Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Cekaju Shanghai Sharks ko zapeta puska

Ocekivano mada mislim da ce zabosti NBA ugovor u nekoj drugoj ekipi.

Nije on los igrac, samo je sebi napravio ogroman problem sa prozivanjem Lebrona.

Miskim da ce imati ekipa koje ce mu dati visegodisnji ugovor tipa 60/4 tako nesto.

 

Memphis svakako da mora nesto da poradi a ovo je logican sled. Sledece da vide dal Adams i Clarke mogu izgurati jer imaju fine ugovore a vjerujem da ce gledati Jonesa i Kennarda da trejduju. Jones previse para ide na backup PG a Kennard je Kennard.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nenson said:

Eto njega u jezerase iduce godine....pripremi dres

Ne bih se ja bunio da dodje ali za neke male pare ali kao sto gore napisah dobice on 10tak miliona po sezoni. Igra stvarno dobru odbranu, sut je problem mada ne toliko koliko ova prica u medijima, to mora da prestane jer ako nastavi, zavrsice svoje.

Just now, alpaka Bereta Sida said:


Objesio bih se.

Zasto?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Slazem se da je glupost Okogie ali morali su Sunsi ovo peedvidjeti i staviti mu do znanaj da ovaj sut kora da uzme, usao ili ne ali mora da ga uzme. 

 

Vjerunem da ce se za game 3 bolje spremiti.

Nuggetsi su odradili svoj dio posla za sada, dobili 2 kod kuce. Na Sunsima je da odgovore i uzmu 2 kod kuce. Nista nije izgubljeno

@delgado @Dracarys jesmo spremni za vcrs? Konacno i publika u Chase centru da gleda slavne Lejkerse predvodjene AD i Lebronom. Prosjecna cijena karte prava sitnica

 

 

Biće teško, ali mislim da bi trebalo da prođemo. Nadam se da Drejmond neće povređivati igrače.

 

 

Nisu GSW nešto u formi, čim su jedva izbacili ove Kingse, tako da je to šansa za Lejkerse. Kingsi su bili visoko pozicionirani na tabeli, samo iz razloga, jer su bili ubedljivo najzdraviji tokom čitave sezone.

 

Lejkersi od napravljenih trejdova je potpuno druga ekipa i na iznenađenje svi su brzo kliknuli, sem Malika Bizlija.

 

 

Sad malo o matchup-u

 

Luni nema šanse da se kolje u skokovima sa AD, Vanderbiltom i Bronom. Realno su Lejkersi ubedljivo najdominantna sila na skoku, Kingsi, sem Sabonisa, nisu imali nikoga ko bi im odgovorio, teško će se dešavati da Luni ima ponovo po 15-20 skokova, od čega je polovina ofanzivnih.

 

Opet ću napisati da je van Brona, ekipa LAL među najmlađim plej of ekipama, nisu mi jasni ovi koji govore da je to matora ekipa, ali to je njihovo znanje i kapiranje. To je i jedan od razloga zašto LAL može da isprati pace Voriorsa i Kingsa. Bron je igrač van poređenja, jer je on čak i sada brz, iako je usporio.

 

LAL i sa oslabljenim sastavom se jako lako nosio sa ekipom GSW u regularci, iako je plej of drugi sport, ne vidim šta se tu može promeniti. Voriorsi iz godine u godinu igraju sve slabiju odbranu, drži ih još uvek prajm Kari. Voriorsi ako žele neku šansu, to će morati da skraćenom minutažom Lunija sa Drejmondom na AD, znači niska postava u fulu i da ih seru trice, tj. da ubrzaju igru što više mogu i naravno da kad dođe do usporavanja, da spejsing ne trpi. Lejkersi će da ih nabiju na skoku svakako.

 

Biće mi zanimljivo videti kako će to Vigins da brani Brona, jer drugo je Bruks, on je životinja, prejak fizički i brz za njegovu konstituciju. Vigins je dugajlija, krakat, ali značajno slabiji. Luku i Tejtuma mu je bilo lakše braniti, jer oni nisu nešto fizički jaki igrači, možda postanu nekad kasnije. Bronu više smetaju ovi nabijeni kao Bruks i može se reći da ga baš usporio. Jedini koji može braniti u GSW Brona je Drejmond, ali videćemo da li će hteti na AD ili na Brona.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Ocekivano mada mislim da ce zabosti NBA ugovor u nekoj drugoj ekipi.

Nije on los igrac, samo je sebi napravio ogroman problem sa prozivanjem Lebrona.

Miskim da ce imati ekipa koje ce mu dati visegodisnji ugovor tipa 60/4 tako nesto.

