Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

2 hours ago, Drug Crni said:

Penal nije problematican. Faul k'o kuca.

Zivim u "pogranicnom pojasu"..veoma cesto pratim vase medije..celo prvenstvo gledam na HRT..kvalitet fudbala kojeg ste prezentovali nije bio proporcionalan vasim ocekivanjima i nadanjima. Igrali ste takmicarski fudbal, prilagodjen turnirskom sistemu u kojem je rezultat jedini cilj. Sve 5,sve logicno..cak necu da uporedjujem sa nasom reprezentacijom; mi smo u Kataru delovali kao tim koji je tamo potpuno zalutao.

Vozim se juce kolima malo do Dunava. Pao mrak,,5 popodne. U autu mi "svira" Slavonski radio..stalno mi je upaljena ta stanica. U pitanju je osijecka stanica,veoma popularna i slusana sa obe strane granice..ja ih slusam zbog izbora muzike koji je veoma po mom ukusu.. Tokom trajanja Mundijala imaju ukljucenja i gostovanja raznih fudbalskih trenera, komentarora, bivsih igraca itd. Ni juce nije bio izuzetak..nisam uhvatio ime gosta,ali slusam ja njega u kolima..prica on kako ce Hrvatska biti ta koja ce zaustaviti Mesija u pohodu na titulu..Mesi ovde nece dobiti satisfakciju u vidu zvanicnog GOAT-a..Hrvatska ima opcije,Argentina nema..e,tad sam prvi put rekao: gubite. Gubite utakmicu 100%. Jer ste brzo presli put od skromnosti i poniznosti do arogancije i prepotentnosti.

U sportu (i zivotu) je veoma bitno pokazati zdravu ambiciju. To je jedna stvar. Ako se to (po)malo otrgne kontroli,rizikuje se da se ode u drugu krajnost. To mislim da se vama desilo posle Brazila..a ni tu utakmicu niste hteli da vidite realisticno,vec ste nabacili ruzicaste naocare.

Tko je bio gost? Netko od igrača, izbornik, netko iz stožera je gostovao na Slavonskom radiju. Normalno da smo igrali nogomet kakav smo mogli igrat. Nemamo desno krilo ni špica. 

A kroz koje ružičaste naočale smo gledali Brazil? Bili su bolji, imali više udaraca, jedan zicer koji su imali su zabili i mislili da je gotovo. U 117. min su primili gol iz kontre. 

Ja ne znam šta tu ljudi očekuju, da tugujemo što smo ušli u polufinale SP, da mislimo da nemamo šanse za finale. Jučer smo odigrali lošu utakmicu i ispali. Imamo šanse za treću medalju sa SP u 24 godine. Di smo poletili. Poletili bi kada bi najavljivali polufinala a ispali u skupini. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Beonegro said:

Znači čist penal do te mjere da ne bi bilo dobro ni da baci pogled na ekran? Iako odluka potencijalno rešava polufinale svjetskog prvenstva?

 

Snimak se gleda samo na poziv iz VAR sobe. On je bio siguran u svoju odluku, VAR nije dao primebdu i to je to. Da su u VAR sobi videli nešto što može da utiče na odluku, zvali bi ga gleda snimak.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stiletto said:

Pričala se priča, ne znam da li je istina ili ne, da su Brihu 2018. iz VAR sobe rekli da pogleda faul nad Mitrovićem da li je penal, ali je on odbio.

To su bile prazne priče. 

Istina je da ga nisu zvali. Izašla je skoro neka prepiska iz VAR sobe, gde su se oni pitali da li je video start, onda su rekli ok video je i nisu hteli da ga zovu da gleda.

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam čuo da su promenjena pravila oko komunikacije sa var sobom u odnosu na taj slučaj iz 2018. Ako se ne varam, sada mora da sačeka da oni izvrše dodatnu analizu ako su nešto videli i rekli mu da stane. Dakle, ne može da ih otkači i nastavi igru dok se oni u sobi domunđavaju. Na kraju njihove analize, kao što je rečeno, može da iskulira preporuku ili da ni ne pogleda snimak ili da posle gledanja ostane pri prvobitnoj odluci. A može i da promeni odluku bez gledanja, samo na osnovu onog što mu saopšti soba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog penala se premalo prica o rekaciji Lovrena. Sta je on radio u onoj situaciji? Ne da nije napravio ofsajd, nego je trcao u potpuno suprotnoj traci od Alvareza i nije bio ni blizu njega, plus okrenut ledjima. Amaterska reakcija.

