Jump to content

Grupa E (ESP, CRC, GER, JPN)


Grupa E  

38 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?



Recommended Posts

Engleski komentatori tvrde da je lopta u igri ako je i najmanji deo jos uvek na liniji. Da li je tako po FIFA pravilima nisam proveravao, a ne bi me cudilo i jedno i drugo.

Ne vidim razlog za ovo pljuvanje Spanije, ne zato sto su mi narocito simpaticni,  zasto su trebali da izginu i pobede zarad Nemacke, kada bi Nemci ladno uradili istu stvar. Uostalom, to su uradili 82ge , a nisu ni prvi ni poslednji tim koji je kalkulisao plasman u grupi, zato je i uvedeno pravilo da se poslednja utakmica igra u isto vreme. Spancima je realno svejedno da li ce da igraju protiv Hrvatske ili Maroka, Maroko se pokazao kao prilino neugodan protivnik, a zasto bi rizikovali povrede ili umor u utakmici koja za njih nista ne znaci. Nemci su trebalo da se malo vise potvrde protiv Japana, umesto sto sada kukaju na spanski ferplej. Od onakve sile postadose placipicke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka je i Nemacka ispala, bukvalno bi prosli iako su izgubili od Japana zbog gluposti Japanaca u drugom kolu i pravila da se racuna gol razlika.

 

Meni je na SP godinama unazad postavka favorita manje vise ista - sedam evropskih velesila (Spanija, Portugal, Francuska, Engleska, Nemacka, Belgija i Holandija), kao i Brazil i Argentina. Kako su sad ispali i Belgija i Nemacka, to znaci da se otvara bar jedno mesto u 1/4 finalu za jedno iznenadjenje, sto je dobro za fudbal.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Meni je na SP godinama unazad postavka favorita manje vise ista - sedam evropskih velesila (Spanija, Portugal, Francuska, Engleska, Nemacka, Belgija i Holandija), kao i Brazil i Argentina. Kako su sad ispali i Belgija i Nemacka, to znaci da se otvara bar jedno mesto u 1/4 finalu za jedno iznenadjenje, sto je dobro za fudbal.

 

Razumem logiku za favorite i iznenađenja, ali to pada u vodu ako ne donese nešto više od pukog plasmana neočekivane ekipe do tog kojeg god mesta, odnosno ispostavi se da sveukupni kvalitet turnira opadne sa tim. Tu najviše mislim na scenario kada neka reprezentacija prođe dalje, ali ne može ništa više od toga, pa taj naredni meč bude blago rečeno dosadan za gledanje, do te mere da se ni u jednom momentu ne dovede pobednik u pitanje, upravo usled slabosti ekipe koja se nekako, volšebno tu našla. Fudbal je svakako pun takvih primera. I reprezentativno, i LŠ itd. A u tenisu npr, tokom svih ovih godina, se periodično dešavala situacija da na većem turniru neko od Big Three neočekivano ispadne, ali da taj koji je napravio iznenađenje ne može ništa ili protiv nekog od preostale dvojice, ili čak protiv bilo kog drugog sledećeg protivnika. (Meni se urezao Wimbledon 2010 kada je Berdych dobio i Federera i Djokovića u 1/4 i 1/2, da bi bio rutiniran od Nadala u dosadnom finalu, par godina ranije se sećam Bartoli koja je dobila Henin u 1/2, da bi zatim u finalu protiv V. Williams uzela nekoliko gemova u oba seta).  

Link to comment
Share on other sites

Nemci su sami sebi čorbu zapržili posle silnih promašaja protiv Japana.I sinoć su mogli ostati na kraju bez pirove pobede.Sto je najgore,nisu toliko loše igrali,2018.godine su bili bas jezivi.Jedino Flik je morao Filkruga da drži od starta takmičenja u prvoj postavi,covek je spic,nebitno kakvog kvaliteta,ali je u životnoj formi.Sve je bolje od Milera kojem je najbolje da se povuče iz nacionalne selekcije.

Spanci pričaju kako su išli na pobedu,ali malo sutra.Videlo se da kalkulisu da izbegnu u kosturu Argentinu i Brazil.

I treba već od sledeceg SP da se pravi zreb za nokaut fazu čim se završi grupna faza,da ne gledamo ove stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ta'veren said:

Veliki igrac. Ipak kao sto sam pisao prije neki dan Njemci ga koriste kao laznu 9 a to je mogao ranije da iznese dok je bio mladji ali njegova najbolja uloga je iza napadaca i ako vdc Musiala igra Miler je morao sa klupe. Sa klasicnim napadacom mislim da bi napunili Kosta Riku do vrha. Mogli su i sinoc u 1 pol da napadnu maksimalno, otvorili su ih rano i da su to uradili dali bi jos 2-3 gola ali mislim da su i oni ocekivali onakav scenario na mecu Spanije i zato su drzali Kosta Riku u igri. Ipak na kraju odigrali su za cast

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Nisu oni bežali od Hrvatske, nego od Brazila i Argentine (ako su pustili juče).

