Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

Svaki penal koji je danas bio je bio penal, iako je bilo 3 penala danas, mislim da je bilo materijala i za još.

 

Što se tiče Di Marije, svaki kontakt koji napravi dok zaostaje metar od igrača je penal. DiMarija je imao punu kontrolu lopte dok ga nije okrznuo. Dembele je slepac koji nije pazio.

 

Klasično saplitanje.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RatzenStadt said:

 

aDY16xw_460swp.webp

 

Di Maria je bio ono sto je Robin Betmenu. Nezasluzeno zasenjen medijskim marketingom koji je u Mesijevo ime (bez njegovog pristanka podrazumeva se) privatizovao vece.


Drago mi je sto je Argentina osvojila trofej, pre svega zbog naroda koji zivi u toj zemlji. Znam koliko vole fudbal i koliko ga emotivno dozivljavaju. S tim u vezi, s obzirom na neizvesnost i preokrete koji su obelezili utakmicu, pitam se koliko je srcanih udara bilo veceras u ARG danas. Onih pravih. Ja sam se tresao kao nejebana zecica, a cak i nisam usao u gledanje meca sa prevelikom navijackom ostrascenoscu.

 

Btw, jedna moja licna opaska na temu prljavosti i prgavosti Argentinaca, kada sam se vec odomacio u ulozi izvestavaca sa juznoamerickih fudbalskih terena 😄
Da, sve cemu smo svedocili u reziji njihove repstacije je samo delic prljavosti koji je normalna pojava u argentinskoj Primeri. Tacno se vidi i u kontinentalnim klubskim takmicenjima da odskacu u toj kategoriji od ostatka kontinenta. Iz Brazilaca umeju da izvuku iste osobine (koje ni njima cesto nisu strane) i podignu ih na svoj nivo, ali mislim da su i jedni i drugi daleko od nivoa "ekskramentnosti" koji prikazuju Penjarol i Nacional, pogotovo kada igraju kuci. Dva urugvajska giganta su nenadmasna u toj kategoriji 😄

 

Univerzidad Katolika - Defensa I Hustisia je isto zajeban par, u nekom od onih njihovih JA kupova...skoro kao Pohang Stilers - Gvangžu Evergrande u Aziji.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

To je taj trenutak kada je Di Maria zakacio Dembelea. Posle je bio jos jedan mali kontakt pri padu, ali on nije bitan.

Screenshot_20221218-233528_YouTube.jpg

Screenshot_20221218-233400_YouTube.jpg

 

Ne samo da nije uskracen nego je i ispao glup.

Nije svaki kontakt u 16 penal, ja razumem da se naziramo na suđenju u našoj ligi, ali ovde su i jači kontakti ostali bez penala. Znači kriterijum sudije nije postojao, nego je meč suđen kao da je takmičenje prigradskih timova a nw finale Lige šampiona. Negde sam pročitao ne sme da trči iza. Zaista? Da se teleportuje možda. Neverovatno da se nalaze opravdanje za ovakve stvari. Kontakt ako je postojao, a i to je upitno, nije bio dovoljam da sruši igrača, pa prema tome za to penal ne može da se dobije.

Ona ruka kod penala za Francuaku. Ok postojala je, ali zar na ovom turniru nismo videli situacije slične pa sudija ništa nije svirao. Ne postoji namera, ruka ide od lopte, igrač okrenut leđima. Dakle pogodila ga je. Po meni jako diskutabilna odluka. Opet VAR nije gledan. Zašto? Zašto i kod prve i kod druge odluke sudija nije išao da proveri? Ovo je jebeno finale.

Najgrublja greška u produžecima kada sudija prekida kontru Francuske. Ok faul, postoji, igrač Francuske ustaje i želi da nastavi akciju. Sudija prekida igru. Neverovatno. Totalno pomračenje mozga.

Sudije nedorasle i neozbiljne za ovaj nivo takmičenja. I to je skromna procena. One sitnije stvari oko kartona neću ni da komentarišem. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je možda najjači utisak nakon svega neverovatna partija De Paula i Mek Alistera. Mislim da nema trenera koji ih je gledao večeras, a da nije poželeo takvog u svom timu. I fudbalski i "rudarski" posao odrađen maksimalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Profesor said:

 

Pa ja sam i napisao da je Di Maria zapeo za njegovu nogu. E sad ako nisi nikad video faul napravljen nogom na zemlji, nzm sta da ti kazem.

Znači po tom shvatanju fudbala, ako igrač zapne o drugog igrača ili kao u ovom slučaju ako pipne nogu drugog igrača i padne to je faul???

