Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, Markoss said:

Pele moze da udje u TOP 5 ako cemo da pravimo neku nostalgicnu listu i ako ce da mu se da rispekt sto je obelezio jedan period fudbala u kom nije bilo profesionalnih igraca. Jeste bio majstor, ali treba uzeti u obzir i ko ga je cuvao tad i kakva je konkurencija bila, da je prosto nezahvalno to stavljati sa pravim i ozbiljnim fudbalom. 

 

 

 

PleasantUntriedElephant-size_restricted.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Danasnji ljudi manje vrede, nego devedesetih. Trava zelenija, temperatura non stop 23 stepeni, pcele nisu ubadale.

 

Danas ima mnogo vise ljudi, manje su siromasniji, nego ranije, globalno, svet je neuporedivo vise povezan. Tako su kosarka i fudbal napredovali i imaju vise konkurencije. Meni je smesno recimo Pelea uporedjivati sa Mesijem i Kristijanom s obzirom kakvu su ova dvojica fatalnu konkurenciju i odbrambene igrace imali. Danas postoje nenormalni likovi kao sto su Kristijano ili LeBron koji misle 24h na svoje telo. Pre neki dan sam sam citao vesti o pricama bivsih saigraca cr7, koliko se on zapravo nije odvajao od ogledala i bio posvecen teretani. Zasto ljudi misle da bi bas ti ljudi u proslosti pratili ovaj danasnji tempo treniranja? Pogotovo Maradona, koji je uz to bio i narkoman, pa mozemo onda i misliti kako bi se drzao plana rada i programa. Za mene je recimo Kaka u Milanu ima sezonu koja se moze reci da je jedna od najboljih ikada, ali je malo trajao, niko ga ne gura u kontekst najboljih ikada...

 

Kristijana vise volim, ali Mesi je bez premca najbolji ikada.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dosta tesko je ljudima objasniti stvari o fudbalu,svi misle da se razumiju a u stvari nema ni 10% judi koji mogu na nekom zadovoljavjaucem nivou pricati o njemu.To je najveci problem,kosarka je dosta egzaktnija i tu se dosta lakse ljudi sloze,postoje brojke koje govore dosta toga.

 

Slozenost modernog fudbala,fizicka i takticka pripljemnost igraca i njihovih ekipa,gdje je sve na vrhunskom nivou,dovedeno dotle da su razlike izmedju 95% igraca u nijansama,pojavi se nekih 5% ako i toliko koji iskacu od svega toga samo na osnovu svog urodjenog vanserijiskog talenta.Znaci moras imati sve snagu,brzinu,glavu i sve ostalo sto fudbalera cini kao tih ostalih 95% igraca a onda to vanserijisko sto nosis sa rodjenjem pravi tu razliku u odnosu na ostale igrace.E to nesto,nesto bozansko,Mesi nosi u sebi i to se ne moze nauciti niti steci treningom i to ga cini sigurno najboljim igracem poslednjih par decenija i sva poredjenja nekog drugug igraca sa njim je huljenje na fudbal kao igru.

 

Anri,Ronaldo Zuba,Suarez,Van Basten,Eto,Ibra to su napadaci i njih mnozete porediti ali mjesati njih sa Messijem,Ronaldinjom,Zidanom je isto kao porediti kruske i jabuke(glupo zvuci kad neko kaze meni su Suarez i Ronaldinjo tu negdje,zar ne),ne mogu se npr porediti Cavi ili Pirlo koji su bogovi fudbala sa Anrijem koji je takodje Bog svog zanata ali oni su majstori samo jednog segmenta igre i tu je razlika izmedju Mesija i ostalih on ima sve na nivou najboljih igraca na ovim pozicijama cak i bolje i to ga cini neprikosnovenim.

