Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

15 hours ago, goldberg said:

Tako da je cela ova sezona bez plasmana u TOP 16 realno neuspesna - to sto ce sad mnogi da napisu kako je pola ekipe za EC, pa kako je onda ta ista ekipa imala ucinak od 10-2 u EL u jednom periodu (racunajuci tu i Miroticevu trojku koja nije trebalo da bude priznata)? Bice da ipak ekipa i nije slabog kvaliteta, za EC.

Neuspeh će biti to se slažem. Što ne znači da pola ekipe nije "za EC" kako si napisao. Mada ponavljam da tu polovinu grupno ne bi sastavio ni EC tim. Osnovni problem je nedostatak ofanzivnog kvaliteta i kad Vildoza i Nedović igraju baš loše kao sinoć nemamo drugih rešenja. Staviše apsurd je da su njih dvojica imali i nešto veću minutažu sinoć od prosečne.

Link to comment
Share on other sites

Odem posle tekme da kupim sinu dres,prazan fun shop.Kao i vi sam emotivno prazan.Ne pijem alkohol godinama,danas imam osecaj mamurluka koga se secam iz perioda dok sam pio.Odem da istrcim jutros,ni to nije pomoglo.Bas mi je tesko pao poraz kao i svi koje ne ocekujes.Sve ce proci i svi cemo ovo zaboraviri ali me skoro nije nokautirao neki poraz.

P.S.Podseca me na ovaj poraz i na ovoj utakmici sam bio.Idem do Lagune da kupim Dabinu knjigu.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je što smo mi juče pali bez ispaljenog metka. Skinuli gaće i još lepo podmazali da bolje klizi. To je problem, ne sam poraz kao poraz.

 

Tkz lider tima ne ide u kost, da ako ne da koš makar izvuče slobodna, jer jbg, ovi ne miluju već uvaljuju ramena i laktove, već 9 (DEVET) puta šutira za tri.

 

I još jednom, ko god se zapitao zašto Kalinić a ne Nedović eto mu odgovora.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

Problem je što smo mi juče pali bez ispaljenog metka. Skinuli gaće i još lepo podmazali da bolje klizi. To je problem, ne sam poraz kao poraz.

 

Tkz lider tima ne ide u kost, da ako ne da koš makar izvuče slobodna, jer jbg, ovi ne miluju već uvaljuju ramena i laktove, već 9 (DEVET) puta šutira za tri.

 

I još jednom, ko god se zapitao zašto Kalinić a ne Nedović eto mu odgovora.

 

Kad sam ovde napisala da ne bih nikad birala Nedovića pre Kalinića i da smatram da je alibi igrač kroz celu karijeru, svi su se ubili da mi pokažu i dokažu kakvu zrelu sezonu sad igra u KKCZ. Tad sam isto rekla da će ukanaliti ekipu kad bude najbitnije i evo počeo je, kad se lomi sezona on ne može da se sastavi. Ali bitno je da patkometriše na Tviteru i da kači one kurčevite slike na IG. 

  • Like 3
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Laki21 said:

Problem je što smo mi juče pali bez ispaljenog metka. Skinuli gaće i još lepo podmazali da bolje klizi. To je problem, ne sam poraz kao poraz.

 

Tkz lider tima ne ide u kost, da ako ne da koš makar izvuče slobodna, jer jbg, ovi ne miluju već uvaljuju ramena i laktove, već 9 (DEVET) puta šutira za tri.

 

I još jednom, ko god se zapitao zašto Kalinić a ne Nedović eto mu odgovora.

Ajde ljudi da se ne lazemo, Kalinic nas je proslih sezona x puta upropastio svojim silovanjem i svojom tvrdoglavoscu. Sta je lik uspio protiv Efesa da uradi ono je za anale


Nemojte zajebavati

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Znaci Nedovic svaku utakmicu mora da bude na 20+ poena sa pogodjenim sutevima u zavrsnici da bi se reklo da je pravi igrac za nas? Pa koji igrac to uopste radi u Evropi?
 

Decko resio Asvel i Partizan u gostima, razvalio Makabi u Tel Avivu, utakmice kada nije bilo Vildoze gde je morao da glumi pleja odigrao sa 20.3 poena u proseku, dobre partije protiv Albe, Fenera, Zalgirisa, svaki derbi bio na nivou, kup odigrao dobro, malo li je za pola sezone? 
 

