Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, bodo said:

Ma prži ovaj Fox. Pakleni igrač.

 

smejali su mi se ljudi ovde godinama jer sam pisao da mi je on prvi izbor na PG od mladih igrača, da mu fali stabilniji šut za 3 i nešto defanzivne koncentracije da bude vrhunski igrač.

naravno, ti ljudi sada više nisu na forumu, pa nemaju priliku da jave kako su grešni. ali laser pamti sve 🤪

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, greenenvy said:

Ako za ovo ne dobije suspenziju do kraja serije onda stvarno ne znam. 

U pitanju je takva dzukela, da me nesto ovakvo nimalo ne iznenadjuje od njega.
Ali stvarno ne vidim nacin kako ovo moze proci bez suspenzije barem do kraja serije. Setimo se samo za sta je suspendovan 2016. Ne smeju da se igraju sa ovim, bez obzira sto sigurno zele da ova serija traje sto duze, jer po svemu sudeci ima vecu medijsku paznju od svih ostalih. 

Javio se i Lilard sa komentarima o situaciji.

Dok je ovo pisao, vodio se logikom "bolje ispasti glup, nego iz aviona".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, threepwood said:

Smesi nam se Kings-Lakers serija. Kakav ce to throwback da bude na srednju skolu i 2003. 

 

Sto je najgore i ovako mator cu da se lozim nista manje nego tada :classic_smile:

Od 2000-2002 su se sretali u plejofu ( '00 3-2, '01 metla, '02 4-3 ). Naredne 2 godine se nisu susretali.

 

Daleko je ovo od zavrsenog za Kingse, Warriorsi ce odbraniti domaci teren na svaki moguci nacin

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MilošVB said:

Bravo Voriorsi, svi bacite kosku Grinu posle ovog poteza...Saigrači, stručni štab, svi... Ratnički mentalitet jbg, sve za pobedu...

 

Koliko odvratno.

 

najsmesnije je to sto je zajebo svoju ekipu, i to ne samo za ovu relativno tesnu tekmu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vratih snimak par puta i baš mi se zgadilo ovo Grinovo ponašanje kao u primata. Dame mora da je žmurio na oba oka kad je ono tvitovao, pošto flagrant nije mogao videti samo onaj ko je žmurio na oba oka ili nije ni gledao.

2 hours ago, uini said:

agrolaki, pali agrolaser.

 

Light the beam 💡

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam preterano izbedačen, jer pratim ekipu cele godine i nekako je očekivano da se u plejofu ne može baš tri puta poboljšati igra, uigrati se, smanjiti izgubljene lopte i ostalo. Ne verujem da je serija skroz gotova, biće jako teško Kingsima da uzmu jednu u GSW, čak i bez Grina, ali realno je previše grešaka napravljeno, a Kingsi imaju sve - trenera koji tačno zna kako da napada i koga, kako koga da čuva, mladiće koji mogu da trče i šutiraju 48 minuta kao da je prvi minut, opasnog skoro pa MVP kalibra Sabonisa, prebrzog Foxa... Da bi se pobedili ovi Kingsi, ne smeju se gubiti lopte, šut mora da ulazi sa natprosečnim procentom, potrebno je igrati odbranu na centralnom pikenrolu skoro pa u transu savršeno i, pre svega, potrebno je trčati neke polusprintove punih 48 minuta. Zaista ih, ukoliko ne ove godine, sledećih nekoliko sezona vidim kao apsolutno najperspektivniju i verovatno najjaču ekipu na Zapadu, a to će verovatno zavisiti od sledećih par igrača koje će promeniti. Kako god da se ovo završi, od 4:0 do 2:4, vidim ih kao jaču ekipu od ostalih na Zapadu sledeće godine.

 

Pade mi na pamet nešto drugo, kako je dodatni aspekt Džordanove aure činjenica da je neporažen otišao i to dva puta - nikada nismo videli gaženje Bullsa sa Džordanom u plejof seriji (ne računam onu povratničku prvu) i onda tu svest da je to to. Dobro pamtim kada je Njujork izbacio Pistonse i ugasio poslednje trzaje Laimbeer / Thomas  - iako su prethodno napustili teren od Bullsa bez pozdrava. Sećam se kako su Mavsi ugasili poslednju Kobe ekipu i lakta Bajnama na JJ Bareu u punom trku, sećam se postepenog raspada Medžikovih Lejkersa i sporo i bolno starenje Birdovih Seltiksa. Valjda to tako ide. Ostajem pri istom stavu koji sam imao na početku, nakon patosiranja Poola - ne vidim način na koji bi bilo kakva organizacija koja zavisi u ogromnoj meri od saradnje radnika, mogla da izdrži spoznaju da je među njima neko ko reaguje na animalnom, instinktivnom nivou u peak performans momentima. Znam da je najbolji plejmejkre, defanzivno u vrhu, znam da je ekipa bez njega vrlo upitna, počev od 2015, ali jbg. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bravo za Kingse. Nije Draymond glup, naprotiv, džukela je sasvim svesna onoga što radi i činjenice da mu se stalno gleda kroz prste pa računa i ovaj će put, osim toga svestan je da je franšiza uz njega i da oportunistički gledaju na ove stvari jer im je prebitan igrač. Serija je daleko od gotove ali Kingsi su, što se mene tiče, već premašili sva očekivanja. Ko bi rekao da će krompirko ovakav posao da napravi, on mi je tu najprijatnije iznenađenje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@freethrow mislim da bi sa drejmondom imali 70-30% da vratite seriju na 2-2; bez njega je 50-50% i makar je dao opipljiv razlog da mu ponude qrac, kada je tema novi ugovor ali svakako ne pamtim puno takvih igrackih i fransiznih velicina, koje ovako prodaju svoju ekipu, serijski.

