Jump to content

Osmina finala


Ko ce osvojiti "Zlatnu boginju"?  

55 members have voted

  1. 1. Ko ce osvojiti 'Zlatnu boginju"?

    • Holandija
      1
    • SAD
      0
    • Argentina
      15
    • Australija
      0
    • Francuska
      10
    • Poljska
      0
    • Engleska
      3
    • Senegal
      0
    • Japan
      1
    • Hrvatska
      4
    • Brazil
      19
    • Juzna Koreja
      0
    • Maroko
      1
    • Spanija
      0
    • Portugal
      1
    • Svajcarska
      0


Recommended Posts

51 minutes ago, McLeod said:

 

Kanada je dosta dobrih akcija uprskala. Nije stvar u tome da li je pobeda dolazila u pitanje, nije, ali ste mogli da primite vise golova. Meni je taj vas mec licio na Srbija - Kamerun, iskreno, a i rezultat je mogao da bude slican.

 

Belgija je objektivno trebalo da vas izbaci sa turnira. Pricam o sansama koje su propustili. Kad pogledas, primili vi dva gola i Brazil dva gola, a objektivno, oni su verovatno najjaca odbrana na prvenstvu, a vi dopustate broj sansi kao mnoge ekipe koje su ispale.

Belgija je objektivno u utakmicu s nama trebala uć sa nula bodova.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, McLeod said:

I generalno, mene je Hrvatska dosta razocarala ovde, ocekivao sam vise.


Ne znam stvarno, Brazil deluje kao apsolutni favorit da osvoji prvenstvo u ovom trenutku, a Hrvatska kao reprezentacija koja je istrosena i na zalasku, slicno Belgiji.

 

Ali videcemo, svakako ce cetvrtfinalni mecevi ponuditi vise uzbudjenja od osmine finala.

I mene su razočarali. Pogotovo jer smo 2 mjeseca prije prvenstva igrali najbolji nogomet u zadnje 2 godine (pričam o Ligi nacija)
 

Ali ne znam kako je Hrvatska istrošena i na zalasku. U redu Modrić ima 37, Perišić 33, Lovren 33, Kramarić 30, Broz 30. Ostali su svi ispod 30, neki debelo ispod 30. A i ovi navedeni igrači uglavnom igraju u TOP klubovima. Ako ne igraju u TOP klubovima, onda su glavni u klubovima gdje igraju. kako je to istrošena reprezentacija nije mi jasno. Ako je Modrić dovoljno dobar da u Realu igra u prvih 11, Perišića Conte dovodi kao najboljeg wingbacka Serie A, i stavlja ga u prvih 11 Tottenhama, onda ne znam kako je to Hrvatska istrošena i na zalasku sa Sosom, Gvardiolom, Šutalom, Majerom, Kovačićem, Vlašićem, Erlićem, Grbićem, Livakovićem, Pašalićem....
 

Da ne bude zabune, potpuno se slažem s tobom glede naših šansi protiv Brazila. Samo sam htio iznjeti mišljenje u vezi ovoga što sam stavio u quote.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Belgija je objektivno u utakmicu s nama trebala uć sa nula bodova.

 

Just now, Bugl Khan said:

I mene su razočarali. Pogotovo jer smo 2 mjeseca prije prvenstva igrali najbolji nogomet u zadnje 2 godine (pričam o Ligi nacija)
 

Ali ne znam kako je Hrvatska istrošena i na zalasku. U redu Modrić ima 37, Perišić 33, Lovren 33, Kramarić 30, Broz 30. Ostali su svi ispod 30, neki debelo ispod 30. A i ovi navedeni igrači uglavnom igraju u TOP klubovima. Ako ne igraju u TOP klubovima, onda su glavni u klubovima gdje igraju. kako je to istrošena reprezentacija nije mi jasno. Ako je Modrić dovoljno dobar da u Realu igra u prvih 11, Perišića Conte dovodi kao najboljeg wingbacka Serie A, i stavlja ga u prvih 11 Tottenhama, onda ne znam kako je to Hrvatska istrošena i na zalasku sa Sosom, Gvardiolom, Šutalom, Majerom, Kovačićem, Vlašićem, Erlićem, Grbićem, Livakovićem, Pašalićem....
 

Da ne bude zabune, potpuno se slažem s tobom glede naših šansi protiv Brazila. Samo sam htio iznjeti mišljenje u vezi ovoga što sam stavio u quote.

 

Pa to sto je trebalo, trebalo je i mi da pobedimo Kamerun, pa da udjemo u utakmicu sa Svajcarskom gde nam je bod bio dovoljan, ali to je nebitno, sve je stalo u tu jednu utakmicu i zna se kako smo prosli i kako ste vi mogli.

