Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Btw. sad sam kopao, skoro svaka italijanska pesma je bila bolje rangirana pre takmicenja nego posle u poslednjih 10 godina osim pesme koja je zapravo pobedila sto je smehotres. A to je lako objasniti - dobrom rok bendu ne treba staging i propovi. Oni "pune" binu svojom pojavom, treba im samo dobra pesma. Angelina iako je harizmaticna i atraktivna pesma niti je toliko dobra niti ona ima taj X faktor. Ukoliko Italija uspe da uradi nesto sto nisu uradili nikad i naprave zanimljiv nastup, mozda ima sanse, ali oni to prosto ne rade.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pesma je fuzija indijskog i grčkog melosa, sa elementima reggaetona. Kombinacija koju nisam mogla ni da zamislim, a iz nekog razloga me radi 😄 Mada mi je još bolja ona koju sam okačila na Kafani, zvuči kao nešto što bi kod nas već iskopirao Aca Lukas. 

 

Svakako mi je drago da se Grci konačno vraćaju na tip pesme po kom su poznati.

Link to comment
Share on other sites

Pogledah sada nastupe iz Madrida na wiwiblogs YT. Pogledao sam HRV, UKR, ŠVA, ITA i BEL jer su to po meni, uz Holanđanina koji nije bio, jedini koji imaje neke realne šanse da pobede i evo kratkih utisaka :

 

HRV - Manje više sličan nastup kao i na Dori, pevao je kao u finalu dakle solidno. Bio je pun energije i dobio je odličnu reakciju publike. Dakle potpuno zasluženo je favorit. Trebao bi malo da popravi pevanje i da one animacije životinja urade bolje. Možda i da Mačka sa ekrane odradi mjau back sa mahanjem šapom 🙂 pošto je taj stih pokupio simpatije širom sveta.

 

UKR - Ova Jerry Hail definitivno peva ko zmaj, zvučale su odlično kao na nastupu na njihovom takmičenju. Trebaće im dosta interesantan nastup da nadoknade manjak kod publike za HRV i HOL. Meni lično je predugačak rep deo ali slušao sam ljude, neki čak i muzičari, koji smatraju da je taj deo pesme taman kako treba. Meni je Jerry i njeno pevanje tu glavna stvar tako da ja mislim da bi taj rep deo trebalo skratiti, ali sad je kasno.

 

ŠVA - Švajcarci su pričali da ovaj čovek odlično peva i da će izneti pesmu i tako i bi, uz ogradu da je zvuk bio dosta loš a za ovu pesmu treba bolji da ga čujemo da li pogađa sve note. Ako nastup bude odlično osmišljen ovo će definitivno opravdati visoku kvotu.

 

ITA - Dobro otpevala, manje više slično kao na San Remu, odlično je primljena od publike.

 

BEL - Nije zahvalno suditi o nastupu na ovim žurkama ali ako je ovo koncept nastupa to bi moglo da ga košta kod publike. Peva on odlično i kod žirija će proći dobro ali je statičan do zadnjih 30-40 sekundi kada pesma ubrzava, tada se aktivira i šeta po bini, malo me podsetio tu na Bili Idol-a. Videćemo druge žurke ako je nastup statičan ovo neće uzeti dovoljno bodova od publike da se umeša u borbu za vrh

 

Od ostalih pogledao sam našu naravno, ono što ne treba da strepimo je njeno pevanje jer ona ovu pesmu peva bez ikakvih problema čak i na klupskoj žurci za šta ova pesma nije pravljena. Bila je sama tako da se sve svelo na pevanje. Ljudi su pevali refren što nije loše.

 

Pogledao sam Jermenku, definitivno je onakva kao u spotu i na bini tako da će to biti dobro za nju, ako dobro osmisle nastup možda budu iznenađenje kao oni iz "voza" Moldavci.

