Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Čestitke FIniksu, KDju, neverovatnom Bukeru, a posebno fenomenalnoj klupi Sansa. Klupa je ladno promenjena u međuvremenu!? Weinrajt, Damion Lee, Bismack sada nisu igrali, a ostali jesu? Ozbiljno, rispek i Montiju i Sansima i Uiniju.

 

Večeras opet vučenje Drejmonda za kolena. (Očekujem da napravimo neku nepodopštinu i prljavštinu, pa se hvatam za ove dosadašnje stvarčice)

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Don Dusko said:

Znaci trebao je 86p KD i Bookera od kojih jedan sutira 20-25 da bi jedva izvukli ovu pobjedu protiv Denvera.

 

Ako budu mogli tako još 3 utakmice svaka im cast.

I nasih Big 3 je dalo 83 piena pa smo izgubili.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Buker bas momacki igra ovaj plejof. Dobro ga je bio opravio Luka prosli put. 😄

 

Onaj ko je verovao da ce Sansi da padnu bez ispaljenog metka je stvarno ziveo u zabludi. 

 

Ako ista, pred pocetak serije Finiks je vazio za favorite u duelu protiv Denvera jer su im los match-up.

 

Videcemo sta ce i kako ce Denver uraditi u G4, ocekujem da sve prsti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

But this matchup against Miami is different. Despite them being a lowly 8-seed, they are much better prepared to take away how they Knicks are trying to win. This starts at the top with head coach Erik Spoelstra, who sits firmly at the top of the league’s best coaches. While most teams are a step behind, defending outside-in, Spoelstra has flipped the script and schemed his team to defend inside-out. He is betting that the Knicks’ 3-point efficiency won’t rise to a high enough degree to beat the Heat, so long as they are leaving the right guys open. He would rather live with Josh Hart or RJ Barrett shooting open 3-pointers than Mitchell Robinson dominating the offensive glass.

 

There is an important lesson to be learned here: as an underdog, you always want to increase the variance. An example would be a casual basketball player playing one-on-one against LeBron James. That player is extremely unlikely to win regardless of the circumstances, but his chances are astronomically higher if the game is played to 1 than if it’s played to 100. In a game to 1, anything could happen. The casual player could chuck up a contested shot and have it randomly go in. But once you increase the sample size, the true outcome is much more likely to occur. What Spoelstra has done so far in this series is equivalent to that. As we’ve discussed, there is a ton of volatility in 3-point shooting, especially for a below-average shooting team like the Knicks. New York built a volume-based back-up plan to poor shooting. Take that away and they’re just another team living or dying by the 3-pointer. 

 

https://www.thestrick.land/strick/ek13oza2oqv6jx8486tqbmeh2jmcry

 

geoff_maybe.png?format=1500w

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi su znali da ce nas ona saga sa Aytonom ujesti za dupe. Bukvalno svaki covek na ovoj planeti, osim naseg prepametnog GM-a. Monty je takodje odradio svoj deo posla sa onim bacanjem pod autobus i nekomuniciranjem mesecima sa njim do pocetka sezone. I onda na sve to, dodje novi vlasnik koji isforsira trejd u kome baci 2 najlojalnija i najprofesionalnija igraca, a ostavi coveka koji je odavno mentalno raskrstio sa ekipom. Mislim, das isti paket za Duranta koji si odbio letos. Znaci duplo golo, opet si ostao bez dubine i prebitnih rotacijskih igraca, samo sad Duranta neces imati za celu sezonu za uklapanje, nego 2-3 meseca. Neshvatljiv kretenizam.

 

Ayton jeste jedno razmazeno deriste, nezreo lik vrlo upitne motivacije. Medjutim, potpuno je jasno ko su glavni krivci sto je sve poprimilo ove razmere. 

 

Monty nije u stanju da uspostavi nikakve obrise smislene igre i to se nece promeniti jer em ne ume, em sada vise nema ni osoblje za takvo nesto (povrede, bojkot...) I pre pocetka PO sam pisao da je jedini scenario za neki rezultat da Book i Durant daju po 80+ bukvalno svako vece. Posto to naravno nije moguce, ispadas u drugoj rundi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bodo said:

A zašto ne bi imao. Pa šta nije več dokazao u ovom PO da moze zabijati u kontinuitetu. Ono što je anomalija je 12/31 šut KD. Booker je prvi strelac PO dosad 

Da budemo realni, ovo je drugi put u istoriji PO da neko ima 40+ na ovakvim procentima, samo je Novicki to uradio ranije. Ne mozes bas tek tako da ocekujes da ponovi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 Znaci duplo golo, opet si ostao bez dubine i prebitnih rotacijskih igraca, samo sad Duranta neces imati za celu sezonu za uklapanje, nego 2-3 meseca. Neshvatljiv kretenizam.