 

Evo samo ovo sto si napisao gore - Modric 37, a i dalje ubedjivo najbolji igrac tima od kog sve zavisi. Perisic, koji igra kao bog na svakom velikom takmicenju, pa i ovom, 33. Brozovic, koji obara svoj rekord u pretrcanim kilometrima, vec 30. A ta agilnost mu je najveci kvalitet, sigurno ce za dve godine znacajno pasti u tom segmentu, a kamoli za 4.

 

Od ostalih koje si naveo Kovacic je da kazemo established igrac, mada nisam neki njegov fan generalno, Gvardiol je definitivno potencijalno top 3 stoper na svetu u bliskoj buducnosti, a ostatak? Svi ti igraci koje si naveo, na taj nacin moze da navede skoro svaka evropska reprezentacija koja je ucestvovala na ovom SP i jos 5+ koje nisu. Objektivno gledano.

 

A cak i da je taj individualni kvalitet bolji, bez tog vodje na terenu i svetske klase (stoper tesko moze da se racuna, eto ti Senegala sa stoperom svetske klase, pa nista), ekipa pada u prosecnost iz koje je moze izdici iskljucivo ekstreman timski kvalitet, za koji je tesko reci sada da li cete ga imati.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska ima sistem, ima rutinu. Nekada je to dovoljno za prolaz tj. zapazen rezultat. Tacno je da se otvorio zreb ali tako je kako je. Nekada je potrebno imati srece. Ko je kriv Belgiji sto je ispala? Sami su krivi. Tu se prica o sta je trebalo da bude zavrsava. Poenta price je koliko ce snage, znanja, energije trebati Brazilu da savlada Hrvatsku? Da li ce biti na noz, da li ce se uci u produzetak. Ili ce Brazil u nekom Pokapabana ludnica talasu od 15-20 minuta zavrsiti posao. Ne samo u odnosu na Hrvatsku vec na gotovo sve reprezentacije. Hrvatska nijednu utakmicu na turniru nije odigrala spektakularno. Uverljivo je dobila Kanadu koja je mislim jedina selekcija koja se zavrsil sa 0 bodova grupu na ovom prvenstvu. Hrvatska ima rezultat. To se racun, to se gleda. Sutrasnjica nogometne reprezentacije Hrvatske je diskutabilna. Kada se ove vedete povuku, kako ce izgledati cela ta prica.... Utisak nije neki sto se tice ovog prvenstva ali lovorike na glavama su jednostavno odraz uspesnog rezultata sto je 1/4 finale sasvim sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, McLeod said:

 

 

Pa to sto je trebalo, trebalo je i mi da pobedimo Kamerun, pa da udjemo u utakmicu sa Svajcarskom gde nam je bod bio dovoljan, ali to je nebitno, sve je stalo u tu jednu utakmicu i zna se kako smo prosli i kako ste vi mogli.

 

Evo samo ovo sto si napisao gore - Modric 37, a i dalje ubedjivo najbolji igrac tima od kog sve zavisi. Perisic, koji igra kao bog na svakom velikom takmicenju, pa i ovom, 33. Brozovic, koji obara svoj rekord u pretrcanim kilometrima, vec 30. A ta agilnost mu je najveci kvalitet, sigurno ce za dve godine znacajno pasti u tom segmentu, a kamoli za 4.

 

Od ostalih koje si naveo Kovacic je da kazemo established igrac, mada nisam neki njegov fan generalno, Gvardiol je definitivno potencijalno top 3 stoper na svetu u bliskoj buducnosti, a ostatak? Svi ti igraci koje si naveo, na taj nacin moze da navede skoro svaka evropska reprezentacija koja je ucestvovala na ovom SP i jos 5+ koje nisu. Objektivno gledano.

 

A cak i da je taj individualni kvalitet bolji, bez tog vodje na terenu i svetske klase (stoper tesko moze da se racuna, eto ti Senegala sa stoperom svetske klase, pa nista), ekipa pada u prosecnost iz koje je moze izdici iskljucivo ekstreman timski kvalitet, za koji je tesko reci sada da li cete ga imati.

Bold 1: Pa kako je Hrvatska trebala ispast u grupi od Belgije, a Belgija nije trebala ispast od Kanade? Mislim, kad se uzima šbbkbb u obzir, a kad se ne uzima?

