Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

22 minutes ago, Green23 said:

Finiksu bi mnogo bolje bilo da je zadržao Bridžisa kao odličnog starter i dva odlična rotacijska igrača, nego što ih je dao za Durenta. Verovatno su mislili da će nešto dobiti od TJ-a, ali očigledno ćorak. 

Finiks sa tim timom je bio u ociglednom padu, dosegli su limit i to je to.

Trejd za KD je dosao kasno, nisu uspjeli da popune sve rupe u rosteru na kojima ce raditi tokom offseason-a. Okruzice Bookera i KD sa radilicama i korisnim igracima, mislim da CP3 i Ayton svoje zavrsavaju u pustinji nakon ove sezone.

Isto tako, mora se reci da bas pogresno koriste KD sto je prosto nevjerovatno. Vrvt je i ovo Montijeva poslednja sansa.

 

Ipak ima jos dosta kosarke da se igra, jeste 2-0 prednost velika ali Sunsi imaju odlican domaci teren, nista ovdje nije gotovo.

Edited by Miki28
Typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Green23 said:

 

Finiksu bi mnogo bolje bilo da je zadržao Bridžisa kao odličnog starter i dva odlična rotacijska igrača, nego što ih je dao za Durenta. Verovatno su mislili da će nešto dobiti od TJ-a, ali očigledno ćorak. 

 

ne bi bilo bolje vec gore, jer iza mikala na krilu bi imali jos cam johnsona, okogija, krega: dzaba ti klupa kada svi igraju na jednoj poziciji.

 

imaju sunsi sta da ponude ali nisu vezbali plan b.

Edited by uini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu hajlajtsa, Sunsi su odigrali dobar meč po mnogim parametrima i opet izgubili. To je možda i najveći red flag.

Jasno je da Denveru HCA mnogo donosi, ali bi imali veće šanse u ovoj seriji da su uzeli jedan brejk. 

Problem Sunsa je što nisu svi igrači dovoljno involvirani, a nasuprot njih je sjajna ekipa sa zbijenim redovima. Jokić standardno fenomenalan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Macka je debeli, gledao sam tekmu na preskoke, kao i uvek utisak je da ima 22+11, kad ono dominacija totalna.

Svaka cast celoj ekipi Denvera, ali ovde nista nije ni blizu gotovo. 

 

Ako nista manje cemo slusati par dana ove sto nemaju cime da doprinesu osim antiJokic kampanjom.

 

Sta se ovo desilo u Bostonu pricajte???

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Sta se ovo desilo u Bostonu pricajte???

 

ukratko,

 

Can't touch this

Zastavnik Dzemo dezura al' se brine
sto ne moze da zaspe od ljute kiseline
srecom je zastavnik Dzemo zaduzio
rezervne kljuceve od kantine

Usunja se i krene gozbu da sprema
poredja desetak tegli od dzema
skine sapku, uzme kasiku
i nema za Dzema vise problema

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Dve stvari su interesantne i obe su vezane za Sabonisa (Slavko Cvitković u trenutku ekstaze uzviknuo Cibonis, ali to je bilo baš davno).

 

- dobro gradi telom Lunija, ali ne gleda loptu, tj gleda je prekasno. Jako čudno, moram da priznam, ne znam da li to spada u lacking fundamentals ili u lošu koncentraciju ili prosto frku i neznanje. Luni je uzeo previše skokova u napadu, ma koliko ja njega gotivio.

- ona priča oko puštanja Sabonisa sa penala - Luni ostaje pozadi, nema bekdorova, nema katova, reket je pokriven, cela ofanzivna igra Kingsa se raspada. Kouč Nik ne nudi alternativu, ali kapiram da je samo konzistentno punjenje sa penala moglo da ubedi Kerra da od toga odustane. Nešto što bi sigurniji šuteri radili bez ikakve frke i po 10x uzastopce.

