Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, uini said:

 

iskreno mi te je žao.

Nema potrebe stvarno.

 

Samo mi je nejasno zasto ponekad nastupas sa tolikom dozom subjektivnosti kad su igraci iz proslosti u pitanju, ocigledno u bilo kom sportu. Diskusija za GOAT-a u fudbalu je aktivna, i Mesi verovatno ima najbolje argumente, ali eto, ti si odlucio da on nije ni blizu i da je jeres porediti njega sa Maradonom.

 

Cak i da je Maradona GOAT, razlika je mnogo manja nego sto ti zelis da predstavis.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nema potrebe stvarno.

 

Samo mi je nejasno zasto ponekad nastupas sa tolikom dozom subjektivnosti kad su igraci iz proslosti u pitanju, ocigledno u bilo kom sportu. Diskusija za GOAT-a u fudbalu je aktivna, i Mesi verovatno ima najbolje argumente, ali eto, ti si odlucio da on nije ni blizu i da je jeres porediti njega sa Maradonom.

 

Cak i da je Maradona GOAT, razlika je mnogo manja nego sto ti zelis da predstavis.

 

 

Quote

ma narafski, eto ronalda gauča sam ispustio, jedan od najvećih svih vremena u svakom smislu: skill, kliker, atletika

 

hoću samo da kažem da to što je igra napredovala u svakom smislu - od pravila do taktike, ne znači da su današnji igrači obavezno bolji, već da igraju u boljim uslovima.

eto taj ronaldo gaučo, hvala na podsećanju, bi harao današnjim fudbalom, grozomornije nego onomad.

 

kao i što neki genijalac IT batica iz silikonske doline nije veći genijalac od ajnštajna, samo ima bolje uslove / kontekst / šta god

 

to naravno ne znači da su SVI koji su nekada davno nešto radili bolji od SVIH danas - već da bi se majstori iz prošlosti prilagodili za 5 minuta na današnje uslove, jer im odgovaraju. skill je danas lakše ispoljiti, to je sve.

Edited 1 hour ago by uini

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

My 50 cents kao fudbalski trener...Imao sam tu privilegiju da gledam oba argentinska genijalca, doduse Dijega kao klinac ali opet...Maradona je najtalentovaniji fudbaler koji je sutnuo loptu, to sto je on imao je bukvalno bozji dar, dok je Leo uz isto tako nesporan talenat veliki radnik i upravo zbog toga, ako bih razlagao fudbalske elemente, jedan po jedan, u vecini je Mesi pretekao Maradonu, tacnije sve ono sto je Dijego mogao, Leo to moze, samo brze, sto je posledica ne samo "krvavog rada" vec i evolucije fudbalske igre. Ipak, ako izuzmem sve ovo, moze se Dijegu dati prednost, zato sto je sve ovo radio iskljucivo na talenat, uz zivotne navike koje bi 99% profesionalnih sportista sprecile da igraju fudbal cak i rekreativno...

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A što nekad stvari ne posmatramo inverzno? Evo možda bi neki današnji igrač da ga vratiš vremenskom mašinom u prošlost bio bolji nego danas u tadašnjem kontekstu. Ne bih ja baš poredio sport i nauku. Mnogo se više promenio kontekst Ajnštajna i današnjeg IT genijalca nego dvojice pikača lopte iz različitih epoha posebno kad te epohe i nisu toliko vremenski udaljene. Najbolji fudbaler je inače Tirke, pravio Bjela film o njemu, tik ispred Moše Marjanovića i Viktora Savića Njezza. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

A što nekad stvari ne posmatramo inverzno? Evo možda bi neki današnji igrač da ga vratiš vremenskom mašinom u prošlost bio bolji nego danas u tadašnjem kontekstu. 

 

nije zgodno posmatrati inverzno samo zato što su pravila igre danas "čistija" a taktika naprednija

..pa po toj logici, ako je ima, xy igrač ne može biti bolji kada su mu okolnosti otežane u odnosu na one idealnije

 

a siguran sam da ima igrača koji su danas ili neki igrači zadatka ili no name a koji bi procvetali u tabadžijskom settingu. 

