Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Tekstove u muzici mozemo da uporedjujemo samo u tim okvirima, besmisleno je uporedjivati ih sa pesnicima u knjizevnosti. Par pesama Miljkovica ili Disa su vrednije od svega sto je ikada napisano u domacoj muzici. 

Zatim, treba tekst uskladiti sa muzikom da sve to funkcionise i uklopi se. Kako bi recimo izgledala muzika za Baladu ohridskim trubadurima, pa da to bude celina. Ozbiljan problem, ozbiljan posao.

Vecina domacih tekstova pesama su besmislice, trivije. Balasevic je uspeo da i one najvece balade ne zvuce pateticno, da ne slice ljigama tipa Krivo je more i slicno. Veliki broj njegovih pesama su kao romani. Koliko puta nas je naterao da zamislimo kako je izgledala ta birtija u kojoj se Vasa opijao, kako je izgledala ta protina kci, kako se taj dim od zapaljene lipe širio nebom, ko je bio Stevo Čeneica, kakav je kolač komsinica pekla za badnje veče, kako je sve bivalo prazno dok je odlazio cirkus... Svako od nas je imao u detinjstvu nekog dobrog sina Baneta, neku zvezdu iz Menueta, secao se dede koji ore nebeske njive...

Đole je uz Olivera, Arsena i Montena sigurno najznacajniji kantautor sa ovih prostora.

Nema ih više. Kao stari Nestorov, gosn Čeda i još jedan.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ne znam zasto te cudi kad postoje ljudi koji ne cuju pesme najveceg lopova i plagijatora verovatno svih vremena Gorana Bregovica. 60-70% hitova Bijelog Dugmeta je plagijat.

Bregović je drugi. Posle Goat-a ex-yu plagijatora Edina Dervišhalidovića alijas Dinoa Merlina. 85-90%. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 4:07 PM, DameTime said:

Pazi sad ovo 

 

 

Ajmo bez guglanja, ko je autor teksta a ko izvodi pesmu? Ovih 6 stihova jede za doručak ceo onaj Balaševićev tekst gore. 

 

Jesi realna? 

 

 

 

 

 

 

Edited by Eddard
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eddard said:

Jesi realna? 

 

Ako je berti mogao da kopi-pejstuje tekst Sajsi MC a zatim Balaševića, valjda da naglasi neko opadanje kvaliteta u modernom stihoklepanju, zašto ne bismo poredili Balaševića sa Marinom Tucaković? Mislim to je taj nivo diskusije. 

Link to comment
Share on other sites

Ma fak ol of dem, najjaci tekst ikada napisao je Straight jackin koji kaze:

 

Koliko metaka je potrebno da me ljudi shvate

Da se ja ne salim, jer brate...

Cak mi je i gazda naredio da ne pucam, 

A ja ne samo da ga ne slusam,

Vec mu i zenu tu*am.

 

Edited by Crni
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ilić je jedan od onih koji ne prate ESC a zna više od pola nas na ovoj temi koji pratimo 🙂

 

Šalu na stranu nije se dobro pripremio, recimo nije znao da replicira onom fanu brekvice da je upravo ona potencirala da je njena pesma srpska a ostale to nisu. To je propustio čist penal. Uostalom nikad mi neće biti jasno zašto ljudi prihvataju da idu u emisije da pričaju na temu koje ne prate ? Ovaj u sredini je još manje znao od Dragana. Gomila frazetina i optih mesta od kojih su pola bile van teme.

Link to comment
Share on other sites

Realno ima ovde momenata al vam je shukno i slicno, ali objektivno par ljudi odavde moze casove da drzi svima koji pricaju o Evroviziji kod nas. Dobro mi i prolazimo dok recimo u Svedskoj najlaganije trendsetuju mogu i sa ChatGPTjem da generisu pesmu dobro ce da prodje. Alesija Misel iako me nervira i procenat pogodaka joj je najgori na svetu bolje zna strukturu trendove i sablone Evrosonga od 99% "strucnjaka".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Možda je i samo jedan čovek poslao svih 50 ili 27 hiljada poruka za jednu ili drugu pevačicu. Rad žirija je podložan kritici baš kao i kriterijum za sastavljanje žirija. U neko moje mčadalačko vreme ljudi koji su slušali i živeli jedan muzički pravac nisu hteli da sede u istom lokalu gde ima onih koji vole i žive neki drugi muzički pravac. Sad se to sve izmešalo, svako prijavljuje pesmu za Evroviziju a bogami je svako i ocenjuje. O tome treba diskutovati a ne gurati pod tepih.

Ja sam te korigovala u izjavi o broju glasača, nisam rekla da ih ne treba kritikovati, besmisleno je samo bacati drvlje i kamenje samo na jednu članicu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Ovaj u sredini je još manje znao od Dragana. Gomila frazetina i optih mesta od kojih su pola bile van teme.

Ovaj u sredini je Branko Rosić. Jedan od najboljih novinara u Srbiji, i zna mnogo višebod objice, ali očigledno neće da se nešto posebno eksponira.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Nov momenat u srpskoj histo(e)riji :classic_rolleyes:

 

 

Devojčica od 31. godinu 🙂 . Odma sam se setio onog detešceta od 25 godina koga je branio pre par godina 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

Ja sam te korigovala u izjavi o broju glasača, nisam rekla da ih ne treba kritikovati, besmisleno je samo bacati drvlje i kamenje samo na jednu članicu.

O broju glasača se može špekulisati u nedogled pošto nemamo pravi podatak sigurno a kritika je jedna vrlo dobra stvar samo što se kod nas to doživljava kao pokušaj ubistva počev od vlastodršca pa da nekog običnog člana žirija. Svako hoće da pokaže svoju moć i donese neku svoju odluku a kad doživi kritike  zbog toga onda kreće "kuku lele" priča kako mu rade o glavi. i   

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

Rosa, Urbana Gerila? :classic_smile:

Legenda. :thumbsup:

Zanimljivo je, da je on jedan od poslednjih koje je kraljica Elizabeta odlikovala. Bio je u toj grupi pred njenu smrt.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, DameTime said:

Gošće u Ceca show Teya Dora i Breskvica...

 

Bukvalno Sveti Sava miri zavadjenu braću, kolorizovano 😂

ja nisam nigde video da su se njih dve svađale

Link to comment
Share on other sites

Mislila sam da je ironija u mom postu jasna :lol_2: Naravno da neće pomiriti, ali dok Srbi ludaci organizuju proteste jer Breskvica nije izabrana, ona zajedno sa pobednicom promoviše svoj rad u emisiji srpske maćehe...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

Mislila sam da je ironija u mom postu jasna :lol_2: Naravno da neće pomiriti, ali dok Srbi ludaci organizuju proteste jer Breskvica nije izabrana, ona zajedno sa pobednicom promoviše svoj rad u emisiji srpske maćehe...

da mi prvo vidimo taj protest

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

O broju glasača se može špekulisati u nedogled pošto nemamo pravi podatak sigurno a kritika je jedna vrlo dobra stvar samo što se kod nas to doživljava kao pokušaj ubistva počev od vlastodršca pa da nekog običnog člana žirija. Svako hoće da pokaže svoju moć i donese neku svoju odluku a kad doživi kritike  zbog toga onda kreće "kuku lele" priča kako mu rade o glavi. i   

Pa t Ii očigledno možeš u nedogled, napisao si nešto netačno i sad dubiš priču da bi pričao.

Ovo sad nema veze sa ESC.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...