 

Opet kažem, nisam trener, ali da sam na mestu Browna, probao bih da naložim Sabonisa da šutira sa kapice skoro pa non stop dok Luni ne priđe. Da ne pričamo da je uvek mogao i barem jedan metar još da ukrade, pa bi to bio šut sa 2,5 do 3 metra...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, freethrow said:

ona priča oko puštanja Sabonisa sa penala

Upravo sam jos jednom pogledao Nikoline suteve sa poludistance i odmah mi je Sabonis pao na pamet. Koja razlika u klasi. Da je ubacio 2-3 suta gdje su ga onako pustali, moglo je i drugacije zavrsiti. :)
Ali n'ume... 

Edited by cabke
typo
Link to comment
Share on other sites

Elem biće jako zanimljivo protiv Lakersa, očekujem užasno puno od duela Kerr-Hamm. Očekujem da će biti dosta igrača sa obe strane koji će imati dosta manju ili veću minutažu u odnosu na prvu rundu.

Just now, cabke said:

Upravo sam jos jednom pogledao Nikoline suteve sa poludistance i odmah mi je Sabonis pao napamet. Koja razlika u klasi. Da je ubacio 2-3 suta gdje su ga onako pustali, moglo je i drugacije zavrsiti. 🙂
Ali n'ume... 

Vidi ja sa a) ubeđen da svaki profesionalni košarkaš koji nije baš drvodelja mora da uzima čist šut sa penala jer bolji teško da će dobiti. Znači tu mislim na sve košarkađe generalno, od dece od 12 godina do Luke Dončića, Branislava Ratkovice, Rikarda Pitisa, sve. b) Ja kapiram da je to loš šut a priori jer jednostavno kad se pomnoži % šuta sa brojem pokušaja neće se dobaciti do prosečnog broja poena koje donosi trica iz ćoška ili zicer ali i c) taj šut je Kingsima esencijalan zbog prostora između šutera i čuvara i otvara im celokupni napad sa uručenjima koji se pokazao kao najefikasniji u regularnoj sezoni u istoriji. Tako da je valjalo možda zanemariti stavku b) zarad pokušaja otvaranja igre. Neću više da smaram.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

wiggins x kuminga na lebronu je duel koji moze da odluci prve dve tekme.

Ne znam koliko ce Kuminga igrati u ovoj seriji. Svakako da ce imati neke minute na pocetku da odmori Wiggins ali vidjecemo kako ce se to razvijati. 

Los je u odbrani a u napadu je neko na koga u Lejkersima nece obracati paznju.

 

@freethrow jel Igi ziv? 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ce Kuminga igrati u ovoj seriji. Svakako da ce imati neke minute na pocetku da odmori Wiggins ali vidjecemo kako ce se to razvijati. 
Los je u odbrani a u napadu je neko na koga u Lejkersima nece obracati paznju.
 
[mention=719]freethrow[/mention] jel Igi ziv? 
Najživlji na klupi u civilu
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Dusko said:

Vidim da se CP3 skrsio opet. Znaci Sunsova rotacija jos losija ce biti.

 

Uzece Naggetsi 1 brejk u sledece dve utakmice.

Moguce mada mislim da ce se role playeri Sunsa mnogo bolje osjecati pred domacom publikom i da ce odigrati mnogo bolje. 

 

Sunsi moraju kako znaju i umiju odbraniti domaci teren.

Denver mora da ide na nokaut u sledecoj, da im ne dozvoli da uhvate bilo kakav momentum a veoma su sposobni za to.

Edited by Miki28
Typo
Link to comment
Share on other sites

Odličan posao Gordona, KCP i oba Brauna. Nema lakih poena, sve su porođajne muke. Teško može Finiks da dobije obe sa ovakvom igrom, a još teže 4 iz narednih 5 tekmi. Sve što Denver treba da radi je da ih pritiska , umara , igra svoju igru i pre ili kasnije imaće još 2 potrebne pobede.

 

P.S. B.Braun krađa godine, a bogami i CB( to će tek u narednih nekoliko godina doći do izražaja)

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Na osnovu hajlajtsa, Sunsi su odigrali dobar meč po mnogim parametrima i opet izgubili. To je možda i najveći red flag.

Jasno je da Denveru HCA mnogo donosi, ali bi imali veće šanse u ovoj seriji da su uzeli jedan brejk. 

