Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Sa današnjim basketom, pravilima odbrane, rispekom za Evropljane (koji su izgradili Dirk, Pau, Parker, Peja, Toni, Divac, Janis itd) jedan relativno mršavi Toni - malo ipak lakši nego što je postao posle onog jakog bildovanja po dolasku - bi imho bio bez problema u top 10 igrača lige. Samo ga zamišljam, na primer, u današnjem Portlandu ili New Orleansu, automatski bi podigao nivo ekipe za barem jednu rundu plejofa...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Sa današnjim basketom, pravilima odbrane, rispekom za Evropljane (koji su izgradili Dirk, Pau, Parker, Peja, Toni, Divac, Janis itd) jedan relativno mršavi Toni - malo ipak lakši nego što je postao posle onog jakog bildovanja po dolasku - bi imho bio bez problema u top 10 igrača lige. Samo ga zamišljam, na primer, u današnjem Portlandu ili New Orleansu, automatski bi podigao nivo ekipe za barem jednu rundu plejofa...

Osim onog standardnog sbbkbb, rekao bih mozda, mozda ne, tu i tamo...Stranci jesu daleko bitniji faktor nego onda, i svakako bi Toni bio odlican  igrac u danasnjoj ligi. E sad da li bi bez problema bio u top 10 u celoj NBA, nisam bas siguran, to mi je preterivanje, cak sam uveren da ne bi. Mislim da ljudi generalno dosta preteruju sa tom famom oko '90-ih, ispada da nema ko ne bi iz te ere danas davao toliko i toliko poena, bio u top ovoga ili onoga. Jeste danas manje fizickog kontakta, ali je zato mnogo vise trcanja, preuzimanja i pokrivanja prostora na perimetru koji tad nije postojao takoreci. Ako i uzmemo zdravo za gotovo da bi danas Kukoc ofanzivno bio fenomenalan igrac, za odbranu ne mozemo biti tako sigurni. Pogotovo nisam uveren u ono, sto je toliko puta izreceno, kako bi, bez ikakve sumnje, bio no1 u nekom slabijem timu, bilo onda da nije bio u tim Bullsima, bilo danas u vecini ekipa. Ovo stvarno mislim bez omalovazavanja

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2020 at 3:49 PM, Zvezdinho said:

Odgledah prvu epku. Klasican uvod. Inace lik koji radi ovaj dokumentarac je radio 30 for 30 Fab Five.  Setio sam se kako je Nikola Loncar na tom Mekdonalds turniru osvojio takmicenje u sutiranju trojki ( toga nema u filmu a ni na YT).

 

Ne znam kako su mogli da izostave tako bitan detalj za Jordanovu karijeru. :classic_biggrin: 

 

A pojavljuje se Lonče 4-5 sekundi u filmu, u snimku sa utakmice koju igrali protiv njegovog tima. Popriličan achievement za njega. :classic_biggrin:

 

 

On 4/20/2020 at 3:49 PM, Zvezdinho said:

Inace bas velika imena su bila u tom USA Olympic timu 84.

 

https://www.basketball-reference.com/olympics/teams/USA/1984/

 

Baš je jaka ekipa bila,  pobeđivali su protivnike u proseku sa više od 20 razlike. U finalu su nabili Španiju sa 30 razlike, koja je tad bila među top 3 evropske reprezentacije.  Razmišljao sam  da li bi SSSR pružio možda ozbiljniji otpor da je igrao. Možda bi, ali ne mnogo veći. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

Osim onog standardnog sbbkbb, rekao bih mozda, mozda ne, tu i tamo...Stranci jesu daleko bitniji faktor nego onda, i svakako bi Toni bio odlican  igrac u danasnjoj ligi. E sad da li bi bez problema bio u top 10 u celoj NBA, nisam bas siguran, to mi je preterivanje, cak sam uveren da ne bi. Mislim da ljudi generalno dosta preteruju sa tom famom oko '90-ih, ispada da nema ko ne bi iz te ere danas davao toliko i toliko poena, bio u top ovoga ili onoga. Jeste danas manje fizickog kontakta, ali je zato mnogo vise trcanja, preuzimanja i pokrivanja prostora na perimetru koji tad nije postojao takoreci. Ako i uzmemo zdravo za gotovo da bi danas Kukoc ofanzivno bio fenomenalan igrac, za odbranu ne mozemo biti tako sigurni. Pogotovo nisam uveren u ono, sto je toliko puta izreceno, kako bi, bez ikakve sumnje, bio no1 u nekom slabijem timu, bilo onda da nije bio u tim Bullsima, bilo danas u vecini ekipa. Ovo stvarno mislim bez omalovazavanja

 

nije da omalovazavas, nego prosto nemaš pojma jer očigledno nisi gledao kukoca izvan youtubea 

 

kada napišeš ovo 

"Mislim da ljudi generalno dosta preteruju sa tom famom oko '90-ih, ispada da nema ko ne bi iz te ere danas davao toliko i toliko poena, bio u top ovoga ili onoga."

