Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

 

Meni je Subasic, iako nije ni on sjajan, bolji od Juranovica. Meni je onaj decko Travmaj liga level, iskreno. To sto igra u Seltiku ne znaci mnogo i taj Seltik je krs, nivo jacih klubova iz Hrvatske i Srbije, nista preko toga.

 

Od Sose verovatno nemate boljeg, ali je on bas odron odigrao, opet po mom misljenju.

 

Sto se Lovrena tice rekoh sve pet, ali Sutalo je trenutno bolji igrac od njega. Nisam siguran da bi on napravio tu izmenu i da nije igrao dobro, jer je Dalic zadrt trener.

Koji Subašić? Subašić je golman iz Rusije 2018. Misliš valjda na Stanišića iz Bayerna. On je ove sezone igra malo. Juranović je igrao stalno. I nije igrao samo škotsku ligu za Celticom, nego i Ligu prvaka. U prvih 11 su igrali igrači sa minutažom u klubovima jbg. Da je Stanišić 1. bek Bayerna, ili da je barem imao neku minutažu pa ajde. I najbolja Juranovićeva utakmica je baš Brazil. Gdje je probijao stranu cijelu utakmicu.

Ne znam šbbkbb, pričam o ovome što je bilo i čovjek na prvenstvu nije napravio neku grešku koja mu se može zamjeriti.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ovih poredjenja gore, sve je objasnjeno za one koji hoce da citaju.

 

Kome je drago zbog Mesija, drago je i meni zbog njih i njihove srece, nek se raduju.

 

U fudbalu je generalno dokazano da i klubovi i reprezentacije i navijaci funkcionisu na principu nekog preceg prava na uspehe, tako da klasicna zaslepljenost, klubastvo i emotivni naboj koji generalno postoji dodatno remeti to ime reprezentacije koja igra.

 

Pa su tako Englezi veciti luzeri, iako je ovaj tim generalno dobar. Brazilci su paceri i zato su ispali, skup individualaca koji nisu tim, sto je na ovom prvenstvu bilo toliko daleko od istine da treba pitati one koji mrtvi hladni to pisu da li su gledali prvenstvo uopste.

 

Nemci su propast, a zapravo samo nemaju devetku i ovakvi kakvi su mogli vrlo lako da odu daleko, isto kao i Spanci koji pokusavaju da iskopiraju sistem koji im je doneo uspehe u prosloj deceniji, sa naravno slabijim igracima, ali i oni takvi impotentni i oni bez devetke su mogli da odu daleko.

 

Prvenstvo je bilo jako izjednaceno po kvalitetu (ili pre nedostatku istog) i jedna reprezentacija koja je mozda bila borbenija od drugih, prljavija od drugih, a zasto ne reci, i reprezentacija kojoj se vise gledalo kroz prste od drugih je kroz penal serije i najveci broj dosudjenih penala za njih na prvenstvu dosla do titule.

 

To sto se ta reprezentacija zove Argentina a ne Maroko (recimo) ne znaci da su igrali bogznakakav fudbal. Da je Maroko osvojio vrlo slicnim stilom igre, bile bi price kako je to ili propast fudbala ili bi to bila Slumdog Millionaire prica za neke, ali u svakom slucaju se ne bi hejlovao kvalitet Maroka kao sto se to radi sa Argentinom i svi osim Marokanaca bi rekli da je to najgora reprezentacija koja je osvojila SP u ovom veku IAKO da se to zapravo desilo, mogli bismo vise argumenata da nadjemo da to nije istina nego sto mozemo za Argentinu, koja ce ostati upamcena po tome sto je najbolji igrac prvenstva koji moze da radi sta hoce, kako hoce i kad hoce, ima konverziju sansi 21% (gde je van top 50 igraca na turniru) i do 4 od svojih 7 golova dosao sa penala. Ne racunajuci penal serije.

 

I sve je ok da se hejluje i on licno i Argentina. Svakako su igrali uzbudljive meceve, davali golove ostavljali "srce na terenu" i ko je navijao za njih ima razloga da se raduje i slavi.

