Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

20 minutes ago, Del Piero said:

Jokic je u jednom trenutku imao 2/9 iz igre, a onda do kraja meca 10/11.

Dve trećine od toga na samom početku kad nije ubacio u par navrata iz više pokušaja uz skok u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Jokić igra nerealno, i dalje nismo  svjesni kakvog igrača imamo. Samo je pitanje da li će ostali pomoći. 

Večeras nije par očiglednih +1 situacija dobio, a bilo je grešaka i na drugoj strani. 

Porter odlično otvorio i kako to biva kod njega odigra 1/4 i to je to. Ali doprinijeli su svi, prije svega odbranom. 

U drugom poluvremenu Buker i Durent su pali, stigao ih je umor a pogotovo prvog. Ja mislim da bi to bilo to ako se Pol ne vrati, nemaju njih dvojica više snage a i sa Polom bi imali šanse eventualno u šestoj samo. Nema šanse da oni dobiju Denver u gostima. 

Večeras konačno i jedna zrela partija od Mareja, odigrao je i više nego racionalno a kada tako igra super koristan je igrač čak i kad ga ne ide šut. 

 

Ova druga utakmica, Boston je smiješan. Ovo više nije opuštanje, već jednostavno tamo ne funkcioniše izgleda dosta stvari od druge polovine sezone. Mečevi sa Atlantom su pofvedeni kao neozbiljnost ali šta onda reći na prvu i utakmicu od večeras sa Filadelfijom.  Od situacije da posle preokreta u prošloj imaju Embida koji se jedva vuče na terenu, u naletu su i dva puta imaju napad za pobjedu za 1:3 i meč loptu kući oni dođu do toga da se ne pojave kući i da gube 3:2. Kao da nisu isti igrači, izgleda da nema ovaj tim šampionski karakter. Na kraju može se desiti  da šut Smarta u prošloj je odlučio šampiona.  Filadelfija mi nije ništa specijalno, zvuči ludo ali Majami je najozbiljnija ekipa na istoku trenutno jer igraju na 120% od svojih mogućnosti koje su skromne.

Edited by jabadabaadu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, delgado said:

  @Miki28 Hoces revidirati malo svoj stav o najboljem igracu poslednjih 10 godina ? 😄  

Job not finished. Vidjecemo kad sve bude all said and done. 

 

Vcrs GS apsolutni favoriti, vidim da strucnjaci predlazu da odemo sa bijelom zastavom i odmorimo Lebrona i AD. Nadam se da to Hamu ne pada na pamet, svaka utakmica se mora odigrati na max pa kako se situacija razvija povuci prave poteze. Ipak ukoliko opet krenu da ubacuju frizidere vrvt ce biti malo odmaranja za udarni dvojac ali ne bi bilo lose ostati u egalu sto duze pa da vidimo pod pritisikom GS👍 

Navijacima GS ostala nada neki pas sto je prije serije najavio 3-1 za Lejkerse i preokret GS🤦‍♂️ 

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Dobra timska odbrana + standardan Jokic je uvek dobitna kombinacija za Denver. Baš me zanima da li AD može da zaustavi Jokica bar u toj meri da ne izgleda kao najbolji kosarkas na svetu. AD u pravoj formi je po meni najbolji defanzivac lige. Ali prvo da i jedni i drugi odrade posao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milko Miller said:

Dobra timska odbrana + standardan Jokic je uvek dobitna kombinacija za Denver. Baš me zanima da li AD može da zaustavi Jokica bar u toj meri da ne izgleda kao najbolji kosarkas na svetu. AD u pravoj formi je po meni najbolji defanzivac lige. Ali prvo da i jedni i drugi odrade posao. 

Odmah da ti odgovorim, ne ali moze ga usporiti dok bi fokus bio da se zaustavi ostatak ekipe sto je recept za dobijanje Denvera. 

Link to comment
Share on other sites

Kad su svi ovako angažovani, nema PHX šta da traži protiv Denvera a da ujedno Book i KD nisu na maksimumu. Zaslužena pobeda Denvera, Jokić standardno fenomenalan a MPJ stvarno odigra samo Q1. 😄 Svakako ova serija još uvek nije gotova i mislim da će ići u 7 utakmica. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Kad su svi ovako angažovani, nema PHX šta da traži protiv Denvera a da ujedno Book i KD nisu na maksimumu. Zaslužena pobeda Denvera, Jokić standardno fenomenalan a MPJ stvarno odigra samo Q1. 😄 Svakako ova serija još uvek nije gotova i mislim da će ići u 7 utakmica. 

On i Gordon 1/4 a Brown kroz cio mec tako da odlican doprinos. Jokic dodao gas u 3/4, cini mi se 17 od 29 poena da je dao tada. Murray takodje jako dobar. Ipak svega 3-2, Sunsi imaju svije adute kuci ( CP3 ce se vratiti kao jedno tijelo vise ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, cabke said:

Dve trećine od toga na samom početku kad nije ubacio u par navrata iz više pokušaja uz skok u napadu.

Nisam gledao ovu utakmicu, ali Jokić u proseku ima toliko promašaja iz tih tip-ins, da mislim da bi mu procenat šuta iz igre bio totalno nerealan kada ne bi pokušavao iste. Tipa u jednoj utakmici ovogodišnjeg PO je imao nešto kao 0/5 u jednom napadu. Ne mislim da ne treba to da radi, pominjem samo kao zanimljivost. 

 

Što se tiče Bostona, mislim da ovaj njihov trener Macola mora da popije otkaz na kraju sezone (što mu dođe još jedna utakmica vrv), jer su definitivno nazadovali kao tim u odnosu na prošlu sezonu, a tim je isti, igrači iskusniji. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sta bi tek bilo da se 76ersi i Lejkersi pitaju u svojim serijama😀 

 

@DameTime moze Joel jos bolje, vidljivo je da jos nije na 100%. Ukoliko bi to zavrsili sledeci mec a Knicks-Heat serija se produzi, kako bi dobio jos par dana onda bi bas bili jebeni u ECF ali otom potom. Izacice Boston u full fokusu sledeci mec, moraju 76ersi biti spremni na to. Kada su Maxey i Harris na nivou uz koncentrisane Embiida i Hardena nemaju tu sta Celticsi da traze, 76ersi su bolja ekipa.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^ ne znam bas da li nemaju sta da traze ali se potcenjuju 76ersi, sto zbog embiidovog karaktera, sto zbog hardenovog stila igre, koji tek poneko gotivi, sto zbog neke uvrezene predestinacije oko bucks-celtics finala istoka, sto zbog riversa, koji definitivno nije krem nba trenera.

 

imajuci sve to u vidu, 76ers i dalje imaju prilicno snaznu ekipu, od zvezda, do dobrih saradnika u prvoj posadi, pa do nekih igraca sa klupe, koji mogu da pomognu ako neki manje bitan igrac zafali. ne igraju neki carobno-kolektivan basket ali celtics napad svih ovih godina nije nista spektakularniji, pa se opet dozivljava kao opustanje kada izgube, trener glup i slicno.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ако се не рачунају играчи који су испали у првој рунди због малог броја утакмица Јокић је у плеј офу:

3. стрелац

2. скакач

1. асистент

 

 

  • Like 9
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...