U poslednjih nekoliko utakmica je bio na otprilike 60% za 3p i skroz je legitimno sto je sinoc isforsirao trojke, pogotovo sto su pozicije bile dobre. Jbg nije uslo, ali cela ekipa se ispromasivala, takav mec je bio.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Svi koji igraju moraju da daju 100 odsto, jednostavno nam je svako potreban da bismo mogli da pobeđujemo. Bez jednog ili dva igrača to nije to", rekao je na početku, pa istakao da je njegov tim dozvolio protivniku da igra svoju igru:  "Kada igraju taj svoj stil, brzo, sa puno šuteva, svakome može da se 'namesti'. Mi smo to kontrolisali, kada smo kontrolisali imali smo rezultat. Kada su oni počeli da trče, da utrčavaju iza leđa, više nismo imali nikakve šanse", jasan je bio centar Zvezde. 

 

Sada je već tradicionalno Alba nerešiva enigma za tim sa Malog Kalemegdana, ali zašto je to tako? "Jednostavno igraju možda i nerezonski. Svi ti šutevi koje oni uzimaju su za njih normalni, a vi ih puno puta i ne očekujete. Kada igraju sa puno kretnji, utrčavanja, čim imate trenutak nepažnje oni su već dali dva poena. Sikma i visoki igrači koji dodaju to dobro vide i to je to.

 

 "Odbrana je bila problem, oni su maltene radili šta su hteli. Nismo igrali strpljivo, nismo igrali kao što inače igramo i malo nismo imali sreće kod svih tih šuteva za tri poena. Mnogo smo se oslanjali na to, što u velikom broju slučajeva nije dobra stvar. Pustili smo ih da igraju kako oni igraju i nije tako lako igrati sa njima. Nismo bili koncentrisani i hteli smo da rešimo utakmicu u tri napada umesto da igramo strpljivo kao što smo radili do sada tokom cele sezone. Puno je bilo Ishitrenih šuteva, a ne možete da živite samo od šuta za tri", istakao je Petrušev. 

Ipak na kraju ostaje žal za pobedom koja bi ovaj tim približila mestu u Top 8 Evrolige. "Jeste bila jako dobra prilika da se približimo, s obzirom da je većina ekipa sa kojima se borimo izgubila. Nije ništa gotovo, ima još devet utakmica, a kažu da se sa 17 ili 18 ulazi u tih Top 8", završio je Petrušev

Petrusev maltene rekao sve sto i Dusko

 

Sad ga pitaju pre i posle svake utakmice 😏

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Laki21 said:

 

 

I još jednom, ko god se zapitao zašto Kalinić a ne Nedović eto mu odgovora.

 

Odgovor je učinak protiv Albe? Teško.

 

Kalinić je prošle godine meč sa Albom završio sa indeksom -2 i šutom za tri 0/6, a mi smo izgubili sa -15.

 

S obzirom da Kalinić nije šuter, a uzeo je ovih 6 šuteva to znači da je i on kukavica i alibi igrač?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vildoza je potpuno druga osoba, videlo se od zagrevanja. Smoren za medalju. 

 

Nadam se da se sukob sa Martinom zavrsio sinoc. 

 

Petrusev je posle onog kucanja bio pod utiskom bar jos 3 napada. Apsolutno svi u hali su znali da ce promasiti dodatno bacanje. 

 

Po mom skromnom misljenju, jedina 2 igraca za prelaznu ocenu sinoc su Mitrovic i Lazarevic. Bas jezivo vece u svakom smislu.

 

Nista, jebiga, rodilo se i valja ga ljuljati, Mi smo i dalje na 2 pobede od sestog mesta. Da izginemo pa sta bude.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I sa Kalinom smo pucali od ove Albe.

 

Inace, bas dosta poraza kod kuce imamo ove sezone. Izgleda da sve manje ekipa skida gace pred bez sumnje sjajnom atmosferom koja se pravi u Pioniru, i mozda je vreme preci u moderniju i komforniju Arenu..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nedović podbaci jednu utakmicu odmah poređenja sa Kalinićem i kako je on lider i po.

