Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 minutes ago, delgado said:

Iako sam omasio obe serije, (Za Majami opet nisam imao muda protiv Bostona isto kao '20, a na Lakerse sam igrao srcem) i dalje sam prvi. Ovi sto su igrali na Miami (uini, bodo, cabke, Miki, filipinjo, i jos poneko) su daleko ispod i nemaju sanse. Darko je prvi pratilac sa 10 poena manje. Odigracu sigurno ovaj put na Denver i opet ne verovati Heatu, ali kapiram da ce i ostali osim ako ne zele da se kockaju radi igre, pa tu jedino da bude tie u pomerajima kad je pogadjanje rezultata u seriji u pitanju... 😄 

A ja sam bio siguran da si igrao na Heat i da si sigurno već osvojio prvo mesto. Drago mi je da sam još u igri :classic_biggrin:

 

I ja sam se kao ti dvoumio za prognozu, navijao za Heat ali mislih da je razliku u talentu na strani Bostona nepremostiva i još home court advantage. Well, I was wrong ... gladly.  

Link to comment
Share on other sites

Da ne ne ponavljam, previše često se ovo dešava Bostonu još od nove godine negdje da bi iko bio iznenađen. Tamo nešto ne štima i to je očigledno. Od januara odbrana im je nestala a bili su najbolja defanzivna ekipa, to im je zaštitni znak. Da to nije slučajnost, pokazuju i neke partije u plej ofu, gdje su zaključali protivnika, 6. i 7. meč sa Filadelfijom, prethodne tri sa Majamijem... a onda imaš utakmice gdje ih Trej Jang bez šuta uništi, svaka od 4 koje su izgubili od Majamija je vez energije. Definitivno je do loše energije a ne to da su zaboravili igrati istu. 

Majami ništa specijalno nije igrao, igraju odličnu timsku košarku, dobru odbranu ali nije Batler imao nijednu vanserijsku partiju, igrao je dobro ali daleko od onih partija protiv Milvokija, onda Adebajo koji nijednom nije mogao 1 na 1 riješiti Vajta ni Brauna... Martin, Robinson, Strus su jednostavno uzeli sve sto im se dalo. Svaka čast Spolstri, izvukao je Robinsona koji nije igrao uopšte, Hejmsit uđe prvi put u igru i odmah da doprinos... to što igraju finale sa ovakvim timom i to bez Hiroa, Oladipa, večeras nisu ni Lava imali je jedno od najvećih iznenađenja u NBA. 

 

Konkretno za večeras jeste povreda Tejtuma odredila dalji tok meča ali mislim da i sa njim zdravim bi bilo isto jer je takva energija bila kod Bostona. Sad optuživati Brauna, Horforda da su neznalice mi je glupost. Pogotovo jer su se isti veličali. Ponavljam problem je šire prirode, funkcionisali su oni i pod Mazulom pola sezone i djelovali kao prošle sezone samo je izgledalo da su još iskusniji. I ove u plej ofu što su dobili su izgledali tako, tako da ko će ga znati. Mazulina krivica ne bih rekao da je taktičke prirode, ako je ima više je do toga da je eventualno izgubio autoritet u svlačionici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Tezina suteva koje Kaleb vcrs pogadja i lepeza poteza je impresivna. 

 

 

30 minutes ago, delgado said:

Ovi sto su igrali na Miami (uini, bodo, cabke, Miki, filipinjo, i jos poneko) su daleko ispod i nemaju sanse.  😄 

 

cabke, tripple double, fillam & ja smo jedini uboli tacnih 3:4, to ti je 50pts jer je protiv beantowna i zato sto je dzimi chkerica dobio larry bird trofej u pasuljgradu.

 

@freethrow mi duguje jos 220pts na kraju, tako da se dzaba nadas.

 

......

ne znam gde se precrtava na mobilaji ali ovakva je konacna lista

-giannis ispao odma

-knicksi izgubili od basketasa, ne rukometasa

-lakersi ispali

-boston zaribao
 

Quote

 

Back at home, the Celtics greeted their fans with a pregame video intercutting highlights from the Red Sox comeback with their own. 2004 Red Sox catalyst Kevin Millar recorded a message to hype up the crowd.

But the heavily favored Celtics couldn't repeat the feat.

 

 

sad jos knicksi da kupe jaylen browna, za pikove i fourniera + derrick rosea / randlea i teraj.

......

sto se finala tice, nemam nikakav problem: spursi su tako zapoceli dinastiju, protiv 8th seeded knicksa bez ewinga, pa se niko nije bunio. lakersi nabudzili statse protiv nju dzersi netsa, orlanda i slicno.

 

nece se dzimi, goat vincent i jedan od martina predati tako lako ali sve vise od 4-1 ce biti ozbiljan podvig.

 

nadam se da ce i jokic biti od starta ozbiljan i uzeti titulu. bravo majemi, bravo pefkohori.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bas podvig.... Kao 8 seed sa povredama vaznih igraca... Izbaciti sva 3 favorita sa istoka i objektivno ekipe na oapiru dosta jace od tebe (nije ono da te nesto posralo ...lak zdrijeb, da ti je neko drugi izbacio favorite pa im se najbolji igrac povrjedio ili slicno).. svaka cast... Ovo je za pamtit...

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Što se finala tiče Denver je ogroman favorit, Majami može uzeti maksimalno jednu utakmicu. 

