Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Pa sama si dala odgovore i prakticno potvrdila ono sto pisem. Koja je objektivno bolja pesma za Evroviziju je krajnje nebitno. Koja se evrovizijski vise istice? Obe navedene, ova Spanjolka atraktivna, brza pesma, skrenuce paznju, ova radio friendly koju ce sigurno gurati pod uslovom da se ne naprave bolje pesme tog tipa, onda ce ovo flopnuti i mozda cak nece uci ni u finale. Ali je to sa ocenom Italije nebitno, ova pesma nema edge nad tim tipom pesama na ovom takmicenju.

 

Popularno je i trenduje jer je ovaj klinac popularan u Italiji, a Mahmud je vec bio na Evroviziji. Tako da je sa te strane mozda i za Evroviziju dobitna kombinacija, ali pesma kao pesma nema potencijal da pobedi prosto i jednostavno. Suvise je obicna, deja vu, neuzbudljiva za Evroviziju.

Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte nisam potvrdila ništa što si ti napisao. Ponovo te pitam: po čemu se to ističu pesme? Ali bez ovih epiteta da je radio friendly, pošto je Brividi debitovala u top 5 pesama na Spotify-u GLOBALNO.

 

Naravno da je bitno koja je kvalitetnija jer za ESC odavno više nije dovoljno da pesma bude "evrovizična" - brza, catchy, za đuskanje. To pokazuju i pobedničke numere od poslednjih par godina.

 

Španija je ok (za njihove standarde) i može da uđe u top 10, dok Čehinji treba revamp pesme i dobar scenski nastup jer je ovo smrtno dosadan pop pesmičak. 

 

Pa o tome sam te ja obavestila, zašto je u trendingu (između ostalog). Dakle ne zato što je "instant boom" koji će svi zaboraviti, nego je dosta pažnje na Sanremo festivalu nakon svega što je postigao Maneskin. Ali svejedno, da pesma nije dobra i da nije uzbudljiva, ne bi dobila baš toliko pažnje i ubedljivo pobedila. Ubeđena sam da ovo ide u top 3 i da su ozbiljni kandidati da b2b pobede.

 

I da, pesma je i te kako uzbudljiva, ali pošto bi da se mačujemo bez argumenata iskreno me mrzi da kucam o tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa potvrdila si, a objasnio sam ti - brza upbeat pesma i ultra moderna pop pesma. Da, takve pesme dobro prolaze na Evroviziji i dalje. Pogledaj recimo Holandiju, najdosadnijeg pobednika (a i najubedljivijeg) u poslednjih 10 i kusur godina. Ta pesma uopste nije bolja od ove Ceske, niti modernija. Samo je imao srece da se nadje u pravom settingu. Tako da ako bude bio pravi setting, ova Ceska moze daleko, ako ne, mozda ne udje ni u finale.

 

Ja ovde uopste ne pricam o sansama za pobedu, vec uporedjujem pesme koje vec imamo i s tim u vezi Italija nema ni promil sanse. Ova pesma se mozda ugura u top 10 u zavisnosti od drugih ucesnika.

 

Pa upravo si rekla zasto je u trendingu. Sto se tice Spotifyja, oni su u padu koji sve vise ubrzava i uskoro ce imati ispod 30% sharea jer imaju 3-4 konkurenta koji su iznad 10% i konstantno rastu i uzimaju im deo po deo kolaca, plus ih sad potresa skandal sa Joe Roganom, tako da ne bih ja izvlacio preterane zakljucke na osnovu toga.

 

A i taj podatak je posledica pobede na Sanremu, ne "evrovizicnosti" pesme.

 

Pesma je uzbudljiva ako je posmatramo van prostora i vreme i ako je slusa osoba koja nikada nije cula slicnu pesmu, i to mozda (ostavljamo ukusima).

 

Jer ako kazes recimo za Cesku da je genericna, ova je takodje apsolutno genericna i vec vidjeno. Meni se Ceska ne svidja uopste, niti slusam takvu muziku, ali znam da u zavisnosti od toga kakva bude konkurencija i lineup, ta pesma je definicija pesme koja raste, dok je italijanska definicija pesme koja pada.