Pa bilo bi 15 penala po meču da je tako svi bi tražili kontakt u 16, niko se ne bi ni trudio da ide na gol. Samo se sapleteš o igrača i eto penala.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Ona ruka kod penala za Francuaku. Ok postojala je, ali zar na ovom turniru nismo videli situacije slične pa sudija ništa nije svirao. Ne postoji namera, ruka ide od lopte, igrač okrenut leđima. Dakle pogodila ga je. Po meni jako diskutabilna odluka.

Da, ali 1) ruka nije u prirodnom položaju i 2) igranje rukom potencijalno utiče na ishod akcije, da nije blokirao možda bi iz onog šuta bio gol.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Negde sam pročitao ne sme da trči iza. Zaista? Da se teleportuje možda. Neverovatno da se nalaze opravdanje za ovakve stvari.

 

Sa strane pa onda neko kvalitetno klizanje itd... sta moze da uradi ako ide iza sem da ga saplete, a loptu da ne vidi? 

2 minutes ago, Don Juan said:

Kontakt ako je postojao, a i to je upitno, nije bio dovoljam da sruši igrača, pa prema tome za to penal ne može da se dobije

 

A za sta je dovoljan? Bio je ispred igraca, driblingom ispao iz igre i nasao se iza njega i onda daj malo da ga cacnem, nece biti dovoljno da on padne, al cu malo da mu zasmetam. Ene kurca.

4 minutes ago, Don Juan said:

Ne postoji namera, ruka ide od lopte, igrač okrenut leđima. Dakle pogodila ga je. Po meni jako diskutabilna odluka

 

Nije bio okrenut ledjima nego je poturio dupe, a ruku digao uvis i njome sprecio potencijalan gol. I sad treba da mu oprostimo, jer jebiga nije namerno 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Da, ali 1) ruka nije u prirodnom položaju i 2) igranje rukom potencijalno utiče na ishod akcije, da nije blokirao možda bi iz onog šuta bio gol.

Stoji, ali nije u skladu sa suđenjem do sada. Zašto je promenjem kriterijum za finale?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Znači po tom shvatanju fudbala, ako igrač zapne o drugog igrača ili kao u ovom slučaju ako pipne nogu drugog igrača i padne to je faul???

Pa bilo bi 15 penala po meču da je tako svi bi tražili kontakt u 16, niko se ne bi ni trudio da ide na gol. Samo se sapleteš o igrača i eto penala.

 

Ako ima punu kontrolu nad loptom, a protivnički igrac mu ide iza ledja, onda APSOLUTNO da, mora biti penal!!! Pritom se na poslednjem snimku i jasno vidi da je Dembele startovao, imas odlican ugao, sve se vidi jasno kao dan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Ne bi bilo ni blizu gola

 

Vjerovatno, ali se u ovim situacijama gleda namjera napadača (da postigne gol) koja je osujećena, ne ide se u to da li je u tome mogao da uspije ili ne.

Kao i kad se sudi penal, ne gleda se da li je igrač bio na ziceru ili ne, dovoljno je što je ušao u 16.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Vjerovatno, ali se u ovim situacijama gleda namjera napadača (da postigne gol) koja je osujećena, ne ide se u to da li je u tome mogao da uspije ili ne.

Kao i kad se sudi penal, ne gleda se da li je igrač bio na ziceru ili ne, dovoljno je što je ušao u 16.

Ja se slažem, a rečenicu sam ubacila jer me još puca adrenalin-ovako nešto u sportu nisam doživela od vimbldona '19.:classic_biggrin:

Ne vidim zašto se DJ uan toliko buni na suđenje?

Šta kaže hrvatski studio?

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, sad je interesantno da li će Francuzi produžiti Deschampsa (ugovor mu ističe 31/12) ili postaviti Zidanea.

Ta smjena se čeka odavno, ali je Deschamps ponovo prebacio očekivanja saveza, čiji je zvanični cilj bio plasman u četvrtfinale (u budžetu saveza je budžetirana premija FIFA za četvrtfinale, tako da je FFF dobar petnaestak miliona eura u odnosu na projekcije)

Link to comment
Share on other sites

Gospodine, izvolite ne ostavljati kognitivne fekalije po forumu.
Izvinjavam se ostalim forumašima, prinuđen sam da stvari nazivam pravim imenom.

Nazivaj ti stvari kako hoces, kontakta je sigurno bilo a dovoljno je i malo da te neko izbaci iz balansa, a kad te igrac prodje i ostanes mu iza ledja i jos iniciras kontakt, sudija ce sigurno njemu dati prednost
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...