Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Kakvo je pojacanje Hacimura za Lejkerse. Znao sam odmah cim je trejd obavljen da smo dobili vrhunskog igraca. Video sam kako je igrao plej of u Vasingtonu i kako je igrao, delovao je kao igrac sa 10 godina iskustva. 

 

Rivs je stvarno otkrovenje ove sezone, podigao nivo igre nestvarno. Sve nesto cekam da padne sa formom, ali on ne odustaje.

 

Nadam se samo zdravlju. Videli smo sinoc kako se krsi lako, Janis, Morent, Hiro itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni su Wolvesi jako upitni sto se tice igrackog kadra. Gobert je proveren krs u play offu, KAT nece biti taj tip igraca koji ljudi jos uvek ocekuju od njega, Conley je presao svoje, po meni svi ostali sem Andersona i naravno Anta ne mogu doprineti ozbiljnoj ekipi. Jesu disfunkcionalni ali je i do igrackog kadra koji nije toliko dobar kao sto se cini na prvi pogled.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Kako se tačno otvara prostor lošim šutem?

 

Ovo je komplikovano pitanje na koje nisam u stanju da dam jednostavan ili egzaktan odgovor. Uzimamo hipotetičku situaciju u kojoj igrač ima realno loš skok-šut (Russ, Drejmond) i većina defanzivnih protivničkih šema uključuje neki prijem lopte, u pokretu ili uručenju, u kojem igrač ostaje sa dovoljno prostora - metar, nekad i dva ako je baš potcenjivački i izazivački. Dok centri mogu da igraju ono što radi Jokić ili Sabonis i da svojim telesinama generišu prostor čistom veličinom i masom, pa da se ističu uručenjima ili lažnim uručenjima, igrač poput Rasela nema taj luksuz, ali ima brzinu i mogućnost eksplozije ka košu. Verujem da ukoliko uopšte ne pomišlja na šut, onda upada u spiralu da se čuvari sve više i više izmiču, viču pusti ga ne zna i slično i to već stvara jedan mindset hendikepiranog, nešto što u krajnoj instanci dovodi do nekog bensimonizma i kraha. Ukoliko igrač poteže kada ima priliku, pre svega doteže čarpav odbrane i ne dopušta, ma koliko u svesti defanzivca bilo da treba da ga pusti, da se potpuno odlepi. Drugo otvara paradoksalno  mnogo veću mogućnost skoka u napadu pre svega za sebe. 

 

Ne pričam o ovoj konkretnoj utakmici, više o generalnom mindsetu.

 

Nije ovde RW šutirao iz nekih posebno ružnih situacija - dosta su one njegove table koje obično ulaze, par puta je imao i bolje rešenje, ali nije neki skandal od silovanja. Pokušao je par fejdevejeva (jbg nikad nije naučio ništa kompleknije, neki up and under) kada je pokušavao da maltretira slabije od sebe CP3 i Bookera, i to mu isto kao trener ne bih zamerio. Baš dosta šuteva je bilo okej, ali nisu ušli. Ali je pritom održao sebe u full takmičarskom modu, koji mu je na kraju omogućio da odigra izuzetno lucidno na Bookeru odbranu. Ne znam, ne umem baš egzaktno da objasnim, ali ja tako nekako to vidim.

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Kako se tačno otvara prostor lošim šutem?

 

Nikako naravno. Za njega je uspeh ako makar njegov igrač koliko toliko pridje, a kamo li da nešto navlači odbranu na sebe. A ni to prvo se ne dešava prečesto.

 

 

Ali ok, medijska mašinerija oko NBA je sada odjenom proglasila RWa žrtvom, traži se bilo šta pozitivno i samo se o tome priča. Ranije smo slušali pljuvanje Derozana jer u plejofu sa 25 padne na 21 po meču i padne mu % šuta sa 47 na 40 recimo.

 

A ovde imamo indijanca koji šuta 19-3 ili ti 15% iz igre, zadnji koš je dao na pola treće i posle toga vezao bar 6-7 promašaja, i sa njime na teresnu su Klipersi imali -6, ali sve to nema veze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vestbruk samo u Klipersima uspeva da ne bude stetocina iz dva jako dobra razloga, iako je i sinoc imao groznih 3-19.