 

Da ne zaboravim ni K.Ronalda i on je svakako u samom vrhu liste njboljih igraca svih vremena,covjek ima 35 godina a jos nisam cuo nekog da kaze da je nespreman ili da je ostario to najvise govori o kakvam je sportisti rijec a da ne ulazim u njegove fudbalske kvalitete.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

To jeste. Tad je Arsenal bio glavni rival Utd, bilo je na krv i noz pa ih nikako nisam volio ali Anrija nisam mogao da ne gotivim,koja lakoca igranja. Kakve je samo majstorske golove davao pa i protiv Utd.

Zubu sam i ja obozavao, ko nije i pitam se dal bi izbjegao povrede da nije otisao u Inter. Tad je Serija A bila muska liga, fenomenalni odbrambeni igraci su tad igrali tamo, igrao se zestok fudbal pa je to i doprinijelo povredama. Posle toga problem sa kilogramima i svasta nesto ali je i tad bio cigra. Nastup protiv Utd na OT se ne zaboravlja.

Ipak Ronaldinjo Gauco mi je najomiljeniji igrac, tu sam se bas smorio kad nije dosao u Utd jer je bilo price da je Fergi u igri za njega posle odlaska Bekama ali jbg Spanija, lijepo vrijeme ovo ono i eto ga u Barsi mada je i Utd to ljeto itekako dobro prosao, CR7 stigao

U masi nekih članaka koje sam pročitao jedan kaže da su Barsini lekari videli da Ronaldova kolena ne mogu da izdrže to telo, zato su ga i prodali. Ispada da su povrede bile neizbežne, iako mi i dalje nije dobro kad se setim. 😞

 

Ronaldinjo je faca za sebe - došao, pokazao vrhunski nivo, ostavio neverovatne poteze i sećanja, pokupio pregršt trofeja i individualnih priznanja, usput živeo punim plućima i boleo ga paja da se dokazuje 10 godina, nastavio je da loče i juri sojke. Da je imao etiku ove dvojice koji vladaju fudbalom proteklih 10ak godina bio bi na tom (trajnom) nivou, ali i takav njegov stav ima neku svojevrsnu klasu.

 

@Markoss svaki diplomac tehničkih nauka ima više znanja od starogrčkih naučnika pa nije ni blizu njihovom značaju niti veličini (napisa uini nešto slično danas).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

pa gdje Ronalda zubu stavi sa ovima, nesumnjivo vrhunskim igracima ali Zuba je stepenica iznad. Jbt covjeku je nadimak El Fenomeno

najbolji napadac svih vremena,covjek koji je samo vidio gol,prepreke ga nisu interesovale,povrede unistile najbolje godine karijere ali se vratio i opet bio kralj,u pravu si on ima svoju kategoriju u kojoj se nalazi sam.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 21Barkley said:

U masi nekih članaka koje sam pročitao jedan kaže da su Barsini lekari videli da Ronaldova kolena ne mogu da izdrže to telo, zato su ga i prodali. Ispada da su povrede bile neizbežne, iako mi i dalje nije dobro kad se setim. 😞

 

Ronaldinjo je faca za sebe - došao, pokazao vrhunski nivo, ostavio neverovatne poteze i sećanja, pokupio pregršt trofeja i individualnih priznanja, usput živeo punim plućima i boleo ga paja da se dokazuje 10 godina, nastavio je da loče i juri sojke. Da je imao etiku ove dvojice koji vladaju fudbalom proteklih 10ak godina bio bi na tom (trajnom) nivou, ali i takav njegov stav ima neku svojevrsnu klasu.

 

@Markoss svaki diplomac tehničkih nauka ima više znanja od starogrčkih naučnika pa nije ni blizu njihovom značaju niti veličini (napisa uini nešto slično danas).

