Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, Gaga said:

Mogli su nekog atraktivnijeg da stave na crtu sampionu,ne ove nesrecnike 

Kud ces atraktivnije od meca protiv najslavnije fransize koja ima najvise titula? Protiv Lebrona i AD? 

 

Bice to tezak duel protiv najboljeg zvakaca gume, protiv najboljeg boksera medju kosarkasima i preplacenog bazena. Jedini cool lik je naravno Klay ali dobro, nije ni cudo s obzirom ko mu cale

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Da napisem i ja koju za ovu novu sezonu, koja bi po svemu sudeci trebala da bude epska.

Fokus ce pre svega biti na rangiranju ekipa po mojoj proceni, uz vegas linije.

 

Istok

 

Tier I

Boston 53.5

Philadelphia 50.5

Milwaukee 52.5

Miami 48.5

 

Ovo su po meni trenutno cetiri najjace ekipe na istoku. Mozda je bilo mesta i za Brooklyn a mozda Miami nema mesta uz ostalu trojku. Mnogi ih ne stavaljaju u sam vrh istoka iz meni ne bas jasnog razloga. Jeste otisao je Tucker za nista, ali i dalje su veoma jaka ekipa sa mnogo dobrih i korisnih igraca. Tuckerov izostanak ce se mozda vise osetiti u playoffu.

Philadelphia mi je glavni favorit za prvo mesto. Argument za to je sto su imali dobro leto, Harden se valjda redovno odmorio a Embiid ce zapeti da ovoga puta osvoji mvp nagradu. Za to ce najvece sanse imati ako Sixersi zavrse kao prvi.

I Miami i Philadelphia su mi overi. Dok bih bio malo operzniji sa Bostonom i Milwaukeejem.

Boston ima novog trenera i problem sa povredom najboljeg defanzivca. Ne zna se jos sta i koliko zna novi trener a izostanak TimeLorda bi trebalo da se oseti u odbrani. Osim njega ima tu jos nekoliko igraac sa klimavim zdravljem. Pored toga, ovaj roster je vec pokazao da moraju biti pravilno vodjeni da bi dali svoj maksimum. Udoki je trebalo 40 utakmica za to, da vidimo kako ce funkcionisati sa Mazzulom.

Milwaukee u sezonu ulazi sa povredama Middletona i Connaughtona. Vazni rotacijski igraci. Dakle u startu ce vec biti hendikepirani. Nije nemoguc opet sporiji start kao prosle sezone. Iskusna su i vecinom nepromenjena ekipa i mislim da ce malo lezernije igrati u regularnoj sezoni.

Obe ekipe su mi blize za under nego na over. Boston jos ima i mnogo jacu diviziju nego Milwaukee, sto bi me jos vise vuklo da odigram na under.

 

 

Tier II

 

Brooklyn 50.5

 

Morao sam ih staviti u svoj posebni tier. Imaju previse nepoznanica da bi ih stavio u tier iznad ali i dalje previse talenta da bi ih stavio zajedno sa ekipama ispod.

Durant, Irving i Simmons tj srce, glava i ledja su najveci znak pitanja za domete ekipe. Nekako ne mogu zamisliti da ce proci u najboljem redu za ovu ekipu. Los start moze opet Duranta da iznervira i da opet zatrazi trejd, Irving je neuracunljiv i jedino sto mi daje nadu da ce biti normalan je sto mu istice ugovor na kraju sezone a Simmons je imo blizi ponovnoj povredi nego da bude zdrav citave sezone.

Osim ova tri musketara tu je i trener Nash koji nije medju najomiljenijima ni medju zvezdama a ni medju navijaca Netsa. Ne bi me iznandilo da bude otpusten u sred sezone.

Ekipa ima dovoljno dobrih igraca da komotno obezbede domaci teren a ako sve klikne i da napadnu prvo mesto.

Prognoza mi je ipak neki tanki over. Jednostavno previse previse ludila na jednom mestu.

 

 

Tier III

 

Toronto 45.5

Cleveland 47.5

Atlanta 45.5

 

Prilicno ludo da bar dve od ovih osam ekipa nece uci direktno u playoff.

Atlanta i Cleveland napravili velike trejdove ovog leta, dok je Toronto ostao gotovo nepromenjen osim nekih sitnih potpisa.

