Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

5 minutes ago, DameTime said:

 

Naravno da niko ne dođe s namerom "e sad ću ovog skršiti u šesnaestercu, 'ebaću mu kevu" 😄 Ali kao što kažem i u košarci kad se radi o flagrant 1 i 2 faulovima, odbrambeni igrač je dužan da pazi na svoje pokrete tela i ponašanje na terenu. Postoje likovi kao Pepe ili Zaza Pačulija ali nisu svi kao oni, nego je to više instinktivna reakcija "moram ga zaustaviti". Koje opet igrač treba da suzbije tj. kontroliše i zna šta sme a šta ne sme. Ko ne zna, skrivi penal. 

 

Opet kažem, ovde ne vidim takvu, hajde uslovno rečenu nameru igrača Francuske. Prosto nije čista situacija, za mene bar. 

 

Pa cista je u smislu da je kontakt postojao i da je za posledicu imao prirodan pad Di Marie. Da nije bilo namere to je jasno, da je bilo neopreznosti i to takodje. Kad te igrac obidje, ne mozes da trcis iza njega, moras da pokusas sa strane i da mu anticipiras kretnju i sledeci potez kako bi nadoknadio zaostatak nastao driblingom. Ako trcis iza ledja sigurno ce noge da se sudare i onda mora biti faul, ne moze biti da je nista.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

Sudija je imao neke sjajne odluke, kao na primer zuti za simuliranje penala Francuzima.

Ako je nad Di Mariom bio penal, morao je da bude penal i nad Thuramom. I u oba slučaja nije bio penal, ako mene pitaš, ali ako je kriterijum da se svira svaki kontakt, onda je Francuska morala da dobije još jedan penal.

Plus gomila oproštenih žutih Argentincima za startove sa leđa i povlačenje za dres (jednom i Messi i jednom čini mi se čovjekoliki), plus prekinuta kontra Francuske u produžetku kad je dao žuti umjesto da je pustio prednost u trenutku kad Francuzi idu 3 na 2, plus zaboravljanje da vrati igru na slobodan udarac za Francusku na ivici šesnasterca nakon što je bio pustio prednost (situacija zbog koje je Giroud prigovarao pa je dobio žuti na klupi)... bilo je par  tih nekih detalja koji čine da sudija izgleda pošten kao izborni koordinator SNS-a na izborima u Medveđi...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Ako je nad Di Mariom bio penal, morao je da bude penal i nad Thuramom. I u oba slučaja nije bio penal, ako mene pitaš, ali ako je kriterijum da se svira svaki kontakt, onda je Francuska morala da dobije još jedan penal.

 

Evo ja opet ne mogu da se isčudim majke mi. Kako mozes da poredis ove dve situacije? Koliko si puta pogledao snimak? 

 

U situaciji koju pominjes, odbrambeni igrac postavlja nogu i u poslednjem trenutku je povlaci, napadac pocinje da pada pre ikakvog kontakta sa NAMEROM da iznudi penal. Tek pri padu je ostvaren minimalan kontakt i to krivicom napadača. 

 

Di Maria nije nista simulirao i njegov pad je posledica kontakta. Ne zelim da budem arogantan niti sam ja nekakav strucnjak, ali su mi nerealna ova poredjenja.

 

Za faulove sam i sam rekao pogotovo za situaciju koju sam opisivao. Samo ne vidim kako je mogao da vrati faul na ivicu kaznenog kada je vec dao prednost i akcija zavrsena sutem. Da je dao prednost, a Francuzi nisu dosli do dobre pozicije, pa i da vrati. Ali kako da vrati nakon sto su propustili izglednu sansu za gol? To jos nisam video.

