Jump to content

Cetvrtfinalne utakmice


Ko ce biti MVP prvenstva?  

48 members have voted

  1. 1. Ko ce biti MVP prvenstva?

    • Luka Modric
      4
    • Neymar
      2
    • Vinicius Jr.
      4
    • Cody Gakpo
      0
    • Virgil Van Dijk
      1
    • Leo Messi
      10
    • Bruno Fernandes
      1
    • Harry Kane
      2
    • Kilyan Mbappe
      22
    • Neko drugi
      2
  2. 2. Najbolji golman turnira?

    • A. Noppert
      2
    • E.Martinez
      7
    • D. Livakovic
      12
    • Alisson
      13
    • Bono
      7
    • D. Costa
      4
    • J. Pickford
      2
    • H. Lloris
      1


Recommended Posts

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Englezi nikad od kad ja gledam fudbal nisu dobili neku elitnu reprezentaciju na velikim takmičenjima. To je dovoljno znati o njima.

Oni su simbol luzerstine u fudbalu.I da dodju u finale SP nasli bi nacin da daju 2 autogola koja bi ih odvela do poraza. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sautgejt je mora da nekom drugom preda izvodjenje drugog penala. Preveliki je pritisak u ovakvim utakmicama i nimalo nije lako jednom igracu da pogodi 2 puta za poluvreme. Nekad treneri trebaju da prepoznaju takve situacije i preuzmu odgovornost. Bilo je jos dobrih pucača kojima bi bilo lakše da izvedu kazneni udarac.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Profesor said:

Sautgejt je mora da nekom drugom preda izvodjenje drugog penala. Preveliki je pritisak u ovakvim utakmicama i nimalo nije lako jednom igracu da pogodi 2 puta za poluvreme. Nekad treneri trebaju da prepoznaju takve situacije i preuzmu odgovornost. Bilo je jos dobrih pucača kojima bi bilo lakše da izvedu kazneni udarac.

Pitanje, nista manje nije logicna tez da je Kejnu lakse da da jos jedan posto ima samopouzdanja zbog proslog. 

 

Sautgejt je 96-te izbacio engleze promasivsi penal. Nema on mentalitet pobednika

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Samo da osvoje jednu Ligu Konferenciju (to sranje od takmicenja se moze osvojiti, igra se za trofej?), i Englezi ce da osvoje posle sve.
Realno je da imaju najbolji tim na Svetu, i tek ce u buducnosti imati.
U narednih 20 godina ce uvek, ali uvek po kvalitetu biti u top3 reprezentacija.

 

Brate, kako najbolji tim na svetu. Njima u veznom redu igra Henderson i engleska hype verzija Gojka Kačara - Declan Rice.

 

 

19 minutes ago, Profesor said:

Sautgejt je mora da nekom drugom preda izvodjenje drugog penala. Preveliki je pritisak u ovakvim utakmicama i nimalo nije lako jednom igracu da pogodi 2 puta za poluvreme. Nekad treneri trebaju da prepoznaju takve situacije i preuzmu odgovornost. Bilo je jos dobrih pucača kojima bi bilo lakše da izvedu kazneni udarac.

 

Ma jok. Pa čak i posle ovoga promašaja, jasno je da je Kane bio jedina ispravna odluka. Kapiten, jedan od iskusnijih igrača, napadač, najbolji strelac, pogodio sigurno prvi put... Najbolje da je dao nekom klincu da promaši, pa da ga linčuju na licu mesta dole

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Engleska je talentovana ali baš dosadna. Što se tiče sudije, ne znam šta je onaj Umbecil trebao da uradi da dobije faul u prvom poluvremenu, Engleska jeste bila oštećena u par prilika, pogotovo kod prvog gola Francuza. 

 

Mislim da je vreme da reprezentaciju Engleske preuzme neko drugi. Talenat imaju i mlade igrače. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako covek cita ovdasnje komentare rekao bi da je Francuska oduvala Englesku, a oni se branili veci deo utakmice, imali 3-4 suta na gol. Mubape se jedva cuo, a trebalo je da utrpa barem 2 komada.

