Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

5 hours ago, Kosta said:

Odgledah sve bitnije pjesme, dva najjaca dojma(jedan pozitivni,jedan negativni) su:

1. Drago mi je sto je Teya Dora pobijedila, velika je zvijezda odavno, a bonus bodovi idu, ofkors, jer je iz istocne Srbije.

2. Kolaps Konstrakte koja ocito nije mogla smisliti nista novo pa kao ajde da napravimo opet isto, ali da prodajemo kao nesto kul novo. Totalni promasaj, odsustvo koncepta ne mozes prodati kao koncept. Na staroj slavi se ne zivi, pa cak ni u jurovizijskim vodama.

Utisak kao utisak, ali Konstraktu ocigledno nisi razumeo. Pesma je 1/1 nesto najgenijalnije tog tipa ikad. Jeste da kod nas ima konkurenciju Ramba Amadeusa i Zabranjenog pusenja, sto ce reci slabu do nikakvu, ali svakako je genijalno. Zena je u tri minuta isparodirala sebe, muzicku industriju, umetnost, politiku kod nas i globalnu, konzumerizam, drustveni poredak i kuda ide ovaj svet i ja sa njim. Nesumnjivo bi svojim performansima do samog soa podebljala te poruke i lagano bi bila top 5, a mozda i pobedila.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Glasanje gledalaca u finalu :

 

 

Breskvica"Gnezdo orlovo" 45,160

Teya Dora"Ramonda" 28,114

Konstrakta"Novo, bolje"  19,537

Zorja"Lik u ogledalu"  10,532

Bojana and David"No No No"  8,773

Džordži"Luna park"  5,085

Zejna"Najbolja" 3,627

Dušan Kurtić"Zbog tebe živim"  2,834

Keni nije mrtav"Dijamanti" 2,518

M.IRA"Percepcija"  1,678

Lena Kovačević"Zovi me Lena"  1,676

Nemanja Radošević"Jutra bez tebe"  1,630

Iva Lorens"Dom"   1,554

Hristina"Bedem" 1,092

Marko Mandić"Dno"  1,030

Milan Bujaković"Moje tvoje"   414

 

Ja sam očekivao da će Breskvica uzeti 50% glasova tako da ovo još nije loše. Uzela je trećinu. Ima nade 🙂

Takođe mali broj glasova u donjem delu tabele još jednom nam govori da ovo treba da se smanji na dva polufinala po 10 i u finalu 10 pesama.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Utisak kao utisak, ali Konstraktu ocigledno nisi razumeo. Pesma je 1/1 nesto najgenijalnije tog tipa ikad. Jeste da kod nas ima konkurenciju Ramba Amadeusa i Zabranjenog pusenja, sto ce reci slabu do nikakvu, ali svakako je genijalno. Zena je u tri minuta isparodirala sebe, muzicku industriju, umetnost, politiku kod nas i globalnu, konzumerizam, drustveni poredak i kuda ide ovaj svet i ja sa njim. Nesumnjivo bi svojim performansima do samog soa podebljala te poruke i lagano bi bila top 5, a mozda i pobedila.

Jesam razumio i u tome jest problem. Nista nije smislila pa kao ajde da opet isto prodamo,i da kazemo da je to staro zapravo novo koje je staro. Kao, jeste koncept,ali ne za glupi puk.

Samo ne znam zasto joj niko nije rekao da ce tesko pobijediti sa tim. Evo, u Hr su svi razocarani, kazu da se uklopila u kalup ostalih. Not good.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Utisak kao utisak, ali Konstraktu ocigledno nisi razumeo. Pesma je 1/1 nesto najgenijalnije tog tipa ikad. Jeste da kod nas ima konkurenciju Ramba Amadeusa i Zabranjenog pusenja, sto ce reci slabu do nikakvu, ali svakako je genijalno. Zena je u tri minuta isparodirala sebe, muzicku industriju, umetnost, politiku kod nas i globalnu, konzumerizam, drustveni poredak i kuda ide ovaj svet i ja sa njim. Nesumnjivo bi svojim performansima do samog soa podebljala te poruke i lagano bi bila top 5, a mozda i pobedila.

 

Evo ovako zvuci "overthinkovanje". U realnosti, naduvala se jedno vece i rekla "evo sace" i tako je nastala pesma.