Bold 2: pa nije valjda da smo trebali još jednog Modrića imati spremnog kada se ovaj umirovi i da je to netko očekivao? Nećemo imati momčad koja može u finale SP, ali ćemo bit dovoljno jaki da idemo na natjecanja redovno. U mladoj reprezentaciji također stasava par igrača na pozicijama koje nam fale. Ne bojim se ja za nas. Od 1998. slušamo kako smo evo gotovi čim sad ode ovaj ili onaj. A mi smo i dalje tu. Unatoč svemu, još uvijek trajemo....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Nisu individualno, ali kao momčad su bolji realno od Srbije. To što Srbija ima potencijal da bude jedan level jača reprezentacija od švicarske, to je druga priča. Švicarci od 2014. igraju svaki turnir, i prolaze grupu svaki put. Sam si rekao, izbacili Francuze, Španjolce isto odveli do penala. U Ligi nacija tukli i Španjolce i Portugalce, talijane izbacili sa SP-a. Kako nisu bolji?

 

To "kao tim" je stvar trenera i struke, to im priznajem da su cvrsci , namazaniji i iskusniji. To niko ne spori, to smo znali odavno, ali ovako uopste nisu ostavili nekakav utisak, mi smo i ovako rastimovani od 0 1 veoma lagano preokrenuli na 2 1, uz amaterske greske njihove odbrane. Prvo WIdmer na centru gubi loptu kao amarer, a onda Saciiri prodaje loptu na centru isto amaterski i primaju gol. 

Nikakve tu ozbiljnosti nema, kad iz pozicije od 1 0 primas dva onakva gola. 

 

Druga je stvar sto mi pojma nemamo da igramo kad imamo vodjstvo, ali to je Piksi, on i nije neki trener takticar vec motivator. Da ima bolje saradnike u strucnom stabu, to bi bilo mozda bolje. 

 

Ali ovako, ne mogu da kazem da je Svajcarska bolja, ali jeste bolje vodjena, a to nije nesto sto ne moze da promeni ili sa novim selektorom ili sa promenom gledista Piksija na fudbal i pre svega na ovaj tim. 

 

I ko zna sta bi bilo da je cist penal sviran sredinom 2/2, mozda bi Srbija preokrenula totalno, pa bi se pisalo drugacije. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Brazil još nije udario na tvrdo, a Hrvatska je reprezentacija bolja i od Srbije i od Švajcarske, plus kao aktuelni viceprvaci sigurno neće toliko respektovati Brazil. Ne briljiraju ni Hrvati, istina, ali mislim da će najbolji svoj meč odigrati baš protiv Brazila, svesni su i oni da nema zajebavanja više. Naravno, Brazil je favorit ali neće im biti lako.

Kao što reče Edin Avdić za Španiju pred početak EP u košarci: oni su svjetski prvaci i ulaziće u svaku tekmu kao svjetski prvaci bez obzira na sastav, dok god im neko na terenu ne dokaže suprotno. I ispostavilo se da im niko nije dokazao 🙂

 

EDIT: A sad ajmo braćo Afrikanci (većinski rođeni u Evropi, tho 🤔 )

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

ne mogu da kazem da je Svajcarska bolja

Cijeniš da članove ekipe koja nas je u poslednje 4 godine okrenula iz 2 u 1 u obje knockout tekme koje smo sa njima igrali žiga u predjelu unutrašnjih primicača što ti ne možeš da ka'eš?

 

Ovo su konstrukcije tipa ne mogu da kažem da nisam seks'o aNdrijanu Limu :cigar:

Link to comment
Share on other sites

sto meni nije jasno, Hrvatska je prosla u 1/4 sa slj rezultatima: 0:0, 4:1, 0:0, 1:1, S tim da su dobili Kanadu kojoj je centralna figura Huchinson sa 40 godina(taman toliko koliko im je trebalo da se plasiraju na SP)iako im je konkurencija u rangu kupa 4 sela u srednjoj Bosni.. 
Prvi jači protivnik im dolazi u 1/4, dok je tipa reprezentacija Srbije od 3 meča igrala 2 protiv mnogo težih portivnika od Japana, Kanade, Maroka..
I sad nek mi neko objasni kako su oni zasluženo u 1/4..
Živote pokvareni dzejstiče.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Riad said:

sto meni nije jasno, Hrvatska je prosla u 1/4 sa slj rezultatima: 0:0, 4:1, 0:0, 1:1, S tim da su dobili Kanadu kojoj je centralna figura Huchinson sa 40 godina(taman toliko koliko im je trebalo da se plasiraju na SP)iako im je konkurencija u rangu kupa 4 sela u srednjoj Bosni.. 
Prvi jači protivnik im dolazi u 1/4, dok je tipa reprezentacija Srbije od 3 meča igrala 2 protiv mnogo težih portivnika od Japana, Kanade, Maroka..
I sad nek mi neko objasni kako su oni zasluženo u 1/4..
Živote pokvareni dzejstiče.