Nisam to znao za Ronalda i doktore Barse. Steta, bas steta. Nisu mogla koljena da izdrze driblinge u punoj brzini. Za mnoge igrace djeluje preuvelicavanje kad ih hvale ali nekako Zubi bas stoji ona izjava Mihajoovica, krenuo Ronaldo u kontranapad a  Nesta i ja sami😀

 

Za Ronaldinja se tek kasnije saznalo za nocni zivot, makar ja iako je bilo lako pretpostaviti jer je Brazilac ali zbog njegovih partija niko tome nije pridavao paznje pa sam mozda negdje propustio te price. Tek kad je poceo pad forme su isplivale informacije o nocnom zivotu.

Mislim da je cak i tad krenula i prica da se nikako nije slagao sa Etoom a ja kontao da su nerezdvojni s obzirom na razumijevanje na terenu

 

Link to comment
Share on other sites

Citao sam skorije izjavu Ferdinanda kako kaze da su bili potpuno nemocni protiv Messia u finalu 2011. i da se tu slabo sta pitas. Takodje postoji izjava Scholesa koji je rekao da se u duelima sa Barsom uvek nadao da ce Messi biti sto dalje od njega jer nije zeleo da ima nista sa njim. Leov problem je malodusnost, umeo je da nestane sa terena zbog manjka motiva, ispustao ogromne prednosti protiv Rome, Liverpoola, dok je CR svojerucno okretao neke dvomece, kao sto su Real - Wolfsburg i Juve - Atletico, sa hattrickovima. 

Nema dileme ko ima vise fudbala u nogama od njih dvojice, zapravo tesko da iko ima vise od Messia, ali kada su u pitanju njih dvojica kvalitet je tesko odrediti i dosta toga se svodi na stvar ukusa - da li volis vise cist talenat ili nenormalan rad i zelju za pobedom.

Sto se Pelea tice, fakat je da je mnogo drugaciji fudbal bio u njegovo vreme, ali uzimati mu za zlo sto je tada igrao je bezveze, nije kao da je mogao da bira. Po svemu sto znamo on je bio cudo od igraca i ne pominju ga u goat diskusijama i dan danas bez razloga.

U mojih top 5 sigurna mesta imaju pomenuta trojica plus El Pibe. Peti neka bude Alex:classic_biggrin: (da nije bilo povrede mogao je da udje u pricu sa ostalima - Zidane, Ronadinho, Zuba, itd.)

Link to comment
Share on other sites

@Del Piero citao sam tu izjavu Ferdinanda, sve tacno ali mozda je i do mene jer bas nisam imao neka nadanja te sezone protiv takve Barse a Utd sa dobrim timom, nista posebno.

Dok '09 sam bas mislio da imamo sanse i smorio se za medalju. 

 

Fudbal je bas tesko odrediti ko je GOAT jer svi su se oni vise manje naosvajali titula i onda je bas stvar ukusa.

 

Link to comment
Share on other sites

Kad je prica o Mesiju i Ronalda, malo vise naginjem ka Cr7. 

 

Osvojio je covek 5 Ls i Evropsko Prvenstvo sa Portugalom. Jedna vise Ls od Mesija i ipak uspeh sa reprezentacijom. Portugal od Deka i Fifa prosto nije imao jace selekcije od Argentina, ni blizu, pa ni pre. Osvajanje Prvenstva Evrope je ipak bilo veliko iznenadjenje. Sa druge strane Mesi je izgubio previse finala sa Argentinom, jedno Sp i ko zna koliko onih Kupova Juzne Amerike. To ipak nesto govori. 

 

Mene prosto fascinira kako je Ronaldo evoluirao od igraca koji se fokusirao pre svega na talenat i znanje u UTD na zverinu koja je fizicki predominantna. U skoku moze sve da nadskoci. Fizicki dosta jak, vanserijski se sluzi i levom i desnom, tj strasan je finiser sa obe noge. Ona njegova bucica kod slobodnjaka... Kakve je akrobacije izvodio, kao one makazice protiv Juvea, gde su Juveovi navijaci ustali da aplaudiraju. Monstrum od igraca. U tim sezonama kada je sa Realom redom uzimao, a on gazio poceo sam da shvatam koliki je on fudbalski div, koliko je promenio stil igre, i iako sam Mesija pre favorizovao, poceo sam da navijam za Ronalda da ga sustigne i prestigne. 

