Jump to content

Osmina finala


Ko ce osvojiti "Zlatnu boginju"?  

55 members have voted

  1. 1. Ko ce osvojiti 'Zlatnu boginju"?

    • Holandija
      1
    • SAD
      0
    • Argentina
      15
    • Australija
      0
    • Francuska
      10
    • Poljska
      0
    • Engleska
      3
    • Senegal
      0
    • Japan
      1
    • Hrvatska
      4
    • Brazil
      19
    • Juzna Koreja
      0
    • Maroko
      1
    • Spanija
      0
    • Portugal
      1
    • Svajcarska
      0


Recommended Posts

24 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Malo se previše nipodaštava šta su ove ekipe postigle na prvenstvu. Ti isti Japanci su pobedili Nemačku u direktnom obračunu. A danas su pokazali da uopšte nisu zalutali, jer su odigrali jednakopravan meč sa Hrvatima.

 

Slično je sa Korejom. Čime je to Uruguay više zaslužio to mesto u playofu? U direktnom obračunu ništa bolji nisu bili.

 

Za Japan se slažem, ali treba biti realan i priznati da je Koreju pomazio raspored. Da je s Portugalom igrala prvo ili drugo kolo (ili živu utakmicu) nema šanse da bi uzeli tri boda. Nisu po meni pokazali ništa više od Urugvaja, a pogotovo ne od Gane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SunZero said:

sada ona partija Svajcarske protiv Brazila deluje fantasticno obzirom da se radilo o takmicarskom mecu za razliku od utakmice sa Kamerunom

 

Brazil-Hrvatska će verovatno ličiti na tu utakmicu...ne verujem u neku šetnju Brazila protiv komšija.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sharp said:

 

Za Japan se slažem, ali treba biti realan i priznati da je Koreju pomazio raspored. Da je s Portugalom igrala prvo ili drugo kolo (ili živu utakmicu) nema šanse da bi uzeli tri boda. Nisu po meni pokazali ništa više od Urugvaja, a pogotovo ne od Gane. 

 

Pa dobro, to je več u domenu šbb kbb. 

 

Nisam ni hteo da kažem da je Koreja pokazala puno više od Uruguaya, pošto se slažem da nije. Po meni tu je postojao neki trougao izmedju te dve ekipe i Gane, s tim da su afrikanci igrali možda najgledljiviji fuldbal, pa su zato večini prirasli srcu. Ja sam samo hteo da ukažem na konstantno nipodaštavanje Koreje i Japana u tim pričama kako su se u playoffu našli samo zato što su Španci i Portugalci štelili. A u realnosti bili bolji (Japan) ili jednakopravni (Koreja) u direktnim duelima sa tim timovima, koji su bili navodno oštečeni u poslednjem kolu. 

Što bi se reklo, we all love a good conspiracy theory, ali mi je stvarno to malo nefer prema njima. Pogotovo Japancima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Miki28 said:

Jbt Rivaldo, Roberto Karlos, Cafu i Ronaldo zuba.

 

Detinjstvo ali i strah i trepet

Kaže komentator da je pričao sa nekim novinarima iz Brazila i da su mu rekli da je ova generacija najtalentovanija u istoriji.Da su čak bolji od one generacije iz 2002.Mora da je pričao sa nekim brazilskim Vučićevićem :lol_2: .

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj Brazil deluje da je "naštelovan" za ovaj današnji fudbal. Jaka fizička ekipa, odličan presing i malo njihove "Joge Bonito" kada im protivnik dozvoli. Baš onako deluju kao TIM, što nije bio slučaj prethodnih Svetskih Prvenstava.

 

Videćemo ih protiv jačih protivnika. 

 

Realno i nas i Švajcarsku trebali su dobiti sa 3+ razlike. Večeras protivnik nije imao toliko sreće kao mi i Švajcarci. 

