Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

 

 

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dobro vas vozi uinij

 

ma ne vozim ništa 

ponudio sam tezu koja je iskulirana, onda su mi precutali pitanja oko zidana i ronalda 

 

sad trenutno gledam goat liste na netu, da proverim da li su ova dvojica aktuelnih stvarno najveći 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZiS said:

Au @21Barkley dje me nadje...To mi je bas teska procena, razlicite pozicije ali slican mentalitet, otprilike slican "prime". Mozda bih fudbalski dao malu ali bas malu prednost Ronaldu, onakav spoj brzine i snage je nestvaran, plus mi pomazu i svedocenja najboljih defanzivaca u to vreme...Kod njih dvojice mi je ono, zavisi ko sta voli, umetnicki dojam, obojica su imala neverovatan uticaj na ekipe u kojima su igrali, mozda je bez obzira na povrede, taj period bio malo duzi kod Ronalda, ne bih mogao da izdvojim neki element fudbalske igre koji je drasticno u korist jednog ili drugog, sve su radili...Ipak Ronaldo, zato sto mislim da su ga povrede zaobisle, pricali bi o njegovom poredjenju sa Peleom, Mesijem, Maradonom...a za to mu je ipak nedostajalo kontinuiteta.

 

Ronaldinho je kompletniji igrac od Ronalda, sto ne znaci nuzno i bolji. R10 ima bolji playmaking, sut izvan 16 i tu je osetno bolji od R9. Oridzinal Ronaldo je bolji skorer, brzi i imao sam utisak da ako Ronaldinjo lagano nanize 3 igraca, Oridzinal moze lagano 5. 

 

Uini je Mesija gledao samo na Mundijalima, pa je zato stekao pogresan utisak. Barcin pohod na LS iz '11 pokazuje da Mesi ima klaca u sebi. Resio Murinjov Real u semiju, kasnije rasturio MU sa Riom i Vidom pozadi, koji su tih godina cinili najjaci stoperski tandem. Nisu mogli ni laserom da ga uhvate. 

 

Kako se kotira Henry na goat listama? Kod mene jako visoko, blizu top10, verovatno zato sto sam mladji i fucu pratim oko 20 godina.

Link to comment
Share on other sites

Henry je bio pravi predator. Fizicki strasno mocan, dugog koraka, sposoban da lomi odbranu driblingom, a u zavrsnici brutalan. Onaj njegov sut unutrasnjom sa ivice 16m je bio bukvalno savrsen. Njegov prime je sigurno nesto najdominantije u istoriji PL. Pravo je cudo da nije uzeo neku Zlatnu loptu tih godina. Sa reprezantacijom je uzeo SP i EP. Na SP cini mi se nije toliko bio bitan, na EP vec jeste. Zidane je bio alfa i omega te Francuske. Henry je naravno igracina, jedan od najboljih igraca koje sam gledao, ali ne moze bas u top10.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

... suluda kreativnost, u rangu Medžika Džonsona za ono doba. U tom aspektu, Toni je miljama i svetlosnim godinama ispred Peje, Divca, Rađe, Dražena, Gasola, Dirka (da, da...)

 

1 hour ago, Dl91 said:

Opet, nerealno je porediti bilo kog Evropljanina sa Dirkom.

 

Ne poredim ih: Dirk je osetno bolji igrač koji je, osim što je najbolji Evropljanin u NBA svih vremena, vukao kao tenk.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MilošVB said:

Henry?

 

U poslednjih 25 godina sigurno TOP 10,možda i 5.Zidan,Ronaldo,CR i Mesi bolji.Ronaldinjo možda(meni su tu negde).Suarez i Rivaldo blizu.

Peak mu je trajao duże od Ronaldinjovog. Mada ovaj drugi je u prajmu bio nesto specijalno, ali brzo je izgoreo.

4 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Henry je bio pravi predator. Fizicki strasno mocan, dugog koraka, sposoban da lomi odbranu driblingom, a u zavrsnici brutalan. Onaj njegov sut unutrasnjom sa ivice 16m je bio bukvalno savrsen. Njegov prime je sigurno nesto najdominantije u istoriji PL. Pravo je cudo da nije uzeo neku Zlatnu loptu tih godina. Sa reprezantacijom je uzeo SP i EP. Na SP cini mi se nije toliko bio bitan, na EP vec jeste. Zidane je bio alfa i omega te Francuske. Henry je naravno igracina, ali ne moze u top10.

bold 1 Verovatno mu je trebalo da osvoji LS sa Arsenalom za tu nagradu. Svakako da takva igracina zasluzuje Zlatnu loptu.

