Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

4 hours ago, uini said:

da, fantastičan podatak, koji pre svega govori kakva životinja i mutant iz valjda marvela je bio rodman. kada se na sve to uzme u obzir da je lik često iz klabinga naroljan i ko zna čime nakljukan dolazio na treninge a da saigrači i pjax tvrde da se to nikada  nije osetilo negativno u onome što se od njega  zahteva, te da su ga zato puštali da van košarke radi šta hoće jer ih nikada nije izneverio, stvari postaju još fantastičnije.

Baš je Toni onomad pričao da Rodman dođe odvaljen na jutarnji teretana trening i onda radi jače od svih ostalih. Kako onda da se ti izvlačiš? Ćutiš i radiš kao mazga. 

 

Svi znamo da u uobičajenim okolnostima takvo ponašanje 1/1 vodi ka povredama, ali Denis je očigledno i u tome bio slučaj za sebe.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, uini said:

bio bi kukoc i onda u nekih top 30ak da je igrao bilo gde umesto u bullsima 

 

ali ne bi imao tri titule sa važnom ulogom u njima, tako da jbga, mislim da mu je bolje ovako. možda se on ne bi složio 

Meni je Kukoč najbolji ex you igrač ikada,dok ga Dončić i Jokić(?) ne prestignu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

logička vežba (sve oko čega se eventualno sporimo je ovde, pa kapiram da je fuca očiglednija):

 

da li bi maradona, pele, euzebio, distefano,  milos milutinovic i krojf bili bolji, isti ili lošiji igrači u današnjem fudbalu?

 

ja tvrdim daleko bolji - zato što kada oduzmeš dozvoljene batine a dodaš igrače koji trče kao navijeni 90+ minuta i znaju šeme = njihov grejtnes bi bio samo veći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto Tonija, ne znam da li je bilo ovo:

https://sportklub.rs/Kosarka/NBA/a329883-Ker-Zdravica-za-Tonija-mnogo-je-znacio-ekipi.html?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

 

Stiv Ker, očigledno zarobljen u devedesetim :classic_biggrin:

Quote

Kukoč je bio odličan igrač, visok, mogao je sve što poželi. Nadimak mu je bio konobar jer je loptama posluživao sve na terenu. Da danas igra, bio bi jedna od najvećih zvezda“.

 

41 minutes ago, freethrow said:

Peja, pa Toni, ako gledamo striktno MVP race kao parametar...

Po tom parametru da, ali je meni Toni ipak imao širi repertoar i... jednostavno bio umetnik.

 

16 minutes ago, uini said:

logička vežba (sve oko čega se eventualno sporimo je ovde, pa kapiram da je fuca očiglednija):

 

da li bi maradona, pele, euzebio, distefano,  milos milutinovic i krojf bili bolji, isti ili lošiji igrači u današnjem fudbalu?

 

ja tvrdim daleko bolji - zato što kada oduzmeš dozvoljene batine a dodaš igrače koji trče kao navijeni 90+ minuta i znaju šeme = njihov grejtnes bi bio samo veći.

Imaš drugu kvaku - da li bi njihov način igre bio dovoljan da se probiju do tog nivoa, kroz mlađe generacije? Npr. mnogo više i mnogo brže se trči danas. Zatim, manje je čistih kostolomaca ali su igrači fizički jači, što je od značaja u duelima. Teško da bi se razvijali u staklenom zvonu nego u okruženju koje možda ne bi mogli da probiju. Govorim o igračima koje si pomenuo a koje ipak od današnjeg doba deli 50 godina. Maradona je već generacijski bliži i on bi sigurno imao mesta na najvišem nivou i bio bi bolji (jedino što ne znam kakav je kokain danas u odnosu na osamdesete i kako bi se tu snašao :s_d:).

 

Može se razmisliti i o još nečem - batine su ih terale da smišljaju nove načine da namagarče protivnika, a da li bi lakši fizički uslovi oduzeli deo te magije? Nema potrebe za njom kada mogu i sa manje genijalnim rešenjima da poentiraju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 21Barkley said:

 

Imaš drugu kvaku - da li bi njihov način igre bio dovoljan da se probiju do tog nivoa, kroz mlađe generacije? Npr. mnogo više i mnogo brže se trči danas. Zatim, manje je čistih kostolomaca ali su igrači fizički jači, što je od značaja u duelima. Teško da bi se razvijali u staklenom zvonu nego u okruženju koje možda ne bi mogli da probiju. Govorim o igračima koje si pomenuo a koje ipak od današnjeg doba deli 50 godina. Maradona je već generacijski bliži i on bi sigurno imao mesta na najvišem nivou i bio bi bolji (jedino što ne znam kakav je kokain danas u odnosu na osamdesete i kako bi se tu snašao :s_d:).