Argentina je zaista surovo takmicarska ekipa na ovom turniru. Prilagodjavaju se protivnicima, menjaju formacije, nije im ispod casti da se brane. Strpljivi su i vraca im se. Dosta se potcenjuje njihov nastup jer ne igraju neki leprsav fudbal, ali nakon SA oni su zaista dobri. Pozadi su beton i tu ucestvuje maltene cela ekipa. Dopustili su najmanje sansi na prvenstvu i jedini razlog zasto je i Australija mogla da izjednaci, a Holandija uspela, je zato sto se Argentincima uvuce neka nervoza pred kraj i krenu malo da panice. Tokom utakmice im je stvarno tesko prici golu. Tu jedan ogroman posao radi De Paul. Mnogi su ga (a ja mozda i prvi ovde) kritikovali zbog ocajne igre prema napred, ali sad vidim da je ipak njegov posao nesto drugo i da on to radi fenomenalno. 

Jesu Argentinci i ovakvi i onakvi, ali meni je tesko da ih ne volim kad vidis koliko njihovim navijacima to sve znaci i da je ta strast prema fudbalu ipak nivo iznad vecine drugih, ako ne i svih. A voleo bih i zbog Messija da uzmu, ovaj turnir radi ono sto se ocekuje od njega i sto mu je zamerano.

Edited by Del Piero
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Vole Argentinci fudbal ali vole kad se pobeđuje ali kad gube onda su užasni prema igračima. Imaju šansu da osvoje ovo SP ali ne bi me iznenadilo da puknu pod pritiskom pogotovo ako je bude nekog brzog penala za njih.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Nešto ne mogu da se setim, da li je na ovom prvenstvu pao neki gol ili barem neki do jaja šut sa više od 18, 20 metara, ili svi pokušavaju da se ušetaju u gol? Gledam pre neki dan snimak finala 2002., tu se tuklo opušteno sa 25...Kleberson, Rivaldo, Nojvil, Jeremis, Ronaldo posle šuta Rivalda dao gol. 

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Penal kao vrata za Argentince, to je toliko jasno da svaki pokusaj da se dokaze drugacije je toliko nepoznavanje fudbala, da je to neverovatno. Strucnjaci sa HRT se opasno blamiraju na javnoj sceni, toliko pricati da nije penal, jedno 90% sudija iz Hrvatske se samo smejalo slusajuci onu analizu od sinoc, nestvarno. Pa jos ismejavaju Orsata, sepa , ne zna da trci, trci na pete, povredjen itd itd. 

Sve je odsuduio kako trebe, bez vece greske. 

 

Naravno, ni rec nisu rekli za nedosudjen penal za Brasil na 0 0 u 55 min, koji je ceo svet video, jer jelte, nisu hteli da sruse svog sneska o prolazu u 1/2. 

 

Brukaju se za sve pare na HRTu. A nije tesko biti dostojanstven i u porazu, Argentina je mnogo bolja bila i to je to, Hrvati zalutali u 1/2, gde im realno i nije mesto bilo, trebali su da ispadnu jos u grupi od Belgije, pa i od Japana i od Brasila. Userima nikad kraja nije bilo jos od 2018 i onih penal serija, sta reci kad neko dodje do finala i polufinala , a da pritom nikom ne dobije u 90 min, a za rivale imale prosecne repstacije. 

 

Imaju vrhunski vezni red, ali opet nedovoljno da budu u elitne repstacije. Ostatak tim je slabiji od Srbije, samo sto imaju bolju struku, ocito i veci nacionalni zanos i naboj, Srbe to ne zanima, jer je ovde klubastvo na nevidjenom nivou, ovde je za 90% navijaca Zvezde, FKCZ zakon i to je to, jer ne zeli da gledaju kurcinelu od fudbala kad dodju da igraju za nacionalni tim , a to se sve svodilo na karanje sterleta i zezanje. Piksi je to promenio, svojim imenom i prezimenom, ali je kao strucnjak dosta slab, mozda da se okruzi bolji pomocnicima, ovako je ispao naivan za sve pare. 