 

Podseticu te i na pomenutu occidentali's karmu, koja je isto tako trendovala, pa je bilo wow, angazovana pesma, kvalitet, svaka cast, bila favorit broj jedan par meseci pre takmicenja za koplje ispred svih, a onda ljosnula i nije zavrsila ni u top 5.

Link to comment
Share on other sites

Mora da bude baš slaba konkurencija da ovo (Češka) ima bilo kakvu šansu za visok plasman. Španija je maaalo bolja. Ali obe su zaista generičke pesme, u odnosu na koje je greh i pokazatelj neznanja nazvati italijansku pesmu generičkom. 

 

Nije se Holanđanin našao u "pravom setingu" već je to bila kvalitetna pesma. Meni dosadna, ali kvalitetna. I upravo time ti potvrđuješ da sam ja u pravu - može da bude upbeat, catchy, za radio koliko hoćeš ali to ne daje nikakve šanse za pobedu, pa ni za top 5. Mora da ima ono nešto više.

 

Ja nisam ni rekla da je pesma "evrovizična". Nije jer Italijani to ne biraju. Ova pesma će jednostavno kvalitetom biti tri koplja iznad svih ostalih. I Evrovizija je možda postala upitna kao takmičenje ali se kvalitet ipak prepozna, i nagradi.

 

Još uvek nisi objasnio na osnovu čega je to "pesma koja pada" lol. A Spotify je relevantan zato što je pokazatelj kako i koliko su ljudi reagovali na pesmu. Može to da "opadne" kako ti "prognoziraš" ali nešto ne verujem da će se desiti jer nije tra-la-la. 

 

Mislim biće simpa čitati komentare ovde u maju 🙃

 

 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja objasnio, ti ne citas. Pesme sa porukom, sporog ritma i koje ne iskacu iz kalupa (a ova svakako ne iskace iz kalupa, ne znam gde ti vidis toliki kvalitet i wow, ali kao sto rekoh, ukusi) na pocetku uvek vaze za favorite. Tako je bukvalno svake godine. Recimo Svajcarska prosle. A onda padnu kao kamen i nemaju nikakvu sansu za pobedu, retko zavrse i u top 5.

 

Pesme koje su cudne, drugacije, koje se isticu u settingu imaju uvek vece sanse za pobedu. Tako da recimo ova nasa Zorja ma kako bila klasika etno balada ako se u lineupu bude izdvajala, lagano je veci favorit od Italije za pobedu, ali lagano. Sto opet ne znaci da ce da pobedi niti da prodje bolje (zavisi od citavog lineupa), ali ako joj se pogodi moze imati neke sanse. Italija nema nikakve.

 

Prosle godine "growing songs" su bile upravo Maneskin, koji je figurirao kao neki favorit iz senke, ali kvalitet live izvedbe, razlicitost, stil, nastup, sve bukvalno kao paket, ih je izbacio u etar.

 

Ukrajina nije bila ni u top 20. Predvidjali su joj da nece da se kvalifikuje za finale cak. Ali nastup, paket, razlicitost, "cudnovatost" i sve ostalo sto ta pesma nosi je vinulo vise nego sto je bilo ko ocekivao.

 

Ne mogu da gubim vreme vise na ovo niti da se svadjam, ako ti objasnjenje i dalje nije dovoljno dobro, sta da ti radim.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

A kako stoji ova naša? 

 

Danas sam prvi put čuo pesmu i okrenuo mi se stomak. Možda sam omatorio već toliko da više ne kapiram trendove, ali ono je toliko očajno, nemelodično i nepevljivo da nemam reči. Tekst... kakav tekst? Poruka... valjda bruji čaršija kad ona prođe jer je extra pičić? Karleuša stajl ali neka me neko ispravi ako nisam dobro čuo. Sve u svemu...

 

:ajme:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Neme

 

Pa nema još naše. Naš izbor će biti tek u martu. Za sada imamo 36 kandidata od kojih su se 3 pozicionirale kao favoriti. To pozicinorali razumi u smilsu neta. 