Edited by Profesor
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Profesor said:

 

Pa cista je u smislu da je kontakt postojao i da je za posledicu imao prirodan pad Di Marie. Da nije bilo namere to je jasno, da je bilo neopreznosti i to takodje. Kad te igrac obidje, ne mozes da trcis iza njega, moras da pokusas sa strane i da mu anticipiras kretnju i sledeci potez kako bi nadoknadio zaostatak nastao driblingom. Ako trcis iza ledja sigurno ce noge da se sudare i onda mora biti faul, ne moze biti da je nista.

 

Tom logikom svaki kontakt je penal i tom logikom je Di Maria mogao da se zabije u njega i padne i opet bi sudija morao svirati penal. 😄 Faul je svakako bio jer je kontakta bilo, za jedanaesterac baš i nije. Jer onda su bila za Francusku još dva penala, ako je takav kriterijum... 

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 9:34 PM, AgroLaki said:

Od kojih para je pun stadion Argentinaca u Kataru, kad je inflacija u Argentini 80% ove godine?

 

aDY16xw_460swp.webp

 

Di Maria je bio ono sto je Robin Betmenu. Nezasluzeno zasenjen medijskim marketingom koji je u Mesijevo ime (bez njegovog pristanka podrazumeva se) privatizovao vece.


Drago mi je sto je Argentina osvojila trofej, pre svega zbog naroda koji zivi u toj zemlji. Znam koliko vole fudbal i koliko ga emotivno dozivljavaju. S tim u vezi, s obzirom na neizvesnost i preokrete koji su obelezili utakmicu, pitam se koliko je srcanih udara bilo veceras u ARG danas. Onih pravih. Ja sam se tresao kao nejebana zecica, a cak i nisam usao u gledanje meca sa prevelikom navijackom ostrascenoscu.

 

Btw, jedna moja licna opaska na temu prljavosti i prgavosti Argentinaca, kada sam se vec odomacio u ulozi izvestavaca sa juznoamerickih fudbalskih terena 😄
Da, sve cemu smo svedocili u reziji njihove repstacije je samo delic prljavosti koji je normalna pojava u argentinskoj Primeri. Tacno se vidi i u kontinentalnim klubskim takmicenjima da odskacu u toj kategoriji od ostatka kontinenta. Iz Brazilaca umeju da izvuku iste osobine (koje ni njima cesto nisu strane) i podignu ih na svoj nivo, ali mislim da su i jedni i drugi daleko od nivoa "ekskramentnosti" koji prikazuju Penjarol i Nacional, pogotovo kada igraju kuci. Dva urugvajska giganta su nenadmasna u toj kategoriji 😄

Edited by RatzenStadt
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Tom logikom svaki kontakt je penal i tom logikom je Di Maria mogao da se zabije u njega i padne i opet bi sudija morao svirati penal. 😄 Faul je svakako bio jer je kontakta bilo, za jedanaesterac baš i nije. Jer onda su bila za Francusku još dva penala, ako je takav kriterijum... 

 

Pa kako mislis da se nabije unazad? Onda govorimo opet i o nameri, kojj ovde Di Maria nije imao. A faul u kaznenom je penal, koliko ja poznajem pravila fudbala. Takodje je legitimno da napadac svesno inicira kontakt i nadmudri neopreznog defanzivca. Jako ceste situacije u fudbalu, a i u košarci. 

 

I nisu bila jos 2 penala za Francusku, vec sam opisao jednu situaciju.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Znam ja sta je,ali sam napisao na sta meni lici..na zensku spavacicu ili slicno..

Vidi,ja razumem da im je to tradicionalna nosnja,postujem ja to.ali sestro slatka..mora li eroCka 'aljina? :cigar:
Mislim,i oni su trebali da ispostuju trenutak..razumeo bih da su svim dobitnicima individualnih priznanja dali tu odoru,ali ne i prilikom urucivanja Zlatnog globusa..ne ide to

Očigledno je razlika u percepciji, s tim da je tvoja ovde nebitna.Poštuješ kuću domaćina kad već ideš u tu kuću.

Možda su samo njemu dali tu odoru kao posebnu čast.

I na kraju je potpuno nebitno.

