Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

I da, zaboravio sam da napisem. Apropo one price kako Jokic budzi statse, nema hokejaske asistencije i slicno. E pa Young je definicija takvog igraca. Neverovatno koliko u nekim situacijama ne zeli da doda loptu i baci najprostiji pas koji bi odveo do protoka lopte i otvorenog suta, nego nastavlja da dribla dok ne nadje nekog ko je u poziciji za sut. Zlo koliko je sebican.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ruku na srce u poslednjih 4-5 poseda Snajder je insistirao da se igra na Janga, pravili su mu uzastopne blokove da mu naprave odgovarajući meč ap, a on je pogađao. Inače , meni je ovo poraz Mazule, neverovatno koliko je lako Jang primio loptu na 7s do kraja i još dobio priliku da se zatrči. Sramotna odbrana.

 

P.S. Omraženi Seltiksi su dobili još jednog fana, mog sopstvenog sina, na moju sopstvenu žalost. Razlog - Džejlen Braun ima masku kao Betmen.

P. S. S. To je isti onaj koji je izjavio da hoće da bude sudija, ne bi trebalo da sam iznenađen.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

kakva dominacija na progonozi :Hail:

 

Sve serije si točno prognozirao rezultat za sada kao i sve play in tekme osim one u koju si bio najsigurniji (Heat-Hawks). Ipak, mislim da ti slijedi (strmoglav) pad a da bi nakon kompletirane prve runde na vrh mogli zasjesti kolege Freethrow i Stodemajer (Joao Palhinha). Meni je pomalo nevjerojatno da su jedino njih dvojica prognozirala i prolaz Lakersa i prolaz Knicksa. Doduše i Sacramento-GSW je skroz otvorena serija. Pričekajmo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

nbxa38xiu5wa1.jpg?width=640&crop=smart&a

 

Spoiler

U nadrkanom gliseru jezdimo po Beju
Ligina patrola stalno diše nam u dupetu
A onda dodamo gas, da ih malo talasi okupaju
Kad konačno odustanu, tu poroci nastupaju
Promenimo kurs, pa palimo u uvalu
U skrivenu marinu koju Drejmondovi čuvaju
Tu nas Lejkobovi čekaju, sve da dobro plate
Tranzit je na nama, držimo igrača Sindikate
Dok će gluperde iz lige moći jednom da shvate
Da džabe nas prate i prikupljaju podatke
Kada nemaju rezultate, samo trostruke izdatke
Dok oni tapkaju u mestu ova firma samo raste

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 4th and Goal said:

 

Sve serije si točno prognozirao rezultat za sada kao i sve play in tekme osim one u koju si bio najsigurniji (Heat-Hawks). Ipak, mislim da ti slijedi (strmoglav) pad a da bi nakon kompletirane prve runde na vrh mogli zasjesti kolege Freethrow i Stodemajer (Joao Palhinha). Meni je pomalo nevjerojatno da su jedino njih dvojica prognozirala i prolaz Lakersa i prolaz Knicksa. Doduše i Sacramento-GSW je skroz otvorena serija. Pričekajmo.

 

znam 😞 

kurcim se dok jos mogu

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

-Atlanta je napokon odigrala kao true underdog. Hrabro, agresivno, bez odustajanja kakav god je rezultat. Iskreno ove dve pobede su velike i bez obzira na ishod sledećeg meča pokazatelj da ekipa nije baš najgora uplejofu. Trae zaslužuje izvinjenje, muški je povukao i sam doneo pobedu. Istina, da je jedan šut više promašio pljuvao bih ga kao i svi za nehumano silovanje lopte i igru 1v5. Boston poslednje tri utakmice igra kao automobil koji neko turira. Čim daju gas to izgleda brutalno, a onda uđu u prazan hod gde izgledaju potpuno igubljeno čak i u odbrani. Imam utisak, možda je glupost, da se u nekim intervalima meča potpuno prilagode ritmu igre Hoksa i odlutaju od svoje igre. Još uvek mislim da će dobiti sledeću i da idu dalje, ali sam vrlo skeptičan koliko mogu protiv File koja je u odličnoj formi. Pritom 'dali' su Embidu dva dana više za oporavak kolena. Moram dodati da ako nastave da mi iskaču Marejeve izjave po tviteru da ću dobiti tikove k'o Gavrilo Gavrilović.