 

Elem danas popodne sam malo slušao ove naše i strane koje sam proustio. Neću pisati o svemu i svačemu samo ono što mi je skrenulo pažnju na sebe zbog nečega. Što se tiče naših još uvek nema reakcija na kanalima do čijih mišljenja mi je stalo. wiwibloggs je reagovao na sva tri favorita i sve tri su im odlične, zato i ne cenim njihovo mišljenje. Ima tamo neki Sinan koji da izađe neko iz Srbije i prdne na bini on bi ga proglasio za kralja/kraljicu. No to je veoma uticajan kanal u tom svetu i nije loše za bilo koju od njih koja na kraju pobedi da se tu pojavljuje što češće.

 

Ovo što sam pročitao o Zorji definitivno mi govori da je njena priča pripremljena za E ove godine. Pazi ovo pevala na ulici da skupi lovu za studiranje, bila u depresiji iz koje se izvukla, nastupila u zvezdama granda pa postala zvezda. Ja to sada malo potcenjivački ali nekako mi je priča isuviše podesna za E da bi poverovao da je slučajno. Pa onda ima odličnu pesmu po meni za klasu bolju od ostalih. Pa onda eto slučjano Sanja Vučić peva prateće, a ona kod tih fanova E važi za boginju u srediće joj nastupe na svim tim kanalima. Pa prva se pojavi na RTS .... No ok nemam ništa protiv pesma je najbolja i treba da ide po mom sudu. Ako će da keširaju lovu za ozbiljan nastup i promocije možda ček može i u borbu za vrh.

 

Od manje poznatih jutjubera uglavnom pohvale mada par njih ima sumnje kao i ja da li će ona ovo otpevati uživo bez greške. Za Saru kažu da je isuviše repetativna dok za Angelinu su podeljena mišljenja. Po meni Sara i Angelina ako prođu u finale to im je maksimum, dok Zorja uz dodatna ulaganja ima potencijal za vrh.

 

Španjolkina jača strana je taj ples i onaj slow motion koji se nažalost slabo vidi. Njoj u prilog mogu reći da je taj što je radio režiju katastrofalan jer nismo videli ni slow motion ni dva možda i najbolja plesa jer ju je isekao kadrom. Što se tiče Italijana njihova pesma će morati da se skrati za 30 sekundi no mislim da to neće biti problem, prve dve strofe su skoro iste pa mogu jednu da izbace ili skrate. Mislim da je i Maneskin morao da skraćuje pesmu pa je opet pobedio. Pitanje je samo da li će zavrteti priču oko sebe kao Damiano. Mahmud nije baš neko ko je harizmatičan a ovog drugog ne znam kakav je na tom polju.

 

Od ostalih istakao se Izraelac, jedna interesantna pesma. Na njegovu žalost ide u onu love-hate grupu a to se skoro nikad ne završi dobro. Po meni biće kao ove naše, sigurica za finale a tamo verovatno donji deo tabele. Makedonci imaju dobru pesmu a najbolja stvar je što je pevačica dosta emotivna i diže pesmu svojim nastupom, videćemo kako će se to kotirati. Albanija ima dobru pesmu ali ona ima jedno 100 ljudi na bini i traje skoro 4 minuta tako da ćemo videti na šta će ličiti verzija za E. Večeras je i Ukrajina izabrala pesmu, skroz ok pesma sa temom Ukrajine. U ovom trenutku je to hot topic, ko zna možda joj to trasira put u vrh. Videćemo, još fali dosta zemalja koje tradicionalno dobro prolaze pa ne treba praviti prognoze već sada.

 

Da bi se razumelo zašto je Italijanska pesma tako dobro primljena mora se pogledati tekst. Gay lovers, večita E tema 🙂 . Brividi (Shivers) u pesmi znači Drhtaji usled uzbuđenja i on pevanjem tih reči na poseban način pokušava da izazove to kod slušaoca. Onog koga pogodi "kupuje ga" dok ostalima to ne mora mnogo da znači. No kao što rekoh rano je sada da kažemo da li su favoriti za pobedu ali ja mislim da će ovo sigurno biti u vrhu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Ja objasnio, ti ne citas. Pesme sa porukom, sporog ritma i koje ne iskacu iz kalupa (a ova svakako ne iskace iz kalupa, ne znam gde ti vidis toliki kvalitet i wow, ali kao sto rekoh, ukusi) na pocetku uvek vaze za favorite. Tako je bukvalno svake godine. Recimo Svajcarska prosle. A onda padnu kao kamen i nemaju nikakvu sansu za pobedu, retko zavrse i u top 5.