 

Ali sve to sa objektivnim kvalitetom, cinjenicama koje su predstavljene i nacinom na koji su dosli do trona uz obilatu pomoc sudija nema nikakve veze.

 

I toliko od mene na ovu temu, ko nije razumeo, nece nikada. A mozda i ne treba da razume. Mozda je i lepse tako.

 

 

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Koji Subašić? Subašić je golman iz Rusije 2018. Misliš valjda na Stanišića iz Bayerna. On je ove sezone igra malo. Juranović je igrao stalno. I nije igrao samo škotsku ligu za Celticom, nego i Ligu prvaka. U prvih 11 su igrali igrači sa minutažom u klubovima jbg. Da je Stanišić 1. bek Bayerna, ili da je barem imao neku minutažu pa ajde. I najbolja Juranovićeva utakmica je baš Brazil. Gdje je probijao stranu cijelu utakmicu.

Ne znam šbbkbb, pričam o ovome što je bilo i čovjek na prvenstvu nije napravio neku grešku koja mu se može zamjeriti.

 

Subasic Barisic Stanisic. Da. Znam da ne igra u Bajernu i znam kakav je igrac i pisali smo vec o tome.

 

Juranovic je odigrao dobro tu utakmicu, u ostalima je bio propast. Ali to je upravo teza koju sam i forsirao o Dalicu. Covek je automatski trener. On ignorise to sto ne funkcionise, igra isto i nada se da ce sledeci put biti bolje. Nekada je dobro davati poverenje igracima, pogotovo tamo gde si tanak, kako ne bi stavljao dodatni pritisak i meni je taj princip sasvim jasan i cak mozda i dobar u mnogo situacija, ali to ne govori nista o njegovom trenerskom umecu.

 

Drugo, on je jako dugo tu. Sto se tice uspeha, kapa dole, ali je lako moglo biti drugacije. Mogao je i Sautgejt da postane Evropski prvak sa Engleskom, delila ga penal serija, pa ga to ne bi napravilo boljim trenerom. Santos je osvojio titulu sa Portugalom, pa to ne znaci da on njima nije kocnica vec dve godine ako ne i jace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izbornik se vrednuje kroz rezultat, jbg. I nije da ignorira što ne funkcionira. Maknuo je Livakovića s gola u odlučujućoj utakmici kvalifikacija i stavio Grbića. Na EURU nam nije funkcioniralo desno Krilo pa je probao s Perišićem desno, za 3. mjesto je spustio Perišića na beka i stavio Oršića na krilo, mijenjao špiceve. Mijenjao je i tražio dosta i kroz kvalifikacije, i kroz LN. Igra je puno puta bila grozna tijekom kvalifikacija, ali završio je kao prvi i primio 4 gola. Uzeo 2 medalje sa SP u 4 godine, prošao grupu na EURU i ispao od Španjolske. Plasirao se na Final 4 Lige nacija pored Francuske i Danske. Ja ne znam koliko bolje je mogao ili trebao.

Da može radit u klupskom nogometu na vrhunskom nivou-ne može. Ali za izbornika je dokazao da je dobar. Rezultatski boljeg imali nismo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Sad malo razmišljam o Martinezu i kako je upropastio belgijsku zlatnu generaciju.

Na SP 2018. prvi u grupi iznad Engleske (koja je, smatra se, u tom meču birala dio ždrijeba u kojem ide na Kolumbiju u 1/16, pa na Švedsku/Švicarsku u QF umjesto da, kao Belgija, ide na Japan u 1/16, pa ne Brazil u QF). U 1/16 u 90 minuta dobija Japan 3:2 nakon što gubi 2:0. U četvrtfinalu izbacuje Brazil (i tada glavnog favorita turnira) u 90 minuta. U polufinalu gubi od budućeg prvaka Francuske. Za Broncu 2. put na istom turniru tuku Engleze.

EURO 2020. U skupini uzimaju 9 bodova( 7:1 gol razlika). Između ostalog tuku i Dance koji su bili hit turnira i, po mnogima, trebali igrati finale. U 1/16 izbacuju Portugal i u četvrtfinalu ispadaju od budućeg prvaka Italije u meču u kojem nisu bili lošiji.