Gledajuci sveukupno Toronto mi deluje kao najbolja ekipa a Atlanta najslabija od ova tri. Vise verujem proverenoj situciji u Kanadi nego u ovima sa novim igracima. Ko zna kako ce Young reagovati na novog saigraca pleja a ekipa vec ima jednog nezadovoljnog igraca. Cleveland bukvalno nema korisnog krilnog igraca. Samo kada bi od Okora, Wadea i Osmana moglo sastaviti jedan igrac. Mitchell-Garland duo se moze pokazati kao katastrofa u odbrani.

Isao bih over na Toronto i undere na Cleveland i Atlantu.

 

 

Tier IV

 

Chicago 41.5

 

Da je Ball zdrav, lagano bi usli u ovu ekipicu iznad. Ovako sam malo sumnjicav prema ovoj druzini iako po imenima imaju i vise nego solidnu ekipu. Ipak, DeRozan tesko da moze biti bolji nego prosle sezone, LaVine se vraca nakon operacije kolena, Vucevic je meh…Klupa je pojacana ali nista specijalno. Bar je Caruso zdrav u nadi da ce odbrana biti bolja nego prosle sezone.

Granica je zeznuta i moze da ide u over a da opet zavrse kao deveti ili deseti. Prognoziram under, ocekujem 1 raspad sistema bez nekog posebnog objasnjenja.

 

 

Tier V

 

New York 38.5

Washington 35.5

 

Ne znam na osnovu cega Knicksi imaju tri pobede vise po vegas granici ali nema mnogo smisla. Rekao bih i da Washington ima dva najbolja igraca u ova dva rostera. Osim toga i imaju i sasvim korektan supporting cast.

Knicksi se pojacali sa Brunsonom ali ne i Mitchellom. I dalje je tu Randle za kojeg se ne zna u kakvom modu ce igrati sezonu, istorija kaze da je blizi proslogodisnjem nego pretproslogodisnjem. Thibs, jos jedan kandidat za otkaz imo.

Over na Washington i under na Knickse, valjda ce Porzingis odigrati bar sezdeset utakmica.

 

 

Tier VI

 

Charlotte 35.5

 

Stavio sam Charlotte u poseban tier, jer mislim da imaju daleko vece sanse da se raspadnu ruzno u odnosu na NY i Washington.

I drugi Ball pocinje sezonu povredjen, Haywardu je pri ruci zdravstvena knjizica a Miles provodi sate u sudnici. Centarska pozicija ne obecava posebno, a sta tek reci za klupu. Pri tome ni trener nije neko od koga se moze ocekivati da ce napraviti neko cudo.

Prosle godine su imali 43 pobeda uz mnogo bolju situaciju, opet, nije nemoguc neki sitan over ali da opet ne budu u play-inu. Sto mi nema mnogo smisla jer mi je logicnije da ce se predati na sred sezone kada je vec jasno da nema nista od sezone i da pocnu nemilosrdan tenk. Under moja prognoza.

 

 

Tier VII

 

Detroit 29.5

Orlando 26.5

Indiana 23.5

 

Najjadniji deo istoka. Indiana bi sto pre trebala da se otarasi veterana da bi under imao smisla. Jer ma koliko su losi na papiru, 24 pobeda je ostvarljivo.

Detroit i Orlando deluju kao bolje ekipe sa zanimljivim klincima. Jos je Detroit pojacao ekipu sa Bogdanovicem. Cunningham ce imati odresene ruke da radi sta zeli uz solidne saigrace a Orlando ima prvog pika i Franza Wagnera koji imaju veliku buducnost pred sobom.

Tri undera moja prognoza, kako se sezona bude blizila kraju ocekujem bezobrazni nivo tankovanja.

 

 

 

Zapad

 

Tier I

 

Golden State 51.5

 

Stavio sam ih same ovde, jer su mi glavni favoriti za titulu. Ocekujem da se polako zaboravi ovaj cirkus sa Greenom i da nastave tamo gde su stali u playoffu. Klinci ce dobiti vise sansi a veterani ce isporuciti svoje.

Ocekivao sam vecu granicu jer su prosle godine imali 53 pobeda sa pola sezone Thompsona i Greena i nesto slabijom sezonom Curryja.