 

-Iako su večeras ispali, Klipersi su mi baš honorable mention ovog plejofa. Mislim na ovih 10ak igrača koje je vrteo coach Lue poslednje tri tekme. Kawhi je baš razočarao, četiri godine ničega u post sezoni. Mislim da su zaslužili da uzmu jednu od poslednje dve tekme, ali falilo im je smirenosti i pameti u završnicama. Greota je što nismo imali seriju kakva je mogla biti. Zubac je sinoć bio odličan iako je i Ayton dominirao u prvom poluvremenu. Durent igra neku next to the best košarku, solidno ćoškari dok Buker dominira, mada je imao u jednom trenutku 3/10 jer su mu izlazili mid rangeovi koje obično ne maši. Finiks je od trenutka kad je Kawhi izašao iz serije u fazonu lako ćemo. U odbrani se stvarno minimalno cimaju, stav im je da mogu dati više od LAC što se ispostavilo kao tačno. Intenzitet na meču Denvera i Minesote je bio mnogo jači. Ulazak u seriju sa Denverom postavlja dva pitanja. Može li Payne da malčice bar trgne klupu i hoće li Ayton i Bismack uspeti da izbace Jokića iz reketa.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko kljucnih stvari koje ce Denver morati da uradi u ovoj seriji:

- Ne igrati drop sa Jokicem i ne pustati midrange, bolje ce im biti da ga neko prodje driblingom (a pritom ima aktivne ruke i bice tu kradja i deflekcija) i onda da KCP/Gordon/Brown pomazu sa Craiga/Okogia i da zive sa njihovim sutom za 3 u niskom procentu (mada ova postava ima kapacitet da izrotira na vreme i za tu situaciju)

 

- KCP/Brown/Murray ce morati da isprate Bookera dobro i imaju kapacitet za to

- Gordon i MPJ ce biti primarni cuvari na Durantu i mislim da MPJ moze da odradi posao dovoljno dobro jer KD nema vise tu agilnost da iskoristi slabost MPJ-a a to je lateralna kretnja. MPJ ima duzinu da utice na Durantov sut koliko toliko i ljudi potcenjuju koliko je napredovao u odbrani. Jos uvek ume da se izgubi u rotacijama ali 1 na 1 je postao dosta solidan a pogotovu sa strane pomoci

- Jedan od glavnih kljuceva 'neutralisanja' Duranta ce biti da se natera da radi jako u odbrani i tu je Gordon kljuc. Sunsi imaju los skok i interior defense jer su Ayton i Biyombo jedine (nesavrsene) opcije a obojicu ce Jokic da izvlaci iz reketa. Ono sto treba da se desava je da Gordon radi ono sto je odlicno radio cele sezone, a to je seal pod kosem, da izgradi poziciju gurajuci Duranta unutra koji nema snagu da se nosi s time a on mora da ga cuva jer bukvalno nema ko drugi (Craig i Okogie ce isto tako biti ugurani a nemaju raspon i Gordonu ce biti jos lakse da zavrsi na obrucu). Potom sledi Jokicev pas unutra i zakucavanje ili faul ili pomoc sa Murraya ili MPJ-a sto je smrtni greh. Ayton je iskljucen potpuno iz te akcije i Sunsi tu bukvalno nemaju odgovor. Umaranje Duranta na taj nacin je dodatni bonus i nece mu biti lako da igra 40+ minuta, nosi se s tim i da isporuci u napadu

- Murray mora da napada CP3 konstantno, tu je jedan potencijalno veliki mismatch. Uopsteno morace Murray da napada i njega i Bookera. Imace laksi posao nego preko Sote. Em ga je dobro cuvao NAW koji ima i duzinu i lateralnu kretnju em ga je cekao Gober pod kosem koji je odigrao dobru seriju u defanzivi. Ovde ce cesto imati brisan prostor i nije nemoguce da se potpuno razmase

- Jokic mora da izdominira Aytona a pogotovu Biyomba. Ako uspe da uvuce Aytona u problem sa licnim, Sunsi onda imaju maltene neresiv problem

- Sunsi imaju problem sa skokom i MPJ/Gordon/Braun bi mogli da pokupe gomilu promasaja, tu bi isto mogao da bude ozbiljan mismatch

Ako ne dozvole break u prve dve utakmice, smatram da su onda izraziti favoriti jer ne znam kako ce Sunsi da izdrze duzu jaku seriju gde im CP3, Booker i Durant konstantno igraju po 42-45 minuta

  • Like 24
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, 40Wins said:

 

Uzdam se da si najjaci na prognozi posle onog fritrovog coveka sto ne pise ovde i da ces pogoditi SAC GSW 😄 

 

verovao sam da je sacramento legit - sto i jesu, i da warriorsi nisu dovoljno uigrani za playoff, sto se ispostavilo kao pogresno. cak i da se fox nije povredio, mislim da bi warriorsi dobili seriju nakon 2-2.

memphis i lakers serija je vrlo izjednacena i ne fali puno da bude npr 3-1 za memphis. u svakom slucaju za preokret ima manje od 2% sanse. dakle bice promasaj.

cleveland - new york sam mislio da su knicksi bolji ali sam tipovao cavs u 7. ne bi bila senzacija da cavsi preokrenu ali cisto sumnjam. promasaj.

milwaukee-miami mi je bila 4-0 prognoza ako se ne varam. ovo mirise na jos jedan promasaj, ali mislim da ce bucksi preokrenuti i dobiti seriju.