 

 

Prvi razlog je sto on ima dobru moc da kreira za druge.

 

Drugi razlog je sto Klipersima uzasno fali takav igrac i to je razlog njihovih neuspeha prethodnih godina. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Vestbruk samo u Klipersima uspeva da ne bude stetocina iz dva jako dobra razloga, iako je i sinoc imao groznih 3-19.

 

 

Prvi razlog je sto on ima dobru moc da kreira za druge.

 

Drugi razlog je sto Klipersima uzasno fali takav igrac i to je razlog njihovih neuspeha prethodnih godina. 

 

 

8 asistencija na 19 šuteva i 2  izgubljene, nije baš kreiranje za druge. 

 

Pri tome, od 8 asistencija, oduzmeš još 2-3 na najobičnije pasove, gde nema nikakve kreacije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Booker je još i odigrao pristojan meč. I KD uz slab početak. Ali Ayton i CP u clutchu očajni. I stvarno mi nije jasno kako lopta nije bila stalno u rukama KD koji je najbolji šuter u obje ekipe na kraju kad se lomilo nego su se Ayton i Paul ispucavali. Ali još više živaca mi je pojelo Aytonova nesposobnost da išta obrani i uhvati defanzivni skok kad je bilo najvažnije. A u vezi prilagođavanja bojim se da Monty nije dobro naučio lekciju od lani. Ali da , da ne prejudiciramo sačekajmo još malo.

 

Clippersi su jako duboka ekipa i kad su doveli Gordona to je nekako proslo ispod radara, a bilo je ocigledno da ce im mnogo znaciti u playoffu, kao i Plumlee s klupe.

 

S druge strane nas trener ne ume da iskoristi u jednoj playoff utakmici Okogieja, Rossa i Warrena i to u trenucima kad klupa poradja poene, a igraju mu njegov vanbracni sin Landry Shamet i Ish Wainright. Ish je dobar lik ali brate playoff bi trebalo da gleda na tv-u.

 

Kawhi je odigrao brutalno, KD i Book nadam se imaju jos prostora da odigraju bolje. Sto se tice Paula i Aytona, CP3 je promasio nekoliko onih midrange jumpera koje obicno daje, a DA sigurno mora bolje u skoku ali imam utisak da kod ona 3 ofanzivna skoka Clippersa (koji su verovatno odlucili utakmicu) nije ni imao srece, lopta bukvalno nije htela kod nas. Jbg, idemo dalje, bice brutalna serija, kao sto se i ocekivalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

svaka cast westbrooku na pozrtvovanosti u cetvrtoj cetvrtini. rekao bih da od ovoga ne moze sutirati gore, ali russ je to. plumi isto odigrao sasvim korektno. nikada necu razumeti toliki hejt koji dobija.

 

na drugoj strani durant kao da jos uvek ne zeli da forsira zbog neke finoce. booker odigrao strasno, mogao bi malo manje da se buni kod sudija, postaje  uzasno naporan s time. sto je najbolje mislim da kao i u slucaju sa doncicem, samo odmaze sebi i ekipi.

 

must winnovi za memphis i phoenix u game 2.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teško je pripitomiti Rasa. Nije on nikad bio igrač koji se dobro snalazi u kontrolisanoj košarci, ali mislim da bude može biti koristan Klipersima ukoliko ga budu držali na nekom limitiranom broju šuteva. Neki ljudi kažu da skoring nije ključan, ja se tu slažem sa njima, ali nije baš bezbolno ako igrač promaši 16 šuteva. Mada treba biti pošten i reći da Ras u Klipersima šutira poprilično dobro za svoje standarde. Od dolaska je na 49% iz igre. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

 

8 asistencija na 19 šuteva i 2  izgubljene, nije baš kreiranje za druge. 

 

Pri tome, od 8 asistencija, oduzmeš još 2-3 na najobičnije pasove, gde nema nikakve kreacije.

