Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Angelina po meni otpada, ta devojka nema kalibar za E. Stanićka i Lukas ok otpevali. Acina pesma počinje interesantno ali posle kolje bez noža, Stanićkina pesma je nekako na ivici, mogla bi ostati u polufinalu a mogla bi i ući finale. Problem je što će biti dosta sporih pesama ove godine i ako šaljemo sporu pesmu mora po nečem da se ističe. Ostali loši po meni, s tim da mi se svideo kostim Julije.

Link to comment
Share on other sites

Aca sem falša na početku odlično otpevao. Ima lošiju pesmu od Angelline (bukv Grand Axal festival 2008. godina), ali više energije na sceni. Dok Angellina totalni flop i pokazalo se da je strah kako će zvučati uživo bio opravdan. Nastup bez energije.

 

Poješće Sara Jo ovo za doručak sutra.

Link to comment
Share on other sites

Kontrakta je bila dobra jedino mislim da bi ta pesma bila bolja na Engleskom na E. Stage i ona drže pažnju i sa tim tekstom da ga razumeju svi definitivno bi bila interesantna svima.

 

Ovaj jedan me podseti na jedan stari hit iz komšiluka :

 

 

 

Onaj deo pre prvog refrena je odličan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Meni baš nije bila toliko monotona pesma. Zvuči mi bolje sad nego kad sam je čula prvi put.

 

A stajling jeste kriminalan. Generalno sve stiliste do sada treba uhapsiti. xD

 

Ne prodje ti Boris ni u finale 😛

 

Omasio sam samo Anu Stanic, mislio sam da ce "Dama" u finale umesto nje.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

 

Ne prodje ti Boris ni u finale 😛

 

Omasio sam samo Anu Stanic, mislio sam da ce "Dama" u finale umesto nje.

 

Baš krađa što nije prošao nego su prošli oni anonimusi i smaračica Ana Stanić.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Koji anonimusi? Mislim za mene je i ovaj Boris anonimus. Za Anu Stanic se slazem.

 

Mislim i Zorja mi je anonimus, ne gledam zvezde granda.

 

Marija Mikić i sl. Za Borisa sam bar čula i pre PZE 😄 

 

Ja pratim ZG (doduše prošle sezone i ove neredovno) pa sam znala i Zorju odatle. Još tada me iritirala svojom pojavom. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam pregled i mogu reći da me je jedino ona druga zaintrigirala tako da sam pogledao njenu pesmu. Skroz ok pesma i mislim da bi sasvim ok prošla na E.

 

Pogledao sam i Saru pošto je jedan od dva glavna favorita. Ok je otpevala, pesma mi je i dalje monotona što ne sme biti ako je na našem jeziku. Ono što mora da se izbaci je onaj početak kada spominje nešto Cobija to je seljana na kvadrat. Što se tiče stage presence nije loše ali može da se popravi. Početak je ok samo da bude malo "gracioznija" i da istrenira te pokrete a ne da izgleda na momente trapavo. Onaj deo kada duvaju one "zurle" nije loš u kombinaciji sa tim plesom samo je prekratak, možda da se doda par sekundi ili da se ponovi dva puta za redom taj deo pa da malo duže igraju. Ono kada se penje na njih nije loša samo i to da se istrenira da izgleda atraktivnije. Ta pesma nije teška za pevanje i definitivno mora to da iskoristi da se malo više kreće i super stage presence da nadomesti monotonost pesme.

 

Sreća već sutra je finale pa ćemo brzo znati na čemu smo. I još jedna stvar na osnovu pregleda pesama u par sekundi stičem utisak da su ovi večeras u proseku bili bolji pevači iako su mi pesme bile malo dosadnije od jučerašnjih. Ili su u te peglede ubacili po 10 sekundi kada su najbolji 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pesma je odlična. Prvo što je više slušaš, postaje više catchy i do kraja dana vrtiš bruji bruji čaršija. Drugo, može neko da ne voli njegovu vrstu muzike ali Coby je napravio brutalnu stvar inkorporiranjem čočeka u moderni zvuk. Bukvalno je previše zarazno i previše dobro.

 

Ja sam se bojala kako će Sara zvučati uživo jer heh, i u nižim tonovima je bilo malo ljuljanja, ali je zato onaj whistle note bio on point. 

 

 

Idemo do Edena 🙂 

 

Konstrakta je više po mom ukusu, ali mi je Sara drugi izbor i nemam ništa protiv. Jako dobar nastup (konceptualno).