 

Cestitke Hrvatima i na ovom sto su do sada uradili, premda je jasno da je u mnogim utakmicama dosta stvari na njihovu vodenicu islo. Sve u svemu, istorija ce da im pamti 2 polufinala i finala, ali nazalost po njih, samo se svetski prvak pamti i ulazi u istoriju.

Svet pamti pobednike, na tronu moze biti samo jedan, tako rece Kolonija. 

Ostalo je za istorijske knjige i statistiku. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, implant said:

Nešto ne mogu da se setim, da li je na ovom prvenstvu pao neki gol ili barem neki do jaja šut sa više od 18, 20 metara, ili svi pokušavaju da se ušetaju u gol? Gledam pre neki dan snimak finala 2002., tu se tuklo opušteno sa 25...Kleberson, Rivaldo, Nojvil, Jeremis, Ronaldo posle šuta Rivalda dao gol. 

 

Dala je Juzna Koreja Brazilu, dao je Tchouameni Engleskoj, ali nema to veze sa ovim SP, generalno su sutevi sa velikih udaljenosti sve manje i manje zastupljeni u modernom fudbalu. U situacijama kada nije jedino resenje, svaki tim gleda da reciklira posed ili proba sa nekim malo rizicnijim pasom.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:

 

Dala je Juzna Koreja Brazilu, dao je Tchouameni Engleskoj, ali nema to veze sa ovim SP, generalno su sutevi sa velikih udaljenosti sve manje i manje zastupljeni u modernom fudbalu. U situacijama kada nije jedino resenje, svaki tim gleda da reciklira posed ili proba sa nekim malo rizicnijim pasom.

 

Eeeee, a kad se setim...krenem da motam, R. Karlos se zaleće na neki volej, prospem sve od uzbuđenja.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, implant said:

Nešto ne mogu da se setim, da li je na ovom prvenstvu pao neki gol ili barem neki do jaja šut sa više od 18, 20 metara, ili svi pokušavaju da se ušetaju u gol? Gledam pre neki dan snimak finala 2002., tu se tuklo opušteno sa 25...Kleberson, Rivaldo, Nojvil, Jeremis, Ronaldo posle šuta Rivalda dao gol. 

 

To je opšti trend, na svakom prvenstvu sve manje golova tako pada.

 

Quote

The Qatar World Cup has had the lowest number of long-range shots and smallest percentage of goals scored from outside the penalty area in the last five tournaments, continuing a constant theme since 2006.

Through the group stage and the round of 16, only 7.6% of goals have come from outside the box, compared to 18.6% in 2006, according to data company Nielsen Gracenote, which began tracking the statistics at the World Cup in Germany 16 years ago.

After the round of 16 in 2010, there were 102 goals from inside the box (84.3% of all goals), compared to 118 in 2018 (86.8%) and 134 (92.4%) in Qatar.

The figures are similar for attempts, with a gradual decline in shots outside the box from 765 in 2006, well over half of all attempts, to 620 in Russia and only 470 in Qatar.

https://www.reuters.com/lifestyle/sports/long-range-goals-rarity-qatar-2022-12-07/

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inace, dosta mi je jako sto se diljem tvitera ljudi nasladjuju Mesijevim prodorom kada je zajebao Gvardiola. Gvardiol nije ispao-ispao, odradio ga je verovatno GOAT fudbala na sjajan nacin, ali decko od 20 godina igra brutalan turnir, juce cak nije ni napravio gresku-gresku, vec je neodlucno pustio Mesija da se vrti oko 16. Pre tog gola bio je momenat kada je sjajno ispratio Mesija, pa nakon duplog pasa uspeo da stigne i dovoljno ga omete da ovaj u padu jedva potkaci loptu, i na sve to istrcao je ka lopti i zagradio se iznudivsi faul. Neverovatno zrelo igra ceo turnir.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Ono sto se ja secam, Nemacka 2006. je ubedljivo najjaca po pitanju lepih golova. Lahm je prvenstvo otvorio fenomenalnim golom, a na istom mecu je Frings zveknuo sa blizu 40 metara. Onda Joe Cole, Maxi Rodriguez? u osmini, itd...

 

To baš nedostaje današnjem fudbalu, slabo se šutira...svi bi da unesu loptu u gol.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...