Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

11 hours ago, Jurgen said:

 

b. Kako smesan broj glasova? Hurricane su pre 2 godine dobile 19k, a to je cini mi se bio rekord do sada. Konstrakta je dobila 44k. 

 

Zanimljivo je da je Konstrakta bila tek treca u svom polufinalu prema glasovima publike. 

 

Zar rekord ne drži Milan Stanković? Sa preko 50 K glasova.

 

Ali u poslednjih par godina svakako Konstrakta je dobila najviše. I ostavila iza sebe "u prašini" glavne konkurentkinje, koje zajedno nisu imale glasove koliko ona sama (Sara i Zorja). 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ta'veren said:

Mora to da bude kvalitetniji play by play, korigujte se do Evrovizije.

 

Nista ova tema ne valja bez Nookieja.

Pa sta da koriguju kad samo tapsu i okrecu ruke? A ova sto peva samo pere ruke. Koliko tu prostora ima za korekcije? 

U principu mi se ne dopada izvodjenje niti pesma, al ajd. Ali ovakav nastup prolazi na Eurosongu pa ce mozda i imati neke sanse.. 

Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan sam i iskreno začuđen izborom pobedničke pesme.

 

Baš da vidimo da li će da menjaju aranžman i nastup, mislim meni su odlični.

 

Nadam se da je italijanska pobeda prošle godine dovela do toga da ljudi/žiriji prestanu da na Evroviziju šalju pesme za koje misle da će da se dopadnu drugima (uklapaju se u trendove, pišu neiskrene/namenske tekstove) i da će što više da glasaju za pesmu/pesme koje im se sviđaju (a ne po državnoj, nacionalnoj, političkoj orijentaciji itd).

Usput, Ukrajina pobeđuje, kvota 1,001.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta vi vidite u ovom kvaziumetnicarenju, pobogu, zna se sta je umetnost, sad svako ko izadje i uradi nesto glupo, odmah se proglasi za vanrvemenskog umetnika kog niko ne razume.  Ovakva verzija Sajsi Mc mi nimalo nije bliska, nije mi jasno  kako  ova pesma napokon nije u skladu sa onim sto Evrosong i Evropa zele od nas. Radikalni performasni na ovu i teme kao sto su biopolitika, zdravlje, drustvo i konstrukti u koje upadnemo i zarobimo se su tu vec najmanje 50 godina. Ako je ovaj zakasneli odgovor nesto najbolje sto mi imamo, onda steta. Iskreno, ovo je gradsko ,,proseravanje''  likova koji bi uvek sve druge osvestili pre nego sebe. Umetnost je npr Marooned od Pink Floyda, Trip od Still Cornera, ovo je, uzas, krug dvojke kakanje. Cak cu reci i da je Libero od Miligrama kvalitetnija i bolja pesma, sa boljim porukama. A poruka za gospon Konstraktu, zdravstveno osiguranje u Srbiji je svima dostpiuno, imao sam ga kad sam bio na birou, kad sam bio prijavljen  i cak i kad nisam bio na birou a nisam bio prijavljen.  (pod prijavljen mislim na radni odnos)

Edited by Redstar0356
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OMFG, trazenje "dubljeg smisla" u ovoj paradi sunda i kica. Kakve bre avangarde i Evrovizija, nemoj da se zezamo.

 

I oni Italijani sto pobedise prosle godine, kakav crni rok. To je rok isto kao da neko glumi siledziju na smeru akuserska sestra - tehnicar.

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

Weird but ok, ne znam šta bih rekla na prvo slušanje pa ću prećutati.

 

 

 

Simpatičan! Možda ove godine izbegnu "krompirić".

 

Takođe, da li se sećate greha kad ovo NISMO poslali na ESC?

 

 

55 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

OMFG, trazenje "dubljeg smisla" u ovoj paradi sunda i kica. Kakve bre avangarde i Evrovizija, nemoj da se zezamo.