 

mogao je da padne kao neimar u kaznenom, mozda zaradi i iskljucenje za sabonisa, dovede tekmu u egal i da pricamo o 1-1 i kako je sabonis ispao dilber.

 

ruki od 19 ljeta ovo da uradi pa da odma bude prosledjen kod timskog psihijatra.

 

jos laje na neke debele navijace.

drejnonde grino, laser te oshin'o :lol_2:

 

edit debeli prsti

Edited by uini
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali gledam kako Sabonis gotivno postavlja pokretne blokove, sa kukom ide i po metar, metar i po, za Foxa, prosto mi srce zaigra. We are Borg. 

 

Spoiler

hehe napisao sam i po metar, metar i po

 

Edited by freethrow
  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Meni generalno GSW kroz celu ovu sezonu ne deluju toliko naoštreno i motivisano, gladno pobeda i titula. Kao da ih je prošla godina ipak malo zadovoljila i da su pokazali sebi i drugima da su bili i ostali šampioni.

 

Svakako je i Drejmondov napad na Pula ostavio traga na odnose među igračima i između igrača i organizacije.

 

Ne postoji switch, nije lako iz dubokog sna skočiti i trčati odmah sprint. Tako i GSW, ne može se cele sezone igrati lagodno na gostovanjima i onda očekivati da će protivnik kojem gostuješ imati neki respekt ili strah. Namirisali su krv i spremniji ušli.

 

Iako simpatišem GSW, ne bi mi bilo žao da Kingsi prođu. Sporcka priča, igrali najbolje što mogu celu sezonu, bez kalkulacija. Iz istog razloga navijam i za Denver, Memfis i - ipak Kliperse

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je Drejmond svestan šta radi (Chaosova teorija), onda je jako glup jer nije u stanju da predvidi najjednostavnije posledice svojih postupaka, da ostavimo bezobrazluk po strani, koji je neupitan. Ja sam više sklon da verujem da su ovde instinkti u pitanju, kao i kod nokauta Poola, udaranja u jaja, oči i ostalo. Što mi je još gore od gluposti - uvek bih pre birao glupog nego nekontrolisanog saigrača.

 

Ispod radara je prošla, koliko sam uspeo da odgledam, izuzetna partija GP2...

Definitivno se glad u GSW jako namirila sa pobedom protiv Bostona koju, između redova, nisu očekivali mnogi igrači. Stef snima korni serije i priprema se za politiku, Klej živi svoj život prestarelog bečlora, Drejmond je uveliko u medijskim vodama, Pul više brine kako da bude kul... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A nije ovo ni prvi ni poslednji put da se ove stvari dogadjaju i uvijek je ista priča i isti narativ. Masu priče i "osude" a da se nista konkretno ne učini ili promjeni. Napravi iz Warriorsa neko neku glupost, svi drugi skoče da osude to, podrzi ih svako lokalno (jer ne bi oni to, nisu oni takvi) od Kerra do Too $horta uz standardno they hate us cuz they ain't us, na kraju dobiju i ispadnu oni zapravo žrtve svega toga.Tako da okrecemo se obavezama u Bay Area.

Obje ekipe imaju jak domaći teren, pa ja očekujem da se isti sačuva i u naredne 2 utakmice. Bilo ili ne bilo suspenzije za Draya, dosta je opasniji GSW kuci, role playeri igraju bolje, publika te digne, nijanse su odlučile i u prva dva meča tako da kapiram da će to biti dovoljno. Warriorsi su šutirali oko 30% za 3 u prva 2 meča, taj procenat nek malo ode više i rezultat je skroz drugačiji. Jesu Kingsi nesto bolja road ekipa ali ne znam mogu li uzet road win u plejofu ovim Warriorsima. Ono što mi je prejako je podatak da je ovo tek prvi put u Stephovoj eri da 2-0 gube u seriji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...