze da ih ugura u finale, ali sto se same pobede na ES tice nemaju ni promil sanse.

Link to comment
Share on other sites

@Beonegroevo trenutnih kvota

 

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision

 

Ovde je Ukrajina apsolutni favorit, ne kotira se lose ni Hrvatska, ali ovde treba imati par stvari u vidu.

 

Ovo su rane kvote. Bukiji nece da rizikuju nista za Ukrajinu, a visoko drze sve ove koji su potencijalni pobednici. Ceska je recimo skocila mnogo instant, jer je pesma malo drugacija i sad se radi value betting rano i kvote se zestoko koriguju. Kontam da je slicno i za Hrvatsku koja raste, ali ce i pasti relativno brzo. Finska je visoko iako jos nema pesmu jer je jako takmicenje i vrlo je moguci pobednik i tu nema rizika za kladionice. Ako pobedi Karija, kvota na njih ce jos vise pasti.

 

Kvota na Hrvate je pala sa 101 na 31 za nedelju dana. Na Cehe sa 81 na 11 za dva dana, jer je ova pesma imala jak entry, pre nedelju dana je bila 21, sad je 15, sto su velike oscilacije. Kako se izbaci sranje pesma, tako kvote na ove jace pesme pada. Finska je krenula sa 41 cim su izbacene pesme za takmicenje, odmah su videli da su jake i onda je brzo jer su ljudi gruvali palo na ispod 20. Padace kako se budu izbacivale druge sranje pesme, a ako pobedi Karija kao sto rekoh pada ispod 10 verovatno.

 

Generalno se kvote odredjuju tako sto powerhouse zemlje imaju velike sanse da pobede, zato i kvota na Ukrajinu zbog situacije, ali i za Svedsku. Svedska je ove godine manje vise tanka, mada dolazi Lorin opet (pesma je tankoza), ako ona pobedi verujem da ce Svedska ostati medju favoritima, ako ne, pasce negde na sredinu kao kamen.

Link to comment
Share on other sites

Evo i Australije 🙂

 

 

 

Voyager je relativno poznat heavy/prog metal bend. Nisu mi medju omiljenima, ali nisu ni losi. Ovo je vrlo interesantna pesma gde su poprilicno eksperimentisali. Produkcija je dobra, uzivo bi trebalo dobro da zvuci, mada opet ne znam, dosta ovde stvari ima, ima potencijala za odlican staging, ima potencijala za dobar nastup, tako da su svi elementi tu. Mislim da ima prostora da se i pesma jos vise izdigne, nekako je ispeglana produkcijski, metal treba da zvuci vise sirovo, moguce da je to i namerno.

 

Uglavnom, rekao bih da je ovo poprilicno kvalitetna stvar za ovu godinu, ide u top 3 instant licni, 8/10.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svedska smenila Ukrajinu na prvom mestu po kladionicama, iako Lorin jos nije pobedila tamo, ali je izvesno da hoce. Meni je njena pesma bas prosek. Da nije ona i da nije Svedska, ne bi videla finale Evrovizije, a kamoli pobedu. I ne verujem da ce videti i ovako.

 

U 100 pesama San Marina, moram da sa vama podelim ovaj dragulj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bez iznenadjenja u Finskoj

 

 

Pojavila se i cela Loreen pesma

 

 

Stage je zanimljiv na pocetku, ali vec oko kraja prvog minuta vidis da bukvalno milkuje Euforiju, a ova pesma je tragedija bas, nije ni prosecna, dosadna je i jednolicna.

 

Pobedjuje ona sigurno, ali sumnjam da ima sanse na Evroviziji.

Link to comment
Share on other sites

U Poljskoj je bio interesantan izbor i imamo i potencijalni skandal.

 

 

Jedna od sudija, inace pevacica koja je osvojila drugo mesto devedesetih, saradjuje sa ovom i navodno je ucestvovala u stagingu cini mi se.

 

Takodje smo imali i Tomislav Nikolic momenat odnosno cestitku njihove nacionalne kuce pre nego sto je bio zavrsen izbor.

 

Ovo je bio favorit, kojeg je ziri stavio tek na peto mesto, naravno bio je prvi u glasanju publike

 

 

 

Iskreno, on je bio slicno razocaravajuc kao Benjamin u Finskoj, verovatno i gori. Vrlo los vokalno, nikakav staging, performans generalno los. Prica se da je poslat nalog iz politickih krugova da on ne sme da predstavlja Poljsku jer je jelte gej.

 

Ko zna sta je istina na kraju, verovatno ima bar malo istine u svemu ovome i videcemo sta ce se desavati dalje, mada je moguce da ce ovo proci ovako.

 

Inace, za mene je ovo jedini performans vredan zrnca paznje na njihovom izboru

 

 

Ne mogu da nadjem uzivo, ali zvucala je mnogo bolje uzivo od ovo dvoje. Steta za nju, jer je 2020. izabrana da ide, takmicenje otkazano zbog korone. Naravno, nista specijalno nije ova pesma, ali je ona stvarno dobra pevacica, mogla bi da izazove slican efekat kao Alika potencijalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pusti skandale, Meče, nego dajte da licitiramo za našu PZE 😄 Bliži se izbor a ja uopšte nemam utisak da se to dešava, toliko su mi svi neinspirativni...

