Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

1 minute ago, John Terry said:

 

Nisam ni ja strucan ali volim psihologiju i dosta sam citao knjiga o tome, a posebno jer sam se lozio na seriju Mindhunter koja je zasnovana na stvarnim dogadjajima.

 

Psihopate jedine i mogu biti kalkulisani u ovakvim situacijama, njih ne dotice ljudska patnja. Par devojaka na hodniku verovatno nisu bile planirane za ubistvo, ali eto, zabole ga, roknuo i njih. Psihopate misle da je ovo sve zasluzeno i da se nemaju cega stideti. Po njemu on je svetu ucinio uslugu. O patnji ljudi i ne razmislja jer iako je kognitivno sposoban, on ne mari za emocije. Dozivljava ih mehanicki a ne empaticki. Razume patnju ali samo kao termin, definiciju. Ne kao ljudsko osecanje.

 

Mislim, ako gledamo da je bio hladan i proracunat, a sve izgleda da jeste, potpuno je logicno da pucas i u one koje ne planiras.

 

Jok, proci ces pored pet ljudi u hodniku i okrenuti im ledja da bi pucao po svom odeljenju. To nema bas preteranog smisla.

1 minute ago, NMX said:

 

Ja bih policiji jebao sve živo i neživo što imaju, za ovo objavljivanje spiska dece. Ako je autentičan. A još više ako nije.

 

Jer tu ima dece koja su preživela. 


Kako će izlgedati životi klinaca od 14 godina kada sutra u sred noći ustanu i znaju da su mogli da budu izrešetani. Do kraja života da znaju da su bili na kill listu. 

 

Kurčine glupe neuke. 

 

Da, a pogotovo imajuci u vidu da ovaj nece u zatvor jer je mladji maloletnik.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Ali je znao odmah da se legitimiše, na pita nje policajca, jel zna šta je uradio : "Ja sam psihopata".....naravno, normalan čovek nikada to ne bi uradio.

 

Zato sto se pripremio i ocigledno zeleo da se preda ziv. Ovo ja sam psihopata je takodje proracunato pozivanje na neuracunljivost kako bi se izvukao.

 

Bukvalno svi ovi fragmenti upucuju na to da je klinac isplanirao zlocin pazljivo i planirao da se izvuce.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Jurgen said:

 

 

 

Ubio je 7 devojcica, jednog decaka i cuvara. Dve devojcice su bile dezurne, pet devojcica i decak su iz njegovog odeljenja. Moja pretpostavka je da su nastradale osobe u spojleru, izvinjavam se svima ako nije istina, ako nije po pravilima foruma nek moderatori obrisu spojler. 

 

Svako sledeće objavljivanje spiska, pominjanja imena i prezimena dece, vući će sa sobom jako dugi ban.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Zato sto se pripremio i ocigledno zeleo da se preda ziv. Ovo ja sam psihopata je takodje proracunato pozivanje na neuracunljivost kako bi se izvukao.

 

Bukvalno svi ovi fragmenti upucuju na to da je klinac isplanirao zlocin pazljivo i planirao da se izvuce.

Da...tu se slažemo i to sam već napisao. Ne bi me začudilo i da je proučio i zakon i da je rešio da sve ovo uradi dok se ne ispune uslovi za njegovu vinost. Svašta ćemo mi još o ovome da čujemo.

Link to comment
Share on other sites

Odbrana će sigurno potegnuti stepen neuračunljivosti kao neku olakšavajuću okolnost, ali će pre toga sudski veštak morati da je utvrdi. Nisam sigurna iz priloženog da je ovde uopšte bilo. 

Pre par godina na predavanju na kursu Uvod u kliničku psihologiju gostovao nam je sudski veštak. Tada je još uvek bio aktuelan slučaj Jelene Marjanović i neko od kolega je pitao za stepen neuračunljivosti, tj. da li postoji apsolutna neuračunljivost. On je odgovorio negativno, navodeći primer žene sa dijagnozom shizofrenije koja je iz kuće izašla sa sekirom uz pretnju da će "ubiti prvu osobu na koju naiđe na ulici". Prva osoba na koju je naišla je bio odrastao muškarac, u svakom smislu fizički snažniji od nje. Iza njega je išao dečak. Ona je "zaobišla" odraslog muškarca i napala dete.

Tako je i ovde, on je uočio "prepreke" i odmah ih uklonio, čime je verovatno iskoračio izvan svog prvobitnog plana (oni nisu bili "na spisku"). 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Фасцинира ме потреба људи да држе оружје у свом стану или кући и још да то покажу деци и још да их на крају воде у стрељану. Шта, мушкарчина си ако имаш гомилу оружја? У каријери сам наилазио на такве ликове и на крају се испостави да су поприлични слабићи и да имају тешке комплексе. 