 

I oni Italijani sto pobedise prosle godine, kakav crni rok. To je rok isto kao da neko glumi siledziju na smeru akuserska sestra - tehnicar.

 

 

 

Maneskin po svakom kriterijumu spada u rok žanr. To što se tebi taj rok ne dopada je nešto drugo.

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brian Setzer said:

Usput, Ukrajina pobeđuje, kvota 1,001.

 

Znaci sve je politika, muzika, sport, Djokovic, cemu onda takmicenje.

 

1 hour ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

OMFG, trazenje "dubljeg smisla" u ovoj paradi sunda i kica. Kakve bre avangarde i Evrovizija, nemoj da se zezamo.

 

I oni Italijani sto pobedise prosle godine, kakav crni rok. To je rok isto kao da neko glumi siledziju na smeru akuserska sestra - tehnicar.

 

Evrovizija je uglavnom sminkeraj i samo nekoliko pobjednika je napravilo zaista neku respektabilnu karijeru, naravno ABBA, Toto, Marija Serifovic :classic_biggrin: 

Pobijedila je i Jugoslavija nekada sa totalno bez veze pjesmom, Riva i Rock me baby, to nije bio hit ni kod nas, a kamoli negdje u Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Redstar0356 said:

Ja ne znam sta vi vidite u ovom kvaziumetnicarenju, pobogu, zna se sta je umetnost, sad svako ko izadje i uradi nesto glupo, odmah se proglasi za vanrvemenskog umetnika kog niko ne razume.  Ovakva verzija Sajsi Mc mi nimalo nije bliska, nije mi jasno  kako  ova pesma napokon nije u skladu sa onim sto Evrosong i Evropa zele od nas. Radikalni performasni na ovu i teme kao sto su biopolitika, zdravlje, drustvo i konstrukti u koje upadnemo i zarobimo se su tu vec najmanje 50 godina. Ako je ovaj zakasneli odgovor nesto najbolje sto mi imamo, onda steta. Iskreno, ovo je gradsko ,,proseravanje''  likova koji bi uvek sve druge osvestili pre nego sebe. Umetnost je npr Marooned od Pink Floyda, Trip od Still Cornera, ovo je, uzas, krug dvojke kakanje. Cak cu reci i da je Libero od Miligrama kvalitetnija i bolja pesma, sa boljim porukama. A poruka za gospon Konstraktu, zdravstveno osiguranje u Srbiji je svima dostpiuno, imao sam ga kad sam bio na birou, kad sam bio prijavljen  i cak i kad nisam bio na birou a nisam bio prijavljen.  (pod prijavljen mislim na radni odnos)

 

Ja generalno ne volim ovakve, ali nema veze sa Sajsi MC. Ova je pre Vunturisevicka ako vec pricamo o slicnostima.


S tim sto je ovo najbolje bar meni sto je ikad napravila. A Sajsi je tankoza, slicno kao Mimi Mercedes i slicne.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Redstar0356 said:

... A poruka za gospon Konstraktu, zdravstveno osiguranje u Srbiji je svima dostpiuno, imao sam ga kad sam bio na birou, kad sam bio prijavljen  i cak i kad nisam bio na birou a nisam bio prijavljen.  (pod prijavljen mislim na radni odnos)

 

Nisi dobro čuo tekst, Konstrakta nema partijsku knjižicu...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Redstar0356 said:

A poruka za gospon Konstraktu, zdravstveno osiguranje u Srbiji je svima dostpiuno, imao sam ga kad sam bio na birou, kad sam bio prijavljen  i cak i kad nisam bio na birou a nisam bio prijavljen.  (pod prijavljen mislim na radni odnos

Nije tačno. Nemaju svi, čak i ako su na birou.

Edited by Barkley#34
Edit: Da ne pričam o ograničenosti usluga koje daje osiguranje.
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

I oni Italijani sto pobedise prosle godine, kakav crni rok. To je rok isto kao da neko glumi siledziju na smeru akuserska sestra - tehnicar.

