Jump to content

Grupa E (ESP, CRC, GER, JPN)


Grupa E  

38 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?



Recommended Posts

Secam se da sam sa ocem dan pred tu cuvenu utakmicu bio u hotelu "Jugosavija" na rucku, gde su bili smesteni i Spanci. Otac je prepoznao selektora Ladislava Kubalu i zamolio ga za autogram, i secam se da mi se ovaj potpisao u album sa slicicama. A Huanito je sledeceg dana dobio tu cuveno unuce u glavu ..................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jajarski Španci ali stvarno mi nije jasno kako je priznat onaj drugi gol Japancima. Tragedija za Nemce al nisu ni oni briljirali ovo prvenstvo i smrdelo je da će pre ili kasnije da kiksnu. Ludo prvenstvo, ko zna šta nas čeka sutra.

Lopta je prešla liniju, kako je VAR to priznao da mi je znati. Mogu u milimetar da dokažu da je bio ofsajd ali ne mogu da dokažu da je lopta otišla u aut. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Lopta je prešla liniju, kako je VAR to priznao da mi je znati. Mogu u milimetar da dokažu da je bio ofsajd ali ne mogu da dokažu da je lopta otišla u aut. 

Bravo! Ovo^
Ponistavaju se golovi zbog 2-3cm..mere se linije ramena..pa je li to gornje ili donje rame..a ovde lopta evidentno celim obimom predje liniju i kazu "var nije video dovoljno dokaza da je presla liniju"..smejurija.

Pri tome,ja sam apsolutno za VAR tehnologiju,ali ovo je nedopustivo..mislim na ovakve arsine.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam neku statistiku, Nemci imaju najvecu xG statistiku na prvenstvu do sad. xG je expected goals bazirano na tome sta dovodi do te sanse za gol. Po tome su promasili 10 mrtvih sansi na ovom prvenstvu. Niko drugi nije preko 6.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Bravo! Ovo^
Ponistavaju se golovi zbog 2-3cm..mere se linije ramena..pa je li to gornje ili donje rame..a ovde lopta evidentno celim obimom predje liniju i kazu "var nije video dovoljno dokaza da je presla liniju"..smejurija.

Pri tome,ja sam apsolutno za VAR tehnologiju,ali ovo je nedopustivo..mislim na ovakve arsine.

Gledam sada sliku ponovo, pravilo je da ceo obim lopte mora da bude izvan? U svakom slučaju, valjda postoji tehnologija za to, imam u sećanju da je na videu na nekoj drugoj utakmici pokazano kako je lopta prešla aut liniju, kako se ovde ne koristi?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ma ostalo je u terenu za par milimetara mozda, vidio sam bas jedan kadar gdje se vidi da nije cijelim obimom presla liniju.

Ako je tako, onda je gol. Pravilo je da lopta celim obimom mora da prođe. Ali ... tehnologija valjda ima da to potvrdi.

Link to comment
Share on other sites

Lopta mora u prečniku da izađe, obim je druga stvar. Ovde zbunjuje ljude što na zemlji ima prostora do linije ali "u prečniku" dodiruje liniju. Pa ne bi se ljudi igrali sa ovakvim stvarima. Jbg sa tehnologijom smo dobili milimetarske ofsajde, aute..

Edit: Evo nicklord "nacrtao".

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drug Crni said:

Ja se izvinjavam u tom slucaju..video sam par snimaka..meni je iz svakog delovala da je van.

 

To je optička varka, kao onaj gol koji je Ronaldo dao nama u BG. Iz svakog ugla izgleda da je prešla, ali nije.

 

images.jpg.5ec120730a3bd5470d4814a919ef242f.jpg

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije presla. To se vidi (donekle) kad je vratio Japanac, pa je ostao "trag" na zemlji, oni koji gledaju tenis znaju da je trag loptice uvek razvucen, tako je bilo i ovde.

 

Ne moze da se tvrdi 100%, ali deluje da nije izasla.

Link to comment
Share on other sites

Sad je ovaj usplahirani izneo svoje mišljenje da je VAR zakazao da im nije dao presek pa su i oni zaustavljali kadar. Zato misli da je to sve trajalo 4 minuta dok nisu javili sudiji da je go. Verovatno su većali i gledali snimak iz svih uglova.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elias said:

Jos mi nije jasno kako je ovo proslo nakon onolikog gledanja VARa. 

 

spacer.png

 

Nije prešla liniju. Gleda se najveći obim kružnice lopte, na sredini visine lopte. To što vidite travu između dodirne površine lopte i linije nema nikakve veze.

 

Kasno vidim da je već objašnjeno na ovoj stranici 

Edited by ChrisJudd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

  

Quote

All the balls at the World Cup have been fitted with special sensors that can track and record almost any facet of play.

We’re talking real-time spatial positioning data that communicates directly with a series of network antennas installed around the stadiums.

This means anytime the ball is kicked, thrown or knocked over a goal line or into touch, the ball itself knows about it.

The particular sensor is known as an ultra-wideband (UWB) sensor which is far superior to GPS (in close quarters) when it comes to positioning.

This additional data means that VAR and offside calls can be (in theory) more accurate and streamlined than ever before.

The Qatar tournament is the first time this tech has been trialled properly – but it’s not hard to see it coming to the likes of the Euros and the Premier League in the near future.

Alongside the UWB sensor is an inertial measurement unit (IMU) sensor which, quite literally, detects nuanced movements of the ball in space – which can judge whether or not a touch has impacted it. And this is what proved Ronaldo’s undoing.

‘In the match between Portugal and Uruguay, using the Connected Ball Technology housed in adidas’s Al Rihla Official Match Ball, we are able to definitively show no contact on the ball from Cristiano Ronaldo for the opening goal in the game,’ a statement from FIFA on behalf of adidas read.

‘No external force on the ball could be measured as shown by the lack of ‘heartbeat’ in our measurements.

‘The 500Hz IMU sensor inside the ball allows us to be highly accurate in our analysis.’

https://metro.co.uk/2022/12/01/high-tech-world-cup-ball-packed-with-sensors-is-the-future-of-football-17858489/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...