Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

 

To sto je najgore i to jeste pravi pristup u ovakvim situacijama, gde se fokus stavlja na zrtve, njihove price, herojska dela itd itd.
Los pristup je da ti izbacis ime ubice i njegovu pricu, naravno retardirani ministri i murija nisu ni shvatili da su uradili bas sta je retardirani klinac od 14 godina  hteo, zato ih on zvao i prva stvar koju je rekao da je K.K.

 

Valjda nije ni po zakonu da se kaze ime.

 

Rekao je nesto u tom stilu ovaj policajac, ali kao da "budu transparentni"

 

Jos jednom se samo pokazuje koliko su svi ti ljudi na funkcijama kod nas diletanti. Sva praksa u poslednje vreme ide u pravcu toga da se o izvrsiocu sto manje detalja pojavljuje u javnosti.

 

Vidim vec su na netu i te fotografije spiska, i znajuci nase novinarstvo to ce biti jedan uzasan shit show produzene traume za sve pogodjene ovim zlocinom

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Helena said:

Ružić-evidentan je kancerogen uticaj interneta, video igrica i takozvanih zapadnih vrednosti.

Ali, zar i sad....

Govedo da bi govedo...

A to sto clanstvo njegove kancerogene partije freneticno aplaudira haskom osudjeniku (za etnicko ciscenje) na politickoj tribini prosle nedelje, e to nema veze. Niti sto je otac decaka 'ortak' sa retardiranim Bojicem, ni to nema veze? Da smo normalni, danima posle ovoga ne bi odlazili sa ulica dok im svima ne vidimo ledja, svima koji su nam doveli mafijase u skole I sa njima I kancerogene vrednosti. Je.ale ih devedesete, to su njihove vrednosti.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Evo šta zaista kaže zakon o maloletnim učiniocima krivičnih dela:

Član 47
"Kad javni tužilac za maloletnike utvrdi da lice protiv koga je podneta krivična prijava ili predlog oštećenog za pokretanje postupka u vreme izvršenja krivičnog dela nije navršilo četrnaest godina, odbaciće krivičnu prijavu ili predlog oštećenog, a rešenje o odbacivanju dostaviće se organu starateljstva radi preduzimanja mera u okviru njegovih nadležnosti.

U slučaju da sud u toku postupka utvrdi da maloletnik u vreme izvršenja krivičnog dela nije navršio četrnaest godina, krivični postupak će se obustaviti, a rešenje o obustavljanju postupka dostaviće se organu starateljstva radi preduzimanja mera u okviru njegovih nadležnosti."

 

 

Ukratko, može samo da mu presudi neko od očajnih roditelja i rodbine ubijenih i ništa više. Kad je sve ovako lepo posložio i isplanirao, verovatno ima i neku rodbinu preko grane kod koje će da zbriše kad se sve ovo malo ohladi a njega puste napolje, jer mu bukvalno ništa (zakonski) ne mogu.

 

Sad opet nisam pravnik, možda postoji neka fora da ga zadrže duže u ćorci...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Beonegro said:

Ja baš mislim da je naprženost oca na oružje jedan od bitnih faktora u genezi problema. Npr. mom ocu je čitavog života bilo neprijatno što on (diplomac jedne od prvih generacija programera na beogradskom PMF-u) ima pištolj kao običan pozornik, i ja od njega nisam dobio nikakav pozitivan input vezan za oružje. Čak i moje komšije sinovi tih pozornika nisu imali glorifikaciju oružja u porodici, među njihovim očevima je bilo dobrih ljudi, zlih ljudi, pijanica, pametnih ljudi za koje ti nije bilo jasno kako su završili na tom poslu, ozbiljno priglupih ljudi... ali su svi oni bili obučeni da budu odgovorni, da je oružje smrtonosan alat, da se njima ne paradira i da se uvijek zna gdje ti je svaki metak.

 

Ja imam suprotno iskustvo. Naravno, ovo ne govorim da bih oponirao, već samo da bih opisao kako je bilo. Odrastao sam na Novom Beogradu, gde je bilo policajaca i oficira. Otac školskog druga iz osnovne je bio policajac, ali taj moj drug nikada nije ni video njegovo službeno oružje. Čovek je bio odgovoran, radio je krvne delikte, ali to se nije videlo van njegovog posla. Ne znam gde je držao oružje, ali znam da dotični drug nije osetio njegov posao i da ne bi ni mrava zgazio. Pošto je pomagao nama klincima iz kraja da pravimo golove za mali fudbal, popravljao igračke u slobodno vreme i slično, često smo ga pitali o poslu, ali je vešto izbegavao tu temu. Jednom sam ga pitao kako izgleda pucati iz pištolja i koji koristi na poslu, na šta je odgovorio da ću saznati kada sazrim i dođe vreme, a za pištolj je rekao da bi voleo da ga nisu ni izmislili, uz dodatak da ću i to shvatiti u budućnosti, a zatim je otišao do frižidera, izneo neke kolače i rekao da je bolje da se bavimo lepim stvarima nego onim što donosi zlo. Bio je retko divan čovek, a nije se moglo ni pomisliti da u suštini radi jedan krvav i neprijatan posao. Ne znam kakav je bio prema kriminalcima, ali prema nama, klincima iz kraja, bio je kao drugi otac, spreman da popravi igračku ili pomogne u igri. I taj moj drug i njegova sestra su danas obrazovani i uspešni ljudi, spremni da pomognu svakome, a puni su ljubavi prema svojoj deci.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 9
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto said:

 