 

Pesme koje su cudne, drugacije, koje se isticu u settingu imaju uvek vece sanse za pobedu. Tako da recimo ova nasa Zorja ma kako bila klasika etno balada ako se u lineupu bude izdvajala, lagano je veci favorit od Italije za pobedu, ali lagano. Sto opet ne znaci da ce da pobedi niti da prodje bolje (zavisi od citavog lineupa), ali ako joj se pogodi moze imati neke sanse. Italija nema nikakve.

 

Prosle godine "growing songs" su bile upravo Maneskin, koji je figurirao kao neki favorit iz senke, ali kvalitet live izvedbe, razlicitost, stil, nastup, sve bukvalno kao paket, ih je izbacio u etar.

 

Ukrajina nije bila ni u top 20. Predvidjali su joj da nece da se kvalifikuje za finale cak. Ali nastup, paket, razlicitost, "cudnovatost" i sve ostalo sto ta pesma nosi je vinulo vise nego sto je bilo ko ocekivao.

 

Ne mogu da gubim vreme vise na ovo niti da se svadjam, ako ti objasnjenje i dalje nije dovoljno dobro, sta da ti radim.

 

Bold: Ovo što si ispisao je čista smejurija. Ako ti je Švajcarac primer, on nije potonuo kao kamen, dečko bi pobedio da Maneskin nije otkinuo televoting. 

 

To što je neka pesma odmah primećena ne znači da će potonuti, kao što ne znači nužno ako neko nije odmah u februaru-martu favorit da to neće postati (najčešće nakon prve probe). Ali avaj, šta objašnjavati tebi koji bez blama izjaviš da bi Zorja sa generičkom etno baladom (iako skidam kapu za strukturu u pesmi) imala veće šanse za pobedu 😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

@Neme

 

Pa nema još naše. Naš izbor će biti tek u martu. Za sada imamo 36 kandidata od kojih su se 3 pozicionirale kao favoriti. To pozicinorali razumi u smilsu neta. 

 

Elem danas popodne sam malo slušao ove naše i strane koje sam proustio. Neću pisati o svemu i svačemu samo ono što mi je skrenulo pažnju na sebe zbog nečega. Što se tiče naših još uvek nema reakcija na kanalima do čijih mišljenja mi je stalo. wiwibloggs je reagovao na sva tri favorita i sve tri su im odlične, zato i ne cenim njihovo mišljenje. Ima tamo neki Sinan koji da izađe neko iz Srbije i prdne na bini on bi ga proglasio za kralja/kraljicu. No to je veoma uticajan kanal u tom svetu i nije loše za bilo koju od njih koja na kraju pobedi da se tu pojavljuje što češće.

 

Ovo što sam pročitao o Zorji definitivno mi govori da je njena priča pripremljena za E ove godine. Pazi ovo pevala na ulici da skupi lovu za studiranje, bila u depresiji iz koje se izvukla, nastupila u zvezdama granda pa postala zvezda. Ja to sada malo potcenjivački ali nekako mi je priča isuviše podesna za E da bi poverovao da je slučajno. Pa onda ima odličnu pesmu po meni za klasu bolju od ostalih. Pa onda eto slučjano Sanja Vučić peva prateće, a ona kod tih fanova E važi za boginju u srediće joj nastupe na svim tim kanalima. Pa prva se pojavi na RTS .... No ok nemam ništa protiv pesma je najbolja i treba da ide po mom sudu. Ako će da keširaju lovu za ozbiljan nastup i promocije možda ček može i u borbu za vrh.