Али, они тако шТиТе породицу. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, McLeod said:

dovoljno je bilo da moze da se dokopa oruzja

Šta misliš koliko nas je odraslo igrajući se službenim pištoljima svojih očeva/roditelja?

Moj otac je radio kao programer u računskom centru MUP-a i imao je službeni pištolj, koji nikada nije nosio. Moji su ga krili od mene i brata (tada nisu imali uslova za sef), ali mi smo ga naravno nalazili bez problema, sa 12 godina sam znao da rastavim i sastavim tetejac. I nikad mi nije palo na pamet da rešavam svoje probleme pištoljem, ni meni, ni komšijama, koji su većinom takođe bili djeca policajaca i odrasli igrajući se pištoljima, kao i ja. Nije mi palo na pamet ni da ga iznesem da pucam u konzerve, a ne u ljude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Šta misliš koliko nas je odraslo igrajući se službenim pištoljima svojih očeva/roditelja?

Moj otac je radio kao programer u računskom centru MUP-a i imao je službeni pištolj, koji nikada nije nosio. Moji su ga krili od mene i brata (tada nisu imali uslova za sef), ali mi smo ga naravno nalazili bez problema, sa 12 godina sam znao da rastavim i sastavim tetejac. I nikad mi nije palo na pamet da rešavam svoje probleme pištoljem, ni meni, ni komšijama, koji su većinom takođe bili djeca policajaca i odrasli igrajući se pištoljima, kao i ja. Nije mi palo na pamet ni da ga iznesem da pucam u konzerve, a ne u ljude.

 

Evo poslednji put i ne mogu vise - ovo sto pises govori u prilog, zapravo, onome sto sam ja napisao.

 

Ako je on imao nameru, nasao bi nacin, ne mora otac ni da ga vodi u streljanu, ni da ne drzi oruzje pod kljucem, apsolutno nista od toga.

 

Odgovornost oca u ovom slucaju ocigledno postoji, ali ona nije i potreban uslov za ovo sto se desilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je nažalost savršeno logičan sled događaja nakon svih ovih godina svega. Nemam snage uopšte da se udubljujem u neke detaljne analize, ali smarao sam već pre par meseci da je upravo nasilje najveći od nekoliko stotina problema koje ovo "društvo" ima. Stavljam navodnike, jer nisam siguran da je ovo zaista društvo, ovo je đubrište sa čoporima divljih životinja.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Nema nista lose u tome da se ide u streljanu kao dete, ja sam kao dete "trenirao" streljastvo, ucio me je da pucam Goran Maksimovic (otac ivane Maksimovic i zlatni sa OI 1988), pa mi nikada na pamet nije palo da pucam u neku osobu. Bukvalno nijednom nisam ni pomislio da ta vazdusna puska moze da sluzi za nesto drugo osim za gadjanje u metu.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Evo poslednji put i ne mogu vise - ovo sto pises govori u prilog, zapravo, onome sto sam ja napisao.

 

Ako je on imao nameru, nasao bi nacin, ne mora otac ni da ga vodi u streljanu, ni da ne drzi oruzje pod kljucem, apsolutno nista od toga.

 

Odgovornost oca u ovom slucaju ocigledno postoji, ali ona nije i potreban uslov za ovo sto se desilo.

Ja baš mislim da je naprženost oca na oružje jedan od bitnih faktora u genezi problema. Npr. mom ocu je čitavog života bilo neprijatno što on (diplomac jedne od prvih generacija programera na beogradskom PMF-u) ima pištolj kao običan pozornik, i ja od njega nisam dobio nikakav pozitivan input vezan za oružje. Čak i moje komšije sinovi tih pozornika nisu imali glorifikaciju oružja u porodici, među njihovim očevima je bilo dobrih ljudi, zlih ljudi, pijanica, pametnih ljudi za koje ti nije bilo jasno kako su završili na tom poslu, ozbiljno priglupih ljudi... ali su svi oni bili obučeni da budu odgovorni, da je oružje smrtonosan alat, da se njima ne paradira i da se uvijek zna gdje ti je svaki metak.

Edited by Beonegro
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, sve sto rade jebani mediji je pogresno. Bukvalno od izbacivanja njegovog imena i slike do izbacivanja plana, liste, mape. Jos ako ima neki manifest.
Ovo isto su radili  u Americi kada je bio Columbine-a, a takav pristup medija je i doveo do  pojave ogromnog broja copycata koji hoce svojih 5 minuta paznje.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Inace, sve sto rade jebani mediji je pogresno. Bukvalno od izbacivanja njegovog imena i slike do izbacivanja plana, liste, mape. Jos ako ima neki manifest.
Ovo isto su radili  u Americi kada je bio Columbine-a, a takav pristup medija je i doveo do  pojave ogromnog broja copycata koji hoce svojih 5 minuta paznje.

