Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

26 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Njima je svakako promocija prvenstva u Kataru preko nagomilavanja zvijezda u PSGu bila glavna ideja. Usput UEFA im je dozvolila da se pisaju i po njima i po kompletnom europskom fudbalu fiktivnim sponzorskim ugovorima. Ni City nije nista normalniji po pitanju sponzora.

Istina. Ali ja se sjećam 90-ih PSG-a u Ligi prvaka sa 6-0-0 omjerom u skupini. U polufinalu ih je izbacio Milan. Boban je dao gol za 0:1 u Parizu. mislim da se radi o istoj sezoni. I prije Šeika su tamo igrali i Rai, i Weah, I Ronaldinho i još gro odličnih igrača. U Cityu je igrao stari od Haalanda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Negde tokom četvrtfinala sam imao utisak da retko ko uspe da odigra dva uzastopna meča na visokom nivou. To je i očekivano imajući u vidu to da se svaka tri-četiri dana igrala nova utakmica na život i smrt, a dešavalo se i ranije da se neko raspadne nakon fantastično odigranog prethodnog meča.

 

U skladu sa tim opšti utisak (ponavljam, utisak a ne neka detaljna analiza) mi je da su u polufinalu završile tri najkonstantnije ekipe. Četvrti bi bili Englezi, ali su ispali od tima koji je postepeno padao tokom SP ali je imao najširi izbor igrača (uz sve povrede  i bolest) i veliki individualni kvalitet i koji je na taj način zamalo došao do titule.

 

Argentinci su svojevrstan fenomen, jer su kroz celo takmičenje isto pristupali mečevima i kao što je gore lepo opisano, imali najviše energije, želje i snage. Ujedno, koliko su bili konstantni kada se pogleda prvenstvo u celini, toliko su bili nekonstantni tokom utakmica, što nam je donelo spektakularno uzbuđenje od njihovog prvog do poslednjeg meča.

 

Kao što rekoh, Francuska je u neku ruku izuzetak u odnosu na ostale timove iz završnice. Iz fudbalske radoznalosti, bilo bi zanimljivo videti kako bi izgledao njihov potencijalni susret sa Argentinom nedelju-dve ranije, u osmini ili četvrtini finala, kad su imali neuporedivo više snage.

 

Isto važi i za neki potencijalni raniji susret Argentine i Hrvatske. Treba imati u vidu da je Hrvatska igrala produžetke i šutirala penale u obe eliminacione utakmice pre polufinala, tako da je to dodatno fizičko i mentalno trošenje sigurno uticalo na pad koncentracije a kasnije maltene i potpuni raspad protiv Argentine. Uspeli su da se izdignu u meču za bronzu što je dodatni kvalitet.

 

Ako mi je konstantnost tokom SP merilo, možda je Maroko po tome bio prvi od svih, ali je na kraju to bilo dovoljno samo za drvenu medalju. Da su imali malo više spretnosti, iskustva i sreće u polufinalu možda bi sve bilo drugačije. Verovatno su pomešana osećanja kod njih, ali ipak su napravili ogroman uspeh.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

 

Quote

Given Mbappe made Martinez pick the ball out of his net four times in a World Cup final, including three penalties in the same corner, it certainly seems as though the Frenchman is living in the Argentine’s head rent free.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ali zašto, pobjedio je. Osvojio je SP. Nije ni prvi ni zadnji golman kojeg je Mbappe izbušio. I nije da će se morati sretat s njim često pa da se boji će ga trpat na redovnoj bazi.

Zato što je skot od čoveka. Vrlo jednostavno.

Mislim da FIFA treba da mu da još jedan trofej za duhovitost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Je l' postoji uopste pravilo po kome ekipa moze da krene sa centra ako su svi protivnicki igraci van terena zbog proslave gola? Sad se dosta vrti snimak kako Theo gura Tchuamenia nazad u teren i pokazuje mu da ostane u terenu, a bilo je jos takvih situacija na ovom prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Je l' postoji uopste pravilo po kome ekipa moze da krene sa centra ako su svi protivnicki igraci van terena zbog proslave gola? Sad se dosta vrti snimak kako Theo gura Tchuamenia nazad u teren i pokazuje mu da ostane u terenu, a bilo je jos takvih situacija na ovom prvenstvu.

Ne postoji. Englezi su to pokušali 2018. nakon mandžukićevog gola. Krenuli likovi s centra trčat prema golu. Sudac samo hladno zaustavio 🤣

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Del Piero said:

Je l' postoji uopste pravilo po kome ekipa moze da krene sa centra ako su svi protivnicki igraci van terena zbog proslave gola? Sad se dosta vrti snimak kako Theo gura Tchuamenia nazad u teren i pokazuje mu da ostane u terenu, a bilo je jos takvih situacija na ovom prvenstvu.

 

7 hours ago, Bugl Khan said:

Ne postoji. Englezi su to pokušali 2018. nakon mandžukićevog gola. Krenuli likovi s centra trčat prema golu. Sudac samo hladno zaustavio 🤣

U stvari postoji, Samo postoji kvaka, 

 

Naime, ako svi igrači kod proslave gola izađu sa terena može sudija da da znak da krenu sa centra. Dakle, teoretski mogu da pođu sa centra, ali pre toga mora sudija da im da znak da mogu da krenu. Bilo je takvih situacija. Zaista retko, ali bilo je.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Juan said:

 

U stvari postoji, Samo postoji kvaka, 

 

Naime, ako svi igrači kod proslave gola izađu sa terena može sudija da da znak da krenu sa centra. Dakle, teoretski mogu da pođu sa centra, ali pre toga mora sudija da im da znak da mogu da krenu. Bilo je takvih situacija. Zaista retko, ali bilo je.