 

Od manje poznatih jutjubera uglavnom pohvale mada par njih ima sumnje kao i ja da li će ona ovo otpevati uživo bez greške. Za Saru kažu da je isuviše repetativna dok za Angelinu su podeljena mišljenja. Po meni Sara i Angelina ako prođu u finale to im je maksimum, dok Zorja uz dodatna ulaganja ima potencijal za vrh.

 

Španjolkina jača strana je taj ples i onaj slow motion koji se nažalost slabo vidi. Njoj u prilog mogu reći da je taj što je radio režiju katastrofalan jer nismo videli ni slow motion ni dva možda i najbolja plesa jer ju je isekao kadrom. Što se tiče Italijana njihova pesma će morati da se skrati za 30 sekundi no mislim da to neće biti problem, prve dve strofe su skoro iste pa mogu jednu da izbace ili skrate. Mislim da je i Maneskin morao da skraćuje pesmu pa je opet pobedio. Pitanje je samo da li će zavrteti priču oko sebe kao Damiano. Mahmud nije baš neko ko je harizmatičan a ovog drugog ne znam kakav je na tom polju.

 

Od ostalih istakao se Izraelac, jedna interesantna pesma. Na njegovu žalost ide u onu love-hate grupu a to se skoro nikad ne završi dobro. Po meni biće kao ove naše, sigurica za finale a tamo verovatno donji deo tabele. Makedonci imaju dobru pesmu a najbolja stvar je što je pevačica dosta emotivna i diže pesmu svojim nastupom, videćemo kako će se to kotirati. Albanija ima dobru pesmu ali ona ima jedno 100 ljudi na bini i traje skoro 4 minuta tako da ćemo videti na šta će ličiti verzija za E. Večeras je i Ukrajina izabrala pesmu, skroz ok pesma sa temom Ukrajine. U ovom trenutku je to hot topic, ko zna možda joj to trasira put u vrh. Videćemo, još fali dosta zemalja koje tradicionalno dobro prolaze pa ne treba praviti prognoze već sada.

 

Da bi se razumelo zašto je Italijanska pesma tako dobro primljena mora se pogledati tekst. Gay lovers, večita E tema 🙂 . Brividi (Shivers) u pesmi znači Drhtaji usled uzbuđenja i on pevanjem tih reči na poseban način pokušava da izazove to kod slušaoca. Onog koga pogodi "kupuje ga" dok ostalima to ne mora mnogo da znači. No kao što rekoh rano je sada da kažemo da li su favoriti za pobedu ali ja mislim da će ovo sigurno biti u vrhu.

 

 

Kako Zorjina priča pripremljena za ESC kad je ona recimo izjavila da je crnogorski izbor namešten? 🤔 Pre će biti da ona smatra da je namešteno za Saru Jo.

 

Koliko sam ja čula od mišljenja jutjubera, Zorja im je ekstra vokalno, Angellina ima dobar vajb, dok je Sara gotovo svima mistična ali ne kapiraju ritam. To je očekivano jer je cela pesma u 9/8 što je strancima čudno. Smatraju da pesmi treba revamp i da će zavisiti od scenskog nastupa.

 

Što se tiče popularnosti ove dvojice tj. buzza koji mogu izazvati, Mahmood je već bio 2. na ESC i miljenik publike tako da i te kako je u stanju da to kreira oko sebe.

 

Moram da te ispravim za tekst pesme, izvini. Tema nije gay lovers. Blanco je heteroseksualac dok je Mahmood homoseksualac, i obojica pevaju sa svojih tačaka gledišta o nesposobnosti da se izraziš u ljubavi, ali tako što se obraćaju jedan drugom (radi veće tenzije). Gledala sam njihovo gostovanje u jednoj emisiji i Mahmood je objasnio da su imali "poteškoće" kad su pisali pesmu i zbog generacijskog jaza (on je 11-12 godina stariji od Blanca), ali da je na kraju ispalo super jer i sa te strane šalju poruku. To se može primetiti i u načinu na koji su raspodelili solo delove u pesmi: Mahmood peva one nežnije, osećajnije, "smirenije", dok Blanco izvodi one brže, grublje i rep deo. Tek u refrenu u harmoniji mi čujemo njih kako pevaju jedan drugom, kao da dele iskustvo. Dakle, ideja je da se uputi poruka apsolutno svima kojima je teško da izraze sebe u ljubavi i koji su pravili greške. A to smo svi mi 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

 

Bold: Ovo što si ispisao je čista smejurija. Ako ti je Švajcarac primer, on nije potonuo kao kamen, dečko bi pobedio da Maneskin nije otkinuo televoting. 

