Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

42 minutes ago, Miki28 said:
 

Talenat je vidljiv ali ko je ocekivao da ce biti najbolji igrac lige? Respect

 

 

Prva stvar koju sam ikad čuo za Jokiča: poznanik ode na tekmu juniora Vojvodine i šalje poruku: 

 

Parafraziram: Gledao sam danas juniore Voše, igra za njih Vilt Čemberlen. Preporuka da odete da ga gledate.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, realno *w said:

 

 

Prva stvar koju sam ikad čuo za Jokiča: poznanik ode na tekmu juniora Vojvodine i šalje poruku: 

 

Parafraziram: Gledao sam danas juniore Voše, igra za njih Vilt Čemberlen. Preporuka da odete da ga gledate.

 

Iskreno se nadam onda da taj kosarkasko-analiticki biser unovcuje svoj talenat.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Brate, ovo je preterizam na kvadrat.

 

 

Nije brate, nego si promasio kontekst posta, radi pokusaja forumskog senzacionalizma.

 

Rece Pipen da je MJ bio uzasan, tj. njegova igra nije bila goat standarda, dok nije postao dio timskog okruzenja i tu pokazao da je najbolji osvajanjem titula. Sto recimo LBJ-u nedostaje, iako ima statisticki najbolju karijeru. Bar sam ja tako razumio poentu Pipenovog klipa.

 

 

@Miki28 Nisam ni potencirao da je Denver nesto odradio prvi. Problem za NBA je sto najbolji igrac lige nije fizicki najdominantniji igrac koji dira vrh table, ili najbolji suter svih vremena... Sada liga ima obicni tim koji dominira ne odustajanjem od timskih kretnji ni u crunch time-u utakmice. Tim koji je sastavljen od igraca koji ce dodati suigracu u boljoj poziciji, i podrediti se timu radi zajednickog uspjeha. Nece dresove prodati 10 handof asistencija, ili 10 zicera od tablu poslije ofanzivnog skoka. Koji prodajni proizvod donose Nuggets? Taj balans treba ponovo da se napravi u ligi, da fokus bude malo na timskim vrijednostima i kako da se sklopi kvalitetno ekipa, a ne citavu sezonu forsiranje nekog novog MVP-a, pa neko novo cudoviste sa drafta, pa konstantna GOAT trka.. Mislim ok, sta god donosi profit, ali po meni Nuggets donose neki novi pogled na NBA, i mozda se moze malo isforsirati i ta prica.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Princeton said:

 

 

Nije brate, nego si promasio kontekst posta, radi pokusaja forumskog senzacionalizma.

 

Rece Pipen da je MJ bio uzasan, tj. njegova igra nije bila goat standarda, dok nije postao dio timskog okruzenja i tu pokazao da je najbolji osvajanjem titula. Sto recimo LBJ-u nedostaje, iako ima statisticki najbolju karijeru. Bar sam ja tako razumio poentu Pipenovog klipa.

 

 

@Miki28 Nisam ni potencirao da je Denver nesto odradio prvi. Problem za NBA je sto najbolji igrac lige nije fizicki najdominantniji igrac koji dira vrh table, ili najbolji suter svih vremena... Sada liga ima obicni tim koji dominira ne odustajanjem od timskih kretnji ni u crunch time-u utakmice. Tim koji je sastavljen od igraca koji ce dodati suigracu u boljoj poziciji, i podrediti se timu radi zajednickog uspjeha. Nece dresove prodati 10 handof asistencija, ili 10 zicera od tablu poslije ofanzivnog skoka. Koji prodajni proizvod donose Nuggets? Taj balans treba ponovo da se napravi u ligi, da fokus bude malo na timskim vrijednostima i kako da se sklopi kvalitetno ekipa, a ne citavu sezonu forsiranje nekog novog MVP-a, pa neko novo cudoviste sa drafta, pa konstantna GOAT trka.. Mislim ok, sta god donosi profit, ali po meni Nuggets donose neki novi pogled na NBA, i mozda se moze malo isforsirati i ta prica.

 

Slažem se sa tvojim zaključkom u odgovoru Mikiju ali se i nakon sedmog čitanja ne slažem sa onim što sam citirao u prethodnom postu i ponovo bih isto napisao, bez ikakve želje za senzacionalizmom. To što se preteruje u individualizmu (a to je uobičajena američka potreba da se uvek bar malo istakne neka individualna borba i naravno pobednik, uz sve komercijalne razloge) ne znači da je Majki bio loš, užasan ili kakav god dok se nije našao u sjajnoj ekipi. Pre sam mišljenja da mu je onako sklopljen tim pomogao da dodatno iskaže svoje sposobnosti, ne zato što pre toga nije to hteo ili nije imao/prepoznao u sebi nego zato što nije mogao jer nije imao s kim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, uini said:

@delgado, navijaces za bostan ako prodje? samo da znas da ovaj rec'ed ukljucuje i golemo gnusanje po tom pitanju.

 

Iskreno jos cu razmisliti jer Jokic ima 28 a Tatum 25. Samo mi je bitno da niko Kinga ne prestigne. Kad Boston nije mogao da osvoji prosle godine kad je trebao, ko ih jebe.

Idemo Heat veceras, da zavrsimo sjajnu pricu i odigramo finale.

 

14 hours ago, Darko said:

Jokićev uticaj je toliko ogroman da poništava raskide u Srbiji iz Kolorada i Los Anđelesa.

 

Respect. 

 

 Bila je tu uz ovaj ludi run Lakersa posle one propasti sa Vestbrukom. Realno, titula i WCF, Miki vise ne sme biti tako nezadovoljan, a jos nismo rekli zadnju rec. Nadam se da ce Draki da nadje neku devojcicu i da nam se vrati na forum sa novom energijom, nema potrebe da se svadjamo, vec da planiramo rostilj sa Nugetlijama

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tatum je odigrao skoro savršeno poluvrijeme, :Hail: Brown, nakon dobrog početka, vratio se srljanju i svojoj low IQ igri. :thumbdown: Majami u igri održali drugopozivci odličnim šutem za tri. Ako se nakon Brogdona povrijedio i Timelord biće ovo teško za Kelte. 

 

Grumenja mogu na miru da čekaju protivnika u finalu. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...