Ozbiljno? Sudac je dao znak jednoj momčadi da može krenut s centra dok je druga slavila gol? ali kakve veze ima je li netko u terenu ili nije. Sjećam se da smo vodili istu raspravu prije 4 godine, ali sam mislio da smo došli do zaključka da je smiješna sama ideja da bi tako nešto moglo proć.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bugl Khan said:

Ozbiljno? Sudac je dao znak jednoj momčadi da može krenut s centra dok je druga slavila gol? ali kakve veze ima je li netko u terenu ili nije. Sjećam se da smo vodili istu raspravu prije 4 godine, ali sam mislio da smo došli do zaključka da je smiješna sama ideja da bi tako nešto moglo proć.

 

 

Pa ja mislim da je to rupa u pravilu. Odnosno da pravilo kaže da ne sme da bude ni jedan protivnički igrač na delu terena ekipe koja izvodi početni udarac, ali ne piše da moraju biti na svojoj polovini. Tako nešto.

 

Sve u svemu, baš je džukački tako dati gol. Mislim da je bila situacija na meču Porugal-Srbija kod našeg drugog gola, da su maltene svi izašli, možda i svi, ali su ipak Portugalci bili korektni.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Pa ja mislim da je to rupa u pravilu. Odnosno da pravilo kaže da ne sme da bude ni jedan protivnički igrač na delu terena ekipe koja izvodi početni udarac, ali ne piše da moraju biti na svojoj polovini. Tako nešto.

 

Sve u svemu, baš je džukački tako dati gol. Mislim da je bila situacija na meču Porugal-Srbija kod našeg drugog gola, da su maltene svi izašli, možda i svi, ali su ipak Portugalci bili korektni.

Ma meni je još uvijek teško povjerovat da je priznat gol postignut na takav način. Naravno, ako pričamo o bar donekle nekakvom profesionalizmu. Sad, vjerujem da je tipa u 3. ligi Zimbabvea ili Moldavije moguć i takav gol, ali ne vjerujem da je moguć igdje gdje se igra iole ozbiljno natjecanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

@Bugl Khan

Koliko vidim ovde je Subasic u terenu, tako da to nije bas takva situacija. Pravilo jeste cudno i mozda je glupost, ali bilo je to nekoliko puta na ovom SP. Sad mozda ni igraci nisu sigurni pa ne zele nista da prepuste slucaju, a mozda tu i ima necega.

Upravo tako. Analizirali smo situaciju prije 4 godine, smijali se Englezima, i došli smo do zaključka da bi bio totalni cirkus da se tako nešto dozvoli na SP. Meni se ne da kopati po pravilima da nađem odgovor. Ako netko ima volje, slobodno. Ali kažem, nema šanse da bi to prošlo u bilo kojem ozbiljnijem natjecanju. Bilo van terena 10 ili 11 igrača.

Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2022 at 8:11 PM, alpaka Bereta Sida said:

Cim je glupi Kolo Muani zapucao onaj zicer na kraju iako mu je Mbappe bio sam pored sa praznim golom ispred sebe znao sam da je gotovo. Lloris je tanak golman za penale dok je Emi vrhunski plus su Argentinci na terenu imali mnogo bolje izvodjace penala.

Od utakmice do danas nisam gledao highlightse uopće. i danas aam ih pogledao. Ono je za šut kartu iz reprezentacije. razumijem da se radi o sekundi, da je 120. minuta najvažnijeg sportskog događaja koji postoji. Ali ono je bilo školski, ono treba dodati bez razmišljanja jer cijeli život to radi. on je išao biti heroj. Što više puta pogledaš to Kolo Muani ispada gluplji.

Link to comment
Share on other sites

U njegovu odbranu, nije se nalazio u lošoj poziciji za šut, ne stoji iskosa. Pored toga, lopta pada vertikalno, dolazi direktno od pozadi, a ne sa strane, pitanje je koliko ima orijentaciju u odnosu na potencijalni ofsajd Mbapea i koliko je u poziciji da doda odmereno a da je ne zujne u korner zastavicu. Ja iskreno u onom haosu od utakmice nisam isprva ni primetio da je imao igrača pored. 

 

Naravno, neki bolji i smireniji igrač bi dodao, ne sporim.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

U njegovu odbranu, nije se nalazio u lošoj poziciji za šut, ne stoji iskosa. Pored toga, lopta pada vertikalno, dolazi direktno od pozadi, a ne sa strane, pitanje je koliko ima orijentaciju u odnosu na potencijalni ofsajd Mbapea i koliko je u poziciji da doda odmereno a da je ne zujne u korner zastavicu. Ja iskreno u onom haosu od utakmice nisam isprva ni primetio da je imao igrača pored. 

 

Naravno, neki bolji i smireniji igrač bi dodao, ne sporim.

Nisam ni ja. vidio on izlazi na golmana ovajj brani, kaos totalni. I onda je alpaka spomenuo Mbappea samog. Istina je sve, da je lopta od iza, orjentacija, mlad je, itd. Ali imao je vremena. Problem je što nije ni gledao šta i kako, nije mu u peti bilo. Samo kako on postaje heroj.

Mislim, lako je srat iz fotelje, ali ono je stvarno morao dodat. Ili ako već puca, plasiraj mu u stranu, pikni preko njega... ovaj je nabio ravno. Al pripisat ćemo neiskustvu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...