Nekada je potrebna i sreca, Englezi je bas nisu imali, mada ako ti Mekvajer igra na ovako odlucujucoj utakmici , onda se bas i igras sa srecom. Protiv Kameruna je pravio katastrofalne greske, ovde je pustio Zirua dva puta da sutira, jer nije bio na mestu. Imaju odlicne igrace, ali ne i odlicnog trenera, to se videlo na EP, a i ovde. Bice ova generacija jos dugo u svetskom vrhu, imace sansu da uzmu neku titulu.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Sautgejt je mora da nekom drugom preda izvodjenje drugog penala. Preveliki je pritisak u ovakvim utakmicama i nimalo nije lako jednom igracu da pogodi 2 puta za poluvreme. Nekad treneri trebaju da prepoznaju takve situacije i preuzmu odgovornost. Bilo je jos dobrih pucača kojima bi bilo lakše da izvedu kazneni udarac.

A da je taj drugi promašio, rekli bi šta nije dao Kaneu da puca. U finalu Eura pucali su mlađi i promašivali, pa su Southgatea i tada razapinjali.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da je Kejn dao gol iz penala, ne bi bilo ove priče. Da je neko drugi pucao i dao gol, ne bi bilo ove priče. Penal na žalost Engleza promašen, e sad će da se priča. 

 

Dešavalo se već da najbolji nema petlju da šutira. Na SP 1990. u finalu sviran penal za Nemačku. Standardni penaldžija, kapiten, najbolji igrač Lotar Mateus rekao samo "ja ne mogu". Loptu uzeo Andreas Breme i dao gol za titulu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Kao Francuz, moram da kažem da su Englezi oštećeni za jedan penal u prvom poluvremenu. Inače mislim da bi Francuska prošla i da su Englezi dobili i dali taj penal, imao sam utisak da ga iz igre ne mogu dati ni za 5 dana.

Nisu. Bilo je van.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan sam utakmicom kao neko ko je bio neutralni gledalac. Engleska je odigrala dobru utakmicu. Definitivno se ne može reći da su podbacili. Mogla je utakmica možda da ode i na njihovu stranu. Francuska je ipak ozbiljna sila i u ovom oslabljenom sastavu. Mislim da posle ispadanja Portugala idu lagano do nove titule.

 

Englezi su najtanji na poziciji golmana i štopera. Ne sviđa mi se nešto ni ova sredina sa Rajsom i Hendersonom. Mislim da se to moglo bolje skockati. Na ostalim pozicijama imaju dosta kvaliteta. Kejn i Saka su pružili fantastične partije. Ne bih krivio previše Kejna zbog promašenog penala.

 

Francuska je kao što rekoh i u ovom sastavu sila, ali imaju i oni problema. Upamekano je sinoć previše lako ispadao. Kunde je više štoper nego desni bek. Na ostalim pozicijama su brutalni. Rabio igra dobar turnir, radi posao u oba pravca. Četvorka u napadu je zastrašujuća. O njima se sve zna koliko su moćni.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Intenzitet igre sinoc je bio nivo iznad svega sto smo videli u Kataru. Po meni je to bilo finale pre finala. Englezi su bili dobri sinoc ali ipak nedovoljno. Na ovom nivou i najmanji nedostaci tima postaju očigledni i odlučujući.  
Francuska uz Brazil ima ubedljivo najkvalitetnije igrače. Da su Francuzi imali mogućnost da ucestvuju sa dve reprezentacije obe bi bile kandidati za titulu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Englezi nikad od kad ja gledam fudbal nisu dobili neku elitnu reprezentaciju na velikim takmičenjima. To je dovoljno znati o njima.

 

Pobedili su Nemce na Euru prosle godine. Okej, jeste da se ovi muce vec neko vreme, ali Svabo je opet Svabo, oni se svakako uvek moraju smatrati elitnom repkom. A dobijali su Englezi i ranije neke elitne reprezentacije, mada svakako mozda ne onolilko koliko su sami ocekivali.

 

Inace, sve do 2008, mozda glavni fudbalski luzeri su bili Spanci. Kada se pojavio mozda najbolji tandem veznjaka u fudbalu ikada, taj luzeraj je prestao i oni su postali neuzastavljivi.

 

Bez namere da uporedjujem ove Engleze sa Cavijem, Inijestom i ostalima, ali ova njihova generacija nekako deluje drugacije nego neke prethodne i mislim i da ce sigurno biti redovno u vrhu na narednih nekoliko takmicenja. Sad, ne bih mogao da kazem da ce sigurno i osvojiti, ipak su to Englezi😀

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Marokancima. Jeste bunker, ali jbg, uvek na prvenstvima kad se igra tako "do or die" tekma bude takvih ekipa koje prolaze. Naravno, da selektor Portugala, pa i Enrike u osmini nisu napravili dosta propusta uz neke wtf stvari (od kad je sveta i veka, brda stvari se desava u repstativnom fudbalu koje mi uopste nisu jasne, gde sam u fazonu da su selektori pijani sta rade bukvalno), verovatno bi se i za bunker Maroka naslo resenje, al avaj. Slicna prica je i Brazil - Hrvatska, gde su ovi prvi tolko kurcevito usli u utakmicu, da mi je drago da su Hrvati imali fokus 130 minuta i prosli dalje. U sustini, protiv Brazila ni ne mozes drugacije da igras i prodjes.