 

Španjolka je zvučala bolje nego kod njih i naravno dobila najbolju reakaciju publike koja je pevala celu pesmu i neke delove se pevačica nije ni čula 🙂

 

Finci su manje više kao kod njih u finalu, onaj drugi mi se čini da je još bolje otpevao ali glavna atrakcija nije izvodila sve one ludosti tako da nisu toliko interesantni na klasičnom nastupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to da je snimano iz publike, gotovo svi odlicno zvuce, prijatno sam iznenadjen. Mislim da Svajcarac ne peva one visoke note na kraju nego da je traka. To mi se cini i ovde

 

 

Ali u svakom slucaju odlicno zvuci. Malo mi je ovaj koncept autfita pase, cak i da izgleda bolje, tako da mislim da ce ga to dosta kostati, kao i ako ne bude imao zanimljiv staging. Mislim da je on dobio paznju prvenstveno zbog spota, ne toliko zbog same pesme ili vokalnih sposobnosti. Tako da ne mislim da ce on biti i u top 5, jedino ako pobedi u ziriju, sto je tesko ocekivati.

 

Posle ovog nastupa Baby Lasagne meni se cini da ce biti bas landslide pobeda. Ako jos malo popravi pevanje (sad je skroz korektan), mislim da i u ziriju moze da bude top 5, sto je onda bas lagana pobeda jer ne ocekujem da ce iko biti i blizu po poenima publike, nece biti bas kao Karija naravno, ali dobice najvise 12-ica, ocekujem.

 

Austrija je jedini potencijalni flop kako sam i ocekivao. Nije da ona peva nesto lose, ali peva 20% pesme. Isto tako ne igra nista specijalno, u poredjenju sa Maltezankom recimo koja se lomi na svakom nastupa, ova malo mesa kukovima i to je to.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno švajcarac zna da peva. Prepolovila se kvota na njega i sad je prvi. Holandanin je takode napredovao i prestigao je Ukrajinu. Belgijanac je ostao na 6. mestu ali je kvota skočila što će reći da kladionica ne veruje u ono što je videla u Madridu.

 

Naša ne mrda sa 18. mesta. Njoj u principu ne odgovaraju ove žurke jer njena pesma bez onog stage-a nije atraktivna za te hepeninge. No bitno je da ide tamo zbog intervjua. Inače po tom pitanju bi zorja bila bolja, ona je u intervjuima odlična.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kvota na Svajcarca sada toliko niska delom i zbog predrasuda prema Evroviziji - Nemo je "non binary", nosio je suknju, sa pesmom moze da se identifikuje ta ciljna grupa, ali mislim da se ovde precenjuje par stvari. Prva je ta da ce queer community koji jeste medju najbrojnijim u ESC mehuru glasati listom za njega. To se nikad nije desilo, pa nece ni sada, imali smo vec slicnu pomamu za Maltom 2021. kad je bila prva u ovom periodu *Je me casse), body positivity, women empowerment itd, pa je pukla na takmicenju.

 

Ovo ocekujem da prodje ok, ali tesko da je za pobedu.


Druga stvar, moze biti dobar ziri bait, ali ima jedna koska - ako budu kao i prosle godine kaznjavali one koji koriste dosta nasnimljenih pratecih ovo nece proci bas tako dobro kao sto mnogi ocekuju, jer za 50% operskih deonica koristi nasnimljene vokale, a oni su i najimpresivniji.

 

Dalje, zemlja iz koje dolazi nema neke dodatne poene po defaultu, sto cesto moze biti presudno u tesnim trkama. Hrvatska, iako je manje uspesna od Svajcarske, ipak ima.

 

Jos nesto se potcenjuje zestoko i stvarno ne znam dokle ce - rok i metal fanovi generalno mrze Evroviziju, to je potpuno tacno, ali neki od njih je gledaju iz hejta. A cak i oni koji ne gledaju, ako vide pesmu koja im se svidja ce je cesto podrzati. Zato Hrvatska realno pobedjuje, a Norveska ce biti mnogo bolje plasirana od ovog 15. mesta i pre njih vidim kao kontendere nego 90% top 10 trenutnog.