 

Nedović odigra odlično derbi u kupu i bude jedan od zaslužnijih za pobedu (odigrao i oba EL dobro, jedan rešio u drugom nas jedini i držao u životu), odigra vrhunsku utakmicu protiv Makabija koja je isto bila veoma bitna za EL i isto se moglo oprostiti od top8 da je izgibljena nema nikog da poredi sa Kalinićem.

 

Nedović podbaci juče opet kreće poređenje sa Kalinićem i liderom i po.

 

Evo jedan primer koliko je to poređenje i pisanje da je jedan liderčina a drugi ništa preglupo. Kalinić je isto kad se lomila EL sezona odigrao loše utakmice, za neke poraze sam bio krivac.

 

Npr protiv Zenita u Bg ili Pao u gostima

 

Finale abe je od 5 utakmica 3 odigrao katastrofalno kao i drugu utakmicu protiv Cedoli i drugi derbi u abi koji smo izgubili.

 

I sad ja mogu da napišem eto Kalina je nikakav lider zbog Dede i Dobrića smo uzeli Abu a u EL smo i ranije nego ove sezone ispali iz priče za TOP8.

Edited by Урош19
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nema smisla udarati na Nedovića i Vildozu, pa i na Petruševa koji je još uvijek mlad i neformiran igrač.

 

Nama za top8 treba jaka osnova od 5, 6 igrača koji su nivo gore pomenutih, ostali neka budu Dobrići i Mitrovići. Ni to nije garancija da bismo se plasirali ali bi bila borba do kraja.

 

Ovako svake sezone teglimo sa rupama na nekim pozicijama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sta nam treba ili ne treba mozemo sad da diskutujemo koliko hocemo, ali je cinjenica da je strucni stab procenio da nam treba jos jedan plej i da nam je taj plej presedeo pored klupe jako vazne utakmice gde smo izgubili korak za top8. Nismo mogli da racunamo na igraca koji je dvostruki osvajac EL, pravi vodja, pobednik, borac i neko ko bi u teoriji ucinio citavu ekipu boljom. 

Link to comment
Share on other sites

Na 'lajv' temi sam pisao kako mi se ne dopada tok utakmice i da ocekujem da ce Alba da preokrene pa cemo gledati bitku za plasman u plejof..sve sam (nazalost) pogodio sem te bitke..padosmo bez borbe,bez zelje i zara.
Sramotno izdanje..ja da dolazim na utakmice,ovo bi definitivno bio mec na kojem na kraju ne bih igracima uputio onaj kurtoazni aplauz u porazu. Sinoc to nisu zasluzili i samo bih se isetao iz hale 2,3 minuta pre kraja.

Imamo kuci uspesnost od samo 50% sto je za ekipu koja polaze mnogo na jak domaci teren i vrelu atmosferu mizerija.

Delovalo mi je da su igraci potcenili rivala i ocekivali su da ce Alba (nakon prve cetvrtine) da pobedi sama sebe. To ne biva jer je ove sezone EL takva da skoro svako ima neku priliku da dobije utakmicu protiv favorizovanog rivala. Utakmica je,ocito,ocajno spremljena..plus neverovatna indisponiranost..probuseni balon,tako smo izgledali.
Gledah prethodno vece komsije. Njihovom porazu nema sta da se prigovori. Odigrali su vrlo dobro,kvalitetno,muski...jedini problem je bio sto je Fener bio odlican. Mi,sa druge strane, kompletni kolaps nakon uvodne deonice..ja nisam gledao statse za celu sezonu,ali laicki utisak mi je da mi za 3 poena nemamo vise od 20%..u ovoj modernoj i brzoj kosarci vrlo se tesko zivi sa ovakvim procentom..sve ispod 30% mi deluje bedno..molim @Guruda pokaze statistiku za tri poena..

Veoma mi je tesko da nas vidim u top 8. Da smo sinoc dobili,pa da od preostalih 9 utakmica pobedimo nekih 6,bilo bi vrlo zanimljivo..ovako ni 7 trijumfa mozda nece biti dovoljno, a ne mislim da cemo ni toliko meceva pobediti do kraja.

Steta. Bas tvrdo prizemljenje nakon Makabija i kupa.