Over moja prognoza.

 

 

Tier II

LA Clippers 52.5

Denver 49.5

Phoenix 52.5

 

Realno gledano nema neke prevelike razlike izmedju drugog (a mozda i prvog) i recimo osmog na zapadu. Nije nemoguce da ce biti 5-6 pobeda razlika, sto je otprilike tri nedelje odsustva all-star igraca.

Ipak, ove tri ekipe mi iskacu u odnosu na druge iz ovih razloga: Clippersi imaju najdublju ekipu u ligi, cak i ako uracunamo 55 i 65 utakmica Leonarda i Georgea, Lue je pokazao da moze pobedjivati i sa raznim Bostonima i Coffeyima. Ocekujem slicnu situaciju i sada.

Denver je samo sa Jokicem prosle sezone ostvario 48 pobeda. Tesko da Murray i Porter vrede samo jednu pobedu vise. Pored toga je ekipa/klupa pojacana igracima koji vise odgovoraju Jokicu.

Phoenix je imao 64 pobeda prosle sezone za ubedljivu prvo mesto u ligi. Mora se respektovati proslogodisnja regularna sezona i staviti ih ovde. Nije bilo nekih velikih promena u ekipi. Valjda situacija u fransizi/ekipi nije toliko toksicna da ce se odjednom raspasti.

Denver mi je najsigurniji over, dok su ove druge dve ekipe vec negde na granici. Phx sitan over zbog Paula a Clippersi sitan over zbog Leonarda.

 

 

Tier III

 

Memphis 48.5

Dallas 48.5

Minnesota 48.5

Lakers 45.5

New Orleans 44.5

 

Zabavna skupina. Rekao bih da su Lakersi najblizi tome da budu najgori od ovih ekipa. Cak ne mora ni da bude neka povreda najboljih igraca, jednostavno im je roster opet bezveze sklopljen. Da nije u pitanju ime Lakers bilo bi ludost pomisliti na over kada su prosle godine imali 33 pobeda. Ipak, treba racunati u LeBron faktor.

Ne bih se preterano iznenadio kada bi Memphis imao daleko losiju sezonu nego prosle, ne bi bili ni prvi ni poslednji koji bi tako prosli.

Dallas na prvi pogled nema neki specijalni sastav, tj. ociglednu drugu zvezdu ali ako ih Kidd sve lepo sklopi i Doncic bude na ocekivano nivou mogu oni opet napredovati u pobedama.          

Jel mogu Pelicansi imati 9 pobeda vise celom sezonom McColluma i Williamsona, cenim da moze. A imaju prostora i za trejd i da dodatno pojacaju ekipu. Pri tome igraju u istoj diviziji sa Houstonom i San Antoniom.

Minnesota takodje igra u diviziji zajedno sa dva tankera a i sa Portlandom. Prosle godine 46 pobeda, da li Gobert moze doneti tri pobede sam? Do sada je bio one-man top10 odbrana, ako i ovoga puta to bude slucaj, trebalo bi da dodje over.

Najsigurniji sam u overe za Pelicanse i Minnesotu. Lakers i Memphis under a Dallas neka bude over.

 

 

Tier IV

 

Portland 39.5

 

Portland je kao pojacao ekipu sa Grantom i ostalima ali i dalje su ocigledno slabiji od prve osmorke. Prosle sezone su samo Rocketsi imali goru odbranu a kada se gleda ukupan net rating bili su najgora ekipa lige. Naravno sve to bez Lillarda i pola sezone McColluma. Po defaultu bi i odbrana a i napad morali biti bolji, ako to ne bude slucaj onda tu postoji neki gadan problem, a taj problem se najverovatnije zove Billups.

Rekao bih under, samo zbog toga sto ima puno dobrih ekipa na zapadu.

 

 

Tier V

 

Sacramento 33.5

 

Nesretni Kingsi. Svi su ubedjeni u over zbog obecavajuceg rostera i novog trenera. Nisam siguran da su sest pobeda gori od Blazersa, niti da je to do Blazersa ili Kingsa. Mozda sam ih trebao staviti u zajednicki tier.