 

@Klotzen Taj početak ide na početku svake pesme koju komponuje Coby 😄 Ali ne verujem da će tako biti na ESC ako ode.

 

Moram da dodam u Sarinom nastupu mi je bilo super što je veći deo koreografije naglasak na njenoj zavodljivosti, ima taj bezobrazni femme fatale momenat. To je super jer nije vična plesačica i da je više skakala i igrala prošla bi gore nego Angellina. Pesma samo deluje da nije teška za live izvedbu ali je velika koska jer pola recituje-peva u niskim tonovima.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova pesma Džuli je bila neviđeni hit, ja sam tad bio klinac ali se dobro sećam da se od te pesme nije moglo živeti. Ja sam mislio da je taj umro 🙂

Odlično što su ga iskopali. Bojana se prepolovila

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ja imam potpuno suprotan utisak. Iz ovog polufinala juce troje ne bi proslo. Svi zivi su falsirali, Svilar je verovatno najbolji pevac bio veceras, ali sta to vredi kad je pesma do zla boga dosadna.

 

Mislim da je DameTime jedina koju sam na netu video da je zadovoljna ovim, svi su razocarani, uzasna pesma uzasan nastup. Ne racunam njene svedoke kojih na netu ima podosta naravno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Ova pesma Džuli je bila neviđeni hit, ja sam tad bio klinac ali se dobro sećam da se od te pesme nije moglo živeti. Ja sam mislio da je taj umro 🙂

Odlično što su ga iskopali. Bojana se prepolovila

 

 

Danijel je izdao LP "Bio sam naivan" par meseci pre Evrovizije (bez Džuli) koji je kupila samo njegova najbliža familija, a onda je posle 4. mesta Jugoton odmah izdao drugu verziju albuma na kom je sad bila i Džuli i ta verzija je otišla u zvanično 730.000 primeraka, a postoje priče da je stvarna cifra oko 1.200.000, ali je Jugoton smanjio cifru da bi zavrnuo Danijela za lovu. 

Pesma je stvarno za ono doba bila hit nad hitovima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Danijel je izdao LP "Bio sam naivan" par meseci pre Evrovizije (bez Džuli) koji je kupila samo njegova najbliža familija, a onda je posle 4. mesta Jugoton odmah izdao drugu verziju albuma na kom je sad bila i Džuli i ta verzija je otišla u zvanično 730.000 primeraka, a postoje priče da je stvarna cifra oko 1.200.000, ali je Jugoton smanjio cifru da bi zavrnuo Danijela za lovu. 

Pesma je stvarno za ono doba bila hit nad hitovima. 

 

Pride tada smo muziku snimali na kasete sa radija, to kada bi se prebacilo u ove današnje cifre to bi bilo jedno 100 miliona pregleda na YT 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, McLeod said:

Ja imam potpuno suprotan utisak. Iz ovog polufinala juce troje ne bi proslo. Svi zivi su falsirali, Svilar je verovatno najbolji pevac bio veceras, ali sta to vredi kad je pesma do zla boga dosadna.

 

Mislim da je DameTime jedina koju sam na netu video da je zadovoljna ovim, svi su razocarani, uzasna pesma uzasan nastup. Ne racunam njene svedoke kojih na netu ima podosta naravno.

 

Pa kao da su namerno napravili dizbalans u polufinalima, sinoć je bilo prejako dok je večeras malo jače od kisele vode. U istom polufinalu od favorita Zorja, Angellina, Lukas + Konstrakta, a u ovom samo Sara. 

 

Svilar je možda najbolji pevač ali smara za medalju i neka mi oproste muzički bogovi ali ja njega ne mogu da slušam duže od minuta.

 

Zavisi u kojim internetskim krugovima se krećeš, ja sam za sada naišla na više pozitivnih komentara nego negativnih. I kome god sam slala Sarinu pesmu na prvo slušanje im je bila bezveze, dok su je posle puštali i sada je bukvalno svi vrte non-stop.

 

Ali bih svejedno poslala Konstraktu jer bez zajebancije mislim da sa njom možemo do top 5 plasmana. 

Link to comment
Share on other sites

Konstrakta ušla u trending. Stvarno imam neki osećaj za feeling da će ih pojesti sutra i pobediti, a svi pričaju o Sari i Zorji 😄 

 

 

 

Najveće iznenađenje sinoć, tri puta bolji nego studijska verzija + je frontmen harizmatičan:

 

 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...