Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

27 minutes ago, McLeod said:

Meni je mnogo problematicnija 2019. I Mahmud, a pogotovo Keino. Veci pobednici od Holandije. Mans je postavio neke standarde nastupom ipak i generalno se to smatra za hit u poslednjih par godina, medju evrovizijskom publikom. Dzamala tu i tamo, nije dobila ni ziri ni televote, mada smatram da je od zirija dobila bas previse (i dalje ne vidim sta je zasluzilo takve ocene kod one pesme, televote je ok kao takav) i zbog toga pobedila Lazareva. Sto moze da bude jos jedna "politicka pobeda".

 

Definitivno, kako tad Mahmood nije pobedio... No ako me sećanje dobro služi, Keino su bili "pobednici" od strane publike? 

 

17 minutes ago, Don Juan said:

Pa Italijani se nikada ne ni vratili na Eurosong na nije promenjen način glasanja, Davno je bilo, pa su ljudi zaboravili, ogromna se frka digla oko načina glasanja i zbog "istočnog bloka", tolika da su neke stalne članice Eurovizije sa zapada već najavile povlaćenje sa takmičenja, Zbog toga je i uvedeno da se glasa u dva polufinala i da se glasovi dele 50-50 na žiri i publiku, upravo da bi se amortizovali glasovi određenih blokova. Na kraju krajeva tema je bila u određenim parlamentima, pa eto kako neka beznačajna stvar može da napravi veliku štetu.

 

ESC je iskontrolisao to "komšijsko" glasanje time što kontroliše televote kako treba. Ovim ne amortizuju ništa, jer se sad postavlja pitanje na osnovu čega glasa taj stručni žiri i ko tamo sedi (kod nas su bili i Marko Kon, i Nevena Božović i njima slični).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Definitivno, kako tad Mahmood nije pobedio... No ako me sećanje dobro služi, Keino su bili "pobednici" od strane publike?

 

Keino je unistio u glasanju publike, Mahmud je bio iza Dankana u glasanju publike. Keino je unisten od strane zirija, 18. mesto tu i 50 bodova. Da su bili top 5 kod zirija pobedili bi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

 

Keino je unistio u glasanju publike, Mahmud je bio iza Dankana u glasanju publike. Keino je unisten od strane zirija, 18. mesto tu i 50 bodova. Da su bili top 5 kod zirija pobedili bi.

 

Da, da, tu je baš bila disproporcija... Oni su bili odlični, mada sam ja baš navijala za Mahmuda tad. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Pa Italijani se nikada ne ni vratili na Eurosong na nije promenjen način glasanja, Davno je bilo, pa su ljudi zaboravili, ogromna se frka digla oko načina glasanja i zbog "istočnog bloka", tolika da su neke stalne članice Eurovizije sa zapada već najavile povlaćenje sa takmičenja, Zbog toga je i uvedeno da se glasa u dva polufinala i da se glasovi dele 50-50 na žiri i publiku, upravo da bi se amortizovali glasovi određenih blokova. Na kraju krajeva tema je bila u određenim parlamentima, pa eto kako neka beznačajna stvar može da napravi veliku štetu.

 

Ta dva dogadjaja su razdvojena 5+ godina.

 

Plus te price ne stoje. Cak i kad smo mi ili Ukrajinci ili Rusi/ko god dobijali, to su bile i uglavnom najjace pesme, ako ne najjace, onda bar top 3. Da se to pricalo za Letoniju i Estoniju i njihove pobede 2000. i 2001, pa da razumem, jer jesu bile krs pesme. Doduse, ceo ES je krajem devedesetih i pocetkom 2000-ih krs, Sertab je pobedom 2003. za Tursku napravila revoluciju, u dobrom ili losem smislu, kako ko tumaci, ali revoluciju svakako.

 

Posle toga imamo pobedu Ukrajine 2004, Ruslana, gde smo mi bili glavni rival. Treci je bio Sakis Ruvas, cetvrta Athena For Real (Turska) po mom misljenju jedna od najboljih pesama na ES, pa je zavrsila cetvrta. Mislim da se tu najvise i pricalo o tom "istocnom bloku", ali kada pogledas sa ove distance, "zapadnjaci" samo nisu ukapirali da se vreme i trendovi menjaju. Nismo ih "mi" pocistili jer guramo jedni druge, pa onda Ukrajina zavrsi sa 280, mi sa 263, a Sakis sa 252, nego su jednostavno to tada bile modernije i zabavnije pesme.