 

boston zavrsava seriju u sestoj.

Link to comment
Share on other sites

Iznenađujući poraz Bostona. Ovo je bio čist zicer za njih.

 

Drago mi je u neku ruku zbog Treja. Veliki sam njegov fan još od koledž dana. Trpio je dosta kritika ove sezone i radi toga je važno što je isporučio jednu dominantnu partiju. Nađe on pretežno način i da uključi saigrače u igru, sinoć je imao 13 asistencija. 

 

Pobjeda ne bila moguća da nije imao odličnu pomoć od saigrača. Bogdanović i Kolins prije svih sa dobrim partijama. Hanter i Bej uboli neke otvorene šuteve. I Okongvu koji fino napreduje. Trenutno je jedan od boljih rezervnih centara u ligi.

 

Boston i dalje veliki favorit, ali ima i Atlanta sad pristojne šanse da ovu seriju odvede u sedam utakmica.

Edited by Kvaratskhelia
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

verovao sam da je sacramento legit - sto i jesu, i da warriorsi nisu dovoljno uigrani za playoff, sto se ispostavilo kao pogresno. cak i da se fox nije povredio, mislim da bi warriorsi dobili seriju nakon 2-2.

memphis i lakers serija je vrlo izjednacena i ne fali puno da bude npr 3-1 za memphis. u svakom slucaju za preokret ima manje od 2% sanse. dakle bice promasaj.

cleveland - new york sam mislio da su knicksi bolji ali sam tipovao cavs u 7. ne bi bila senzacija da cavsi preokrenu ali cisto sumnjam. promasaj.

milwaukee-miami mi je bila 4-0 prognoza ako se ne varam. ovo mirise na jos jedan promasaj, ali mislim da ce bucksi preokrenuti i dobiti seriju.

 

boston zavrsava seriju u sestoj.

 

Bio sam baš iznenađen kad sam vidio da je manje od trećine ljudi tipovalo na Lakerse protiv Grizzliesa. Mislio sam (i računao) da će biti maltene obrnuto, e sad, dal me ponijela atmosfera koju su LAL/Bron fanovi stvorili na temi pa sam tako rezonirao, ne znam. Možda je bilo i onih koji su tipovali na Memphis samo zato jer ne podnose Lakerse :classic_biggrin: Kako god, mislio sam tipovati na Jezerdžije ali me jedan forumaš čije pisanje cijenim svojim komentarom na temi "uvjerio" da Memphis ima odlične šanse i to je bio moj "pik" za iznenađenje u prvoj rundi, koje, kako se na kraju po odnosu prognoza ispostavilo, to i nije bilo.

Čak i da okrene Cleveland krivo mi je što nisam vjerovao Knicksima na prognozi, a navijam za njih i ovako sa strane gledajući mislio sam da imaju fine šanse ali me onda drugi forumaš kojeg jako cijenim svojim komentarom na temi "uvjerio" da Knicksi nemaju šanse.

Da ne zaboravim da nisam znao da pobjeda slabijeg seeda donosi dodatnih 5 bodova.

 

Uglavnom, drugi su mi krivi :classic_biggrin: :classic_tongue:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Omašila sam zatvorene serije za po jednu utakmicu. Takođe su me zajebali Bucksi 😔 i Cleveland pošto sam odigrala ziheraški. Računam na braću Jezeraše da me izvade... Isto imam utisak da će me sjebati navijačka predikcija za Sunse.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Zašto bi razmišljao o penziji kada i dalje može da razgrće pare. Pred njim je još jedan ugovor od 250+ milki.

Ko ce da da taj ugovor? Ovo je povreda istog koljena gdje je pokidao ACL i propustio cijelu sezonu. 

Ovo je vrvt 4-6 mjeseci oporavak. 

Ima ugovor za sledecu sezonu, PO za onu tamo. Nema sanse da neko da takav ugovor 34godisnjaku sa takvom istorijom povreda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoće, ako se isti zove Kavaj Lenard. Takođe, videli smo u ovom plej ofu kakav ima uticaj na igru.

 

Miki, bar od tebe očekujem da razumeš ponudu/potražnju. Neki Šarlot, Hjuston, Detroit bi dao žmureći max ugovor, doduše na četiri godine.

 

Klipersi će gledati da ga zadrže svakako.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...