 

znači, imaš iza mikala na krilu, sve krila, cam johnson (može kao i na SG), okogie, craig i crowder (može kao i na PF ali je svejedno otpisan pre početka sezone);

pitam od početka plejofa, kako ovo može biti dubina, kada imaš 4-5 igrača koja su na jednoj jedinoj poziciji?

 

sadašnja klupa nije idealna (mada je pokazala valjda da se može iskoristiti) ali je makar smisleno raspoređena po pozicijama a u prvoj postavi sada imaš igrača zbog kojeg može da se dobije plejof tekma i kada se paul povredi, kao što se i povredio.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Imao je 10/27 u g2. Naravno, ne znači da u sledećoj neće zatrpati, ali mu za sada u ovoj seriji ne radi šut.

KD ne sluzi sut za sada, dosta onih njegovih midrange i 3 iz zatrcavanja ne ulazi ali zato Book cepa samo tako. 

Vjerujem da nece ponoviti 20/25 ali isto tako vjerunem da ce u slucaju losijeg suta vise ici na bacanja ( posebno kuci ). 

 

Ja opet moram napisati da sam odusevljen kakav automatik sa midrange-a je covjek, prosto nevjerovatno. Vecina tih suteva su contested ali ima nevjerovatno visok izbacaj i uspije da napravi dovoljnu separaciju tijelom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

znači, imaš iza mikala na krilu, sve krila, cam johnson (može kao i na SG), okogie, craig i crowder (može kao i na PF ali je svejedno otpisan pre početka sezone);

pitam od početka plejofa, kako ovo može biti dubina, kada imaš 4-5 igrača koja su na jednoj jedinoj poziciji?

 

sadašnja klupa nije idealna (mada je pokazala valjda da se može iskoristiti) ali je makar smisleno raspoređena po pozicijama a u prvoj postavi sada imaš igrača zbog kojeg može da se dobije plejof tekma i kada se paul povredi, kao što se i povredio.

 

Ideja je bila da Cam bude startni PF, Jake Rowder da ulazi sa klupe da pokriva tu poziciju. Kal trojka koja po potrebi moze da igra i na SG minute u zavisnosti od lajnapa, Craig jos jedno telo koje se moze iskoristiti kao winger koji se se strecuje od 4 na 3 i obratno. Neki koncept je bio da se igra kosarka sa velikim brojem takvih igraca zbog fleksibilnosti, a i da bi se delimicno pozadi krio dinosaur Paul.

 

Dakle, mi smo izgubili 3 forwarda sa ozbiljnim PO minutima, a za uzvrat dobili Duranta i podgrejano truplo Tonya Bucketsa. Nista nije uradjeno da se taj problem pokrije, doveden je Bazley koga ne samo sto celavi ne koristi, nego svojim profilom uopste ne nadoknadjuje izgubljeno vec donosi nesto sasvim drugo. 

 

Klupa nam jeste prilicno bedna u odnosu na to kakva je bila ranije, ali je mnogo veci problem sto je ovaj potpuno prosvirao, sto se ponasa kao da je na esidu, i dalje pusta Shameta da na velikim minutima sramoti i sebe i kosarku kao takvu, zaboravlja igrace na citavu seriju pa ih vadi iz zamrzivaca, menja skoro kompletne rotacije od tekme do tekme dok mu se igraci i dalje sudaraju na parketu kao da su se juce upoznali i odigrali prvu partiju na terminu.

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Imao je 10/27 u g2. Naravno, ne znači da u sledećoj neće zatrpati, ali mu za sada u ovoj seriji ne radi šut.

Generalno on dolazi do svog proseka samo sa lošim procentima. Moram priznati da ga odavno nisam gledao da toliko promašuje. Sa njim je više manje uvek da se pomoliš da promaši. 