 

bold2 Tesko mi je da ga poredim sa top igracima koje nisam gledao (ne racunam sto sam gledao hajlajtse i po neku tekmu istih). Zasigurno bih Maradonu, Pelea, Krojfa od igraca koje nisam gledao stavio ispred njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MilošVB said:

Henry?

Shunsuke je sve rekao i to savršeno. Nešto što sam kod njega zapazio nisam video ikada ni pre ni posle - rešavao je situacije pred golom, posebno jedan na jedan, kao da je to nešto najjednostavnije. Zezao sam se tada da dok daje gol naručuje kafu od nekog sa strane. Tako je izgledalo. Otprilike kao kad vidiš nekog vrhunskog basket asistenta kako sve vidi i bez muke hrani saigrače loptama pa pomisliš da i ti možeš to isto kad siđeš na teren. Al' za malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Posalji linkove stranica dje je Pirlo GOAT. Ako nije problem naravno.

 

ej života mi, od 5 prvih lista koje sam dobio na guglu, na dve je bio pirlo prvi

 

inače, nakon 10ak+ pogledanih lista, koje su mahom pravljene ove ili prošle godine, mogu samo da zaključim kako je pele i dalje uglavnom doživljen kao prvi, messi i maradona su posle njega najčešća opcija a u top 5 se motaju pored njih još i krojf, kristijano i bekenbauer

 

u svakom slučaju, uopšte nije ono saglasnost da je messi goat naprotiv

ali jeste i on i kristijano tu negde u 3-5

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ej života mi, od 5 prvih lista koje sam dobio na guglu, na dve je bio pirlo prvi

 

inače, nakon 10ak+ pogledanih lista, koje su mahom pravljene ove ili prošle godine, mogu samo da zaključim kako je pele i dalje uglavnom doživljen kao prvi, messi i maradona su posle njega najčešća opcija a u top 5 se motaju pored njih još i krojf, kristijano i bekenbauer

 

u svakom slučaju, uopšte nije ono saglasnost da je messi goat naprotiv

ali jeste i on i kristijano tu negde u 3-5

Pa nijesmo ni mi pricali da je Mesi neprikosnoveni GOAT, nego smo reagovali kad si ga ti iskljucio iz bilo kakvih rasprava za taj status.  Pa eto te liste su otprilike realne. Uglavnom svuda Mesi mora biti u top3-5. Ronaldo isto mora biti tu blizu.

 

To za Pirla prvi put cujem u zivotu da ga neko stavlja kao GOAT-a. Nijesam ni ispred cuo zgrade nesto slicno, a svacega sam se naslusao tokom fudbalskih debata, ali dobro, svasta se pise na internetu.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mr clutch said:

 

Ronaldinho je kompletniji igrac od Ronalda, sto ne znaci nuzno i bolji. R10 ima bolji playmaking, sut izvan 16 i tu je osetno bolji od R9. Oridzinal Ronaldo je bolji skorer, brzi i imao sam utisak da ako Ronaldinjo lagano nanize 3 igraca, Oridzinal moze lagano 5. 

 

Uini je Mesija gledao samo na Mundijalima, pa je zato stekao pogresan utisak. Barcin pohod na LS iz '11 pokazuje da Mesi ima klaca u sebi. Resio Murinjov Real u semiju, kasnije rasturio MU sa Riom i Vidom pozadi, koji su tih godina cinili najjaci stoperski tandem. Nisu mogli ni laserom da ga uhvate. 

 

Kako se kotira Henry na goat listama? Kod mene jako visoko, blizu top10, verovatno zato sto sam mladji i fucu pratim oko 20 godina.

Kad pominjes '11 mada i uopste tu Barsu onda nikako ne smijes da izostavis igrace iza Mesija, tu naravno mislim na Cavija i Injestu.

Mesi je fenomenalan ali tu Barsu kao jednu od najboljih timova ikada ako ne i najbolji je cinio trio Mesi-Cavi-Injesta. Kad sakriju loptu mozes samo da places.

Cak je po meni veca dominacija bila '09 jer je Utd tad imao jaci tim mada je falio Flecer koji bi mogao flaster da igra.

Ferguson je Runija stavio da igra po strani, da prati Injestu, nije znao kako se zove posle tog meca.