Link to comment
Share on other sites

Ovo mu dođe isto kao što se na izborima pojavio drnestor iznenada i rešio stvar. Neki sr ponadali da je opizicija baš kao i sad što se likuje da je propao projekat don žvalonje. A ono duplo golo kako god okreneš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kosta said:

Jesam li jedini koji ne zna ko su ovi? 😂

 

Brt nemo' se ljutiš, ali nemoguće je tvoje komentare o Konstrakti sad shvatiti ozbiljno, ako ti ne znaš ko je prošlogodišnja pobednica i runner-up. :classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Brt nemo' se ljutiš, ali nemoguće je tvoje komentare o Konstrakti sad shvatiti ozbiljno, ako ti ne znaš ko je prošlogodišnja pobednica i runner-up. :classic_unsure:

Necu se ljutim, ali kak'e veze imaju Konstraktin ovogodisnji fail, zena sa slike i proslogodisnja pobjednica? 😶

Link to comment
Share on other sites

Citam na drustvenim mrezama, plac i skrgut zuba i bacakanje na pod sto nije pobedila Breskvica? Pa se cudim, jer nisam pratio ovogodisnji "srpski" eurosong, posto sam imao pametnija posla, zasto toliki zal za "breskvicom"???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Pa da li ti pratiš ESC generalno? 

Samo Doru i ovo nase. Ne znam kakve veze ima proslogodisnji jurosong sa odredjivanjem misljenja o ovogodisnjoj Konstrakti? Malo si me zatekla.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosta said:

Samo Doru i ovo nase. Ne znam kakve veze ima proslogodisnji jurosong sa odredjivanjem misljenja o ovogodisnjoj Konstrakti? Malo si me zatekla.

 

Ima veze jer komentarišeš takmičenja za izbor pesme za Evroviziju, a ne pratiš samu Evroviziju. Kao kad bih ja uzela da komentarišem pol trke za F1, a uopšte ne pratim F1. :57:

 

spacer.png

 

Tagujte se, ja sam Konstrakta k'o kuća. 

Edited by DameTime
dopuna
Link to comment
Share on other sites

Prvi put da uopste nisam poslusao nijednu pesmu sa ovog tres festivala, a necu pratiti ni ESC.

 

To takmicenje je za mene umrlo onog trenutka kada su se umesale kladionice i kada su svi kao po komandi poceli da glasaju za pobednike. Dakle, ako i zanemarimo politicke poruke, ono sto mi se mnogo vise svidjalo je kada pobednik nije bio unapred poznat i kada je pobednicka pesma znala u nekim drzavama da dobije 0, 2 ili 4 poena.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Glasanje gledalaca u finalu :

 

 

Breskvica"Gnezdo orlovo" 45,160

Teya Dora"Ramonda" 28,114

Konstrakta"Novo, bolje"  19,537

Zorja"Lik u ogledalu"  10,532

Bojana and David"No No No"  8,773

Džordži"Luna park"  5,085

Zejna"Najbolja" 3,627

Dušan Kurtić"Zbog tebe živim"  2,834

Keni nije mrtav"Dijamanti" 2,518

M.IRA"Percepcija"  1,678

Lena Kovačević"Zovi me Lena"  1,676

Nemanja Radošević"Jutra bez tebe"  1,630

Iva Lorens"Dom"   1,554

Hristina"Bedem" 1,092

Marko Mandić"Dno"  1,030

Milan Bujaković"Moje tvoje"   414

 

Ja sam očekivao da će Breskvica uzeti 50% glasova tako da ovo još nije loše. Uzela je trećinu. Ima nade 🙂

Takođe mali broj glasova u donjem delu tabele još jednom nam govori da ovo treba da se smanji na dva polufinala po 10 i u finalu 10 pesama.

 

Znaci: ima nade za nas! Inace, sad sam odslusao breskvicu. Kao da sam sluso "Ko da mi otne iz moje duse Kosovo"! Samo je taj refren falio!!!

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Ima veze jer komentarišeš takmičenja za izbor pesme za Evroviziju, a ne pratiš samu Evroviziju. Kao kad bih ja uzela da komentarišem pol trke za F1, a uopšte ne pratim F1. :57:

 

spacer.png

 

Tagujte se, ja sam Konstrakta k'o kuća. 

Znaci, ako ne gledam Euroviziju, ne mogu da komentiram Izbor za pesmu Jurovizije? Pa ovo je kao da kazes da ne mozes da komentiras Premijerligu ako ne gledas Ligusampiona 😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...