Jedini razlog zbog kojeg sam sumnjicav u over je pacifik divizija sa Lakers, Clippers, Suns i Warriorsima. Sve ekipe koje su bolje od njih.

Tipujem na 35 pobeda i sitan over, samo zbog tankera na zapadu.

 

 

Tier Mariana Trench

 

Utah 24.5

Houston 23.5

Oklahoma 22.5

San Antonio 22.5

 

Sta reci, granice su jako zajebane. Ne mogu bas svi gubiti sve. A nikad se ne zna gde ce biti neka nuklearka gde ce bukvalno najbolji igrac biti jedanaesti igrac na rosteru.

Ako se striktno gledaju samo rosteri Utah ima ubedljivo najbolju ekipu sa korisnim igracima, za koje sam iznenadjen da jos nisu razdeljeni.

Moram ici over na Utah i Oklahomu zbog kvaliteta igraca. Houston i San Antonio underi iako su kao sto sam rekao granice bas zajebane jer se i sa npr. 23 pboeda moze biti drugi najgori u ligi.

 

 

MVP – Joel Embiid – Ocekujem zdravu sezonu sa Philadelphiom kao najboljom ekipom istoka. Ne vidim ko bi tu bio neka realna konkurencija.

DPOY – Draymond Green – Verovatno je trebao biti dpoy prosle sezone i bio bi da se nije povredio, ocekujem da se to za predstojecu sezonu ostvari

COY – Eric Spoelstra – Ako Miami bude u top2 ekipe istoka, morao bi konacno da dobije nagradu

ROY – Paolo Banchero – Imace najvecu slobodu od svih.

6MOY – Malcolm Brogdon – Ako se Smart ne bude previse povredjivao, ockeujem da Brogdon bude dobar pik za ovu nagradu

MIP – Sranje nagrada, nek bude Lauri Markkanen

EOY – Daryl Morey – Ako Phila bude prva, bice nagradjen sa dovodjenjima Tuckera, Meltona, Harrella i ostalih.

 

Finale - Golden State - Milwaukee

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Hello Knicks fans. Stop what you’re doing. Listen to this very important news.

 

Twelve percent of you are in for a treat this season. Twelve percent of you will feel a bespoke biological bond with a future four-man lineup destined for certain greatness. Twelve percent of you will well up with pride as your directionally-dominant comrades stride out onto the Madison Square Garden hardwood this season and make sweet, sweet, left-handed history.

 

https://www.thestrick.land/strick/a-short-history-of-left-handed-knicks-past-present-and-future

Link to comment
Share on other sites

Očekujem neizvesnu utakmicu, naša 4 protivu 6 klačovaca. Svi su sa teškim nogama, bez kondicije, Pulu se još vrti u glavi od udarca i kinte, Stef se lagano skida sa koksa... 

Kako se zvaše onaj sajt što ima cele NBA utakmice u Full HDu?

 

Spoiler

Inače verovatno najbolja stvar koja bi mogla da mi se desi u životu je da imam mozak Bena Simonsa. Ne visinu, skočnost, snagu, brzinu. Ne. Mozak.

 

312089972_661950675496384_71835951757046

 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

Zar nije Djani Armani nabacio kakav takav sut koji uopste ne izgleda estetski ruzno i antikosarkaski?

 

ma kenja simmons, ja u ovim poznim, antikosarkaskim godinama, i dalje imam bolji sut od bena a igrao sam samo po ulici a sad ni ne igram nego pravim blokove

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AgroLaki said:

Zar nije Djani Armani nabacio kakav takav sut koji uopste ne izgleda estetski ruzno i antikosarkaski?

Za razliku od Bena, Janis je mentalno na totalno drugom nivou. Janis se ne libi da sutne kad god ima priliku za to, iako su procenti tu oko 30% za 3 ali uzima Janis i dvojke, stepback itd itd. 

Ova sisica Ben ne smije ni ispod kosa da sutne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Naterali su me. Prvo me je bodo stalkovao danima i slao mi u inbox Sarverove slike sa letovanja u spido gacama, da bi onda sve kulminiralo za vikend kada mi je miki napisao da zna gde prelazim ulicu...

 

Pa zamisli samo da je taj isti Miki predstavio Sanse. 😛 Ovako je ispalo taman, the right amount of bitterness.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...