 

Mesi je prosto MAG fudbala, najveci talenat u poslednjih x godina, dok je Ronaldo igrac koji se najvise modifikovao i promenio tokom karijere, svuda bio uspesan, postao masina i realno govoreci kompletniji igrac od Mesija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je što u fudbalu imaš pregršt takmičenja, pa najbolji igrači se nekih puta i ne sastaju, jer su u različitim nacionalni ligama, a i nacionalna prvenstva i ls i sp imaju težinu.

 

Dok u košarci imaš nba ligu, tu se danas nalaze najbolji igrači na svetu i samo učinak u njoj se vrednuje u goat diskusijama. Kada bi ostala takmičenja imala isti rejting kao što je u fudbalu Melo bi bio GOAT. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

 

Fudbal je bas tesko odrediti ko je GOAT jer svi su se oni vise manje naosvajali titula i onda je bas stvar ukusa.

Uzmi LS kao pandan NBA ligi. LS je vrlo tesko takmicenje za osvojiti, Real je tek 2017. bio prvi koji je odbranio titulu, uvek ima dosta pretendenata, sitnice odlucuju. Ronaldo ima 5, a Messi 4. Pogledas ostale velike igrace na prelazu u 21. vek i tokom istog i shvatis da Zidane ima jednu, Ronaldinho jednu, Kaka jednu, Zuba nijednu, itd. To je ogromna razlika u odnosu na ovu dvojicu aktuelnih i pokazuje koliko je tesko biti u samom vrhu toliko dugo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

Uzmi LS kao pandan NBA ligi. LS je vrlo tesko takmicenje za osvojiti, Real je tek 2017. bio prvi koji je odbranio titulu, uvek ima dosta pretendenata, sitnice odlucuju. Ronaldo ima 5, a Messi 4. Pogledas ostale velike igrace na prelazu u 21. vek i tokom istog i shvatis da Zidane ima jednu, Ronaldinho jednu, Kaka jednu, Zuba nijednu, itd. To je ogromna razlika u odnosu na ovu dvojicu aktuelnih i pokazuje koliko je tesko biti u samom vrhu toliko dugo.

Da, u ovoj eri kad je bas tesko odbraniti titulu oni su uzeli 3 zaredom, 4 u 5 sezona.

CR7 je bas dugo trebalo da se pronadje u Evropi, ako me sjecanje dobro sluzi on je tek prvi 2 gola u Evropi dao protiv Rome u sezoni 06/07 kad je bilo gazenje 7-1 i onda iz sezone u sezoni sve ubojiti i ubojitiji.

 

@Dl91 transformacija CR7 je nevjerovatna, od driblera u Utd do gol masine u Realu. Bas mnogo prica njegovih tadasnjih saigraca iz Utd sam procitao, fascinantno koji je to radnik.

 

Mislio sam da ce se Nejmar umijesati u pricu za najboljeg igraca ali sjebao je sebe sa simuliranjem, odlaskom u PSZ itd itd.

Jedna od najboljih utakmica sto sam gledao zadnjih 10 godina je Nejmarova partija protiv PSZ-a. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dl91 said:

Sa druge strane Mesi je izgubio previse finala sa Argentinom, jedno Sp i ko zna koliko onih Kupova Juzne Amerike