I tih 8 asistencija su zlata vredne, nego kada u ekipi nemas igraca koji ce da organizuje napad, da uhvati skok i odmah svom silinom krene na protivnicki deo terena, unese nemir i konfuziju u protivnicku ekipu. To su veliki kvaliteti, posebno ovaj poslednji mi se dopada, jer je to imao i prajm Bron. Problem je sto se njegova igra u LAL nije mogla primenjivati pored  Brona i ocajnog igrackog kadra.

 

Da je sad tu Redzi Dzekson, sta bi uradio? Ne bi imao ocajan sut, ali bi dodao prvom do sebe i taj ako pogodi, pogodi. Zubac ili ko vec uhvati skok, doda Redziju i to dok se obavi, protivnicka ekipa se vratila u svoju polovinu i idu na postavljenu odbranu. 

 

Opet ponavljam, odigrao je los suterski mec sinoc, a opet dobili. On ako sledeci mec bude imao tipa 7/19, to ce biti problem za Sanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Russ je uzeo brdo šuteva na račun nekih stvari koje jednostavno nijesu mogli da odigraju pa umjesto da baci neki los pas i otvori kontru Sunsima koji su odlicno koristili takve stvari, odlučio da ako nema ugao za ulazni pas ili igrač nije ostvario prednost iz kretnje da sam to završi.

Booker je odigrao mozda najbolji meč defanzivno u karijeri, bio prisutan na tom dijelu terena, a i to je više jer mu je svašta bilo dopušteno vs ovog istog Russa i ostalih, a mogli su mu glat 2-3 faula svirati na onim nekim ulazima ukljucuci i flagrant onaj jedan koji je isto bio no-call. Mislim da ni Jrue Holiday nikad nije imao 4 stl i 4blk kao all-defense guard a ne rupa poput njega. Onaj jedan put u 2/4 kad su pored njega zivog dosudili faul Aytonu koji ni blizu nije bio akcije je svojevrsni ordur bizzare.

Clippersi mogu da budu zadovoljni ovim mečom jer iako im je klupa outscoreovala klupu Sunsa 34-10, oni imaju jos prostora da budu bolji (mislim da su highest scoring bench unit u NBA po onoj grafici), pitanje koliko jer vecinu vremena igraju vs startera Sunsa pa te minute moraju da dobiju po svaku cijenu. Terrance Mann ako bude mogao da 1 na 1 rješava neke posjede je x faktor za LAC, sinoc to mu nije islo.

Sunsi su za jednu elitnu midrange ekipu se dosta ispromasivali odatle pogotovo u ovom dropu sto su Clippersi igrali sa Zubcem. Ocekujem da budu tu u nastavku serije bolji i da se pojača malo broj trojki koje uzimaju. Ima do Clippersa koji zrtvuju visinu da bi dobili na brzini u odbrani Duranta ali on ako je agresivniji nema tu mnogo sto oni mogu da učine.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, João Palhinha said:

 

Clippersi su jako duboka ekipa i kad su doveli Gordona to je nekako proslo ispod radara, a bilo je ocigledno da ce im mnogo znaciti u playoffu, kao i Plumlee s klupe.

 

S druge strane nas trener ne ume da iskoristi u jednoj playoff utakmici Okogieja, Rossa i Warrena i to u trenucima kad klupa poradja poene, a igraju mu njegov vanbracni sin Landry Shamet i Ish Wainright. Ish je dobar lik ali brate playoff bi trebalo da gleda na tv-u.

 

Kawhi je odigrao brutalno, KD i Book nadam se imaju jos prostora da odigraju bolje. Sto se tice Paula i Aytona, CP3 je promasio nekoliko onih midrange jumpera koje obicno daje, a DA sigurno mora bolje u skoku ali imam utisak da kod ona 3 ofanzivna skoka Clippersa (koji su verovatno odlucili utakmicu) nije ni imao srece, lopta bukvalno nije htela kod nas. Jbg, idemo dalje, bice brutalna serija, kao sto se i ocekivalo.

Da. Nitko nije očekivao metlu. I pre dve godine mislim da su uzeli jednu u Phoenixu, 5 utakmicu u seriji a zatim 6. izgubili doma. Ovo sa Shametom postaje bljutavo. Ako ispadnu će zajedno i oni u paketu tražiti novu sredinu. Isto vredi i za Isha. Okej TJ Warren je bio bolestan ali Okogie ti igra samo 7 minuta a najveći hustler u ekipi. E Bajo moj koga ti zafrkavaš. Neka se pribere na vreme. 