Edited by dzoneee
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme ko iz sna, međutim u drugom je Brazil opet bio neubeljiv. Biće tu šansi za HRV samo će morati da igraju defanzivno i čekaju svoju šansu. Problem kod toga je što i Brazil može da igra tako što smo videli na poečtku utakmica sa nama i Švajcarskom. Mislim da je i Rade u pravu da je Bento pogrešio u prvom delu, ne može se tako otvoreno igrati sa njima jer to je način da lagano izgubiš. No opet potonuće u drugom delu je nešto što mi još uvek ne da da ih stavim u egal sa FRA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Meni ovaj Brazil deluje da je "naštelovan" za ovaj današnji fudbal. Jaka fizička ekipa, odličan presing i malo njihove "Joge Bonito" kada im protivnik dozvoli. Baš onako deluju kao TIM, što nije bio slučaj prethodnih Svetskih Prvenstava.

 

Videćemo ih protiv jačih protivnika. 

 

Realno i nas i Švajcarsku trebali su dobiti sa 3+ razlike. Večeras protivnik nije imao toliko sreće kao mi i Švajcarci. 

Podsjećaju me malo na onaj iz 1994. Iza beton a naprijed Romario i Bebeto rješavaju. Kad zagusti Branco ga zavuče s 30 metara. Samo su Perreiri krv pili novinari da to nije Brazil, da šta je to. Igrali su natjecateljski nogomet, uzeli SP nakon 25 godina, a njega novinari jebu da nije lepršavo. Ovaj je raznovrsniji u napadu, ali ga ipak ne mogu s 2002. usporedit. Ono je bilo nemoguće.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Hrvatska, kao sto smo vidjeli protiv Belgije u zadnjih 20ak minuta, nije ekipa koja se zna braniti u duplom bloku. Pogotovo ne protiv ovakvhi brazilskih krila sa Barisicem (ako Sosa ne bude spreman) i Juranovicem. Ne dajem im neke prevelike sanse, mislim da ce Brazil i to relativno lagano rijesiti. 

U pravu si. Jer to nikad nismo igrali, bunker i kontru. Ali se nadam da barem možemo pružit dobru tekmu. Nismo Švicarska, jbg, al imamo druge adute. Kao što rekoh, nek izađu opušteno i igraju. Svoje su napravili. Da je bar Uerugvaj prošao da ih odvede u produžetke, da pretvori tekmu u tučnjavu, da pršte kartoni, al jbg. šta je tu je.

34 minutes ago, Klotzen said:

Prvo poluvreme ko iz sna, međutim u drugom je Brazil opet bio neubeljiv. Biće tu šansi za HRV samo će morati da igraju defanzivno i čekaju svoju šansu. Problem kod toga je što i Brazil može da igra tako što smo videli na poečtku utakmica sa nama i Švajcarskom. Mislim da je i Rade u pravu da je Bento pogrešio u prvom delu, ne može se tako otvoreno igrati sa njima jer to je način da lagano izgubiš. No opet potonuće u drugom delu je nešto što mi još uvek ne da da ih stavim u egal sa FRA.

Šališ se? pa imali su 4:0, zašto da se troše bespotrebno?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

U pravu si. Jer to nikad nismo igrali, bunker i kontru. Ali se nadam da barem možemo pružit dobru tekmu. Nismo Švicarska, jbg, al imamo druge adute. Kao što rekoh, nek izađu opušteno i igraju. Svoje su napravili. Da je bar Uerugvaj prošao da ih odvede u produžetke, da pretvori tekmu u tučnjavu, da pršte kartoni, al jbg. šta je tu je.

 

Ovaj Brazil je Hrvatskoj mozda i najgori matchup. Em brzi ko munja i prepuni kreativaca, em imaju fenomenalne stopere i zadnje vezne da neutralisu igru Hrvatske kroz sredinu, a Hrvatska nema nikakva krila koja bi mogla eksploatisat upitne brazilske bekove. Ne bi mi bilo nimalo mrsko da prodjete dalje iako mi je Brazil zbog Viniciusa favorit na SPu al stvarno ne mislim da mozete ozbiljnije ugrozit ovaj Brazil. Jedino neko remek djelo Luke, Matea i Broza al pitanje je koliko je to realno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je selektor. Ko god osvoji SP, bukvalno nije ništa prema onome što su japanski navijači, a sada i selekfor uradili.

