Jump to content

Osmina finala


Ko ce osvojiti "Zlatnu boginju"?  

55 members have voted

  1. 1. Ko ce osvojiti 'Zlatnu boginju"?

    • Holandija
      1
    • SAD
      0
    • Argentina
      15
    • Australija
      0
    • Francuska
      10
    • Poljska
      0
    • Engleska
      3
    • Senegal
      0
    • Japan
      1
    • Hrvatska
      4
    • Brazil
      19
    • Juzna Koreja
      0
    • Maroko
      1
    • Spanija
      0
    • Portugal
      1
    • Svajcarska
      0


Recommended Posts

Bukvalno su svi parovi smejurija, u svakom mecu imas apsolutnog favorita. Ne secam se da je ikad ovako bilo.

 

Mora da bude jos iznenadjenja ovde, bar dva, ali ne vidim gde...

 

Ako bih morao bas da se kladim, najveca sansa je da Holandija ispadne (mada to i ne bi bilo neko iznenadjenje, bas su bili krs), Hrvatska ako ih Japanci smotaju na brzinu i Spanci ako ih Marokanci prebiju EVENTUALNO Englezi ako budu Englezi, Senegal nije za potcenjivanje, ali ne verujem.

 

Brazil, Argentina i Francuska imaju laksi trening bukvalno, a ne vidim kako ce Svajcarci da ugroze Portugal, previse su drveni za njih, a oni nisu botovi kao mi u odbrani.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

Bukvalno su svi parovi smejurija, u svakom mecu imas apsolutnog favorita. Ne secam se da je ikad ovako bilo.

 

Mora da bude jos iznenadjenja ovde, bar dva, ali ne vidim gde...

 

Ako bih morao bas da se kladim, najveca sansa je da Holandija ispadne (mada to i ne bi bilo neko iznenadjenje, bas su bili krs), Hrvatska ako ih Japanci smotaju na brzinu i Spanci ako ih Marokanci prebiju EVENTUALNO Englezi ako budu Englezi, Senegal nije za potcenjivanje, ali ne verujem.

 

Brazil, Argentina i Francuska imaju laksi trening bukvalno, a ne vidim kako ce Svajcarci da ugroze Portugal, previse su drveni za njih, a oni nisu botovi kao mi u odbrani.

 

Slazem se 100% - Japan, Maroko i Senegal su kandidati za iznenadjenja, a bice neko iznenadjenje u ovoj rundi 100%.

 

Finale Argentina - Portugal bi bio pravi spektakl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RatzenStadt said:

Malo me brine nehsvatljiv pad u igri USA u utakmicama sa Velsom i Iranom, kada su poslednjih pola sata meca prepustili protivniku kontrolu meca nakon sto su poveli, ali i dalje verujem da mogu da iznenade Holandjane.

Do daljnjeg, uz " demokratiju i slobodu na terenu "

 

freedom-america.gif

 

 

To je dosta i do trenera. Berhalter je zasad iznenađujuće dobro birao startnu postavu i početni plan igre, ali su mu zato in game adaptacije potpuno izostale, a izmjene koje je radio su doslovno za uručiti otkaz na licu mjesta da kojim slučajem nisu prošli grupu u kojoj su duplo kvalitetniji i od Walesa i od Irana. Shaq Moore je razina jednog Gobeljića, a on je njemu prva zamjena na desnom beku pored Scallya ili čak Yedlina čiji nisam neki fan, ali je za ovog TV u boji. Ovo što radi Reyni je skandal i ima sreće da je trenutno rezultat (i jednim dijelom igra) takav da nitko previše ne prigovara. Vidjet ćemo kako će to sutra izgledati, ako Pulisic nije do kraja spreman bojim se da teško USA može nešto napraviti prema naprijed pored onakve zadnje linije Nizozemske. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sharp said:

 

 

To je dosta i do trenera. Berhalter je zasad iznenađujuće dobro birao startnu postavu i početni plan igre, ali su mu zato in game adaptacije potpuno izostale, a izmjene koje je radio su doslovno za uručiti otkaz na licu mjesta da kojim slučajem nisu prošli grupu u kojoj su duplo kvalitetniji i od Walesa i od Irana. Shaq Moore je razina jednog Gobeljića, a on je njemu prva zamjena na desnom beku pored Scallya ili čak Yedlina čiji nisam neki fan, ali je za ovog TV u boji. Ovo što radi Reyni je skandal i ima sreće da je trenutno rezultat (i jednim dijelom igra) takav da nitko previše ne prigovara. Vidjet ćemo kako će to sutra izgledati, ako Pulisic nije do kraja spreman bojim se da teško USA može nešto napraviti prema naprijed pored onakve zadnje linije Nizozemske. 

 

Dobra paralela izmedju Mura i Gobeljarda...

 

Cenim da su Erinson (tako li se cita?) i Rejna u stanju da u dobroj meri nadomeste eventualni izostanak Pulisica. Ne znam zasto nisu vise igrali do sada : S

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko Pulisic ne bude mogao (ili ako ga bude vadio nakon određenog vremena) njegova zamjena je Aaronson 100%. S obzirom na sve dosad, jedini scenarij u kojem vidim da Reyna ulazi i igra više od 10-15 min je to da Ameri zaostaju i moraju ganjati rezultat. Što je kriminal prema tom dečku jer je po meni najveći talent u ovoj ekipi i ako se nastavi razvijati kako se do sada razvija, moja prognoza je da će već na idućem SP-u biti najbolji igrač u rosteru, a to nije mala stvar pored već etabliranih imena poput Adamsa, McKenniea, Pulisica koji će i tada biti u najboljim godinama, a pored njega su tu još Musah i Weah koji tek trebaju do kraja eksplodirati. Općenito imaju strašan talent u vezi i u napadu i mogli bi igrati ozbiljnu ulogu za 4 godine uz pravog trenera. U ovom trenutku mislim da je za njih malo rano, pogotovo uz ovog pajsera na klupi. 