 

To što je neka pesma odmah primećena ne znači da će potonuti, kao što ne znači nužno ako neko nije odmah u februaru-martu favorit da to neće postati (najčešće nakon prve probe). Ali avaj, šta objašnjavati tebi koji bez blama izjaviš da bi Zorja sa generičkom etno baladom (iako skidam kapu za strukturu u pesmi) imala veće šanse za pobedu 😂

 

Mozes da se vratis unazad i pogledas sta sam pisao i da je sve bilo kako sam rekao da ce biti. Tako ce biti i sad.

 

Tebi srecno ako na osnovu youtubera pravis predikcije, pocev od wiwiblogsa, preko one Amerikanke i drugih koji su "specijalizovani" za Evroviziju, to uopste nisu tipicni reprezenti fanova niti pogadjaju kada predvidjaju plasman, uz sve ograde koje moraju da rade i da pricaju da im se apsolutno svako svidja.

 

Naravno da ima vece sanse, jer Srbija odavno nije nista uradila i taj etno zvuk se reciklira i prolazi dobro ako je pesma dobra (a ne sranje kao Balkanika). Zavisi od lineupa, broja pod kojim nastupaju i vibea koji ce se stvoriti pred i na takmicenju.

 

Svajcarac je bio sedmi u televotingu prosle godine, naravno da je potonuo kao kamen. Kao sto je potonula kao kamen i Maltezanka. Cak je i evrovizijskim fanovima dosadan taj woman empowerment, gay classic (u sta spada i ova pesma Italije) i kao takva je reciklirana, dosadna, vec vidjena, plus osim Svedske kada je pobedjivala pa bila dobra i sledece godine, nijedan pobednik se nije proslavio u narednom takmicenju.

 

Da bi Italija bila samo u top 5 ona mora da pobedi u ziri glasanju, sto tesko mogu da poverujem da ce se desiti, mada je svakako verovatnije da se to desi nego televoting, gde da bi prosli dobro mora da se poklopi milion stvari i jako losa godina. Ali, imajuci u vidu prethodnog pobednika, ovde ce da bude vise brzih pesama i neka ce se verovatno istaci dovoljno da figurira kao favorit, a Italija kao balada nema sta da trazi.

 

I necu vise da se nastavljam, jer prosto ili ne citas sta pisem ili si totalno u nekom svom filmu koji ti jednostavno ne dozvoljava da shvatis kako stvari funkcionisu, ali pusticu te da verujes u to, meni ni iz dzepa ni u dzep.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Mozes da se vratis unazad i pogledas sta sam pisao i da je sve bilo kako sam rekao da ce biti. Tako ce biti i sad.

 

Tebi srecno ako na osnovu youtubera pravis predikcije, pocev od wiwiblogsa, preko one Amerikanke i drugih koji su "specijalizovani" za Evroviziju, to uopste nisu tipicni reprezenti fanova niti pogadjaju kada predvidjaju plasman, uz sve ograde koje moraju da rade i da pricaju da im se apsolutno svako svidja.

 

Naravno da ima vece sanse, jer Srbija odavno nije nista uradila i taj etno zvuk se reciklira i prolazi dobro ako je pesma dobra (a ne sranje kao Balkanika). Zavisi od lineupa, broja pod kojim nastupaju i vibea koji ce se stvoriti pred i na takmicenju.

 

Svajcarac je bio sedmi u televotingu prosle godine, naravno da je potonuo kao kamen. Kao sto je potonula kao kamen i Maltezanka. Cak je i evrovizijskim fanovima dosadan taj woman empowerment, gay classic (u sta spada i ova pesma Italije) i kao takva je reciklirana, dosadna, vec vidjena, plus osim Svedske kada je pobedjivala pa bila dobra i sledece godine, nijedan pobednik se nije proslavio u narednom takmicenju.