 

-jasno je da ne razumeš do kraja o kome pričamo i da toni nije bilo ko i neki random nba igrač 

 

uostalom, uopšte nije važno da li bi bio top 10, 20 ili 30 - ta rangiranja variraju od sezone do sezone, trenutne forme ali i uloge xy igrača u timu. poenta je da bi on danas bio ozbiljan baja, svakako bolji od najbolje kevin love sezone npr 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

... kao što bi i peja na svoj način danas bio još bolji igrač nego početkom 2iljaditih, jednostavno, aktuelna pravila mu idu u prilog 

 

larry bird bi isto bio još bolji dok neki drugi igrači ne bi, odnosno, bili bi danas daleko manje značajni nego u svoje vreme, bilo da je to pre 10 ili 30 godina 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

nije da omalovazavas, nego prosto nemaš pojma jer očigledno nisi gledao kukoca izvan youtubea 

kada napišeš ovo 

"Mislim da ljudi generalno dosta preteruju sa tom famom oko '90-ih, ispada da nema ko ne bi iz te ere danas davao toliko i toliko poena, bio u top ovoga ili onoga."

-jasno je da ne razumeš do kraja o kome pričamo i da toni nije bilo ko i neki random nba igrač 

uostalom, uopšte nije važno da li bi bio top 10, 20 ili 30 - ta rangiranja variraju od sezone do sezone, trenutne forme ali i uloge xy igrača u timu. poenta je da bi on danas bio ozbiljan baja, svakako bolji od najbolje kevin love sezone npr 

 

Jasno sam napisao da bi Toni danas bio odlican NBA igrac, i da mi je svaka jaca tvrdnja od toga veliki sbbkbbb. Odgovarao sam prevashodno, na ovo od freethrowa, kako bi bez problema bio top10 u ligi danas. Da mi je to prejaka tvrdnja. I nisam nigde rekao da je konkretno on neki random nba igrac, nego sam napisao da ta poredjenja nekad i sad nemaju smisla, da se precesto solidno preteruje. Bilo da je on u pitanju , bilo neko drugo bitno ime iz te ere, ta logika je u sustini pogresna. Zilion puta je bilo reci kako nije mogao/hteo da, dok je jos u najboljim godinama, napusti Chicago i bude no1/no2 u nekom drugom timu. Velika steta, ako ne za njega, onda za svo ovo teoretisanje o njemu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gggggggg said:

meni se jedino ne svidja ovo oko krausea, ostalo sve kul. 

 

misliš to što su ga kinjili kao pijani džiberi kelnera u kafani? ja na to gledam u kontekstu ere, gde je veći jeres bio da igrač pripreti trejdom, ako je već tako važan za franšizu kao što je jordan ili čak i pippen. nije lepo svakako. danas se to retko dešava i još brže rešava. opet, danas većina tih velikih igrača nema nikakav osećaj pripadnosti franšizi, u fazonu su, timovi i liga da budu zahvalni kad ja prdnem - a za to je svakako liga kriva, iz potrebe da kompenzuju odlazak jordana marketinški, doveli su do te journey-stars situacije, gde je nula emocija na stolu.

 

naravno, to ima i svoje dobre strane

 

14 minutes ago, Marko said:

 

Jasno sam napisao da bi Toni danas bio odlican NBA igrac, i da mi je svaka jaca tvrdnja od toga veliki sbbkbbb. Odgovarao sam prevashodno, na ovo od freethrowa, kako bi bez problema bio top10 u ligi danas. Da mi je to prejaka tvrdnja. I nisam nigde rekao da je konkretno on neki random nba igrac, nego sam napisao da ta poredjenja nekad i sad nemaju smisla, da se precesto solidno preteruje. Bilo da je on u pitanju , bilo neko drugo bitno ime iz te ere, ta logika je u sustini pogresna. Zilion puta je bilo reci kako nije mogao/hteo da, dok je jos u najboljim godinama, napusti Chicago i bude no1/no2 u nekom drugom timu. Velika steta, ako ne za njega, onda za svo ovo teoretisanje o njemu.