Link to comment
Share on other sites

Nismo dobili dovoljno da pokrijemo izgubljeno. Simple as that. Na sve to, sam Durant ne igra bas neku svemirsku kosarku u ovom doigravanju. A zbog toga je i doveden i zrtvovano ono o cemu smo raspredali u prethodnim postovima. Igra on solidno, ali da se ne lazemo, ovu produkciju uopste nije nemoguce bilo dobiti od ovosezonskog Kala, uz veca ovlascenja. Ukoliko ne bude u stanju da izvuce iz bulje neke stvarno velike partije, postavice se (s pravom) pitanje za koji je je spolni organ uopste dovodjen. Mislim, ja sam to pitanje postavio odmah, rekao sam da ne vidim koji razlog imam da verujem da ce ovogodisnji PO Durant izgledati ista bolje od proslogodisnjeg, sad jos godinu stariji.

 

Da ne bude sad da njega za nesto krivim. On igra solidno, korektno, ali to prosto nije dovoljno od 'mozda i najboljeg skorera ikad'. Mozda ne bi toliki teret pao na njega da imamo na klupi Spoa, ali jbga, sta je, tu je.

Edited by SteveFrancis#3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Durant je odigrao vrhunsku utakmicu bez obzira na lošije procente. Nije se štedio u defanzivi (završio na sjajnom posteru), u napadu kad nije išao šut pametno je probijao i završavao na obruču ili iznuđivao bacanja. 39-9-8, bez TO je vrhunska partija! :thumbsup:

 

Što se Aytona tiče, ja njegovu frustraciju razumijem. Ona je prije svega uslovljena matchup-om protiv najboljeg igrača današnjice, čovjeka čiji je košarkaški skillset za visinu od 210 cm apsolutno neviđen u istoriji ove igre. Taman kad misliš da si nešto pročitao, slijedi novi kec iz rukava (šešira) - a izgleda da Jokarin mađioničarski šešir kad je angažovan i agresivan nema dna. Mučeni Ayton je jednostavno na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme i manje-više ne može ništa da uradi povodom toga, otuda sva frustracija. :s_d:

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Dracarys said:

Dovoljno govori ko je gde u Denveru kada je Marej sa 32 poena krivac za poraz, a veliča se Jokićeva partija od 30.

???

Šta je poenta ovog komentara?

 

Link to comment
Share on other sites

Durent je doveden da bi dao šansu Sansima za titulu u narednih par godina. Ako sad ne uzmu, ima on još barem dve sezone na ovom nivou u sebi. Treba im bolje pomoćno osoblje oko njega i Bukera i to je to, biće u igri. 

Inače: 

Screenshot-2023-05-06-13-51-50-772-edit-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ječmendo said:

Što se Aytona tiče, ja njegovu frustraciju razumijem. Ona je prije svega uslovljena matchup-om protiv najboljeg igrača današnjice, čovjeka čiji je košarkaški skillset za visinu od 210 cm apsolutno neviđen u istoriji ove igre. Taman kad misliš da si nešto pročitao, slijedi novi kec iz rukava (šešira) - a izgleda da Jokarin mađioničarski šešir kad je angažovan i agresivan nema dna. Mučeni Ayton je jednostavno na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme i manje-više ne može ništa da uradi povodom toga, otuda sva frustracija. :s_d:

Nema to nikakve veze sa Jokicem vec sa samim Aytonom. Malo pogledas njegove igre ove godine pa ce ti biti jasno. 

Decko igra malodusno, ne bori se, steka se ma oba dijela parketa. Kacio sam jutros kakve je sekvence imao i kako pizde saigraci zbog toga. 

 

Respect Jokicu za partije ali kad tele ne zakuca preko igraca od 1.90 a centar je i u punom naletu nego ide na neki flouter/polaganje onda si mekusac. Landale je limitiran do bola ali se bori, ispada iz pozicije ali zelja je tu i to je ono sto navijaci Sunsa a i saigraci ocekuju od Aytona. Nek ga natrpa Jokic i sa 60 poena ali bar da se vidi zelja i borba da nesto uradi. Malodusnost level max.

I to kod njega nema veze sa matchup-om vec sa njim samim. 

Edited by Miki28
edit
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pratio Ejtona poprilično još otkad je bio ruki, i taj čovek je imao samo jedan cilj u životu - da obezbedi dobru kintu, tj. da odigra dovoljno dobro za mastan prvi garantovani ugovor, što je i izjavio svojevremeno. Sada je ispunio svoje snove i može da nastavi da bude mediokritet jer nema neke posebne ambicije van love. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...