Ovo je nesto najgluplje sto se spominje,toliko glupo da ne znam sto i odgovarma na ovakve postove.Fudbal je kolektivni sport,ne igra jedan igrac nego njih 11,bez obzira na njihove pojedinacne kvalitete tim zavisi od mnogo toga,ima milion faktora koji uticu na rezultat a posebno na rezultat reprezentacije gdje se igraci skupe da odigraju jedan turnir gdje nijanse odlucuju.Bez obzira na sve to,Mesi je igrao finale mundijala a da nije ni cetvrtfinale to ne bi uticalo na moje misljenje o tome kakav je on igrac,vidi cuda izgubili na produzetke u finala turnira koji se igra svake cetiri godine i to od ekipe koja je u polufinalu izbacila domacina sa 7:1.Znaci to je djecije razmisljanje i glupo je.To je isto kao da ja sad kazem,Ronaldo nije igrao finale eura nego dvadeset minuta i on nije zasluzan za titulu,jelde da je djetinjasto.I da Portugal nije osvojio taj euro opet bi ga isto cijenio kao i sada ,to apsolutno nije promjenilo moje misljenje o njemu kao igracu.

 

Ne moze jedna penal serija odluciti o tome ko je bolji igrac.To su dva igraca koji imaju nevjerovatne karijere i to karijere koje traju 15 godina, protkane tofejima i licnim priznanjima.Imas potpuno pravo da mislis da je Ronaldo najbolji ali cinjenice koje koristis da bi to potkrjepio nisu ni malo relevantne.Fudbal je specifican i tu ne odlucuju samo brojevi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Dl91 said:

 

Mesi je prosto MAG fudbala, najveci talenat u poslednjih x godina, dok je Ronaldo igrac koji se najvise modifikovao i promenio tokom karijere, svuda bio uspesan, postao masina i realno govoreci kompletniji igrac od Mesija. 

Po meni je Mesi kompletniji igrac od Ronalda. Nzm šta podrazumeva u kompletnost. 

 

CR7 je bolji u skok igri i kvalitetnije šutira slabijim nogom. Ovaj moderni Ronaldo je kao Klay Thompson igra sa malo kontakta sa loptom i gleda da je se što pre oslobodi. 

 

Messi ima bolji pregled igre, kreaciju, kontrolu lopte, dribling, bolji je izvođač prekida. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ona sezona Suareza iz Liverpula je u rangu sa Mesijevim i Ronaldovim najboljim sezonama. Prosto je fascinantno kako je vukao jednu prosjecnu ekipu skoro do titule. 

 

Lewandowski je vrhunski strijelac, ali nema mi tu prefinjenost u igri da bi mogao da se poredi sa Anrijem, a i sa loptom u nogama nije ni priblizno toliko opasan. 

 

Nejmar meni nikada nije bio rang Mesija i Ronalda. Nema on taj ubilacki mentalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Ovo je nesto najgluplje sto se spominje,toliko glupo da ne znam sto i odgovarma na ovakve postove.Fudbal je kolektivni sport,ne igra jedan igrac nego njih 11,bez obzira na njihove pojedinacne kvalitete tim zavisi od mnogo toga,ima milion faktora koji uticu na rezultat a posebno na rezultat reprezentacije gdje se igraci skupe da odigraju jedan turnir gdje nijanse odlucuju.Bez obzira na sve to,Mesi je igrao finale mundijala a da nije ni cetvrtfinale to ne bi uticalo na moje misljenje o tome kakav je on igrac,vidi cuda izgubili na produzetke u finala turnira koji se igra svake cetiri godine i to od ekipe koja je u polufinalu izbacila domacina sa 7:1.Znaci to je djecije razmisljanje i glupo je.To je isto kao da ja sad kazem,Ronaldo nije igrao finale eura nego dvadeset minuta i on nije zasluzan za titulu,jelde da je djetinjasto.I da Portugal nije osvojio taj euro opet bi ga isto cijenio kao i sada ,to apsolutno nije promjenilo moje misljenje o njemu kao igracu.

 

Ne moze jedna penal serija odluciti o tome ko je bolji igrac.To su dva igraca koji imaju nevjerovatne karijere i to karijere koje traju 15 godina, protkane tofejima i licnim priznanjima.Imas potpuno pravo da mislis da je Ronaldo najbolji ali cinjenice koje koristis da bi to potkrjepio nisu ni malo relevantne.Fudbal je specifican i tu ne odlucuju samo brojevi.