Mada moram da priznam, da ta varijanta sa žrebom u osmini finala i nije toliko loša ideja, upravo da bi se sprečile i sumnje na ovakve stvari. To ima u određenim sportovima i nema razloga da se i u fudbalu ne uvede nešto slično. Ne znaš ko će ti biti protivnik i nema kalkulacija, moraš da ideš na pobedu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nemci su ispali ali ne na osnovu bedne igre već na osnovu gomile promašenih šansi. Imaju nekoliko world class talenata tako da mislim da će vrlo brzo opet u vrh. Doduše, deluje mi da u odbrani nemaju ni blizu klasu kakvi su bili prajm Hummels, Lahm i slični.

 

Mislim da će Hrvati da rutiniraju simpatične Japance, svakako mogu da ih pojedu fizički. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nemci su ispali ali ne na osnovu bedne igre već na osnovu gomile promašenih šansi. Imaju nekoliko world class talenata tako da mislim da će vrlo brzo opet u vrh. Doduše, deluje mi da u odbrani nemaju ni blizu klasu kakvi su bili prajm Hummels, Lahm i slični.

I meni djeluje da nemaju mada sam citao da dosta ocekuju od onog malog iz Sotona Bella-Kotchap. 

Imaju problem i napadaca, Havertz se nije razvio u ono sto su ocekivali od njega a Werner nije ta klasa. 

 

Moram isto napisati da mi je totalno razocaranje Sane. Ne znam koliko je odigrao utakmica u reprezentaciji ali iza sebe nema neke utakmice da je odskocio. Cak i Gnabry igra bolje ovih godina u reprezentaciji nego on.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Mada moram da priznam, da ta varijanta sa žrebom u osmini finala i nije toliko loša ideja, upravo da bi se sprečile i sumnje na ovakve stvari. To ima u određenim sportovima i nema razloga da se i u fudbalu ne uvede nešto slično. Ne znaš ko će ti biti protivnik i nema kalkulacija, moraš da ideš na pobedu.

 

Problem je što se prva utakmica osmine finala igra već dan nakon zadnje utakmice u grupi. Ekipama se ipak mora ostaviti barem 3 dana odmora i pripreme za protivnika.

Možda da se izvlači u 2 navrata - prva 4 para nakon što završe prve 4 grupe, i preostala 4 nakon što završe zadnje 4.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cilemile said:

 

Problem je što se prva utakmica osmine finala igra već dan nakon zadnje utakmice u grupi. Ekipama se ipak mora ostaviti barem 3 dana odmora i pripreme za protivnika.

Možda da se izvlači u 2 navrata - prva 4 para nakon što završe prve 4 grupe, i preostala 4 nakon što završe zadnje 4.

Pa u suštini mogu da naprave pauzu jedan dan, ali to jeste problem ako se igra u različitim državama, pa i da se igramo samo u USA, to može biti problem. 

To sa dva žreba nije loša ideja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Pa u suštini mogu da naprave pauzu jedan dan, ali to jeste problem ako se igra u različitim državama, pa i da se igramo samo u USA, to može biti problem. 

To sa dva žreba nije loša ideja.

 

Treba paziti i da ekipe imaju podjednako vremena za odmor. 

Grupe A i B su završile 29.11., a G i H završavaju tek danas, 3 dana kasnije. U nekim sportovima to možda i nije toliki problem, ali ovdje svakako jest.

I veličina zemlje organizatora može biti problem. U Kataru je sve na par desetaka kilometara, u SAD, Rusiji, Brazilu na nekoliko tisuća km + klimatske razlike.

 

Ali svakako bi bilo bolje da se nekako izvlače parovi nakon grupa. Ili može čak i ostati ovako kako je sada za osminu finala, pa da se parovi od četvrt-finala nadalje izvlače naknadno (nakon završetka po grupama).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Don Juan said:

Nisu oni bežali od Hrvatske, nego od Brazila i Argentine (ako su pustili juče).

To da li su pustili je veliko pitanje, mada meni nisu izgledali kao zainteresovani za pobedu. Sa druge strane, mogli su i da ispadnu. Kostarika je jedno vreme vodila. U svakom slucaju slazem se da bi izvlacenje nakon grupne faze eliminisalo kalkulacije.

Link to comment
Share on other sites

Nesto mi nategnuto deluje taj dokaz. Moze da znaci i da idu na pivo posle utakmice. Ne verujem ni u to da Enrike nije znao za rezultat, barem neko na klupi je pratio i tu utakmicu. Pobogu nije to prvenstvo iz 58me, sada svi imaju telefone na kojima   dobijas takvu informaciju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...