Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Ta se rotacija u ovoj seriji skratila na šest i po igrača i dosta se gurs po 40 minuta. Samo se nadam da to neće ostaviti posledice.

Ako zavrse Lakerse u 4 ili u 5, imace 6-8 dana odmora da napune baterije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam baš neki  "Jokićevac", ali jedna stvar mi je danas zapala za oko. Na NBA.com-u (znači ne ESPN dežurni analitičari), novinar u osnovi piše kako je Jokić zaustavljen u noćašnoj utkmici i da se mučio sa odbranom, igrom i faulovima. Ako jedan igrač ima statistiku koju je on imao danas (uključujući prilično kvalitetnu poslednju četvrtinu) i igra se ocenjuje kao loša, postavlja se pitanje kakvu je lestvicu kvaliteta Jokić postavio da bi neko smatrao da on igra dobro.

Evo dela teksta:

"But for one night — and it couldn’t come on a more important night, given the stakes — Denver not only survived without much from Jokic, who missed a triple-double for the first time in five games, but thrived. It started when Jamal Murray couldn’t miss a first-half shot, and then others chimed in. Bruce Brown, Michael Porter Jr., Jeff Green, Kentavious Caldwell-Pope all hit timely shots or made defensive plays that prevented the Lakers from taking advantage of the situation.

Jokic had nine points, six assists and four rebounds through three quarters and dealt with foul trouble; he got his fourth with seven minutes left in the third and sat. And yet, L.A. could only manage a 1-point lead before the Nuggets snatched momentum back for good with a 13-0 run in the fourth."

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@AlexMaxim

To mi izgleda kao standardan američki fokus na individualca i individualni učinak, gde se izgubi iz vida ekipa kao celina.

Marej je imao odličan učinak.

Pomoćno osoblje je imalo odličan učinak.

Kako uz to i Jokić da ima (za njegove standarde) odličan učinak? Za to nema dovoljno napada i dovoljno lopti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

@AlexMaxim

To mi izgleda kao standardan američki fokus na individualca i individualni učinak, gde se izgubi iz vida ekipa kao celina.

Marej je imao odličan učinak.

Pomoćno osoblje je imalo odličan učinak.

Kako uz to i Jokić da ima (za njegove standarde) odličan učinak? Za to nema dovoljno napada i dovoljno lopti.

Jasno je da "Ameri" više cene individualnostu odnosu na tim, ali  24 6 i 8 je dovoljno za frazu "Denver not only survived without much from Jokic". To se zove postaviti standard.😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AlexMaxim said:

Nisam baš neki  "Jokićevac", ali jedna stvar mi je danas zapala za oko. Na NBA.com-u (znači ne ESPN dežurni analitičari), novinar u osnovi piše kako je Jokić zaustavljen u noćašnoj utkmici i da se mučio sa odbranom, igrom i faulovima. Ako jedan igrač ima statistiku koju je on imao danas (uključujući prilično kvalitetnu poslednju četvrtinu) i igra se ocenjuje kao loša, postavlja se pitanje kakvu je lestvicu kvaliteta Jokić postavio da bi neko smatrao da on igra dobro.

Evo dela teksta:

"But for one night — and it couldn’t come on a more important night, given the stakes — Denver not only survived without much from Jokic, who missed a triple-double for the first time in five games, but thrived. It started when Jamal Murray couldn’t miss a first-half shot, and then others chimed in. Bruce Brown, Michael Porter Jr., Jeff Green, Kentavious Caldwell-Pope all hit timely shots or made defensive plays that prevented the Lakers from taking advantage of the situation.

Jokic had nine points, six assists and four rebounds through three quarters and dealt with foul trouble; he got his fourth with seven minutes left in the third and sat. And yet, L.A. could only manage a 1-point lead before the Nuggets snatched momentum back for good with a 13-0 run in the fourth."

 

Mislim da ima do postavljenog standarda, ali i do toga što mediji slash analitičari vole da nađu nekog superstara kog mogu da kritikuju za nešto. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cabke said:

Ljepota je relativna, ali kako se lik sa prognozama i analizama provaljuje... najstrašnije. 😁

Postao je i neuobičajeno "Jokić -friendly"...ali opet...

Ne znam sta je relativno, ovoga je keva budila

kroz zatvorena vrata, bas neprijatna njuska u svakom smislu

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTime said:

Ja ne znam šta se dešava sa mnom u poslednje vreme, ali pls nemojte da razvlačite estetski neprivlačne ljude. U suprotnom, priložite fotke da ocenimo kakvi ste. :classic_tongue:

Pošto na forumu ne učestvuje Aleksandar Martinović, nema ko šta da prilaže, svi smo lepši od ovog ljignjoslava.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 40Wins said:

Pošto na forumu ne učestvuje Aleksandar Martinović, nema ko šta da prilaže, svi smo lepši od ovog ljignjoslava.

 

Čoveku je najmanji problem što nije aesthetically pleasing. 😄 Još mu se čini medveđa usluga tim skretanjem pažnje sa onog što priča na izgled. Iako naravno da fizički izgled govornika često ima psihološki uticaj na publiku, ali da ne ulazimo u te dubioze sad.

Link to comment
Share on other sites

Ali taj koncept gde stave neka dva teletabisa gde jedan hvali nekog igraca/ekipu a ovaj suprotnu, nesto se kao svadajju i vicu kao retosi a kladim se da ni ne gledaju utaknice.

 

 

37 minutes ago, Luchifer89 said:

2bbdc0575c9ace4fd342c458e9f72fc2.jpg

Kurcoglavi

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...