 

Mislim da se takodje gresi sto se Hrvati i Holandjani bacaju u isti kos. Uopste nisu, Holandija pre moze u kos sa Austrijom, Maltom i slicnim pesmama, jer su vise dens, iako je ovo donekle joke act (iako nije, ima znacenje), Hrvatska je rok pesma. Veze nemaju.

 

Tako da, videcemo, jos je rano.

Link to comment
Share on other sites

 

Kaleen je imala "interesantan" nastup 😄

 

Ako nije staged, svaka cast za reakciju.

 

Realno zena izgleda top i svaka cast na tome, ocigledno je resila na to da stavi akcenat, sto i nije cudno imajuci u vidu da je verovatno najslabiji vokal na takmicenju.

 

Mada mi je licno Grkinja znatno privlacnija.

 

64783931_2792878994117261_65802953681545

 

Pogotovo mi je bilo interesantno da je vidim, jer Grkinje uglavnom, da se ne lazemo, nisu preterano privlacne. Otac joj je Arapin 😄

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Kaleen je imala "interesantan" nastup 😄

 

Ako nije staged, svaka cast za reakciju.

 

"Jump for me, I can't!" :roflmao: Pao sam sa stolice.

 

Žena je stvarno profesionalac prve klase. Tokom nastupa joj je ispala i bubica iz uveta, tako da nije mogla da čuje sebe, a ni da je vrati u uvo jer je, jel'te, držala nešto drugo. A opet je isterala nastup do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Štefan Rab planira da pokrene incijativu da se izbor pesme kod Nemaca reorganizuje jer ovo što do sada rade nema rezultata. Navodno je poslao ponudu 4 najgledanije TV da svaka od njih organizuje kvalifikacije i da se oni koji pobede na tim takmičenjima nađu u finalu na ARD. Rab je bio u timu Lene koja je pobedila, takođe ga se sećam da je imao odličnu talk šou emisiju. Nadam se da će uraditi nešto jer najveća evropska zemlja definitivino može više od jednom u deset godinu da uđe u top 10.

Link to comment
Share on other sites

Juče je bio zadnji ozbiljniji party, u Amsterdamu. Manje više sve već viđeno, Švajcarac odlično zvuči, iako je opet zvuk bio katastrofalan na snimcima koji su izašli, ako dobro složi nastup mislim da će pobediti. Italijanka i Hrvatska su takođe dobri ali mislim da će ostati u zapećku Švajcarca. Ne treba otpisati ni Ukrajinu i Holandiju koji takođe imaju kapaciteta. Takođe Švajcarac je po izveštajima vrlo harizmatičan i dosta je u centru pažnje. Pored njega veoma popularna izvan bine je i Slovenka, odlično se snašla.

 

Jedino novo ja nastup Holanđanina :

 

 

 

Ima dosta snimaka iz publike ali svuda je zvuk lošiji. Vidi se da ima harizmu da izvuče pesmu i izgleda da će onaj zadnji deo ipak biti u nastupu što znači da će nešto morati da izbaci. Mnogi misle da je ovo šaljiva pesma ali u stvari nije što se može naslutiti po tome što je zaplakao na kraju. Naime njemu je otac umro kada je imao 12 godina a majka godinu dana kasnije. Njegov otac je bio pobornik "svet bez granica" što je  u pesmi EU i podržavao ga je u pisanju pesama. U pesmi peva o sebi kako u stvari živi život njegovog oca. Na kraju pesme se obraća ocu i kaže mu da ga je poslušao. Tu je zaplakao u ovom nastupu. Inače iako je čovek kontroverzan povezanost sa roditeljima mu je zaista bila velika. Evo jednog njegovog nastupa gde plačući peva svoju pesmu o roditeljima :

 

 

 

Vrlo interesantna ličnost. Defintivno će se on i Hrvat naći na prva dva mesta kod publike, neki misle da i Švajcarac ima šanse ali mislim da ipak neće to uspeti nego će biti treći. U svakom slučaju ove godine niko neće dominirati kod glasnja biće prilično ujednačeno samo ali će tabele žirija i publike sigurno biti drugačije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...