 

Memphis svakako da mora nesto da poradi a ovo je logican sled. Sledece da vide dal Adams i Clarke mogu izgurati jer imaju fine ugovore a vjerujem da ce gledati Jonesa i Kennarda da trejduju. Jones previse para ide na backup PG a Kennard je Kennard.

Ma kakvih 60/4, da bude srećan sa ovih 12m po sezoni koliko ima, i to na tipa 2 ili 3 godine. Kontenderi mu sigurno neće ponuditi ugovor, jer nikome ne treba igrač koji će sigurno tražiti 12,13m po sezoni, a da ne isporučuje u PO ni približno kao u regularnoj sezoni, a očigledno da mu fali i neka daska u glavi.

Link to comment
Share on other sites

Neko je već pomenuo Melouna u pozitivnom smislu, ali ja bih dodao da sam baš prezadovoljan načinom na koji vodi utakmice, kako seče nalete rivala pravovremenim tajmautima, iz kojih gotovo uvek idu lagani poeni i smanjivanje razlike. Pokazao je i da zna da se prilagodi situaciji na terenu, ne robuje šablonskim prvim petorkama koje "moraju" da igraju završnicu - ako Hrišćanin igra dobru odbranu, on će biti na parketu pri kraju a ne MPJ...

Najviše mi se svidelo kada je posle 30 sekundi igre u 2.pol. (prvi meč), a nakon dva loša poteza u nizu, pozvao tajmaut iz kojeg je usledila serija Denvera. Za sada vrhunski deluje klupa.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dracarys said:

Luku i Tejtuma mu je bilo lakše braniti, jer oni nisu nešto fizički jaki igrači, možda postanu nekad kasnije.

 

Ja sve kapirao Luku kao jednog od top 5 fizički najjačih igrača u ligi...

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

 

Ja sve kapirao Luku kao jednog od top 5 fizički najjačih igrača u ligi...

Jeste, ali konkretno LeBronu izgleda ne leže igrači sa niskim težištem, nabijeni. Ove vižljaste mnogo lakše rešava. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Dodatno pitanje koje me iskreno zanima, koga čuva Lebron u ovoj seriji? Drejmonda? Preuzima na blokovima sa Poolom i Stefom? Ili hedžuje na penalu?

 

So many questions...

 

pa ako bude cuvao wigginsa, ode serija u pet [popodne] najvise. mora drejmonda, neki ol'men duel pod kosem, puno fintiranja i rasporedjivanja igraca kaziprstom.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

 

Ja sve kapirao Luku kao jednog od top 5 fizički najjačih igrača u ligi...

Ne vidim zašto bi mislio da je on mnogo jak fizički? On jeste jak, ali nije nivo Brona i Bruksa. Ako misliš na to kako lagano probija do koša, to više do njegove genijalnosti u kontroli lopte.

 

1 minute ago, Luchifer89 said:

Ni ovaj ne deluje lagan
6741e5c0fbb2c3665bd801bcde10ee3f.jpg

lol, Bron ima 113kg, Tejtum ima 95kg. Vigins ima 89kg. 

 

Da bi se uopšte upustio u priču da braniš Brona, neophodno ti je 100-105 kg, kao Dilon Bruks koji je uz to i brz.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freethrow said:

Dodatno pitanje koje me iskreno zanima, koga čuva Lebron u ovoj seriji? Drejmonda? Preuzima na blokovima sa Poolom i Stefom? Ili hedžuje na penalu?

 

So many questions...

Cuvace Greena i vrvt Gary Paytona II. Bice malo i na Looney-a ako bude igrao kao C. Mozda nekad ode na Wigginsa u kratkim intervalima.

Sto se tice preuzimanja, tu ce vise AD.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Meni je veci problem koga se kamenonogi pacov cuvati. 

Moraju na Wigginsa da ga kriju jer im je bitan za napad, kontrolu tempa i zbog suta. 

Jednostavno Reaves, Schroder, Vando i Brown Jr ce dijeliti zadatke oko Stepha, Klaya i Poole-a a AD da pomaze kod preuzimanja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Moraju na Wigginsa da ga kriju jer im je bitan za napad, kontrolu tempa i zbog suta. 

Jednostavno Reaves, Schroder, Vando i Brown Jr ce dijeliti zadatke oko Stepha, Klaya i Poole-a a AD da pomaze kod preuzimanja.


Ne znam, kad ga vec idu kriti radije bih ga drzao na Drayu nego na Wigginsu. Wiggins ga moze unistiti 1 na 1.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...