Mnogo je Denver kvalitetniji, Jokića ne može niko da čuva a Majami ima taj problem da nema visinu ni da ga udvaja. On je Dejvisa 1 na 1 napravio smiješnim, a Adebajo nije baš taj nivo plus u odnosu na Gobera, Ejtona, Dejvisa nema ni visinu a u napadu ga ne može izvlačiti. Ako ipak pokušaju udvajati Jokića, onda mislim da će im Gordon sa utrčavanjima praviti velike probleme je drugih visokih nemaju. 

Bitan faktor je i odmor, Denver će ući skroz odmoran sa pauzom od skoro 10 dana, dok majami uz 7 utakmica, samo 2 dana pauze očekuje i put.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Heatu, ipak izvukoše tu pobedu na kraju, iako su me baš istrigerovali onim kurčenjem. Bostonu treba ozbiljan reset, u jednom trenutku sezone su samo pali i krenule su ozbiljne oscilacije u igri. Denver je preveliki favorit jer, the size matters, ali ne treba otpisivati Miami posle svega ovoga. @delgado Budi neustrašiv i sad igraj na Heat, batali ziherašenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Denver je apsolutni favorit sto i kladionice potvrdjuju pa daju najvise 1.3 na Denver kao pobjednika serije. 

 

Vidjecemo kako ce se nositi sa ukogom apsolutnog favorita, vjerujem da ce Malone nekoliko puta zarezati kako su oni underdog i kako im niko ne pridaje znacaju, ono njegovo standardno sto veze nema sa vezom. Nek bude dobro finale i Jimmy uzme titulu i odlicno ali eto nece biti prevelika steta da uzmu i Nugetlije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

bio je taj grafit svojevremeno, "kurčiti se mora"

 

 Iskurcio sam se sa Lakersima iako je realno bilo da odigram 4:2 za DEN cisto bez emocija, i opet nisam verovao u Majami kao u bubble 2020. i to me kostalo titule; Sada cu odigrati takticki da osiguram trofej, a ako Majami osvoji mojoj sreci nece biti kraja svakako.

 

 Puno puno stvari ovde je preneto iz babla, onaj nivo plejofa koji smo videli u bablu i ovaj ovde, uzbudljivost i sve moze da se poredi. Imamo jednu dominantnu ekipu koja gazi (Denver, a to su tad bili Lakersi) , prakticno identicaj razvoj Majamija vs Boston/Kee, i sada jbg  u finalu presudice size, strenght and talent Denvera kao onomad Lakersa protiv neustrasivog Heata

 

 Sve je moguce, ali realno je 4-2 za Denver, da Majami na njihov hustle i herc iskopa dodatni gejm kao i protiv LA, a ono moze i 4-1. Gledacu sve meceve, konacno sam i na godisnjem valjda od G3, navijacu za Heat svim srcem i nadati se cudu, ali da se ne lazemo, Denver je znatno kvalitetniji tim.

 

 Jedna stvar je mozda jedina nada za Heat: Da li ce Tyler Herro odigrao nesto u finalu ? U kakvom stanju ako da ? 

Link to comment
Share on other sites

Polako ljudi, Tatum i Brown su izuzetno mladi momci, sta je Denver trebao da posle neuspesnih sezona (doduse zbog povreda Jamala i MPJ pre svega) rasturi sve, bilo je i tih predloga i prica kako front office ne radi nista da se pojacau ? Boston ima vec 3 ECFa sa ovim jezgrom -> 2018, 2020 i sada 2023 i finale 2022. To su preozbiljni rezultati a Tatum i Brown imaju 25 i 26 godina. Pritom su uradili dobar posao doveli Whitea, Brogdona (nisu imali srece da se Malkolm sjebe kao i uvek kad treba a sada i Tatke u G7 na startu) -> sada im treba bolji trener i da ojacaju rotaciju pod kosem, a ima nezadovoljnih centara.

 

Ispade da cela konferencija treba da se rasturi sad jer je Majami ocukao sve top dogove easta sa plejin seeda. Upravo taj recency bias je razlog sto se ovo smatra necim neverovatnim, fantasticno jeste i veliki podvig ali nemojmo se zezati Miami je godinama ozbiljna ekipa i organizacija i heat culture je the real thing. Ja sam vise bio u fazonu posle povreda Herroa i Dipa najebali su al eto nadjose nacin. 

 

 Verujem da bi i Lejkersi nadjacali Heat, a i Boston. Bez obzira na metlu, cini mi se da je WCF bilo finale pre finala i da je mozda najpravednija stvar koja moze da se desi da Jokic uzme trofej i MVPF. Jebiga, tako je kako je, nova realnost, ali bice jako zanimljivo leto na trznici i novi ugovor i nba bice bas dobre kosarke u narednim godinama

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

Kazu da cilja game 3 za povratak

 

 Ako bi nekako dosli do brejka, pa da se nadaju necemu. Ovako, ako bude 2-0 i Herro koji se vraca iz povrede posle duzeg vremena bice jebeno..

 Sve u svemu idu 2 ekipe koje igraju odlicnu kosarku i imaju sjajan protok lopte a ne ova ISO lakrdija od Bostona. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

 

 Ako bi nekako dosli do brejka, pa da se nadaju necemu. Ovako, ako bude 2-0 i Herro koji se vraca iz povrede posle duzeg vremena bice jebeno..

 Sve u svemu idu 2 ekipe koje igraju odlicnu kosarku i imaju sjajan protok lopte a ne ova ISO lakrdija od Bostona. 

Uzasna kosarka, odvratno za gledanje. Dosta su se provlacili, Trejo i Dzemo nisu znali da zavrse posao ali Dzimika je znao👍 

Veliki fail Bostona, ispali od 8th seed-a kod kuce u game 7 izgubiti sa 20 razlike.

Chokeri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...