 

ja pričam o majstorima kojima pogoduje kontekst u kojem se skill favorizuje u odnosu na ometanje. to svim majstorima pogoduje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

šta znam, košarku volim a fucu sam igrao organizovano kao klinja (za razliku od košarke)

 

ja gotivim mesija ali odgovorno tvrdim da nije nigde blizu maradone, to su neki drugi univerzumi. da ne pominjem onog konja kristijana, koji ako ništa, ima ćelju za pobedom i atletiku

 

Cemu omalovazanje Ronalda? Ovo je bas glupa izjava. Ima atletiku i zelju za pobjedom. Onda bi Jusein Bolt trebao da bude vrhunski fudbaler, ali mu nesto ne ide.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Pa evo npr DeRozan bi možda bio bolji 90ih sa svojim stilom igre a 60ih bi verovatno bio čudo neviđeno poslato sa nebesa. Wade isto bi verovatno bio još bolji. Ili Westbrook, zamisli njega tada. Ok, ne bi bio tako nagruvan i skočan možda tada, nemam pojma nisu se ljudi hranili suplementima i tom mađijom iz teglica i konzervica. Sve u svemu, glupa priča, ne sećam se ni kako je sve počelo. A da, Kukoč. 

Link to comment
Share on other sites

@ZiS kad smo se već dotakli toga, zanima me tvoje viđenje mesta Ronalda i Ronaldinja.

 

@uini pomenuo sam to, a važi i za basket i za fucu, drugačiji je kontekst fizike danas i nekad. Velike su šanse da bi Mesi u prošlosti bio osakaćen startom nekog mesara ali s druge strane mislim da su igrači danas fizički jači i brži (u globalu, uvek je bilo zverki), što mu otežava svaki duel. Veče su šanse da bi on bio na vrhu nekad nego npr. Platini danas. Ne mislim da bi samo neki igrači zadatka danas imali bolju ulogu tada nego bi neki umetnici s loptom koje fizika sprečava da budu na samom vrhu u nekadašnjem fudbalu bili još cenjeniji, pod uslovom da im neko ne slomi nogu.

 

Dakle, to što je smanjena prljava igra ne znači da je sve lakše za majstore jer ipak igraju protiv fizičkih zveri.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa evo npr DeRozan bi možda bio bolji 90ih sa svojim stilom igre a 60ih bi verovatno bio čudo neviđeno poslato sa nebesa. Wade isto bi verovatno bio još bolji. Ili Westbrook, zamisli njega tada. Ok, ne bi bio tako nagruvan i skočan možda tada, nemam pojma nisu se ljudi hranili suplementima i tom mađijom iz teglica i konzervica. Sve u svemu, glupa priča, ne sećam se ni kako je sve počelo. A da, Kukoč. 

 

Ne samo DeRozan. Masa tih top notch skorera bez dovoljno izrazenih drugih kvaliteta. Da se Mellow rodio 5-6 dina ranije i uhvatio zlatno doba iso hero-balla mozda ne bi imao nista manji legacy od Kobea. Ili recimo kako bi bio vidjen Armani onomad kada je Iverson zario&palio. Danas su svi takvi igraci dozivljeni kao nekakvi luzercici za koje je sramota da ti budu lice fransize, kao jbg, mukice, kad nemaju nista bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, threepwood said:

uini ne krije da vec duze vreme od fudbala prati samo SP, zato me i ne cudi ovaj stav o Mesiju, ma koliko skandalozan bio

 

od 2000te pratim samo evropsko i svetsko. pri tome sam bio fan mesija kada je počeo da igra, tada sam još bio u fazonu sa fudbalom. 

 

odličan fudbaler ali da mi neko priča kako je on uopšte u konverzaciji za top 7-8-10 svih vremena, to mi je totalni nonsense 

 

osim ako Iniesta i xavi nisu tu negde ispred ili iza, onda okej, druga percepcija igre i čega već sve. 

Link to comment
Share on other sites

Au @21Barkley dje me nadje...To mi je bas teska procena, razlicite pozicije ali slican mentalitet, otprilike slican "prime". Mozda bih fudbalski dao malu ali bas malu prednost Ronaldu, onakav spoj brzine i snage je nestvaran, plus mi pomazu i svedocenja najboljih defanzivaca u to vreme...Kod njih dvojice mi je ono, zavisi ko sta voli, umetnicki dojam, obojica su imala neverovatan uticaj na ekipe u kojima su igrali, mozda je bez obzira na povrede, taj period bio malo duzi kod Ronalda, ne bih mogao da izdvojim neki element fudbalske igre koji je drasticno u korist jednog ili drugog, sve su radili...Ipak Ronaldo, zato sto mislim da su ga povrede zaobisle, pricali bi o njegovom poredjenju sa Peleom, Mesijem, Maradonom...a za to mu je ipak nedostajalo kontinuiteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

od 2000te pratim samo evropsko i svetsko. pri tome sam bio fan mesija kada je počeo da igra, tada sam još bio u fazonu sa fudbalom. 