 

Veliki fail Mesija je ucinak u LS zadnjih sezona bez Cavija i Injeste, dosta choke momenata gdje je nestajao u utakmicama sa Liverpulom, Romom itd. O ucinku u reprezentaciji da ne govorim.

 

 

@21Barkley po meni jos suroviji u zavrsnici je bio Zuba, to je tako lagano izgledalo mada je svakako i Anri bio opasan u 1 na 1.

Mozda Anriju fali trofej u Evropi sa Arsenalom kao br 1 igrac jer dosta ljudi ga i ne pominje kao neku znacajnu kariku u osvajanju titula sa Barsom. Vrvt jer su Eto, Vilja i Suarez imali mnogo veci uticaj u vremenu kad su igrali/igraju za Barsu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Kad pominjes '11 mada i uopste tu Barsu onda nikako ne smijes da izostavis igrace iza Mesija, tu naravno mislim na Cavija i Injestu.

Mesi je fenomenalan ali tu Barsu kao jednu od najboljih timova ikada ako ne i najbolji je cinio trio Mesi-Cavi-Injesta. Kad sakriju loptu mozes samo da places.

Cak je po meni veca dominacija bila '09 jer je Utd tad imao jaci tim mada je falio Flecer koji bi mogao flaster da igra.

Ferguson je Runija stavio da igra po strani, da prati Injestu, nije znao kako se zove posle tog meca.

 

Veliki fail Mesija je ucinak u LS zadnjih sezona bez Cavija i Injeste, dosta choke momenata gdje je nestajao u utakmicama sa Liverpulom, Romom itd. O ucinku u reprezentaciji da ne govorim.

 

 

 

U fuci jedan igrac moze manje da vuce tim nego u basketu. Slazem da je imao znacajnu ispomoc u Caviju i Inijesti, ali tako je i CR7 imao ispomoc u Krosu i Modricu. Nzm kada je u fudbalu jedan igrac vukao tim do LS ili Mundijala bez kvalitetnih saigraca, Maradona excluded. I u NBA se to retko desava.

 

Drugi pasus. Meni je u tim Barcinim sezonama najveci krivac Valverde. U oba revansa je taktiku postavio ziheraski. Mesi u postXaviIniesta sezonama nema definisanu poziciju, jer niko nije usao u opanke od Cavija i Inijeste, pa ovaj mora istovremeno da igra i desnog napadaca i plejmekera. Najvise je kriva nesposobna uprava Barce sto nije dovela adekvatnu zamenu posle odlaska Inijeste, igrac koji bi skinuo teret sa ledja Mesiju. Mesi danas u Barci izgleda kao tokom cele reprezntivni karijere sto znaci da mora otici do svog senaesterca po loptu i graditi napad svog tima. Razlika je u tome sto i u danasnjoj Barci ima kvalitetnije saigrace nego tokom citave karijere u repki. Argentina tokom je lose izbalansirana sa kvalitetom igraca. Za vreme Mesija je imala elitne napadace, bude neki odlican igrac u vezi i to je to. Cak je '06 imao ubedljivo najkvalitetnije saigrace, ali tada to nije bio njegov tim, i nije se igra vrtela oko njega.        

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mr clutch said:

U fuci jedan igrac moze manje da vuce tim nego u basketu. Slazem da je imao znacajnu ispomoc u Caviju i Inijesti, ali tako je i CR7 imao ispomoc u Krosu i Modricu. Nzm kada je u fudbalu jedan igrac vukao tim do LS ili Mundijala bez kvalitetnih saigraca, Maradona excluded. I u NBA se to retko desava.

 

Drugi pasus. Meni je u tim Barcinim sezonama najveci krivac Valverde. U oba revansa je taktiku postavio ziheraski. Mesi u postXaviIniesta sezonama nema definisanu poziciju, jer niko nije usao u opanke od Cavija i Inijeste, pa ovaj mora istovremeno da igra i desnog napadaca i plejmekera. Najvise je kriva nesposobna uprava Barce sto nije dovela adekvatnu zamenu posle odlaska Inijeste, igrac koji bi skinuo teret sa ledja Mesiju. Mesi danas u Barci izgleda kao tokom cele reprezntivni karijere sto znaci da mora otici do svog senaesterca po loptu i graditi napad svog tima. Razlika je u tome sto i u danasnjoj Barci ima kvalitetnije saigrace nego tokom citave karijere u repki. Argentina tokom je lose izbalansirana sa kvalitetom igraca. Za vreme Mesija je imala elitne napadace, bude neki odlican igrac u vezi i to je to. Cak je '06 imao ubedljivo najkvalitetnije saigrace, ali tada to nije bio njegov tim, i nije se igra vrtela oko njega.        