Edited by Sharp
.
Link to comment
Share on other sites

HOL - SAD je neizvestan mec,po meni. Holandski nastupi su do sada bili efektivni,ali veoma neubedljivi. Ne znam kakvo je stanje sa povredama kod Amerikanaca,ali definitivno imaju svoje sanse.
ENG - SEN mi je isto neki tvrd mec u najavi. Kvalitet je nedvojbeno na strani Engleza,ali stalno imam utisak da nikako da ispolje sav svoj potencijal.

Na ova dva meca ne bih bio iznenadjen ni produzecima. Ostali mecevi deluju kao da ce sigurno otici na stranu favorita. Mozda jos neko prodje na produzetke,ali i Spanija i Portugal i Hrvatska su po menu ucesnici i sledece runde.

Link to comment
Share on other sites

Holandiji odgovara SAD, treba očekivati da će ove ekipe za koje se iz aviona videlo da će proći grupu dodatno podići svoju formu jer većina takvih repki tempira formu za 1/8.

 

Engleska - Senegal bi trebalo da bude pobeda Engleza osim ako im se ne desi njihov čuveni grč kada ne mogu vola da ubodu. Mislim da se to neće desiti sada jer Senegal pravi dosta grešaka i biće dosta šansi za Engleze. Isto kao i za Holandiju i kod Engleza očekujem da će imati još bolju formu.

Link to comment
Share on other sites

Argentina ima lak zadatak ali ako nista, bar im je Brazil u tom dijelu zrijeba jer ovo bi bila smejurija da dodju do 1/2 sa protivnicima poput onih iz grupe i Australija, Holandija. Svakako najgori dio zrijeba. 

 

Holandjani m, ekipa koja je najmanje pokazala, nemaju oni sta tu traziti. Nekada su imali ubitacne napadace ali sada zatovljeni Memfis, mladi Gakpo jednostavno nemaju sta da ponude u ozb utakmicama. Odbrana je odlicna, Frenkie ce cuvati tu loptu koliko moze ali jedino da mogu doci daleko jeste da ubiju protivnika od dosade i uhvate ih na spavanju. Ipak to im mozda moze proci protiv Amera koji su jos zeleni ali Argentina ce ih vec poslati kuci.

 

Hrvatska-Japan. To komsije prolaze. Preveliki kvalitet na sredini Hrvata za Japance, sve imaju u svojim rukama.

 

Brazilci bi trebali da imaju lak posao sa Juznom Korejom, disciplinovani jesu ali nemaju tu sta traziti. Jedino eto sansa im je neka da Brazil bude bez Nejmara i da odvuku to do penala ali mislim da ih Brazilci prolaze sa 2-3 gola razlike.

 

Druga polovina zrijeba i svakako mnogo zanimljivije, ima tu dobrih duela Portugal-Svajcarska, Spanija-Maroko i Engleska-Senegal. Jedino Fra-Poljska ce biti dosadno jer ce Lewa i drjzina sa jedno4 ili 5 komada u mrezi put kuce i to pored nekih sjajnih odbrana Scesnog. 

 

Portugalci favoriti ali imaju i Svajcarci tu stosta da kazu, odigrace naravno mnogo disciplinovaniji i organzivanije i u defanzivi. Vidjecemo dal ce Santos pogoditi sa timom jer je on ta zabrinjavajuca tacka kod Portugalaca. Ako opet krene da filozofira i salje Bruna na krilo, bice problema. Nedostatak ce im biti Mendes i Danilo, Pepe to odradjuje ali precise su otvoreni sa Cancelom i Dalot-om pozadi tako da Guerriero bi trebao poceti mada on gubi duele ko na traci. 

 

Eng-Sen, bice tu dosta tecanja. Senegal ce svoje traziti u kontrama pored prebrzog Maguirea ali opet, tu je sada Walker da pokrije tako da ocekjujem da bude defanzivniji a Shaw da ide vise naprijed. Ipak i kod njih upitan selektor jer da mu igraju Mount i Sterling ispred Rashforda i Fodena je mindfuck potez ali njihovi problemi. 

 

Spa-Mar, bice tu svega. Pustice ih Maroko da se igeanu do 30m od gola a onda brza tranzicija gdje su odlicni. Nece to biti Spancima nimalo lako. 

 

Ipak ne ocekujem iznenadjenja pa tako vidim u 1/4 duele: 

Hol-Arg 

Hrv-Bra

Eng-Fra

Spa-Por 

 

Treba ozb obratiti paznju na Argentinu i Portugal jer Mesi-CR7 finale SP bi ovo prvenstvo ucinilo legendarnim a dovoljno je poslati par sudija od zadatka da to omoguce. 

Entoni Tejlor je pokazao da je spreman

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zato što nisu znali šta da rade protiv Kostarike. Hrvatska je svakako jača i trebalo bi da prođe ako ne dozvoli da ih Džapanizi pretrče jednom-dvaput, kao Nemce. Hrvatska je iskusna ekipa i ne bi trebalo da upadne u nervozu ako ne uspe brzo i lako da probije organizovanu igru Japana.

 

Što se tiče ostalih mečeva, napred Senegal!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holandija          Argentina            Argentina           Argentina

Argentina         Brazil                   Francuska

 

Japan               Francuska
Brazil                Portugal

 

Engleska
Francuska


Maroko
Portugal

 

Eto, da ne gledate bezeze

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...