Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Džipsii je definitivno najprijatnije iznenađenje. Kakvo divno biće 😍 Ima mnogo lepu energiju i preharizmatičan je. Glas unikatan, pokret je tu, sam je na sceni a ima najveći stage presence. Meni ne smeta što pesma tako teče - to je disco, tako treba, ali je problem tu što je to čini više radijskom pesmom.

 

Ne bih se složila sa ovim redosledom favorita koje su dali Klotzen i McLeod, iako cenim njihovo mišljenje glede Evrovizije. Uopšte ne mislim da je Luke Black naša karta za visoki plasman. Vidim da ga porede sa Konstraktom a to mi je no-no, ko se seća Konstrakta je napravila bum u polufinalnoj večeri i uopšte nije bila hajpovana pre toga. A do toga je došla pažljivo osmišljenim nastupom, dok je njegov nekako nedovršen. Te ona matica na kojoj leži, ta sporost i tromost koju emituje. No ubedljivo najveći minus je vokal, a mislim da je zamišljeno da se pesma tako izvodi i to je to. Filip je bolje rešenje iako mislim da ni on ne bi ostvario zapažen rezultat, a Filari je najslabiji od njih trojice. 

 

Princ je kul kao pojava, neki Konan Varvarin ili sexy Jesus kako su ga prozvali 😄 ali njegovoj pesmi treba ozbiljan revamp. Za Hurricane sam već rekla da ima dosta toga pozitivnog. Zejna je meni ubedljivo prvi favorit, mislim da ona može da navežba koreografiju do maja meseca, bitno je da su vokali tu i da je pesma zarazna. Nekako bih da ove godine izbegnemo to "poslati čudaka po svaku cenu jer ESC to voli". Osim ako taj čudak nije Džipsii. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Brate Sestro dejm da li se salis? 

Dzipsi veze sa pevanjem nema, fals na fals, samo ima glas koji nije mutirao. 

 

Luke Black nije pevac i veze sa muzikom nema. 

 

Novi Hurricane je blamantan. Pesma taman za decije igraonice. 

 

Zumba peva kroz nos a od sexy spanske rumbe je daleko kao ja od  Bred Pita..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dzipsi nije neki pevac, ali ima sve ostalo, a pesma nije zahtevna toliko da ne moze da navezba da to zvuci pristojno. Fokus je na drugim stvarima. Luke Black isto manje vise ne zna da peva, ali je za njega to manje bitno, ionako ide na neki performans.

 

Ne bih ga poredio sa Konstraktom, ali mogu se povuci neke paralele u smislu da i jedno i drugo idu na performans, snazan staging, slanje neke poruke, recituju i fokus je na poruci ili na nekom quirky detalju sa scene, tu jesu slicni.

 

Naravno Konstrakta je na mnogo visem nivou, ali i ona kao ona je dovde presla dugacak put besmisla sa Zemljom gruva, realno gledano, tako da za njega ima vremena.

 

Za Zejnu ajde necu vise da pricam nista 🙂 znamo da se necemo sloziti. Meni ostaje samo da se nadam da ona ne ide i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pred večerašnje finale, tu sam da bacim jedan hot take 😄 

 

spacer.png

 

So, mislim da je Džipsii definitivno iskočio svojim nastupom u polufinalu. Na osnovu toga moja bold predikcija za večeras je:

 

1. Džipsii

2. Luke Black

3. Zejna

4. Filip Baloš

5. Hurricane

6. Boris Subotić

7. Nađa

8. Princ

9. Filarri

10. Empathy Soul Project

11. Nadia

12. Duo Grand

13. Stefan Shy

14. Gift 

15. Chegi tj. krčma i kavga -.- 

16. Frajle

 

Neka nam je sa srećom! 🥳

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Zejna dobro peva. Glas joj je takav kakav je ali po meni to nije smetnja u ovoj pesmi, čak mislim da se i lepo uklapa. Problem sa njom je nastup koji će joj biti jako potreban da ta pesma uđe u finale. Ulazak u finale i onda da završiš na desnoj strani tabele nije nešto što Srbiji treba da je cilj, bez lažne skormnosti mi definitivno imamo imidž na ESC da uvek imamo ili interesantan ili kvalitetan nastup (znam, ima i naših promašaja khm, khm, kon, khm, khm, mada ima i nekih kojima se to svidelo 🙂 ) tako da mi treba da mislimo pre svega na ono što i jeste osnovna stvar na ESC. Promocija države. Dakle ili šalješ pesmu koja može da ide na pobedu ili šalješ pesmu o kojoj će se pričati. A ako je i jedno i drugo još bolje.