Fudbal je kolektiva sport, to si dobro rekao. 

 

Medjutim, uticaj pojedinaca kao i u svim kolektivni sportovima moze da bude krucijalan. Primer je upravo Real sa i bez Ronalda. 

 

Vidi se gde su Modric, Ramos, Kros i druzina. To su nesumnjivo odlicni igraci, ali se zna ko je prevaga bio. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dl91 said:

Fudbal je kolektiva sport, to si dobro rekao. 

 

Medjutim, uticaj pojedinaca kao i u svim kolektivni sportovima moze da bude krucijalan. Primer je upravo Real sa i bez Ronalda. 

 

Vidi se gde su Modric, Ramos, Kros i druzina. To su nesumnjivo odlicni igraci, ali se zna ko je prevaga bio. 

normalno da je prevaga,zato i jeste jedan od najboljih

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mr clutch said:

Po meni je Mesi kompletniji igrac od Ronalda. Nzm šta podrazumeva u kompletnost. 

 

CR7 je bolji u skok igri i kvalitetnije šutira slabijim nogom. Ovaj moderni Ronaldo je kao Klay Thompson igra sa malo kontakta sa loptom i gleda da je se što pre oslobodi. 

 

Messi ima bolji pregled igre, kreaciju, kontrolu lopte, dribling, bolji je izvođač prekida. 

Mesi je ponavljam Mag, i meni je on bio drazi dok je Ronaldo bio u UTD pa i na pocetku u Realu. Kako je menjao fizionomiju svoje igre, postajao je gol masina iako on nije bio projektovan za to. Covek je postao cudo prirode koji moze da pogodi iz koje god hoces pozicije, i na zemlji i u vazduhu. To prosto Mesi ne moze. Opet isticem gol protiv Juvea, sta je dohvatio u vazduhu. Kakav je to egzekutor postao. Realno najmoćniji u fudbalskom svetu. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ona sezona Suareza iz Liverpula je u rangu sa Mesijevim i Ronaldovim najboljim sezonama. Prosto je fascinantno kako je vukao jednu prosjecnu ekipu skoro do titule. 

 

Lewandowski je vrhunski strijelac, ali nema mi tu prefinjenost u igri da bi mogao da se poredi sa Anrijem, a i sa loptom u nogama nije ni priblizno toliko opasan. 

 

Nejmar meni nikada nije bio rang Mesija i Ronalda. Nema on taj ubilacki mentalitet. 

 

imao je suarez jos bolju sezonu u barceloni, valjda drugu ili trecu tamo. dao je 40 golova u ligi i 60 ukupno, uz to i cini mi se dvadesetak asistencija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Miki28 said:

Da, u ovoj eri kad je bas tesko odbraniti titulu oni su uzeli 3 zaredom, 4 u 5 sezona.

Za mene taj Real nije bolji od Barselone pod Pepom, pa ni one iz 2015., ali htela ih je lopta, svaka je isla na njihovu stranu. Oni su u svakoj sampionskoj sezoni mogli glat da ispadnu ili izgube u finalu, daleko su oni od dominacije kakvu rezultati pokazuju.

Posto je tako lako odbraniti titulu u LS zasto onda to niko nije uradio? Nece ni Liverpool to uraditi, a igraju najdominantniju sezonu u istoriji liga petica. A ispali u osmini finala. Uvek ce se naci neki Atletiko, neki Simeone, Mourinho ili neki drugi velikan da te izbaci. Bayern ne moze da stigne do finala 7 godina, onaj brutalan Milan pod Ancelottiem nije uspeo ne da odbrani, nego da igra 2 uzastopna finala, ali eto, izgleda da odbraniti LS nije tako tesko.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...