 

okej, ja sam malo đonom krenuo zato što me trigeruje taj stav omladine da svi sve znaju zato što je dostupno gledati hajlajce, tj trigerovala me je ona lajna koju sam već citirao.

 

razumem ja da mladima ide na pimpek kada bumeri kenjaju o nečemu što je davno prošlo i vade neke igrače koje mlađarija ne može da percipira u današnjem kontekstu i stilu igre.

s'druge strane, mene baš pogađa to što ne može mlad čo'ek da pojmi kako taj prokazani igrač iz 90ih ne bi igrao na isti način u današnjem settingu ka ona tim YT videoima; 

kao što ne bi nosio iste patike, imao istu frizuru, tako i njegov stil igre ne bi bio isti. e to verovatno potiče iz činjenice da današnja ekipa, koliko god gledala videoa muljave rezolucije jednostavno nema dovoljno izgrađenu sliku o nekom bitnom igraču od onomad. 

 

eto recimo, da dam lokal-patriotski primer:

mislim da bi patrick ewing, koji, iako sjajan centar i igrač tih godina, nikada nije bio najbolji na svojoj poziciji -> bi danas žario i palio ligom & cepao trice karl anthony towns style

 

takav sweet sweet J bi danas sigurno bio iskorišćen na većoj razdaljini. da ne pričamo o pokretljivosti mladog, lišenog povreda ewinga, njegovoj anticipaciji i defanzivnom prisustvu.

sigurno se ne bi guzio na dva metra od koša i zidao 4 od 6 napada.

 

izvini za grub odgovor, nadam se da razumeš odakle potiče ako ništa drugo.

 

 

@Zvezdinho

da, fantastičan podatak, koji pre svega govori kakva životinja i mutant iz valjda marvela je bio rodman. kada se na sve to uzme u obzir da je lik često iz klabinga naroljan i ko zna čime nakljukan dolazio na treninge a da saigrači i pjax tvrde da se to nikada  nije osetilo negativno u onome što se od njega  zahteva, te da su ga zato puštali da van košarke radi šta hoće jer ih nikada nije izneverio, stvari postaju još fantastičnije.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, freethrow said:

Toni mi kaže da ne mari mnogkukukuruo za naše komentare, a ni za titule. Više bi voleo da je igrao negde na moru, ali šta je tu je. 

Kad su ga pitali zasto je istetovirao ajkulu.

-A ja san s mora, da sam se rodio negdje u unutrasnjosti vjerovatno bih istetovirao kukuruz.

 

(parafraziram)

Edited by Ne sam Safete
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ima smisla, mada kad je vec sa obale, mogao je to drugacije sto se tice prioriteta za tattoo , da najpre ispostuje sidro, neku ladju, valjda se zna... 😁

Malo je ajkula ono, mada kapiram ako je hteo da bude originalan

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

Nisam ja neki delicate flower pa da se primim na malo jaci ton. Tesko da cu odgovoriti jace, mozda mi se doduse nekad omakne

 

Great players would always be great, in this or that era, just not in the same way like they were in their day. Ovo manje vise objasnjava o cemu pricamo, a ako cemo da cepidlacimo, e onda valja analizirati svakog velikog igraca, pogotovo HOF imena, kako bi neko iz ove ere igrao onda, i obrnuto. Samo naravno da je preterivanje bezveze, hot takes na sve strane na ovu temu. Basketball become faster, smarter and more versatile, rules are different, mogu da kazu jedni, a drugi mogu da kazu: Basketball become too soft, with pandering to modern prima donnas ruining the game. Istina je negde izmedju... Pre neki dan sam gledao nekoliko videa gde se likovi raspricali na temu '90s odbrane, 2000's ( i rules change), poredjenja i sl, okacicu to posle

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marko said:

Basketball become too soft, with pandering to modern prima donnas ruining the game. Istina je negde izmedju... 

 

moja teza i jeste da bi danas mnogi igraci koji su bili jako dobri bili jos bolji, upravo zbog promene logike & pravila

 

a neki ljudi verovatno misle da su danas igraci bolji a ne da je promena igre, logike i cega vec, dovela do toga da gledamo ovakvu igru.

 

ja mnogo vise volim danasnji basket u vecem broju stavki nego sto ga ne volim. mislim da je evolucija ove igre logicna i da nece stati ovde, tj da nije ovo kraj razvitka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...