Problem Sunsa je što nisu svi igrači dovoljno involvirani, a nasuprot njih je sjajna ekipa sa zbijenim redovima. Jokić standardno fenomenalan.

 

Nemoj vise da gledas hajlajtse.

 

Ejton mlohav kao Kikanovic, Cipi i do povrede izgledao kao da ima 3 bajspasa i 6 stentova. Booker i KD ceo mec igraju 1 na 5 i to na smenu.

 

Jedina je razlika sto je Booker u ovom stadijumu karijere u mogucnosti to da radi efikasno. 

 

Da nije bilo one serije sa Clippersima pa i da kaze covek zatvorio ih Denver medjutim oni su jedva prosli pijanu Holivudsku kornjacu sa pomocnim osobljem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Nemoj vise da gledas hajlajtse.

 

Ejton mlohav kao Kikanovic, Cipi i do povrede izgledao kao da ima 3 bajspasa i 6 stentova. Booker i KD ceo mec igraju 1 na 5 i to na smenu.

 

Jedina je razlika sto je Booker u ovom stadijumu karijere u mogucnosti to da radi efikasno. 

 

Da nije bilo one serije sa Clippersima pa i da kaze covek zatvorio ih Denver medjutim oni su jedva prosli pijanu Holivudsku kornjacu sa pomocnim osobljem.

 

U odnosu na G1 mi deluje da su odigrali bolje na obe strane terena i da su se prilagodili. Sad što to nije bilo dovoljno, ima malo do toga što im je protivnik 1st seed (for a reason). A videlo se da imaju probleme već protiv Klipersa. 

 

Možda bi se utakmica drugačije završila da je KD pogodio neke od onih šuteva, ali to je sve šbbkbb.

Link to comment
Share on other sites

Sunsima treba treći čovek kao leba. Paul je već jednom nogom u penziji a Ayton ne može da ponudi mnogo protiv Jokića, praktično da se moli da bude u što manjem minusu. Payne leba jede u nba na račun 2 meseca dobre igre pre par godina, smeće od igrača klasično. Moraju da probaju sa Rossom i Warrenom.

 

Bukvalno sam prećutao na onu glorifikaciju Murraya nakon game 1. Ovo je on, jednu tekmu razvali pa je sledeću klasična štetočina, kao i svaki volume scorer. Gordon je momčina, mogao je možda i on da glumi neko mudo u nekom Orlandu ili Detroitu na volumen ali čoveku se igra pobednička košarka a takvu može da igra samo kao fizikalac i čovek zavrnutih rukava. Jokara gospodarski, ispričana priča.

 

Na istoku i dalje mislim da sve zavisi od Kelta al ima nešto pogano u tom njihovom pristupu da će svi da im se sagnu. Neće. Moraće malo da isprljaju ruke.

 

Aj da završimo i sa tim Kingsima više. Šta je mogla više od 7 jakih utakmica protiv šampiona da pruži ekipa kojoj je najbolji igrač sa polomljenim prstom, drugi najbolji litvanski kentaur za koga smo dosta nas pisali da je glavni kandidat da propadne kao muda kroz šuplje gaće kad krene PO, treći najbolji igrač prošle sezone igrao za minimalac a ove za ispod 10m po sezoni, četvrti najbolji ne baš specijalni ruki, peti najbolji Barnes koji se plaši svoje senke... Svaka im čast za sve pruženo ali ovde pričamo o jednostavnoj stvari, pukom nedostatku kvaliteta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnevna doza 4th and Goala

 

@João Palhinha @Miskooo @Sombor Shuffle @uini @Magia @Horium @Marvin @displejnejm @Miki28 @Big Ticket @NikadProtivKaline @Green23 @mr clutch @realno *w @Manu @threepwood @medobrundo @AlexMaxim @cabke @Nicklord @Jenkins 

 

Danas ostavite svoje prognoze za seriju Warriors-Lakers (počinje u 4 ujutro po našem vremenu). Isto važi i za forumaše s nickom BackTwoBack i M.R.

 

https://freethrow.pythonanywhere.com/

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...