Ja ne znam da li ću više za svog života gledati ovakvo finale, a ti drljiš o narodnoj nošnji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Profesor said:

Di Maria nije nista simulirao i njegov pad je posledica kontakta.

Čekam da izađe još snimaka, ali na ovom koji sam za sada našao između Dembelea i i Di Marie se uopšte ne vidi nikakav kontakt nogama prije nego što je ovaj krenuo da pada:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Profesor said:

 

Pa kako mislis da se nabije unazad? Onda govorimo opet i o nameri, kojj ovde Di Maria nije imao. A faul u kaznenom je penal, koliko ja poznajem pravila fudbala. Takodje je legitimno da napadac svesno inicira kontakt i nadmudri neopreznog defanzivca. Jako ceste situacije u fudbalu, a i u košarci. 

 

I nisu bila jos 2 penala za Francusku, vec sam opisao jednu situaciju.

 

Ne mislim na ovu situaciju, nego kažem hipotetički je mogao Di Maria (ili bilo koji napadač) da se zabije u njega, eto kontakta, eto i penala. Ovde nismo imali ni situaciju da je defanzivac imao neku nameru niti je Di Maria hteo da iznudi penal, prosto je bilo ... jako čudno eto. I svakako može da se analizira. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne mislim na ovu situaciju, nego kažem hipotetički je mogao Di Maria (ili bilo koji napadač) da se zabije u njega, eto kontakta, eto i penala. Ovde nismo imali ni situaciju da je defanzivac imao neku nameru niti je Di Maria hteo da iznudi penal, prosto je bilo ... jako čudno eto. I svakako može da se analizira. 

 

Alvarez je to uradio Livakovicu, ali skroz legitimno jer je golman desnom nogom pokrio mnogo veci prostor nego sto mu pokriva telo i samim tim smanjio napadacu sansu da ga obidje. A da se Alvarez zakucao pravo u Livakovica tj u njegovo telo onda mozda i ne bi bio penal. Ovako je penal 1/1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Čekam da izađe još snimaka, ali na ovom koji sam za sada našao između Dembelea i i Di Marie se uopšte ne vidi nikakav kontakt nogama prije nego što je ovaj krenuo da pada:

 

 

 

Ne mogu da otvorim. Kamera iza njih dvojice ne prikazuje, ali se iz jednog ugla vidi da Di Maria svojom levom nogom zapinje u desnu nogu Dembelea. 

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:
15 minutes ago, Profesor said:

Di Maria nije nista simulirao i njegov pad je posledica kontakta.

Čekam da izađe još snimaka, ali na ovom koji sam za sada našao između Dembelea i i Di Marie se uopšte ne vidi nikakav kontakt nogama prije nego što je ovaj krenuo da pada:

Bilo bi dobro videti iz svih uglova jer se i meni iz jednog učinilo da nije bilo kontakta a iz drugog da jeste. Ako je bilo, to je penal, nezavisno od namere Dembelea.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Bilo bi dobro videti iz svih uglova jer se i meni iz jednog učinilo da nije bilo kontakta a iz drugog da jeste. Ako je bilo, to je penal, nezavisno od namere Dembelea.

Znači svaki kontakt po nogama u 16 penal = Thuram uskraćen za penal?

 

Ajde baš da vidimo da li smo stisnuli ili smo prdnuli 😬

Link to comment
Share on other sites

To je taj trenutak kada je Di Maria zakacio Dembelea. Posle je bio jos jedan mali kontakt pri padu, ali on nije bitan.

Screenshot_20221218-233528_YouTube.jpg

Screenshot_20221218-233400_YouTube.jpg

2 minutes ago, Beonegro said:

Znači svaki kontakt po nogama u 16 penal = Thuram uskraćen za penal?

 

Ajde baš da vidimo da li smo stisnuli ili smo prdnuli 😬

 

Ne samo da nije uskracen nego je i ispao glup.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...