Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Kako ti nije jasno, pa Boston ima bolje igrače na bukvalno svakoj poziciji, dobre igrače u petorci i na klupi. Majami je bolji samo na poziciji trenera i to mnogo, kao i na poziciji skrotuma glavnog igrača što je još više.

 

Ovo je neverovatan debakl zelenih, verovao sam da mogu do preokreta nakon 0-2 a onda su odigrali najgoru utakmicu u PO do sada. Biće da su svi zajedno malo poleteli.

 

Sve je to ok, ali taj Majami je rutinirao Bakse sa 4-1, kako odjednom mogu da budu toliki autsajderi? Meni su Baksi mnogo bolji od Bostona.

I onda ih još tresnu prvu, oni povećaju šanse Majamija sa 3 na 15%. 

 

Osim toga, jasno da Majami ima na papiru skroman sastav, ali daleko od toga da sam oduševljen Bostonom. Ok ova dvojica, ali smatram da su osim toga dosta ograničeni. Al Horford u ovim godinama žeeestoko precenjen igrač, čiji je glavni kvalitet dobro čuvanje Embida. 

Horford i 2 Vilijamsa zajedno imaju 70 minuta po tekmi i zajedno jedva dobace do 15-16 poena, tokom celog plejofa. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Al Horford u ovim godinama žeeestoko precenjen igrač, čiji je glavni kvalitet dobro čuvanje Embida. 

Horford i 2 Vilijamsa zajedno imaju 70 minuta po tekmi i zajedno jedva dobace do 15-16 poena, tokom celog plejofa. 

 

Tooo. 😍

 

Pametnom dosta.

 

Spoiler

spacer.png

 

spacer.png

 

Plus i ove asistencije gde Horford ima gomile lopte u rukama a Kornet ih vecinu sam stvara iz ofanzivnih skokova a nista losiji dodavac nije od njega cak naprotiv.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Sustinski velike razlike nema izmedju sve trojice a jedan je skrajnut kao da je Raduljica a ostali se guraju po svaku cenu, Horford narocito.

Link to comment
Share on other sites

bostonov napad se ne razlikuje previše od onoga što su igrali prošlog plejofa; sve je to izolacija za izolacijom ali kada se pobeđuje, niko ne pravi pitanje i sve je sistemski sjajno. na pleju imaju tri pouzdana igrača ali je tu brogdon sa svim svojim limitima najveći kreativac. dakle, bostonu treba izvrstan ball movement da bi nadoknadili nedostatak kreative ali to se nije dešavalo ni sa stivensom i udokom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najveći neuspeh (hehe) ovog Bostona, slično kao kod Milvokija, nije to što gube 3:0 od ovog Heata. Majami je ekipa sa vrhunski raspoređenim ulogama, sjajnim prvim igračem i još boljim trenerom. Ono što je sramotno je to na šta liče u ovoj plej of seriji, deluju još nemoćnije od Bucksa (koji su padali u Q4), a mislila sam da je to teško moguće. Top 3 ekipe Istoka su baš ogoljene u ovom PO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Jel ovaj trola s Kornetom il je fakat ozbiljan? 

 

Red sale red zbilje.

 

Proveri sam ove brojke. Mogu i na 75 poseda da posaljem ako neko misli da 100 nije relevantno iako u kosarci treneri gledaju brojke po posedu a ne per game.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

daleko od toga da sam oduševljen Bostonom

Slažem se. Sećam se da sam gledajući svoju prvu utakmicu Bostona protiv Hawksa (mislim da je bilo u Atlanti), bio u fazonu "nije ovo dobro", ali su me kolege Kelti sa foruma umirili rečima da se ne trude ili tsl. Ispostavlja se da bez obzira na kvalitet na papiru ili u teoriji, jednostavno nisu tim, niti im igra ima bilo kakvu koncepciju - nažalost, pri čemu ostajem pri tome da se Heat tu "nešto":lol_2: pita i da su ubedljivo najlepša priča u profi sportu, bar za sada, makar za one koji u timskim sportovima cene više tim od pojedinaca (bez kojih se svakako ne može). Ako Heat uzme titulu, opušteno može da se snimi filim i to ne dokumentarni, nego onaj "pravi" holivudski. :smiley53:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Ali nije mi bilo jasno toliko favorizovanje Bostona. Ok, jasno da su favoriti, ali ESPN dao nešto tipa 4-96 šanse. komedija.

