Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

31 minutes ago, erwin said:

Ubedljivo i po kladionicama i po anketi na Eurovisionworld.

 

https://eurovisionworld.com/odds/sanremo

 

Inače bio 7. pre 10 godina na Evroviziji. Ta pesma mi je bolja od ove nove.

 

 

 

Evo i zvanično... Pobedio je :3 

 

https://www.instagram.com/p/Coi0RYyom56/

 

Ovo im je godina balada i mislim da i jeste pobedila najbolja među njima.

Takođe nije bilo loše:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam znala da može da bira.

Ako bude išao, moraće da skrati pesmu za cirka 30 secc.

Ali meni je fascinantnoj ovo šta Italijani rade sa San Remom, spektakl, sa  komplet orkestrom.

Boli njih uvo za ESC, prošle godine im glavni deo bine bio pokvaren :lol_2:

A ovde i rasveta i scena i zvuk perfekcija.

A ovaj dečkić je sa gospel horom razbio Let it be, wow 😲

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno će ići. Da, pobednik može da bira, jer je za njih veća čast pobediti na Sanremu nego ići na ESC. Sanremo je inače preteča Eurosonga i po uzoru na njega je i osmišljen.

I to jeste spektakl, 5 dana traje, svaku izvedbu prati orkestar i jako su ozbiljni kriterijumi da uopšte učestvuješ na festivalu. Zato oni dobro prolaze na ESC.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

Mislim da će ovo biti pesma gde dopadanje raste sa brojem slušanja... Ako uporedim sa Brividi i Zitti e buoni koje su mi se dopale na prvo slušanje, ovde to nije bio slučaj. 

Moguce da si u pravu, ali u svakom slucaju ne vidim sansu za dobar plasman. Kraj leve strane mi je neki maksimum, ali sumnjam da ce se desiti. Malta sa druge strane salje jedinu iole pristojnu pesmu koju su imali, jos je i nastup bio dobar.  https://youtu.be/RfcKnD_mnyo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da su fanovi bas besni i za Hrvatsku i za Estoniju i za Maltu... sto je dovoljan dokaz da su svi napravili pravi izbor. Ultra zadovoljstvo do sada samo Spanijom, sto je bez premca najgora odluka.

1 minute ago, DameTime said:

Italijani se uvek uguraju u top 10, videćemo u zavisnosti od svih ostalih kako će se plasirati. Nije loša ova pesmičica Malte, podseća me na dve stvari: 

 

 

 

(ovde više po pojavi nego po melodiji) 

Podseca malo i na Lake Malawi. Interesantno da su meni svi ovi iritantni ali ova Malta nije. Ne verujem da ce se kvalifikovati ali sve drugo sto su imali je borba za poslednje mesto za Dancima.

Link to comment
Share on other sites

Taj "koji je ovo q...?" fazon na ovim prostorima je potrošila Konstrakta prošle godine, teško da će Let 3 na istom talasu nešto da dobije.

 

S druge strane, anti-Putin pesma će pobrati gomilu glasova istočne Evrope i kod žirija i kod publike, akonto toga mogu visoko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Češka pesma definitivno nije o Ukrajini samo je refren na Ukrajinskom. Inače je pesma o njih 3 jer je jedna Čehinja, druga Ruskinja, treća Slovenka a koriste još par slovenskih jezika u pesmi pa zato idu na tu slovensku priču koja je aludirala da se radi o Ukrajini i ratu.

 

Dora nikad slabija. Bukvalno jedina dva izbora su bile ove dve pesme u vrhu. Oj Ej Neretvo ima odličan refren ali su strofe tanke i monotone. Let 3 me podseća na Gruziju prošle godine, idejom. Moraju malo da poprave nastup na bini, onaj sa raketama je odličan i jasno je šta predstavlja, ovi ostali bi morali malo drugačiji biti i malo aktivniji pa da i oni predstavljaju nešto prepoznatljivo i da vuku pažnju. Bez toga proći će ko Gruzijci. Znajući LET 3 mislim da će oni uraditi par promena jer znaju da će na ESC biti znatno jača konkurencija nego na Dori.

 

Pesma nije o Putinu nego o ludim diktatorima koji pokreću rat. Najbliži tom opisu danas je Putin ali pesma se odnosi i na druge ludake. U odnosu na pesmu koja podržava ludog dikatatora i podržava ga, i to eksplicitno, što je tukao, hapsio i mučio protestante jasno je zašto je beloruse trebalo izbaciti a hrvate ne treba. Pri tome je Belorus u jednom intervjuu rekao da im je tekst pesme bio uperen baš da provocira evropu i njihovu opoziciju što znači da je i bilo namešteno da se on pošalje sa tim zadatkom.

 

To bi bilo kao da je Džamala pevala pesmu podrške Staljinu što je pobio Tatare umesto što je pevala o stradalima.

 

Italijan je vrlo dobar. No za te pesme mora tonu emocija da istovari na bini i da osmisli nastup da ne bude monoton za gledanje ako hoće u top 5. Inače Italijani dobro prolaze zato što kao i mi imaju emigraciju širom zapadne evrope pa svuda uzmu malo glasova i koje realno ne zasluže.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Možda su ljudi dobro prepoznali da se u pjesmi radi o Putinu. Želimo poslati poruku onima koji misle da je planet njihova igračka i upravljaju svima kao marionetama, a u ovom trenutku je Putin istaknuti maneken tog stila pa je došlo na red da mu posvetimo pjesmu”, rekao je [Damir Martinović] Mrle [iz benda Let 3].

https://n1info.hr/vijesti/let-3-mozda-su-ljudi-dobro-prepoznali-da-nasa-pjesma-govori-o-putinu/

 

Treba da ih diskvalifikuju.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću po prvi putu životu da glasam za pjesmu Evrovizije. Ne samo da glasujem, nego i da smaram ljude oko sebe da glasaju 🥲

 

EDIT: da se razumijemo, ovo je po standardima Let3 krš pjesma, ali je minuli rad dovoljan da imaju moju podršku.

 

 

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je dobro kad su fanovi besni.

Pa pravilima, treba da budu zabranjeni.

 

A Talijani prolaze dobro najpre zbog dobrih pesama pa tek onda možda zbog dijaspore.

Zanima me i kako će prilagoditi pesmu na tri minuta.

Inače, već ga je Zelenski zvao, ako je verovati ovom fan nalogu na Tviteru.

Jako mi je bilo drago što je konstatovao nedostatak žena u finalnom delu.

Ima preko dva miliona pratilaca na tw, odlično peva, tako da će sigurno dobro proći.

Link to comment
Share on other sites

Što reče erwin jutros, čini mi se, Marco Mengoni je već predstavljao Italiju na Eurosongu. Postao je poznat tako što je pobedio u njihovom X Factoru i prilično je veliko ime u pop muzici, tako da ne čude popularnost i broj pratilaca. Ova pesma dosta podseća na Tiziana Ferra, Erosa Ramazzottija i tako taj njihov "pop" po kome su Italijani dosta poznati. Što se tiče Italije i njihovog dobrog plasmana, slažem se da je do kvaliteta. A to dolazi iz njihovog pristupa da se ne bira predstavnik Evrovizije i ne pitaju se šta "najbolje prolazi", već se bira pobednik Sanremo festivala. I opet kažem, odlično je što je to prva nagrada a onda tek pobednik može da odluči da li će ići na ESC ili ne. Na taj način održavaju nivo kvaliteta koji će im uvek garantovati top plasman, jer šta god ljudi mislili, on se i te kako prepozna i na ESC.

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...