 

Prva "zapadna" pesma Svedska sa 170 poena. Niko drugi nije presao 100. Pesma It Hurts, ima pevljiv refren, ali je klasican Dizni, bilo je takvih pesama milion, i predstavljaju neki relikt Evrovizije. To sto oni nisu ukapirali da su se takve pesme ljudima smucile je njihov problem u tom trenutku, a ne problem ESa.

 

nakon te godine imamo pobedu Grcke, Srbije Rusije i onda Ukrajine 2016. Sve ostalo odnose "zapadne" zemlje. I svaki put kad je neka pesma bila jako dobra, pobedjivala je, bez obzira na zemlju. Pa tako su pobedile Norveska i Danska, kojih cesto nigde nema, Danci cesto ne udju ni u finale, pobedio je Portugal koji je do te godine ulazio u finale jednom od pet pokusaja, i tako dalje.

 

Pa tu je klasicno kukanje Britanaca i pretnje povlacenjem, na sta to lici, sprdate se sa nama, a mi placamo ovo takmicenje najvise, svi nas mrze buhu, i onda ove godine posalju krstenu pesmu, popularnog pevaca i odmah top 3. Mislim, prazne price, smejurija. Da se malo vise trude i prave svoje izbore, imali bi bolje pesme konstantnije. Svaki put kad se napravi pravi izbor u Top 5 zemalja, oni imaju korektnu pesmu, znaci nije do mrznje, nego do nekvaliteta.

 

Cak od kako je ziri uveden, jedino istocne zemlje imaju pravo da se bune jer ih bez razloga sikaniraju na ustrb najpre Svedske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što su Britanci (recimo i Nemci) poslali prošle godine (2021) na Evroviziju, zaslužilo je bodova taman koliko je i dobilo.

Mislim, imaju li oni nekakav izbor/selekciju pesama ili se neki komitet pita?

---

I moram da otkucam da i dalje ne vidim/ne čujem zašto je Španija u Top 5, osim golih vrckavih zadnjica u pesmi, pa nek' je to i sa najmodernijom koreografijom, scenskim nastupom i čime već.

O Švedskoj da i ne kucam, a kao odslušao sam strpljivo sve pesme finalne večeri.

---

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Orkestar Kaluš prodao je na aukciji statuetu pobednika Evrovizije - kristalni mikrofon - za 900 hiljada dolara, navodi se na Telegram kanalu ukrajinskog benda. Planirano je da novac bude utrošen na kupovinu dronova PD-2 za Oružane snage Ukrajine.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Kod amera pobedi Alexa koja je odma na početku odskakala. Drugi je isto interesantan zbog nastupa koji izgleda da je spontan ali u stvari nije . Ovo ostalo je šareno, verovatno bi svako našao po koju pesmu po svom ukusu ali to nije u rangu ESC. Bina je bila dosta siromašna, pravila su im dosta drugačija. Neka se malo peku par godina da vidimo hoće li postati popularno pa možda u novembru da ide top 10 ASC i top 10 ESC. Baš bi bilo interesantno ako bi recimo ameri glasali samo za ESC pesme a mi za ASC da vidimo ko bi kako prošao. Možda bi i tu pečalba radila posao 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Preciznije rečeno šou će biti u UK, BBC radi prenos ali i Ukrajinci će biti uključeni u organizaciju. Neki vid zajedničkog organizovanja UK-UA. Onima kojima je smetala "politika" na ovom ESC bolje da ne gledaju sledeći. ESC će biti podrška UA, tako su obrazložili ovu situaciju 🙂

Očekuje se kandidatura 15-tak gradova da budu domaćini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam iznenađen visinom gledanosti u UK i ŠPA, za FRA sam slutio da je dosta niska dok su NEM i ITA ono što sam mislio da je prosek tih 5 velikih. Za skandinavce se zna da je to tamo ko odlazak u crkvu, Grci isto dosta prate, to nisam znao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ukrajinska zastava u logou je lepa odluka. Inače planiraju dosta zajedničkih aktivnosti sa Ukrajincima ali videćemo kako će to da uklope u program zbog bezbednosti.

 

Ono što je novina je da ćemo pored dosadašnjeg programa dobiti prenose pevanja za žiri, kao i neku popodenvnu emisiju pre finala. Ovo za žirije nije loša odluka da se ne bi krstili zašto je neka pesma loše prošla kod žirija (Poljska ? ) mada možda to treba ostaviti da bude live na internetu, nema potrebe da kvare šou takmičarske večeri. No da prvo vidimo na šta će to ličiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

 

Ukrajina izbacila pesmu za sledeću godinu. Prilično sam siguran da im više ni Rusi ne mogu "pomoći". Pri tome me podseća na jednu poznatu pesmu kojoj se ne mogu setiti imena. Ovo je realno za neku sredinu tabele, nešto kao Belgija ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...