Efektivno, zivot tog monstruma se danas zavrsio. To sto ce on fizicki postojati jos neko vreme ne menja stvar, danas u 8.40 njegova ljudskost je umrla i otisla zauvek. On ce na kraju sudjenja verovatno zavrsiti u nekom KPZ, gde ce i zavrsiti. I nemoj da mi neko spocita da nesto prizeljukujem i prizivam jer nisam iz te price, ali znam kako ovde stvari funkcionisu, i to dal cu ja nesto da napisem ili ne, ne menja nasu realnost. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Duh koji lebdi said:

 

Efektivno, zivot tog monstruma se danas zavrsio. To sto ce on fizicki postojati jos neko vreme ne menja stvar, danas u 8.40 njegova ljudskost je umrla i otisla zauvek. On ce na kraju sudjenja verovatno zavrsiti u nekom KPZ, gde ce i zavrsiti. I nemoj da mi neko spocita da nesto prizeljukujem i prizivam jer nisam iz te price, ali znam kako ovde stvari funkcionisu, i to dal cu ja nesto da napisem ili ne, ne menja nasu realnost. 

 

Njegova ljudskost nikad nije ni postojala. Novac ima, otici ce u inostranstvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stiletto said:

Evo šta zaista kaže zakon o maloletnim učiniocima krivičnih dela:

Član 47
"Kad javni tužilac za maloletnike utvrdi da lice protiv koga je podneta krivična prijava ili predlog oštećenog za pokretanje postupka u vreme izvršenja krivičnog dela nije navršilo četrnaest godina, odbaciće krivičnu prijavu ili predlog oštećenog, a rešenje o odbacivanju dostaviće se organu starateljstva radi preduzimanja mera u okviru njegovih nadležnosti.

U slučaju da sud u toku postupka utvrdi da maloletnik u vreme izvršenja krivičnog dela nije navršio četrnaest godina, krivični postupak će se obustaviti, a rešenje o obustavljanju postupka dostaviće se organu starateljstva radi preduzimanja mera u okviru njegovih nadležnosti."

 

 

Ukratko, može samo da mu presudi neko od očajnih roditelja i rodbine ubijenih i ništa više. Kad je sve ovako lepo posložio i isplanirao, verovatno ima i neku rodbinu preko grane kod koje će da zbriše kad se sve ovo malo ohladi a njega puste napolje, jer mu bukvalno ništa (zakonski) ne mogu.

 

Sad opet nisam pravnik, možda postoji neka fora da ga zadrže duže u ćorci...


Pa mogu da utvrde da je lud / psihopata i da ga bace u ustanovu zatvorenog tipa do kraja svog bednog zivota

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po izjavama advokata na TV, ubicu mogu držati u pritvoru 48h i moraju ga pustiti na slobodu, jer Tužilaštvo ne može da podigne krivičnu optužnicu.

 

Jedino što bi teoretski još bilo moguće je psihijatrijska ustanova zatvorenog tipa, ali u Srbiji takva ustanova za decu... ne postoji.

 

Ubica je od prekosutra na slobodi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, djura.net said:

Govedo da bi govedo...

A to sto clanstvo njegove kancerogene partije freneticno aplaudira haskom osudjeniku (za etnicko ciscenje) na politickoj tribini prosle nedelje, e to nema veze. Niti sto je otac decaka 'ortak' sa retardiranim Bojicem, ni to nema veze? Da smo normalni, danima posle ovoga ne bi odlazili sa ulica dok im svima ne vidimo ledja, svima koji su nam doveli mafijase u skole I sa njima I kancerogene vrednosti. Je.ale ih devedesete, to su njihove vrednosti.

 

Ružić je detinjstvo proveo u Australiji. Verovatno se tamo upoznao sa idejama Oktobarske revolucije, naučio da svira balalajku, kuva boršč... Kao i Dule Savić koji je u Lilu i Kanu formirao svoje antizapadne stavove i retoriku. Ili pak onaj diplomac Sorbone, Jovanović. Sva trojica imaju jednu zajedničku stvar - ni na kraj pameti im nije bilo da žive, rade ili se školuju u Rusiji.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ministar Ružić predložio nove mere u prevenciji nasilja

"Jedna od prvih tačaka je povećanje kapaciteta, odnosno broja stručnih saradnika, pedagoga, psihologa, i verujem da će mera naići na podrišku Ministarstva finansija i Vlade, kako bi prevenirali slučajeve opšteg nasilja. Od danas na raspolaganju su timovi sa asistenciju, ne u ovoj konkretnoj školi, ona je već u sistemu, već u svakoj drugoj u Republici Srbiji", naveo je Ružić.

 

Treba da ih je sramota, već godinama su pedagozi i psiholozi višak u većini škola u Srbiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ružić je redak ološ. Ovome je dodatno doprinela potpuna devastacija školskog sistema u Srbiji u zadnjih 20 godina (a i jedno 15 godina pre toga, sa kratkom pauzom od 2 godine). Poslednji put je nešto smisleno, i sa kakvim takvim planom, pokušano da se uradi za vreme Gaše Kneževića. Od tada, samo SPS-ovsko čeprkanje po blatu.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde postoji greska u tumacenjima, kao što ovaj ima poveliku gresku u planu - psihopate ne znaju da su psihopate, te prema tome ne bi trebalo da prilikom hapsenja policiji govore da su psihopate. Ovde je u stvari reč o obicnom zlikovcu i ubici iz nekakve koristi, koja ne mora da je materijalna, a to što je dete ništa ne menja, i u stvari su deca obično surovija od odraslih. Ono sto nije baš dobro je što možda ne može da se smisli način kako da mu se sudi kao odraslom, ali sa druge strane, neće ni on uvek imati 14 godina, a gde god da ode, ako ode, to ne znači da ne može biti nađen.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...