 

Prema Luke Black-u sam bio rezervisan isto kao što sam bio i prema Konstrakti. Slušajući audio obe pesme nisam bio oduševljen ali jesu interesantni i privukli su pažnju. Ali kada sam video nastupe onda sam odmah shvatio da su odlično odradili posao. Za razliku od Konstrakte koja je pucala pre svega na zrelije ljude ali je bila i catchy i bliska mladima, Luke puca više na mlade tako da nisu za poređenje u tom smislu kakve su im šanse na ESC.

 

S tim u vezi treba razmišljati koju glasačku grupu mogu da privuku te pesme. Princ može da privuče zreliju publiku koje nema mnogo ali glasaju redovno, takođe većina gastosa će ga podržati i glasaće ko sumanuti jer vuče na narodnjake. Luke i Hurricane pucaju na mlađu publiku koji su većina glasača. Zejna će da privuče glasače koji cene brz tempo i džipski kings vibe a toga realno nema mnogo, iako vuče na narodnjake nisam siguran da će motivisati naše gastose u dovoljnom broju.  Sa tim znanjem i nastupima onakvi kakvi jesu definitivno veću perspektivu imaju Luke i Hurricane. No i oni imaju otežavajuću okolnost. A to je da će među mladima dominirati Finac i Šveđanka (oboje sa nama u 1/2 , ko zna možda dobijemo još neki hit) tako da i ovima našima pada potencijal koliko mogu dobiti, takođe Hurricanke će imati hendikep što će ih porediti sa starom postavom a tu su slabije i to će odbiti dosta ljudi. Dakle po potencijalu mislim da su svi jednaki kada se sabere i oduzme.

 

Ja lično bih u takvoj situaciji gde je očigledno da ni jedna od ovih pesama neće imati neki bolji rezultat u finalu poslao Princa. Ako ništa bar promovišemo našu tradiciju (i tursku 🙂 ) , meni se ta najviše sviđa i podseća na Balkaniku koja nije dobro prošla rezultatski ali je privukla pažnju i uglavnom pozitivne komentare.

 

Ako pričamo rezultatski onda mislim da Luke Black ima najviše šansi da eventualno uđe u top 10 jer postoji mogućnost da će se ljudi smoriti od Finca za naredna dva meseca pa da će proći bolje nego što ja očekujem.

 

Filarri i Džipsi bi mogli da privuku nešto gay glasača ali to ne funkcioniše baš tako lako. Gay glasači su najprobirljiviji i nema šanse da glasaju za nekog samo zato što je gay, mora da im se svidi pesma. Obe pesme su prosek, Filarri ima solidan nastup doduše ali mislim da bi i jedan i drugi ostali u 1/2 jer se ne ističu dovoljno. Baloš iako ima bolju pesmu mislim da bi prošao gore od njih dvojice jer se kod njega ama baš ništa ne događa o čemu bi se pričalo.

 

Dakle navijam za Princa ali ako ode Luke Black neću biti ni 1% nezadovoljniji. Nisu loše ni Hurricanke ni Zejna, ali kod njih već strepim da bi možda mogle da se okliznu u 1/2. Sve ostalo mislim da jako teško može da prođe u finale, pogotovo iz našeg polufinala. Evo i ove holanđane počeše da hvale, nastupaju pred kraj, tako da moramo ozbiljno da shvatimo našu grupu.

 

Vidimo se na temi posle 21h 🙂

 

Za kraj evo vam mišljenje moje majke, penzionerke koja prati ESC pa skoro od početaka.

 

Od naših Zejna, Princ i Nađa su joj najbolji.

Od favorita kaže da nisu loši (što je kod nje pohvala) Norveška i Češka, Španiju je napljuvala, danas idem kod njih na ručak pa ću im pustiti Loreen i Finca mada mislim da će Finca napljuvati opet nisam siguran jer je Norvešku pohvalila iako to nije pesma po njenom ukusu. Više sam očekivao da će Španiju da pohvali.

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je nemacki predstavnik. Najtvrdji rok i ovo stvarno postaje donekle rok Evrovizija, mislim da nikad nije bilo ovoliko rok pesama sto mi se svidja.