 

odličan fudbaler ali da mi neko priča kako je on uopšte u konverzaciji za top 7-8-10 svih vremena, to mi je totalni nonsense 

 

osim ako Iniesta i xavi nisu tu negde ispred ili iza, onda okej, druga percepcija igre i čega već sve. 

 

Uini goes McLeod. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

:lol_2:

 

Zvuci kao solidan klip iz nekog sitcoma 

Ali sto se tice fudbala, osim Meka,  treba i BB da svrati da vam kaze po koju 😁

Ja Mesija veoma cenim, ali GOAT prica mi je u fudbalu jos zamrsenija za izvesti bilo kakav zakljucak

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

odličan fudbaler ali da mi neko priča kako je on uopšte u konverzaciji za top 7-8-10 svih vremena, to mi je totalni nonsense 

Posto je on evidentno top2 fudbaler u poslednjih 15 godina, hoces da kazes da iz cele ove generacije fudbalera niko ne moze da bude u konverzaciji za top10? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Uini goes McLeod. 

 

ajde ajde možeš i bolju foru da baciš 

gledao sam mesija dovoljno da zaključim ko je i šta je. veliki igrač ali nema taj petlju da donese titulu. 

 

lako je u barci tih godina biti car 

ne mogu stvarno da diskutujem na kristijana i mesija 

 

to mi je kao da neko kaže kako su bred pit i leonardo dikaprio najbolji glumci ikada 

 

 

volim ih i super su al jebaj ga

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marko said:

:lol_2:

 

Zvuci kao solidan klip iz nekog sitcoma 

Ali sto se tice fudbala, osim Meka,  treba i BB da svrati da vam kaze po koju 😁

Ja Mesija veoma cenim, ali GOAT prica mi je u fudbalu jos zamrsenija za izvesti bilo kakav zakljucak

Nemoj prijatelju...Paul Scholes broj jedan, Januzaj novi Ronaldo, Carrick-a da ne zaboravim slucajno...nemoj ko boga te molim 😋

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Posto je on evidentno top2 fudbaler u poslednjih 15 godina, hoces da kazes da iz cele ove generacije fudbalera niko ne moze da bude u konverzaciji za top10? 

 

verujem nekim ljudima koji bolje poznaju fucu od mene kada kažu da vreme koje je prošlo nije uticalo na to da među najvećima i dalje budu 

 

pele, distefano, euzebio, krojf (njih nisam gledao uživo) 

 

ja bih na ovu listu pre kristijanije i mesija bez razmišljanja dodao maradonu, ronalda gauca i zidana 

 

eto to je 7 igrača, gde je možda euzebio diskutabilan. 

 

a ne razmatram lične favorite i dokazane šampione kao što je van basten npr, tu računam da sam biased

 

daklem, mogu da se šibaju sa euzebiom za 7-9 mesto i to zato što pričam sa milenijalacima pa se pravim blesav. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Sumnjam da ces bilo gde medju fudbalskim strucnjacima da nadjes goat listu gde Mesi nije bar u top5, ako ne i u top3. I ja verujem ljudima koji vise poznaju fudbal od mene pa svuda nalazim Mesija u samom vrhu.

 

užas

.. verovatno je pele pao na 5o mesto ovih dana 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sumnjam da ces bilo gde medju fudbalskim strucnjacima da nadjes goat listu gde Mesi nije bar u top5, ako ne i u top3. I ja verujem ljudima koji vise poznaju fudbal od mene pa svuda nalazim Mesija u samom vrhu.

Pa i Ronalda svako stavlja u top5. Valjda je bitnije ono sto neko ostvari tokom karijere, nego ono sto je mogao da ostvari, ali nije iz raznoraznih faktora. Mislim o cemu pricamo? Mesi i Ronaldo igraju fudbal na najvecem nivou evo skoro 15 godina. Malo je igraca koji su imali toliku dugovjecnost.

 

Skols je svakako igracina. Jedan od najboljih veznih fudbalera u poslednjih 30 godina. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...