 

 

Zato sto ih nije briga za zrtve i ljudsku patnju, vec samo za rejting.

A tom ko je objavio spisak jebem sve zivo i mrtvo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djole said:

molim da se baci lokot na ovu temu jer ovo ni na šta ne liči više - bar dok se malo glave svima ne smire

 

nisam neki čistunac, ali ne vidim poentu mnogih stvari što se pišu ovde, samo negativan efekat na mentalno zdravlje svih nas

Ja sam jedan od njih..izvinjavam se i tebi i ostalim forumašima/cama..jednostavno,u ovom strašnom danu ne postoje veće gnusobe od onih koji za tragediju u školi okrivljuju "zapadne vrednosti"..isti oni kojima je normalno da kriminalac povratnik ima svoju emisiuju na tv, zločinci gostuju po tribinama i fakultetima,a policija čuva murale haških robijaša..jedan takav je (navodno) i blizu ove škole..

Kažem,još jednom se izvinjavam svima ako sam postovima napravio neki ispad. Moderacija neka briše ako ima osnova i razloga.

Isključujjem se iz diskusije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje je tu negde između vašeg, da tako kažem. S jedne strane, da, kapiram da sama blizina i dostupnost oružja čini ovakve stvari mogućim. Kako bi drugačije mogao da se "osveti" percipiranim neprijateljima da nije imao dostupno oružje? Da kuva sam neke otrove ili ekplozive? Pa teško, realno. Da li bi da je dečko u identičnom psihičkom stanju ali bez dostupnog oružja mogao da napravi ovoliku štetu? Teško.

 

Smešno mi je ovo prcanje Interneta, igrica, televizije, Zapadnih (anglosaksonskih) vrednosti, prava deteta (!). Ova zemlja je 2012te godine izabrala put nasilja i to je svakako učinilo ovakav događaj mnogo, neuporedivo verovatnijim, ali ne i mogućim. Današnje srpsko društvo je đubrište. Užasno mi je žao dece, porodica, a žao mi je jebiga i svih nas.

  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jurgen said:

Nema nista lose u tome da se ide u streljanu kao dete, ja sam kao dete "trenirao" streljastvo, ucio me je da pucam Goran Maksimovic (otac ivane Maksimovic i zlatni sa OI 1988), pa mi nikada na pamet nije palo da pucam u neku osobu. Bukvalno nijednom nisam ni pomislio da ta vazdusna puska moze da sluzi za nesto drugo osim za gadjanje u metu.  

Једно је ваздушни пиштољ или пушка, једно је деветка.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, John Terry said:

 

 

Zato sto ih nije briga za zrtve i ljudsku patnju, vec samo za rejting.

A tom ko je objavio spisak jebem sve zivo i mrtvo.

To sto je najgore i to jeste pravi pristup u ovakvim situacijama, gde se fokus stavlja na zrtve, njihove price, herojska dela itd itd.
Los pristup je da ti izbacis ime ubice i njegovu pricu, naravno retardirani ministri i murija nisu ni shvatili da su uradili bas sta je retardirani klinac od 14 godina  hteo, zato ih on zvao i prva stvar koju je rekao da je K.K.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, McLeod said:

 

Evo poslednji put i ne mogu vise - ovo sto pises govori u prilog, zapravo, onome sto sam ja napisao.

 

Ako je on imao nameru, nasao bi nacin, ne mora otac ni da ga vodi u streljanu, ni da ne drzi oruzje pod kljucem, apsolutno nista od toga.

 

Odgovornost oca u ovom slucaju ocigledno postoji, ali ona nije i potreban uslov za ovo sto se desilo.

Drugacije je kad imas dostupno oruzje... Ko zna koliko ovakvih slucajeva je spreceno samo zato sto deca koja su imala frustraciju nisu imali dostupno oruzje, niti imali ideju kako da naprave ovako nesto

Edited by diego
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A jel se oglasio kakav pop do sada?

Nije, al' se zato oglasila debela sps komuñara ruzNic. Bunca li bunca o ''kancerogenom uticaju zapadnih vrednosti''.

 

100% najavljuje cenzuru interneta, video-igara i svega ostalog po uzoru na vini pua i putlera. Ova tragedija im je dosla na to kao kec na desetku. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, McLeod said:

 

Ima smisla. Ako nije jos napunio 14 godina, ima jos vise smisla. Jer ako je lice mladje od 14 godina, na njemu ne moze da se primeni sankcija za izvrsenje ni teskog krivicnog dela.

 

Kako pojedini sajtovi objavljuju još nema punih 14. Rođendan mu je 30. juna. I to je uračunao u svom planiranju da mu zakon ne može ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...