P.S.: kad ce Danica Crnogorcevic biti half-time performance,zna li se sta? :wink2:

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je El Prezidente najodgovornije lice,ali ja sam se osvrnuo na sinocnju utakmicu.

I da pitam: zasto kod Duska nasi najbolji igraci imaju "dozirane" minutaze? Gledam cesto Partizan..brale,kod Zoca Panter, Lesor i Egzum cepaju regulare blizu 30.minuta,a cesto i vise..Lesor verovatno i prinudno jer nema zamenu maltene..kod nas sve nseto po 21-22..24..minuta..

Jesu sinoc svi bili kriminalni,ali daj mi na parketu Petruseva,Nedovica i Vildozu sto vise..necemo valjda da zavisimo od Dobrica, Mitrovica..ili ne daj bobe Dzonija i lesa Stefana Markovica..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Kad sam ovde napisala da ne bih nikad birala Nedovića pre Kalinića i da smatram da je alibi igrač kroz celu karijeru, svi su se ubili da mi pokažu i dokažu kakvu zrelu sezonu sad igra u KKCZ. Tad sam isto rekla da će ukanaliti ekipu kad bude najbitnije i evo počeo je, kad se lomi sezona on ne može da se sastavi. Ali bitno je da patkometriše na Tviteru i da kači one kurčevite slike na IG. 

Nedovic je bukvalno pre 7 dana rastavio Partizan u do sada najvaznijoj utakmici u sezoni. Ne razumem o cemu pricas.

Edited by Del Piero
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je El Prezidente najodgovornije lice,ali ja sam se osvrnuo na sinocnju utakmicu.

I da pitam: zasto kod Duska nasi najbolji igraci imaju "dozirane" minutaze? Gledam cesto Partizan..brale,kod Zoca Panter, Lesor i Egzum cepaju regulare blizu 30.minuta,a cesto i vise..Lesor verovatno i prinudno jer nema zamenu maltene..kod nas sve nseto po 21-22..24..minuta..

Jesu sinoc svi bili kriminalni,ali daj mi na parketu Petruseva,Nedovica i Vildozu sto vise..necemo valjda da zavisimo od Dobrica, Mitrovica..ili ne daj bobe Dzonija i lesa Stefana Markovica..
Zato što mi nemamo dovoljno novca da kupujemo igrače u prime. Nedović, Vildoza, Martin...svi skloni povredama i moramo ih čuvati. Pretpostavljam
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drug Crni said:

molim @Guruda pokaze statistiku za tri poena..

 

Procenat za tri po sezonama:

 

2016/17: poslednji (33.1%)

2017/18: pretposlednji (34.1%)

2019/20: petnaesti (34.6%)

2020/21: deveti (37.8%)

2021/22: poslednji (32.6%)

2022/23: poslednji (32.0%)

 

Date trojke po utakmici:

 

2016/17: poslednji sa 6.8

2017/18: jedanaesti sa 8.4

2019/20: poslednji sa 7.4

2020/21: petnaesti sa 8.6

2021/22: četrnaesti sa 7.1

2022/23: šesnaesti sa 7.8

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

F8 je otisao kad je Kampaco "dosao".

 

Nedovic da je bio mesto Kalinica prosle sezone, trofeja ne bi videli.

 

Preiskusan je ovo tim sa igracima koji imaju hiljade EL meceva.

 

Pa taj Holand je imao u Uniksu 750k i 14.5ppg...u EC. Ovde je vodonosa i jedan koji nema mislim EL iskustva.

 

Ivanovic se malo izduvao kao i neki igraci, tesko je biti pozitivan u EL, Dejo je onda izvukao 16/14.

 

Meni je ovo skroz ok tim...treba uzivati u kosarci i EL svaki mec. Imas igrace teske po milione, najbolje vrv bekove u EL..nije smak sveta ne uci u top8..

 

Meni pored covica, smeta i Pionir.  Ako hoces da budes brend, moras igrati u Areni, bez tih kopova...navijaci, haosa..

 

Ljudi treba da imaju komfor u hali, onda mozes i vise da naplatis. Ta atmosfera linca koju vole navijaci samo steti klubu i npr komsije rade pravu stvar i dali su primer covicu kako to treba da izgleda.

 

Uzivajte malo u kosarci..

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...