Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Je l ga ovo čuva Terry Teagle (Bodirogu)? Tih sezona su naši yu igrači delovali kao da se bave nekim potpuno drugim sportom u odnosu na saigrače, više su bili učitelji nego saigrači... Rađa u Rimu, Sale u Bolonji, Toni u Trevizu i ovaj mali divljak koji je predvodio izuzetno kul ekipu Stefanela - možda i najzabavniji Bodiroga.

 

edit: Jeste Tigl, sunce ti poljubim, Bodiroga mu je radio šta je hteo, a ovaj 2 godine pre toga bio maltene prva petorka NBA finaliste (Lakersa)...

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas na meniju bila game 2 finala iz 96e Bulls - Sonics. Dosta grozna košarka, uglavnom je malo ko mogao vola da ubode spolja, mnogo seckanja igre, suđeno bar 15 ilegalnih odbrana. Neki individualni utisci:

- Rodmančinu bi svako hteo u ekipi, ultimativna definicija pojma "radi prljav posao"

- koliko je Kemp tehnički bio sirov igrač, problem je sve što nije pravolinijsko zaletanje na koš, fokus u odbrani kriminalan

- Ron Harper je faca, diskretni heroj tih Bullsa, Saša Obradović na steroidima

- MJ je bio pakao defanzivac, kad se zainati nema tu prolaza

- Longley kao neka preteča Marca Gasola, medved koji razume košarku

- Payton je bio daleko najbolji igrač Sonicsa al ni on me nije nešto impresionirao

- mullet frizure Schrempfa i Wenningtona

- Sealey je bio prljaviji od Rodmana, s tim što nije znao ama baš ništa u napadu (a ni u odbrani, osim da bije)

- Sem Perkins sa 35 leta u top 5 ofanzivaca na meču

- Ervin "not Magic" Johnson, zaboravio sam tog čoveka skroz, uvek mi je ličio na neku afrikanku (npr pevačicu M people)

Sve u svemu, 90s nostalgičari da se primire malo, ta košarka je dosta tanja od ovoga danas.

Link to comment
Share on other sites

sve to zavisi od tekme do tekme i sezone. npr, gledao sam pre par nedelja skoro celu bulls @knicks 95e, kada je jordan ubacio 55 knicksima, ima link par strana ranije. opasan basket.

 

opet, ponekad je ovo sto kaze kaos, kada niko ne može da ubaci koš, bude mučenje iz današnje perspektive. takva je bila i evropska košarka, druga igra definitivno 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 21Barkley said:

Jbš ga, i danas kad se dogode neki kriminalni procenti šuta to izgleda odvratno. Bude takvih mečeva u sezoni koliko god hoćeš. 

Naravno, samo sto sad generalno ljudima izgleda manje odvratno jer se lakse gleda kad ekipe trce gore dole i sutiraju trojke u ranom napadu nego kad se igra napad od 20 sekundi koji se zavrsava sutem sa poludistance. Nekad bi za po tri promsaja zaredom i jedne i druge ekipe bilo potrebno 2 minuta, danas se to nekad desi za pola minuta. Tesko je porediti kosarku jer je ogromna razlika u stilu igre, sad samo ostaje to ko sta voli.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 21Barkley said:

Ok, jeste pitanje ukusa ali mi uopšte nije  lepo kada vidim trčanje i neuspešno pucanje svakih pešes sekundi aka divljina bez ikakvog smisla.

 

mene ne nervira jurnjava per se, koliko cesta nuspojava raspaljivanja i jurnjave koju je pominjao @medobrundo u drevna vremena dok je pisao - a to je da se cesto plej of mecevi relativno egal i egal ekipa zavrsavaju blowoutima u seriji, redno sto bi rekao nas narod o posluzenju na full-on slavama.