Link to comment
Share on other sites

najveca nasa muka je da nam kljako doceka sledecu utakmicu na nogama. u to ime evo cugnucu jednu medovacu i zapalicu svecu za njegovo krhko telo. nista drugo ne trazim sem da se kljako ne saplete, udari o vrata ili oklizne u wc-u.

sa dvajtelom ovo bi bila setnja u parku ovako moramo da gledamo u kristalnu kuglu i molimo se za kljaku.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, ali mi se nekako čini da skoro svi pokušavaju da poraz Minesote opravdaju bezveznošću njihove ekipe. Podsetiću da su pre par dana pobedili perspektivnu Oklahomu, gde su i Tauns i Edvards i Gober odigrali dobro, da imaju još solidnih igrača poput Kajla ili Konlija. Kao da nikom ne pada na pamet da je glavni razlog ovakvog poraza možda činjenica da igraju protiv ekipe sa najboljim skorom na Zapadu. Možda je 80 postignutih poena rezultat zategnute odbrane Denvera, a ne impotentnosti Vukova? 🤔 Nisam gledao utakmicu, pa ne mogu ništa da tvrdim, ali mi generalno deluje da gotovo niko ne respektuje broj 1 ekipu Zapada. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

I tih 8 asistencija su zlata vredne, nego kada u ekipi nemas igraca koji ce da organizuje napad, da uhvati skok i odmah svom silinom krene na protivnicki deo terena, unese nemir i konfuziju u protivnicku ekipu. To su veliki kvaliteti, posebno ovaj poslednji mi se dopada, jer je to imao i prajm Bron. Problem je sto se njegova igra u LAL nije mogla primenjivati pored  Brona i ocajnog igrackog kadra.

 

Da je sad tu Redzi Dzekson, sta bi uradio? Ne bi imao ocajan sut, ali bi dodao prvom do sebe i taj ako pogodi, pogodi. Zubac ili ko vec uhvati skok, doda Redziju i to dok se obavi, protivnicka ekipa se vratila u svoju polovinu i idu na postavljenu odbranu. 

 

Opet ponavljam, odigrao je los suterski mec sinoc, a opet dobili. On ako sledeci mec bude imao tipa 7/19, to ce biti problem za Sanse.

 

upravo tako (nemam recsa), pri cemu redzi dzekson sutira lose ove sezone, moze da pretrci nula igraca u ligi i napravio bi ovaj hustle u clutchu nikad.

 

da je george prisutan, wbrook bi imao svedeniju ulogu u napadu a i ovakav lud ume da sutne 4/5 za 3.

 

kao sto kazes, dobili su iako je imao ocajan sut, to je iskljucivo eazlog za optimizam za clipperse.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, displejnejm said:

Nisam siguran, ali mi se nekako čini da skoro svi pokušavaju da poraz Minesote opravdaju bezveznošću njihove ekipe. Podsetiću da su pre par dana pobedili perspektivnu Oklahomu, gde su i Tauns i Edvards i Gober odigrali dobro, da imaju još solidnih igrača poput Kajla ili Konlija. Kao da nikom ne pada na pamet da je glavni razlog ovakvog poraza možda činjenica da igraju protiv ekipe sa najboljim skorom na Zapadu. Možda je 80 postignutih poena rezultat zategnute odbrane Denvera, a ne impotentnosti Vukova? 🤔 Nisam gledao utakmicu, pa ne mogu ništa da tvrdim, ali mi generalno deluje da gotovo niko ne respektuje broj 1 ekipu Zapada. 

 

Slažem se, isto tako se ne respektuju mnogo ni dvostruki MVP, DPOY + šampion lige, sadašnji kandidat za MVP-a, igrač koji je bivši MVP i ima najveći broj TD uz najviši % pobeda i sl.;) Generalno bismo svi mogli da smanjimo sa disrespektom koji neretko dodje iz nekog ličnog hejta. Što je potpuno prirodno u neku ruku, ali ipak...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...