Jedan veliki respect. Fudbal je sport i tu treba da pobedi najbolji ili bolji sve jedno, ali pobede se ne dobijaju samo na terenu. 

  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ovaj Brazil je Hrvatskoj mozda i najgori matchup. Em brzi ko munja i prepuni kreativaca, em imaju fenomenalne stopere i zadnje vezne da neutralisu igru Hrvatske kroz sredinu, a Hrvatska nema nikakva krila koja bi mogla eksploatisat upitne brazilske bekove. Ne bi mi bilo nimalo mrsko da prodjete dalje iako mi je Brazil zbog Viniciusa favorit na SPu al stvarno ne mislim da mozete ozbiljnije ugrozit ovaj Brazil. Jedino neko remek djelo Luke, Matea i Broza al pitanje je koliko je to realno. 

Ne, u pravu si skroz. Matchup su nam grozan. A ovo zadnje nije ni malo realno, jer ako si primjetio, kroz sredinu igramo najmanje. "Najjači vezni red na svijetu" a skoro svi napadi se otvaraju preko bekova. jedino protiv Kanade smo vidjeli Kovačića kako probija linije. najgore od svega je što on to može i protiv Brazila, ali smunjam da ćemo se nagledati toga. Luka igra loše prvenstvo makar je 2x službeno bio igrač utakmice (Maroko i Begija). Prodao je lopti u 4 utakmice ko za 4 sezone u Realu. Ne liči na sebe. dali želi previše tereta ponjet, ne znam, ali ovako lošeg Luku nisam dugo gledao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

A ovo zadnje nije ni malo realno, jer ako si primjetio, kroz sredinu igramo najmanje. "Najjači vezni red na svijetu" a skoro svi napadi se otvaraju preko bekova. jedino protiv Kanade smo vidjeli Kovačića kako probija linije

 

Ima tu dosta i do Lovrena na stoperu koji je operisan od lopte pa moras spustat dodatnog veznjaka da se neutralise presing. Danas je to bio Brozovic i fakticki si gubio igraca u sredini da pravis visak zbog 3 veznjaka naspram 2 japanska. Petkovic isto tako promasaj protiv ovakvog protivnika koji igra visoko jer je prespor da iskoristi prostor koji mu se otvara (vidjelo se najbolje kod onog pasa Gvardiola, dok se nastimao na sut vec okruzen bio). Valjalo bi da Dalic napokon odustane od Lovrena i stavi Sutala al cisto sumnjam da ce se to desiti. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Ima tu dosta i do Lovrena na stoperu koji je operisan od lopte pa moras spustat dodatnog veznjaka da se neutralise presing. Danas je to bio Brozovic i fakticki si gubio igraca u sredini da pravis visak zbog 3 veznjaka naspram 2 japanska. Petkovic isto tako promasaj protiv ovakvog protivnika koji igra visoko jer je prespor da iskoristi prostor koji mu se otvara (vidjelo se najbolje kod onog pasa Gvardiola, dok se nastimao na sut vec okruzen bio). Valjalo bi da Dalic napokon odustane od Lovrena i stavi Sutala al cisto sumnjam da ce se to desiti. 

u četvrtfinalu? Nema šanse. Ali svi, navijači, novinari, stručnjaci su očekivali Gvardiol, Šutalo/Erlić stoperski par. To je bilo neupitno ko trjka u sredini. Jer su u LN 2 x protiv Danske i protiv Francuske u parizu odigrali besprijekorne utakmice. I odjednom Maroko, evo Lovrena. Pa kao, prva utakmica, išli smo opreznije, iskustvo, bla, bla.... Kanada, evo Lovrena. Onda je svima postalo jasno. A svi smo se veselili da više nećemo morat gledat spuštanje veznjaka jer konačno imamo moderne stopere koji iznose loptu. Jbg. gledamo Lovrena i njegove 3 opcije: Juranović, Gvardiol, Livaković. Pardon, 4 opcije; dijagonala na Perišića je 4.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...