Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, Miki28 said:

Nek bude dobro finale i Jimmy uzme titulu i odlicno ali eto nece biti prevelika steta da uzmu i Nugetlije

Jos pece metla?  :classic_biggrin:
Salu na stranu, bice finale prilicno tvrdo. To sta kladionice prognoziraju...macku o rep.
I na kraju...
 

Boston Celtics - Miami Heat

Čeka se konačni rezultat serije. Tvoja prognoza je bila 3:4.

:smiley2:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cabke said:

Jos pece metla?  :classic_biggrin:
Salu na stranu, bice finale prilicno tvrdo. To sta kladionice prognoziraju...macku o rep.

Pecka i dalje😀 ipak bitno da je Jimmy spasio kosarku od zelenih.

Bilo bi lijepo da se nagradi za sve u karijeri sa titulom, za Jokica vjerujem da ima jos vremena.

Ako pak Jimmy uzme titulu, moglo bi se to staviti u ravni sa Dirkovom titulom

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kako mi Nageci lupaju srca na post čim šerujem hvalospev o Jokiću ccc :classic_tongue: Šta znam, meni je svakako u ovom finalu više simpa Denver nego ovaj kurčeviti Heat, pa će shodno tome biti i moja prognoza.

Edited by DameTime
slovca
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Vreme je za tradicionalnu finals bandwagon anketu i jos nesto - spremite svoje playoff avatare!

Ja sam svoj uploadovao i ovoga puta biram svog fantazi uboda sezone u 11. rundi koji je itekako pomogao u opstanku Maxu Strusa

Link to comment
Share on other sites

Bravo Majami, veliko finale baš za merak, bez mnogo nerviranja, ko god da pobedi, biće mi drago. Istina, malo draže za Denver iz više razloga, ali i Majami je baš neverovatna sportska priča. 

Htedoh samo da izjavim da je izgleda ipak Spolstra veći mamojebac od Himija. Batler je u ovoj seriji imao napadačke statse kakvi baš ne dolikuju Džordanovom sinu, verujem zbog zaista dobre odbrane Bostona (nisam uspeo da odgledam nijednu utakmicu kompletno, pa nagađam), a opet su pobedili. Pošto Nagetsi nisu baš sjajan defanzivni tim, već samo ok/mož' prođe nivo (Jokićeva zaštita obruča glavni problem), mislim da se Batler vraća na prosek od 30+ poena u finalu. Posebno jer više voli da poentira prodorima i šutevima iz reketa, što će mu biti daleko lakše protiv tima koji nema Gospodara Vremena, pa i Horfa. Ipak mi se čini da to neće biti dovoljno za ukupan uspeh, ali biće uzbudljivo svakako. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:Hail: :Hail: :Hail:

 

Kakav win-win od plejofa, bukvalno se sve što sam priželjkivao i ostvarilo (ne samo iz ugla velikog finala, nego i tokom ranijih rundi). 😁

 

Kao što i ranije rekoh, srce je uz Jokaru i stvaranje dinastije, ali neće biti tugovanja i ako braća sa Floride ovo uzmu. 

 

Jimmyyyyyy Butleeeeeer

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Cekam da odigraju Darko i ovi sto imaju sansu da me pobede da se obezbedim. Cik na Majami ako smete. 

Da, stvarno fenomenalan plejof. Kvalitet na razini babla. Imamo dominantnu ekipu ali puno dobrih serija je bilo.

Edited by delgado
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Majami je pre početka sezone slovio za PO ekipu ali nikako za nekog contendera. Jimmy nije sporan, nije mu prvi put da ga regularna sezona ne zanima previše i da se upali kad počne prava stvar. Lično cenim to, ovi šištavci što im produkcija žešće opadne u PO su mi najiritantniji tip igrača. On svakako nije u nekih top 5 igrača lige nikad bio, nedostaje mu šut spolja za tako nešto iako je fundamentally sound, fizički uglavnom besprekoran, two way igrač sa velikim skrotumom. Bam Adebayo je prešao put od potcenjenog do precenjenog i nazad. On je dobar igrač i pre svega timski igrač kome nije bitna lična statistika ali je undersized i, iako je znatno radio na unapređenju i polivalentnosti svoje igre, i dalje je limitiran. Defanzivno je odličan, pravi čovek ako hoćeš switch ili odbranu u dropu, help and recover - može sve jer je atletičan i agilan, pa i dosta inteligentan igrač koji je sazreo. Treći igrač tima je streaky strelac slabašnog frejma koji se povredio odmah na startu PO i koji je inače veliki defanzivni problem. Svakako da je po čistom talentu i najtalentovaniji igrač Heata ofanzivno. Sve ostalo su neki role playeri, mnogi sa izrazitim manama, neki već dobro u godinama. Caleb Martin je junak ove serije a tip je do skoro bio baš ono najnebitniji mogući NBA igrač, šta ti je kontekst. To je personel, Spoelstra je arguably najbolji trener u ligi ali nijedan trener ne može da izvuče nedostatak talenta. Svaka im čast, ali uopšte nisu bile nerealne prognoze da nemaju više od 3% šanse protiv Bostona koji ima 8 playoff ready igrača raznih profila ali očito nemaju nešto drugo.

 

Denver je i talentovanija i fizički moćnija, pre svega na svakoj poziciji krupnija ekipa od Majamija. Majami ima underdog mentalitet i tu su stvarno jaki, a Denver je prvi put kao franšiza u ovoj poziciji. Međutim, prvi put imaju i trenutno najboljeg košarkaša na svetu i još skoro savršeno složenu rotaciju od 6 komplementarnih udarnika. Imaju i home court advantage i svoju nadmorsku visinu, 10ak dana odmora više. Sve što je do sad Heat uradio je apsolutni podvig, osvajanje titule bi bilo ravno čudu (osim ako se neko bitan među Nugetlijama ne povredi). Nisam neki fan ni jednih ni drugih ali Denver lako može da se zamisli u ovom trenutku kao najbolji tim na svetu, Majamiju fali talenat. No da će izginuti koliko mogu, to je sigurno.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Objektivno je prošlogodišnji plejof bio mnogo kvalitetniji, ali dobroTM.

 

Šalim se malo i kukam, realno je jako dobar plejof, možda i najzanimljiviji u poslednjih nekoliko godina. Odigrao sam pičkasto prognozu jer i da ubodem pobedu Majamija ne mogu da stignem Delgada i još par ljudi koji su izdominirali, pa bar da imam neku objektivnu ocenu svog prognozerstva. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...