Mislim da su čak na 2-0 dali 60-40 za Boston.

 

Nisam imao nameru da gledam, probudim se skontam da je otprilike pola treće, rekoh daj da upalim. Kad ono 20 razlike, a da pri tome niko iz Majamija nema više od 10 poena.

 

Tragična serija Bostona.

 

2 hours ago, Nellthe said:

 

3% prije coetka serije za prolaz Miamija, a citao sam na redditu da je nakon 2-0 bilo 25% negdje da ce proci Miami (valjda koriste neku glupu metodu koja sama racuna), ali nisam to ni trazio na njihovom sajtu ne zelim tu ni da skrolam...

 

Možda nije, ali zvuči kao da primenjuju neku vrstu Monte Karlo metode. Odnosno, odrede se apriori verovatnoće za pobedu jedne ili druge ekipe u svakom meču i onda se na osnovu velikog broja simulacija događaja dolazi do verovatnoća za konačan ishod serije.

 

Nevolja sa ovom metodom je što se pobede Majamija posmatraju kao statistički događaji, simulacija se nastavlja sa pretpostavkom da su snage ekipa i dalje iste kao na početku (odnosno da je Boston bolji tim). U stvarnosti ti vidiš da Majami igra sjajno a da se Boston raspada i na osnovu toga menjaš svoja očekivanja za naredni meč, simulacija to uzima samo kao da se slučajno dogodio ishod koji je imao malu verovatnoću.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tatum je mnogo kompletniji košarkaš od Butlera, ali Butler je mentalna gromada, možda i igrač sa najjačim mindsetom u ligi + ima neku neviđenu harizmu da mu prirodno dođe da se kurči nad realno boljim igračima od sebe. Za to maksimalni respekt, ali nije bolji igrač od Tatuma ni u ludilu strogo tehnički gledano.

 

Boston mora da šutne Smarta na klupu i instalira Brogdona u startnu petorku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Bas je relevatno to sto Kornet nabije brojke u garbarage time protiv trecepozivaca....

 

Uopste nije tacno, idi pogledaj mu game by game. Brojke nabio upravo kad je dobio 20+ minuta i to ne garbidz tajma a kad je igrao 3-5-8 minuta je davao 0-4 poena. Uostalom kacio sam klipove dobrih partija iz ove sezone redovno gde je sansu dobijao u prvom poluvremenu.

 

36 minutes ago, realno *w said:

Al Horford u ovim godinama žeeestoko precenjen igrač,

 

spacer.png

 

@realno *w Dobrosao u anti Horford club od toga se pocinje a priroda ucini svoje da se udje i u Luke Kornet fan club. Sve nas je vise.

 

Spoiler

Nema nas vise, samo ja 😞

 

Kad bude 10 clanova pitamo da otvorimo temu, kad moze i Lebron da ima svoju temu, mislim stvarno...

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Za to maksimalni respekt, ali nije bolji igrač od Tatuma ni u ludilu strogo tehnički gledano.

 

kosarka nije takmicenje u tehnici ili lepoti izbacaja. tejtuma obozavam, on mi je jedan od omiljenijih igraca u ligi, samo i on i dzimi imaju nekakav respektabilan uzorak plejof performansa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na lepotu nego na sposobnost da se uradi što više na parketu po čemu je Tatum u top 5 u ligi a Butler nije. Nema šta da branim Tatuma, ovo je bruka za Boston a ne bi bila takva bruka da je Jimmy stvarno MJ kao što mu se prišiva u poslednje vreme. Osim toga, Tatum ima tek 25 godina i ulazi u prajm, što igrački tako i mentalno gde je očito potrebno još dosta rada da bi dostigao Džimijev nivo mentalnog fokusa i mentalne dominacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

na stranu moje negotivljenije bostona, to je ozbiljna franšiza, pa bi takav potez značio i da veruju da ima potencijala kao trener + da mu glavni igrači drže stranu.

ne znam da li su imali bolju opciju u manevru za skidanje udoke ali svakako jeste neko iznuđeno rešenje bio.

 

On je bio interim dok se nije pokazao i to je ok, tek oko all stara se Boston 100% odlučio za njega. 

 

Sad je pokazao da još uvek nije za velika dela i to je ok jebi ga, nek ga promene, FO da prihvati grešku i pospremi nered. 