 

Može se razmisliti i o još nečem - batine su ih terale da smišljaju nove načine da namagarče protivnika, a da li bi lakši fizički uslovi oduzeli deo te magije? Nema potrebe za njom kada mogu i sa manje genijalnim rešenjima da poentiraju.

 

mesi ti je primer da bi maradona mogao fizički da igra današnju fucu. mesi je ipak dosta slabiji igrač od dijega a fizički su slični

 

krojf i pele su po današnjim standardima atlete - samo što imaju igrače koji se puno bolje i brže kreću, plus znaju šeme u napadu = to je raj za njih

ma kakve batine kao pozitivan aspekt, nemoh zezati. u svakom sportu gde su eliminisane batine, skill dolazi do izražaja, makar on ne bio tako snažan kao jordanov, peleov ili dijegov, birdov

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

Nazalost nisu samo Eusebio, Pele i ostali tih godina dobijali batine. Sta su Zubi relativno skorije radili u zlatno doba Serije A to je da places.

 

ma narafski, eto ronalda gauča sam ispustio, jedan od najvećih svih vremena u svakom smislu: skill, kliker, atletika

 

hoću samo da kažem da to što je igra napredovala u svakom smislu - od pravila do taktike, ne znači da su današnji igrači obavezno bolji, već da igraju u boljim uslovima.

eto taj ronaldo gaučo, hvala na podsećanju, bi harao današnjim fudbalom, grozomornije nego onomad.

 

kao i što neki genijalac IT batica iz silikonske doline nije veći genijalac od ajnštajna, samo ima bolje uslove / kontekst / šta god

 

to naravno ne znači da su SVI koji su nekada davno nešto radili bolji od SVIH danas - već da bi se majstori iz prošlosti prilagodili za 5 minuta na današnje uslove, jer im odgovaraju. skill je danas lakše ispoljiti, to je sve.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

 

misliš to što su ga kinjili kao pijani džiberi kelnera u kafani? ja na to gledam u kontekstu ere, gde je veći jeres bio da igrač pripreti trejdom, ako je već tako važan za franšizu kao što je jordan ili čak i pippen. nije lepo svakako. danas se to retko dešava i još brže rešava. opet, danas većina tih velikih igrača nema nikakav osećaj pripadnosti franšizi, u fazonu su, timovi i liga da budu zahvalni kad ja prdnem - a za to je svakako liga kriva, iz potrebe da kompenzuju odlazak jordana marketinški, doveli su do te journey-stars situacije, gde je nula emocija na stolu.

 

naravno, to ima i svoje dobre strane

 

mislio sam da su ga previse jahali posto covek ne moze da odgovori.

 

sto se tice fudbala, messi i ronaldo su najbolji u istoriji. u fudbalu se tek vidi razlika izmedju era.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

 

mesi ti je primer da bi maradona mogao fizički da igra današnju fucu. mesi je ipak dosta slabiji igrač od dijega a fizički su slični

 

krojf i pele su po današnjim standardima atlete - samo što imaju igrače koji se puno bolje i brže kreću, plus znaju šeme u napadu = to je raj za njih

ma kakve batine kao pozitivan aspekt, nemoh zezati. u svakom sportu gde su eliminisane batine, skill dolazi do izražaja, makar on ne bio tako snažan kao jordanov, peleov ili dijegov, birdov

Postavio sam samo kao pitanje jer u životu i sportu ima situacija da te teži uslovi teraju na dodatni napor i dodatnu genijalnost. Opet, istina je i da bi ih veća sloboda i manje batina  opustili i dopustili im da luduju do mile volje.

 

Ronaldo, meni najomiljeniji, je pravi primer toga o čemu ti pričaš - bio bi sada zlo i naopako za sve odbrane (kao što je i onomad bio, samo prekratko, nažalost.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

 

mesi ti je primer da bi maradona mogao fizički da igra današnju fucu. mesi je ipak dosta slabiji igrač od dijega a fizički su slični

 

Uh. Hajde da se držimo ipak košarke. Ovo je baš bombastična izjava, a ja sam sve osim Mesijev fan. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Uh. Hajde da se držimo ipak košarke. Ovo je baš bombastična izjava, a ja sam sve osim Mesijev fan. 

 

šta znam, košarku volim a fucu sam igrao organizovano kao klinja (za razliku od košarke)

 

ja gotivim mesija ali odgovorno tvrdim da nije nigde blizu maradone, to su neki drugi univerzumi. da ne pominjem onog konja kristijana, koji ako ništa, ima ćelju za pobedom i atletiku

 

Link to comment
Share on other sites

Kad pričate "x igrač iz ere te i te bi danas bio bolji" jel mislite da bi imao bolju statistiku ili bi bio šta kompletniji igrač, imao bolje procente šuta, osvojio više prstenja? Kako se to meri? 