Čekaj, nisi u pravu. Maneskin je jedan jako pristojan italijanski rok bend i morm da ti kažem slušajući ono što su radili pre Eurosonga da imaju dosta solidne pesme. Međutim, kod Italijana ima kvaka. Italijani ne biraju pesmu za Evroviziju, oni biraju pobednika San Rema.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Čekaj, nisi u pravu. Maneskin je jedan jako pristojan italijanski rok bend i morm da ti kažem slušajući ono što su radili pre Eurosonga da imaju dosta solidne pesme. Međutim, kod Italijana ima kvaka. Italijani ne biraju pesmu za Evroviziju, oni biraju pobednika San Rema.

 

Mozda je zaista tako, ali meni licno je svako ko se pojavi na Evroviziji unapred diskvalifikovan iz foldera "ozbiljan muzicar". Mozda je nekad davno i bilo drugacije, ali sad je tako kako je. Vise mi ima smisla ona Evrovizija za decu, tu su kao neke mlade nade, pa sad oni treba sa se dokazu, itd. Neko ko zaista zivi rok sebi ne bi dozvolio da se pojavi na ovom, bem li ga kako da ga nazovem, "hepeningu".

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

image.png.4896ba6baf444b59ad5f664b05969def.png

 

image.png.8472b38d9d8edd2f28720c825c4abcd3.png

image.png.36a42b04d8626ccb31fed0ebcde25eb1.png

 

Pa ima lepe atribute, koje je sirokogrudno pokazala, ali bukvalno ce svi umesto pesme da pamte kako se skinula u tange i htela sa polupesmom da pobedi na neki hajp. Realno, nju su najvise ovde izigrali Coby i Bojana koji su pesmu verovatno pravili 20 minuta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Čekaj, nisi u pravu. Maneskin je jedan jako pristojan italijanski rok bend i morm da ti kažem slušajući ono što su radili pre Eurosonga da imaju dosta solidne pesme. Međutim, kod Italijana ima kvaka. Italijani ne biraju pesmu za Evroviziju, oni biraju pobednika San Rema.

 

S tim da pobednik San Rema ne mora dide na Evroviziju ako neće.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Nije agro preneo celu izjavu, lepo su podržali Konstraktu. Nisu baš toliko sujetni ispali. 🙂

 

Znam, Sara je čestitala Konstrakti tako da nisam referirala na taj nedostatak, nego upravo na ovaj deo izjave. Ja stvarno ne znam ko našim poznatim ličnostima radi PR ali im ga uglavnom radi pogrešno...

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, Barkley#34 said:

Nije agro preneo celu izjavu, lepo su podržali Konstraktu. Nisu baš toliko sujetni ispali. 🙂

 

Ni da nisu toliko ispali, ta ekipa Coby, Bojana, Sara je prepuna sujete. Pogotovo sto ih sad na socijalnim mrezama bas ismevaju. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je najmanje jasno to kako ljudi koji su godinama u industriji ne mogu da procene sta je krs a sta nije, cak i u tom sund okruzenju.

 

Drugo, Sara Jo, ma sta mislio o njoj ovako, je jedina koja iole lici na neku svetsku zvezdu u tom nekom modernom pop miljeu (ma kako smatrao da je moderni pop takodje bezvredno sranjiste).

 

Mili mili, Bez sna, Nemam vremena za to (sto je isto radio cuveni Coby) pa cak i ona Divlja koja je slicna forma tresa su 10 puta bolje od ove pesme.

 

Bukvalno bih morao da idem u dubine YouTubea i preslusavam albume i pesme koje verovatno ovako javno nikad nisu ni izvodjene da bih nasao neku goru njenu pesmu od Muskarcine.

 

I zbog treba svako ko tako pridje ovome da pukne, ma kako bilo neozbiljno takmicenje i cak i ako prihvatimo misljenje da je Eurosong parada sunda i kica, bar se malo potrudi da posaljes "dobar" sund i kic tamo, a ne nesto sto ti je Coby seljacina "komponovao" na wc solji za 15 minuta.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...