 

 

Trolaš ili si ozbiljan? Iako i ja pitam gluposti...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Cijeniš da članove ekipe koja nas je u poslednje 4 godine okrenula iz 2 u 1 u obje knockout tekme koje smo sa njima igrali žiga u predjelu unutrašnjih primicača što ti ne možeš da ka'eš?

 

Ovo su konstrukcije tipa ne mogu da kažem da nisam seks'o aNdrijanu Limu :cigar:

 

Ovo su konstatacije tipa:

 

 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sharp said:

 

 

Trolaš ili si ozbiljan? Iako i ja pitam gluposti...

Nemoj uzimat k srcu, nisam ni iz Srbije ni iz Hrvatske. Obje reprezentacije pratim i podrzavam. Po meni je Hrvatska bila u primeu 16te, a 18te se sve poklopilo.. Ovo sada nije ni nalik onoj reprezentaciji..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Riad said:

Nemoj uzimat k srcu, nisam ni iz Srbije ni iz Hrvatske. Obje reprezentacije pratim i podrzavam. Po meni je Hrvatska bila u primeu 16te, a 18te se sve poklopilo.. Ovo sada nije ni nalik onoj reprezentaciji..

Ma samo prouči pravila malo, kako se određuje tko je s kim u skupini i biti će ti jasnije kako i zašto.

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Riad said:

Nemoj uzimat k srcu, nisam ni iz Srbije ni iz Hrvatske. Obje reprezentacije pratim i podrzavam. Po meni je Hrvatska bila u primeu 16te, a 18te se sve poklopilo.. Ovo sada nije ni nalik onoj reprezentaciji..

 

 

Ma sve 5, slažem se i ja da ovo nije prime HRV reprezentacija, ali reći da je Atiba Hutchinson srce kanadske reprezentacije može reći samo netko tko ih nije gledao jako jako dugo vremena. A i nisam siguran koliko su baš Japan i Maroko mnogo lakši protivnik od Švice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sharp said:

 

 

 

Ma sve 5, slažem se i ja da ovo nije prime HRV reprezentacija, ali reći da je Atiba Hutchinson srce kanadske reprezentacije može reći samo netko tko ih nije gledao jako jako dugo vremena. A i nisam siguran koliko su baš Japan i Maroko mnogo lakši protivnik od Švice.

Rekao sam centralna figura misleci na to da je covjek je veznjak tj DMF, zna se ko je srce Kanade ali on ne igra najvazniju poziciju u timu. Isao sam na to da on ne moze da se nosi sa Kovom, sto se i vidilo po njegovim prodorima 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dobro vece.

 

Samo da izdrazim zadovoljstvo povodom plasmana momaka u osminu finala + jos jednom sjajno odigrane grupne faze nekog velikog takmicenja (Liga Nacija, EP,SP).

Protiv Kameruna cvrsto na 1 nula, asistencija Sacirija za Emboloa i rutinska realizacija. Protiv Brazila smo dugo odolevali, primili na kraju gol na strasan indivudalni potez-sut Kazemira i to je to. Protiv Srbije smo pokazali da mozemo da igramo i na vise golova i iskoristimo slabosti protivnicke odbrane, pobeda od 3-2, nakon preokreta. Saciri je jos jednom pokazao koliko je bitan u ovakvim utakmicama, iako jeste pogresio kod drugog gola Srbije, mada tu je odbrambeni igrac prosto namestio Vlahovicu sut. Embolo ponovo za 2-2, pa Frojler za 3-2, posle lepih akcija. U drugom poluvremenu kontrolisana utakmica. Svakako lepa utakmica sa dosta sansi i golova.

 

Samo hrabro protiv Portugala, dobili smo ih 1-0 recently u ligi nacija, jesu faoriti ali ne tako veliki sto i kvota 2 na njih u kladionicama pokazuje. 

Edited by delgado
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Veoma,ali veoma zanimljiva takticka varijanta L.Enrikea u ovoj utakmici.

Naime,nominalno mu Ljorente igra desnog beka. Medjutim,on celo prvo poluvreme ide visoko..cak vise i od Toresa..takodje ulazi u sredinu stalno. Svo to vreme je Pedri na njegovoj poziciji..kao desni bek maltene.Tu se stalno nudi,trazi i dobija lopte. Ako se tome doda de desnog stopera igra Rodri (koji je u sustini zadnji vezni) jasno je sta Enrike zeli - potpunu kontrolu poseda i dvojicu igraca koji iz zadnje linije mogu da je iznesu i udele kvalitetan pas.

Mislim da nikada nisam video Pedrija u ovoj ulozi (Rodrija jesam) i zaista je ovo sa takticke strane nesto veoma zanimljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...