Jedini pravi zajeb mu je SP 2022 gdje su igrali loše i gdje mu glavni igrač kaže da su prestari da bi osvojili.

Ne mislim da je Martinez trenerčina il nešto, ali ljudi već ne znam koliko govore da je upropastio zlatnu generaciju a lik je na 2 turnira igrao dobro. Na oba uzeo skupinu s 3 pobjede i ispao u KO fazi od budućih pobjednika. Jbg, i drugi imaju jake momčadi. Ko može garantirati da bi s nekim drugim izbornikom osvojili SP ili EURO? 

Slično pomislim svaki put kad pročitam tu tezu. Kao da sami igraju i da drugi nemaju jake timove. Treće mesto na SP ne može da bude neuspeh.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Pa su tako Englezi veciti luzeri, iako je ovaj tim generalno dobar. Brazilci su paceri i zato su ispali, skup individualaca koji nisu tim, sto je na ovom prvenstvu bilo toliko daleko od istine da treba pitati one koji mrtvi hladni to pisu da li su gledali prvenstvo uopste. 

 

Ovo je ponovljeno toliko puta da su mnogi u to poverovali kako je istina.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Zaboravih da na listu "pobednika" dodam i juznoamericki fudbal.

Pa iskreno teško. Ok, pobednik je sa tog kontinenta, ali to su sve igrači koji su punu afirmaciju dobili u Evropi. Ostale ekipe nisu ni blizu. Najbolji pokazatelj je da je peta reprezentacija Peru izbačena od pete Azijske reprezentacije iz kvalifikacija. 

Ekvador je prosečan, Urugvaj na zalasku, Kolumbija i Čile nisu više konkurentni. Videćemo za 4 godine. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, McLeod said:

Da je Maroko osvojio vrlo slicnim stilom igre

 

Samo par brojki

 

Broj golova: Argentina 15 (2. na prvenstvu),

Maroko 6 (10.)

 

Prosečan broj golova na 90 minuta: ARG 1,96 (6.), MAR 0,82 (21.)

 

Broj golova bez penala: ARG 11 (3.), MAR 6 (9.)

 

Broj šuteva: ARG 95 (2.), MAR 61 (8.)

 

Broj šuteva na 90 minuta: ARG 12,39 (8.), MAR 8,32 (26.)

 

Broj šuteva na gol: ARG 41 (1.), MAR 17 (9.)

 

Broj šuteva na gol na 90 min: ARG 5,35 (4.), MAR 2,32 (27.).

 

I tako dalje, i tako bliže... Sve pokazuje da su ove dve ekipe ličile kao jaje jajetu. :lol_2: Ono kad ne navijam za Argentinu skoro nikad ali me udara u mozak ovoliko nipodaštavanje njihove igre i uspeha.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/25/2022 at 1:05 PM, McLeod said:

 

I nesto nevezano, velika vecina ljudi se seca titule Grcke kao dekadencije i propasti fudbala. A ta titula je po mnogo cemu slicna ovoj - takticki ubedljivo najbolje pripremljena ekipa, koja "dise kao jedan", fizicki i mentalno dobro pripremljena, uz dosta i srece, dolazi do titule.

 

Jedina razlika je sto se jedna ekipa zove Grcka, no name u istoriji fudbala, a druga se zove Argentina, istorijski znacajna reprezentacija i velesila (ja bih rekao pre ovog prvenstva tigar od papira, ali to sam samo ja).

 

Je li realno da neko uporedi ove 2 relrezentacije i pokaže svoje fudbalsko (ne)znanje?

Baš ono babe i žabe.

Grčka je sve utakmice u eliminacionoj fazi dobila sa po 1-0 iz podredjenog položaja, dok je Argentina svaku utakmicu madigrala protivnike.

Link to comment
Share on other sites

Druga je prica to sto je Argentina uz Mesija gurana na prvenstvu od strane sudija, i da je Mesiju progledan bar jedan zuti karton u finalu zbog povlacenja sa ledja kad je crkao sa snagom - ali to ne menja cinjenicu da je Argentina jedna od 2 najjacih ekipa koja je ovde dosla. Sitnice su prelomile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...