 

On ima potencijala, kao što ga je imao i Brad kad je došao ali Brad je imao iza sebe uspeh kao head coach college tima. 

 

Boston je u championship widow-u i nama treba trener za win now. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odigrao je i Džamal Marej onu bubble seriju protiv Jazza pa ga niko normalan ne proglašava za boljeg igrača od nekih drugih veličina.

 

Ponavljam, maksimalan respect Jimmyu koji je definitivno mvp ove post sezone ali Tatum je bolji igrač.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nisam mislio na lepotu nego na sposobnost da se uradi što više na parketu po čemu je Tatum u top 5 u ligi a Butler nije. Nema šta da branim Tatuma, ovo je bruka za Boston a ne bi bila takva bruka da je Jimmy stvarno MJ kao što mu se prišiva u poslednje vreme. Osim toga, Tatum ima tek 25 godina i ulazi u prajm, što igrački tako i mentalno gde je očito potrebno još dosta rada da bi dostigao Džimijev nivo mentalnog fokusa i mentalne dominacije.

 

jasno je da je tejtum i sa arsenalom prikladnijim savremenoj kosarci i po godinama neko oko koga bi se 29 od 30 fransiza odlucilo da gradi tim. ipak, u sadasnjosti, koja ne obuhvata samo plejod seriju, vec i onaj bubble-run, dzimi je pokazao da je u win or go home situacijama bolji. ne samo od tatuma, nego i od mnogih drugih igraca koji su talentovaniji ili sta vec.

 

nije to uzorak ovog plejofa, pa kao, prokenjalo ga.

 

dzimi retko sutira za tri, na ulazu ne ide da iznudi faul, vec da postigne kos. vrlo staroskolski igrac, kada na to priheftas i majndset ali eto, pokazuje da ne mora kosarka da se igra na jedan jedini nacin, odnosno, da mozes biti bolji, iako je neko drugi ili mnogi drugi, teorijski bolji. mozda ce tejtum u narednim godinama postati lik koji cesce igra tekme kao sto je sedma protiv 76ersa, nego ova sinoc. ali do tada, tejtum moze biti perspektivniji 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

mnogo me nervira ovaj miami. pre sezone sam ih svrstavao u sam vrh istoka, odigrali rs kao najvece govno, bili su na dva minuta od ispadanja od chicaga i onda kada sam mislio da nemaju sanse da uzmu dve protiv milwaukeeja (cak sam mislio da bucksi mogu i preokrenuti 1-3), oni me opet zajebu i prodju skroz do kraja.

 

smesno mi je sada govoriti kako tatum ni slucajno nije bolji igrac od butlera. kao da je to tako evidentno kao sto neki pricaju. ipak, tatum koji igra vec 4 finale konferencije u sestoj sezoni i idalje nema ono nesto sto bi imali jedan durant ili james koji bi ovu ekipu odveli do samog kraja. pogoto sto ovih par sezona nema neke nepobedive ekipe.

zajebno je sada ovo iz ugla bostona. nesto uvek fali a nekako se cini da su brown i tatum u istom trenutku savrsen duo za ono sto je potrebno u savremenoj kosarci, a u isto vreme i nisu dovoljno dobri za next level. pogotovo brown. a opet ako trejduju browna nece biti u plusu i falice im jos vise za titulu. kako god, fo bostona mora ozbiljno razmisliti (sto vec uveliko rade) da li je isplativo dati brownu ~60 miliona ugovor.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Boston je prošle sezone i ove do nove godine igrao jako lepu , efikasnu i dobru košarku. Jeste dosta toga polazilo od izolacija,ali nakon prodora su delili loptu, tražili najbolje pozicije i na sve to peglali dobru odbranu. Trener u košarci je bar trećina uspeha.

 

Tejtum ima sve što treba da bude nosilac franšize, on je za kratak period imao je solidan uspeh, a u njegovom mentalno/ lidersko sazrevanju nisu pomogle ni jako česte promene trenera. U ovom momentu Batler je u uslovima takmičarske PO košarke bolji igrač pre svega zbog tog mentalnog aspekta.

Ja sam veliki fan Tejtuma pre svega zbog skila i mislim da ga najbolje stvari tek čekaju , a ovo će mu  verovatno u karijeri ostati kao crna mrlja kakvu su imali i bolji od njega.

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...