 

I necu vise da se nastavljam, jer prosto ili ne citas sta pisem ili si totalno u nekom svom filmu koji ti jednostavno ne dozvoljava da shvatis kako stvari funkcionisu, ali pusticu te da verujes u to, meni ni iz dzepa ni u dzep.

 

Osnovni problem svuda na internetu je što svako ima pravo na svoje mišljenje, ali usput zaboravi da je to samo njegovo mišljenje a ne objektivna činjenica. Tako pesmu pljuje osoba koja ništa o njoj ne zna, ne zna zašto su vokali superiorni, ne zna ni šta je poruka pesme te da nema nikakve veze sa gay woke empowerment-om. Ali da bi to znao moraš da pažljivo slušaš, istražuješ a ne da pišeš napamet kao da si popio svu pamet sveta.

 

Tako kritikujem Zorjinu pesmu kao generic etno kreaciju i smatram da bi bila flop ako bismo je poslali, ali sam isto tako svesna da je to verovatno jedina od svih 36 kandidata (ostavljam prostora da nisam poslušala sve kako treba) koja ima određenu strukturu, o kojoj sam i pisala par upisa iznad. I da se tačno čuje da je pesmu radio neko ko ima znanja odnosno muzički je dobro potkovan.

 

Misliš da nisam čitala šta ste pisali ovde? Ja sam prošle godine u martu kad sam čula Maneskin poslala pesmu svima koji prate ESC kao i ja i rekla da je to pobednička pesma. Tako da ne pravim predikcije na osnovu jutjubera već svog dugogodišnjeg praćenja takmičenja.

 

Imajući u vidu prethodnog pobednika... Uopšte ne mora da znači da će biti više brzih pesama. Zapravo poslednjih godina se smenjuju brza pesma-balada-brza pesma itd tako da je po tom principu sada red na baladu da pobedi. Ali dobro stručnjak McLeod kaže da kvalitetna balada nema šta da traži na ESC, ali da zato generic etno balada ima veće šanse za pobedu 🙃

 

A što se tebe tiče, ti si u svom filmu na svim temama ovde, tako da ne znam što te čudi kad se neko drži mišljenja i argumentuje umesto da se pokloni tebi. I koliko znam nisi baš vešt u predviđanjima lol. Pozz.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Litvanija i Letonija izbacili ocajne pesme. Gledao sam finala Norveske i Islanda, tanko ove godine. Moldavija je kul, ovi su ludaci, ali tesko vise od nekih top 10, i to eventualno. Rumunija isto prilicno tanko finale, Hrvati i Slovenci takodje.

 

Mislim da ce Hrvati konacno poslati malu Negoveticku, devojka mnogo lepo peva, ali nikako da joj naprave pesmu.

 

 

Kad ovaj bog nece da ide opet, dovoljno mu sto je osvojio juniorsku xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam u kom univerzumu se te dve stvari međusobno isključuju. Dino ima momenat da mu smeta ta "nacionalna" pažnja koju je dobio tek kad je upao u Whitesnake, dok pre toga nije baš dobijao podršku za muziku kojom se bavi u svojoj zemlji. Tako da ga razumem sa te strane. 

Link to comment
Share on other sites

To je već nešto drugo, i potpuno legit. 😄 

 

Što se mene tiče, Litvanija šalje odličnu pevačicu. Ima divnu boju glasa. Kako će ova pesma proći - kao neki moderan kabare - nisam sigurna u ovom trenutku:

 

 

Letonija je meni vrh 😄 Neki retro disco-pop, uz šaljiv tekst, možda mogu biti "weirdo" ovog takmičenja. Potrebna je i takva pesma:

 

 

Na yt su nas obradovali kompilacijom ljubavnih pesama povodom jučerašnjeg dana:

 

 

Hadise usred gomile balada 😅 Inače svaki put kad čujem Il Volo, setim se kako su pokradeni te godine za pobedu.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...