 

Sto se tice tekme Francuska - Engleska, uprkos tome sto su ovi potonji mozda imali vise prilika, jednostavno, Francuzi kad se malo uozbilje odmah daju gol. Steta sto je Kejn ispao tragicar jer je ubedljivo najbolji igrac Engleske, al jebiga. I kod Sautgejta imam milion pitanja sta, kako i zasto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Drug Crni said:

Iako ce mi sad @Bugl Khanreci: Za koji krasni citas nekakve ocjene novinara..uzmi Sofascore, moram reci kako je francuski L'Equipe dao Dominiku Livakovicu "desetku" za [artiju protiv Brazila.
Otkako list posroji (76 godina) ovo je tek petnaesti put da je jedan golman ocenjen najvecom ocenom.

A jbg, zustavo je sve što je trebao. I skinuo penal. Makar mu je u tome uvelike pomogla obrana. Brazil osim Neymarovog gola (kada je obrana pukla prvi put) nije imao zicer. On je uglavnom skidao ili šuteve iz vana ili dosta iz kosa. Ali i dalje je linijaš, i dalje strepim svaki centaršut. Volio bi da ga ovo SP proda, ali ništa od toga. Najveći klubovi ga neće, manji ne žele platit što Dinamo traži, niti mu dati plaću koju ima u Dinamu. ( To su komentirali dečki s tribine, ekipa kojoj je Jeličić zahvalio što ga pripremaju za emisije na HRT-u).
Btw, na Sofi ima 9.0, što je ogromno
I ovom prilikom bi se zahvalio Titeu što je, u 117. min, pri 1:0 u QF SP, slijedio Piksijev poučak protiv Kameruna i dopustio da Dalić u potpunosti s njim obriše pod.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, erwin said:

15. igrač (joueur) s tom ocenom, ne golman (gardien de but). Ima ovde spisak svih tako ocenjenih, doduše reklo bi se da su dosta spustili kriterijum u zadnje vreme - čak 8 od tih 15 je iz poslednjih 5 godina:

 

https://www.lequipe.fr/Football/Actualites/Ils-ont-eu-10-dans-l-equipe/510114

Pa to nije samo SP. To su sva moguća natjecanja. Klupska i reprezentativna. Velik uspjeh onda. Vidim da je i Tadić tu. Kladim se Real u Madridu.

 

A @Drug Crni ne zna francuski. Koji blamage

15 hours ago, Markoss said:

Svaka cast Marokancima. Jeste bunker, ali jbg, uvek na prvenstvima kad se igra tako "do or die" tekma bude takvih ekipa koje prolaze. Naravno, da selektor Portugala, pa i Enrike u osmini nisu napravili dosta propusta uz neke wtf stvari (od kad je sveta i veka, brda stvari se desava u repstativnom fudbalu koje mi uopste nisu jasne, gde sam u fazonu da su selektori pijani sta rade bukvalno), verovatno bi se i za bunker Maroka naslo resenje, al avaj. Slicna prica je i Brazil - Hrvatska, gde su ovi prvi tolko kurcevito usli u utakmicu, da mi je drago da su Hrvati imali fokus 130 minuta i prosli dalje. U sustini, protiv Brazila ni ne mozes drugacije da igras i prodjes.

 

Sto se tice tekme Francuska - Engleska, uprkos tome sto su ovi potonji mozda imali vise prilika, jednostavno, Francuzi kad se malo uozbilje odmah daju gol. Steta sto je Kejn ispao tragicar jer je ubedljivo najbolji igrac Engleske, al jebiga. I kod Sautgejta imam milion pitanja sta, kako i zasto. 

Ovo sam čuo i od jednog stručnjaka na nekoj od vaših televizija. da je Hrvatska, kao i Maroko, igrala bunker. Bunker sa većim posjedom od Brazila.

22 hours ago, Kosjan Willavić said:

Najpotcenjeniji igrac danasnjice, obozavam ga.

To bi bio Petković

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...