 

Luke Black je promovisao pesmu u nekoj emisiji na RTS-u valjda i iskreno baš je loše zvučao vokalno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Nista me ne cudi, za Angelininu koreografiju se ne bih uhvatio, i prosle godine je mozda imala dobru ideju, ali je izvela ocajno. A i ova pesma joj je gora nego prosle godine, i to debelo.

 

Agreed, prošle godine je užasno izgledala na stejdžu sa koreografijom, baš joj ne leži. Ne verujem da će sad biti bolja. 

Link to comment
Share on other sites

Finac je baš skrenuo pažnju na sebe posle izbora. Bio je favorit odkad je pesma izašla i stvarno se radi o jednom vrlo interesantnom nastupu. Rađena je na šaljiv način ali tema pesme je ok. Bavi se povučenim ljudima i onima koji imaju problema sa socijalizacijom i kojima treba alkohol da bi se otvorili. Igranje Cha cha cha na podijumu za ples je odlično odabran kao aluzija na izlazak iz tog problema. Zato mu je na početku dok priča o pijenju na bini ring a posle toga ga sklanjaju i to postaje podijum za ples. Takođe pesma prolazi kroz različite faze od elektro muzike na početku preko metala do popa. Glavna stvar oko ove pesme je energija, gledam reakcije na netu i 99% ljudi peva taj refren na prvo slušanje. Energija pesme je takva da vas privuče. Odličan. Kada je bilo jasno da će on pobedtiti kladionica ga je lansirala sa tamo negde 20. mesta u top 5. Po meni ovo će vremenom rasti i biće jedan od glavnih kandidata za prvo mesto.

 

Svojevremeno sam bio na jednom takmičenju u Cha Cha Cha i to je jako atraktivan ples za gledanje, mislim da bi trebao još više da koristi u nastupu jer ono malo kada igraju cha cha cha daje dodatnu energiju pesmi. Refren ima da se ori u areni u Engleskoj, dobro je da ovo nije nastup nekog od 5 velikih i da ćemo ga gledati dva puta.

 

Što se tiče naših ja sam čuo da Zejna ima neke plesačice i to je sve. Nekako nisam imao baš mnogo vremena no sad sam na GO i ispratiću izbor detaljnije. Odslušao sam manje više sve pesme i definitivno se ističe Zejna, već sam pisao pesma nije zahtevna za pevanje što joj daje slobodu da i sama igra sa tim plesačicama tako da to može da izgleda atraktivno, doduše to baš nije sa ovog podneblja više mi liči na španiju ali ajde, možemo da se vadimo na rome 🙂  

 

Luke Black bi morao da ima jako zanimljiv nastup jer već imamo dosta pesama koje će da privuku pažnju ljudi. Pesma je interesantna ali ja stvarno nemam ideju kako za nju napraviti staging koji će da joj digne potencijal na ESC.

 

Princ ima vrlo dobru pesmu ali u njoj ima problema jer nije namenjena domaćoj publici. Morali bi dobrano da pojačaju prateće vokale da ostavljaju jači utisak i stage bi morao da bude aktivan da i on privuče pažnju, ova pesma ima par težih deonica no mislim da ovaj lik, za koga nikad nisam čuo, peva vrlo dobro.

 

Matia i Anđela imaju odličnu pesmu ali obzirom da imaju baš teške deonice neće moći biti preterano aktivni i biće teško napraviti tu staging koji popravlja utisak. Pesma je kraća od 3 minuta i ima jedan "prazan" deo u sredini koje bi možda mogli da izbace i da ubace malo više duet pevanja koje zvuči odlično.  Za staging možda da iskoriste video bim da pojačaju atmosferu.

 

Ima još interesantnih pesama ali mislim da su ove 4 one sa najviše šansi da uđu u finale. U Finalu mislim da ni jedna naša pesma neće uspeti da uradi ništa specijalno. Naravno poučeni prošlom godinom da mi ipak vidimo 1/2 možda neko odradi originalni nastup kao Konstrakta prošle godine i potpuno promeni utisak.

 

Inače generalno sam razočaran sa ovogodišnjim izborom, u poređenju sa prve tri od prošle godine ovo je baš dosta lošije.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Italijani i Nađa odlično zvuče ali mislim da stage neće biti dovoljan za nešto više. Kod Italijana je odličan video iza njih na početku ali na refrenu bi trebalo da bude malo energičnije da prati njihovo pevanje. Nađa je ok iskoristila video iza. Inače ta njena pesma će se vrteti dosta po radiju ali ja to ipak ne bi slao na ESC.

 

Adem je imao dobranu tremu i pride miriše na kopiju arkade iz 2019. Tijani je kranje vreme da se zabrani učešće na 5 godina jer ovo se iz aviona vidi da se prijavila da dobije besplatan spot i promociju.

 

Dve stvari u vezi prethodnog i ovog posta. Treba voditi računa kakva će bina biti u Engeskoj. Prošle godine je Konstrakta bila zakinuta jer nije bilo video bima iza nego ono sunce koje je bilo ekstra loše.

 

Takođe treba obratiti pažnju da kao i ova polufinala kod nas gde je ovo večerašnje mnogo jače od onog sutra tako će biti i na ESC. A mi smo u 1/2 gde već sada ima 10 pesama koje će biti u rangu naše ili bolje. Mora se dobro probrati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...