Sjecam se '09 da sam imao i ocekivanja od tog finala, da se mozemo nositi sa Barsom iako je i sezonu prije u 1/2 LS bilo jasno da nam Barsa nikako ne lezi. Kao sto rekoh, tu je bas falio Flecer iako ce mnogi reci, ma koji Flecer. Te sezone je bas bio znacajan sraf, i dalje ne vjerujem da je dobio crveni u 1/2 sa Arsenalom. Sa Parkom i Flecerom se mogao igrati neki flaster posebno ta konekcija Mesija sa ovom dvojicom pozadi, onda bi i uloga Runija u limitiranju Injeste bila znacajnija a ovako je ispalo samo uzaludno trckaranje. 

'11 nisam davao ni 10% sansi Utd iako sam njihov navijac. To je bas bilo odradjivanje posla.

 

Sto se ovog oko Valverdea tice, Mesiju je trebao neki trener sa autoritetom koji moze da mu odbrusi, da mu kaze da vjeruje saigracima a ne da radi upravo ono sto si sad opisao. Meni ovo sad nije FC Barsa vec FC Messi

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Miki28 said:

 

@21Barkley po meni jos suroviji u zavrsnici je bio Zuba, to je tako lagano izgledalo mada je svakako i Anri bio opasan u 1 na 1.

Pazi, Debeli Zuba je meni najomiljeniji igrač evar, u vezi njega nikada ne mogu da budem objektivan. :classic_smile: On je bio surovi skorer, ali nekako je drugačije izgledalo, ne mogu da zaboravim taj strah defanzivaca kad on krene. Da parafraziram Boba Roka - on dolazi a mi smo sami. Jedna silina, čovek-cunami. Anri je imao opušten izraz lica i govor tela, baš kao da je krenuo u kafić, eto, usput samo da da gol (kupi novine/cigare).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 21Barkley said:

Pazi, Debeli Zuba je meni najomiljeniji igrač evar, u vezi njega nikada ne mogu da budem objektivan. :classic_smile: On je bio surovi skorer, ali nekako je drugačije izgledalo, ne mogu da zaboravim taj strah defanzivaca kad on krene. Da parafraziram Boba Roka - on dolazi a mi smo sami. Jedna silina, čovek-cunami. Anri je imao opušten izraz lica i govor tela, baš kao da je krenuo u kafić, eto, usput samo da da gol (kupi novine/cigare).

 

 

To jeste. Tad je Arsenal bio glavni rival Utd, bilo je na krv i noz pa ih nikako nisam volio ali Anrija nisam mogao da ne gotivim,koja lakoca igranja. Kakve je samo majstorske golove davao pa i protiv Utd.

Zubu sam i ja obozavao, ko nije i pitam se dal bi izbjegao povrede da nije otisao u Inter. Tad je Serija A bila muska liga, fenomenalni odbrambeni igraci su tad igrali tamo, igrao se zestok fudbal pa je to i doprinijelo povredama. Posle toga problem sa kilogramima i svasta nesto ali je i tad bio cigra. Nastup protiv Utd na OT se ne zaboravlja.

Ipak Ronaldinjo Gauco mi je najomiljeniji igrac, tu sam se bas smorio kad nije dosao u Utd jer je bilo price da je Fergi u igri za njega posle odlaska Bekama ali jbg Spanija, lijepo vrijeme ovo ono i eto ga u Barsi mada je i Utd to ljeto itekako dobro prosao, CR7 stigao

Link to comment
Share on other sites

Pele moze da udje u TOP 5 ako cemo da pravimo neku nostalgicnu listu i ako ce da mu se da rispekt sto je obelezio jedan period fudbala u kom nije bilo profesionalnih igraca. Jeste bio majstor, ali treba uzeti u obzir i ko ga je cuvao tad i kakva je konkurencija bila, da je prosto nezahvalno to stavljati sa pravim i ozbiljnim fudbalom. 

 

 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Jbg ta generacija Junajteda nije imala srece jer su bili savremenici Pepove Barse. Verovatno bi uzeli bar jos 1 LS da ovih nije bilo.

 

Ne slazem se da se Mesi vraca po loptu zbog nedostatka autoriteta, vec zato sto mu je trener dao tu ulogu. Otisao Valverde i dalje isto.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...