 

Što se tiče Kukoča, genijalan igrač ali uz neizbežni euro sentiment preuveličavanja. U NBA je imao baš ulogu koju zaslužuje. Mogao je da bude najbolji ili drugi najbolji igrač neke trulex ekipe al bolje da bude treći ili četvrti najbolji igrač all time best Bullsa. 

Edited by Chaos Is Me
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

...ček' stvarno postoje ljudi koji misle da je mesi bolji igrač od santa maradone

 

meni je to potpuno nepojmljivo u bilo kom aspektu igre. sad da seciram stavku po stavku, mesi ne bi nikuda stigao

 

Ja nisam gledao Maradonu osim na snimcima. Pretpostavljam da bi kriterijumi za ocenu njega kao boljeg od Mesija bili krajnje subjektivni jer po objektivnim kriterijumima a to su trofeji, golovi i statistički parametri, nema baš nijednog po kome je Maradona ispred Mesija, and its not even close. Jedino što je na strani Maradone je uspeh na svetskim prvenstvima (turnir od 7, 8 utakmica). Al ajmo na košarku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Ja nisam gledao Maradonu osim na snimcima. Pretpostavljam da bi kriterijumi za ocenu njega kao boljeg od Mesija bili krajnje subjektivni jer po objektivnim kriterijumima a to su trofeji, golovi i statistički parametri, nema baš nijednog po kome je Maradona ispred Mesija, and its not even close. Jedino što je na strani Maradone je uspeh na svetskim prvenstvima (turnir od 7, 8 utakmica). Al ajmo na košarku. 

 

dijego je bio prvak sveta sa argentinom u prajmu, kada je razneo sve protivnike. dijego je kao debeli kokainski ovisnik sa kaniđom i polovnjacima u duetu doveo prosečnu ekipu do finala a ta ekipa je izgubila zahvaljujući najsmešnijem penalu dosuđenom u istoriji finala. dakle, mogap je i kao invalid da bude prvak ali nije bilo dozvoljeno.

 

mesi u repki ima jednu veliku karu, koliko ja znam.

 

što se tiče timova, tu je dijego skromniji, zato što je igrao za napoli a i sa njima je bio prvak (on i kareka) iako je bilo puno favorita iznad njih. 

 

sa barcom je valjda uzeo kup kupova i još nešto, ne mogu sada da češljam

 

ali kakvi crni statistički parametri, ljudi, dijego i mesi dele neke stvari, sve ostalo je na strani maradone.

2 minutes ago, gggggggg said:

 

...koju je osvojio posle najvece prevare u istoriji fudbala. 

 

 

okej, idem da ručam.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

dijego je bio prvak sveta sa argentinom u prajmu, kada je razneo sve protivnike. dijego je kao debeli kokainski ovisnik sa kaniđom i polovnjacima u duetu doveo prosečnu ekipu do finala a ta ekipa je izgubila zahvaljujući najsmešnijem penalu dosuđenom u istoriji finala. dakle, mogap je i kao invalid da bude prvak ali nije bilo dozvoljeno.

 

mesi u repki ima jednu veliku karu, koliko ja znam.

 

što se tiče timova, tu je dijego skromniji, zato što je igrao za napoli a i sa njima je bio prvak (on i kareka) iako je bilo puno favorita iznad njih. 

 

sa barcom je valjda uzeo kup kupova i još nešto, ne mogu sada da češljam

 

ali kakvi crni statistički parametri, ljudi, dijego i mesi dele neke stvari, sve ostalo je na strani maradone.

 

 

okej, idem da ručam.

 

Jaki argumenti, kao što sam i očekivao. Subjektivan si, a rekao bih čak i ostrašćen na ovu temu pa ne bih da nastavljam. Prošlost ima tu osobinu da je daleka i da smo skloni da romantizujemo. Baci pogled na Mesijeva dostignuća, individualna i timska, to će biti dovoljno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Lejver bi pobedio Djokovica i drvenim reketom.

 

iskreno mi te je žao.

 

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Jaki argumenti, kao što sam i očekivao. Subjektivan si, a rekao bih čak i ostrašćen na ovu temu pa ne bih da nastavljam. Prošlost ima tu osobinu da je daleka i da smo skloni da romantizujemo. Baci pogled na Mesijeva dostignuća, individualna i timska, to će biti dovoljno. 

 

 

okej, nema potrebe da tupimo, nemoguće je porediti maradonu sa mesijem, to je jednostavno jeres.

ne pišem na fuci pa nije verovatno ovde & sada vreme da prosipam postove na temu

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ti si napisao da je Mesi dosta slabiji igrač od Maradone, što je gigantsko preterivanje sve i da Maradona jeste bolji (a što je jako dubiozno uzevši objektivne kriterijume u obzir). Jbga, dešavalo se i meni tako da preuveličam sa nekim poređenjima, sad trpi torturu. 🙂

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...