 

Klasican industrial metal, uticaj Ramstajna je jasan, ali takodje su i prilicno harmonicni.

 

Nije vrsta muzike koju inace slusam i cak mislim da je pevac ovde najtanja karika, ali sa druge strane ono sto radi i sto hoce da postigne radi dobro, ne ide dalje od opanaka i upotpunjava sliku benda i igra odlicno tu ulogu frontmena.

 

Mislim da nema velike sanse za preterano visok plasman, ali ce biti zapazeni i recimo neki top 15 bi trebalo da dobiju, sto je za Nemacku posle Lene puna kapa objektivno.

 

 

Predstavnici Holandije, oni su ih izabrali interno. Ako cujete Dankan Lorens vibes, to je zato sto je on jelte pisao pesmu. Produkcija je odlicna, oni zvuce dobro, pesma je jako radio friendly, ali nije preterano originalna i ne znam kako ce ovo izgledati na sceni, treba im neko ludilo da bi se istakli.

 

Ova pesma ima jos jedan problem po mom misljenju, a to je da ovo sve zvuci ok, utegnuto, mada mozemo reci i ispeglano, i da ne vidim kako ce ovo biti podignuti na neki visi nivo uzivo, mnogo je veca sansa da flopnu.

 

Takodje su u nasem polufinalu, tako da mi se cini da se ovo nece kvalifikovati.

 

 

Takodje interno izabran predstavnik Kipra. On je Australijanac, pokusavao je da predstavlja Australiju dva puta cini mi se, ali nije prosao na njihovim izborima.

 

Pesma je ultra genericka, znaci prvi put je slusate i tacno znate sta ide, mozete cak i tekst da pretpostavite. Radio friendly pesma koja je filer na MTV.

 

Takodje dobro isproducirano i ispeglano. Za njega, za razliku od Holandjana, znam da ce dobro da zvuci uzivo i ovo je u drugom, slabijem polufinalu, pa mislim da ce se kvalifikovati.

 

Isto mi se cini da mu je pesma, mada bas genericka i milion puta smo vec culi ovako nesto, malo vise catchy od holandske, sto bi trebalo da presudi i jednima i drugima u vezi sansi za finale.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Kažu da je Kovačevićka izjavila da je pesma koja je pobedila kod žirija u prvom 1/2 dobila 0 bodova od publike. Umazali su i ovo govnima ako se ispostavi kao tačno, pogotovo u skladu sa našim žirijem kako je glasao na na ESC 2022.

Link to comment
Share on other sites

Ako je prosla dalje, to moze da bude samo jedna od Nadja. Mada iskreno ne znam da li bi plava Nadja mogla da prodje sa 0 bodova od publike. Druga Nadja svakako je trebalo da dobije nulu od publike, ali buduci da su i ona i ovaj klinac iz Lifta sto joj je svirao gitaru ocigledno nepo babies, ne bi me cudilo.

Link to comment
Share on other sites

Boris je malo sjebao finiš pesme, Shy je bio ok, Nadia dobra, Duo je dobra ideja realizovana na loš način. Kontam da im se onaj hrvat Žak svideo pa su hteli nešto na taj fazon ali ovo je daleko od tog nastupa.

 

Kažu da je Nadia unuka bivšeg direktora PGP RTS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Kako moze dete ovde da nastupa???

 

Mislim da je 16. godina granica. Mora imati više od toga.

 

Nađa je bila malo nesigurnija ali mi je interesantno da je teže deonice odlično odpevala. Fali joj stage presence i da je pesma catchy za strance. Pred njom je odlična karijera ako izvan narodnjaka to postoji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da su malo promenile kadrove zumike. Treba malo boljih kadrova kada bacaju magiju i kontrolišu dancere. To je dobra ideja i deluje ok.

 

Živo me zanima kako je Čegi završio u finalu, takvih pesama se izbaci bar 10 godišnje kod nas ali izgleda tržište hoće još više 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

 

Mislim da je 16. godina granica. Mora imati više od toga.

 

Nađa je bila malo nesigurnija ali mi je interesantno da je teže deonice odlično odpevala. Fali joj stage presence i da je pesma catchy za strance. Pred njom je odlična karijera ako izvan narodnjaka to postoji.

 

 

Pa oni nisu normalni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...