 

desi se da u 6 meceva bude 4 blowouta naizmenicno. tj nije ono da jedna ekipa delje, nego se mecevi zavrsavaju mnogo ranije jer neka ekipa zabada sve a ona drruga pokusava da isprati to istim metodama

 

jebiga, ne moze se imati sve

Link to comment
Share on other sites

Što nas dovodi do pitanja... ko je najgori finalista plejofa NBA u poslednjih 30tak godina?

 

Meni padaju na pamet Džordanovi Soniksi i Šakovi Nju Džerzi Netsi ovako na prvu loptu...

 

Fuck, ma koliko ih voleo, iz ove perspektive i Portland Trail Blazersi protiv Detroita i Čikaga isto... 

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, freethrow said:

 

Meni padaju na pamet Džordanovi Soniksi... 

 

sećanje je krhko ali ono što ja imam u glavi je da te tekme sonicsa i bullsa, iako ružne, nisu bile naivne. sijetl je nekoliko tekmi tu gubio na dve lopte razlike, bullsi su baš morali da se potrude, iako su te godine valjda postavili rekord u regularki

 

definitivno netsi upadaju u uži izbor. tada je bilo pitanje samo ko će da prođe sa zapada da ih pregazi

 

e sad, ja od 2003 do 2010 nisam gledao nba, sigurno tu ima nešto kandidata

 

edit: ajversonova filadelfija protiv lejkersa. ne zato što su bili nešto loši već su ovi bili tarme superiorni

edit pt2: new york knicks cinderella run 1999, kada su došli u finale kao 8th seed ali se ewing povredio u semis pa su ih duncan i robinson tamburali. to je verovatno i pobednik u ovom mini takmičenju

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Problem Netsa tih godina je bio igranje na totalno nekompetentnom istoku. Ako su igracki bili jezivo inferiorni u odnosu na Lakerse, protiv Spursa su itekako mogli, ali jednostavno nisu znali da igraju protiv krema zapada. Inace je to bila dobro zaokruzena ekipica i sa sasvim dovoljno oruzja za ono vreme. Answerova Phila je bez dileme najjadniji finalista evar.

 

EDIT: U tom drugom finalu Netsi su imali 2-2 i u petoj tekmi dvaput stizali Spurse kad su se odlepili, da bi ih idiot Kenyon stravicno prodao pogubivsi milion lopti sa nekakvim idiotskim potezima, cak je vezao 3-4 u seriji na samom kraju posle nekih sitnih heroizama Jeffersona kad je delovalo da Netsi idu bar u produzetak. Nisu oni njih pregazili, niposto. Same Spurse su prakticno vile pronosale do naslova, kroz iglene usi i prvoj rundi protiv tada dosta skromnih Sunsa, pa mucenje sa Lakersima, pa 4-2 protiv Dallasa koji je polovinu serije odigrao bez Dirka (inace stvarno mislim da bi tesko prosli, Mavsi su te godine izgledali kao najbolji tim, bar iz mog ugla). Jbg, Timmy je bio zastrasujuce konstantan, a to je ono sto ocekujes od superstara.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klivlend je bio klasicna krsina od ekipe. Kako je LeBron te ljude doveo do finala, to je bas nevjerovatno. 

 

Orlando je tih godina imao dosta smislen i zaokruzen roster. Dvajt u prajmu, Nelson koji je igrao odlicnu kosarku nekoliko sezona. Lewis kao jedan od boljih stretch igraca u ligi, i naravno Hedo. Bilo je tu jos par solidnih veterana. Redick je tada tek usao u ligu, nije bio nesto previse koriscen.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

orlando je bio strava ekipa, iako tarme neiskusna, samo su naisli na prajm bullse prvi deo

nisam ja njih dozivljavao tako

izbacili su Bullse 95'

to je sad sbbkbb ali Magic je trebalo da dobije tu prvu utakmicu u finalu, umesto toga su se raspali nacisto, posebno Nick. da su tu bili samo Penny i Shaq to je vec strava ekipa, ali bilo je tu jos dobrih igraca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...