Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

15 minutes ago, uini said:

 

videćemo kada se luka vrati. pod uslovom da se rotacija sada čisti i svodi na neke razumne mere, petrušev bi mogao da bude ono što na fantaziju 🙃 obeležavaju sa C/PF, odnosno, da hassan-mitrović-petrušev bude rotacija na centru, po kontekstu i potrebi a da petrušev ima i neke PF minute iza bentila, ako lazarević ili neko treći ima bolji matchup na nekoj drugoj poziciji

 

mislim, sve ja to zamišljam kao mali perica.

 

Iskreno bih više voleo da iza Bentila bude Ilić nego Petrušev,a Petrušev da bude iza Luke i da se bori za minute sa Martinom. 

Petrušev se baš loše snalazi na PF i nisam siguran da će tu napraviti karijeru jer na 4 sem šuta za 3 sada je poželjno da igrač ume da podeli dobar pas, osigura protok lopte u napadu,a Petrušev je tu baš baš loš što se i videlo na par tekmi ove sezone.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, propolis said:

 

Iskreno bih više voleo da iza Bentila bude Ilić nego Petrušev,a Petrušev da bude iza Luke i da se bori za minute sa Martinom. 

Petrušev se baš loše snalazi na PF i nisam siguran da će tu napraviti karijeru jer na 4 sem šuta za 3 sada je poželjno da igrač ume da podeli dobar pas, osigura protok lopte u napadu,a Petrušev je tu baš baš loš što se i videlo na par tekmi ove sezone.

 

 

 

 

slazem se generalno ali bih dodao da smo od petruseva videli i tu fintu sa trice ili duge dvice, gde se solidno dugim dvokorakom nadje oko obruca i tu obicno dobija faul. jeste to jedan trik ali ako je cuvar nepazljiv, radi.

 

siguran sam da cemo videti i ilica cesce u drugom delu sezone, verujem da nije spotup trica jedini razlog sto trenutno ne igra ali bice minutai za njega, imho.

 

edit typo

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Dadoh [mention=25]Wingwalker[/mention] -ovom postu palac gore jer njegova analiza predstojećeg meča sa Monakom odiše određenom dozom optimizma.
Pošto nisam u sposoban da vidim šta možemo da suprotstavimo rosteru Kneževa, onda neću ni da to potenciram u nekom kao pametnom postu.
Palac gore i nada da je čovek u pravu.
 
Ne bi to nazvao ni dozom optimizma po pitanju ko odatle nosi bodove već da izvučemo nešto opipljivo iz tekme u kojoj bi bili kompetitivni što duže...da se ne uzdamo u taktiku uvaljivanja lopte Vildozi ili raspucavanju Dobrića. Da se ispoštuje ta lopta.
Post je više ,,šta bi bilo, kad bi bilo...''
teško da će Vlada da stegne jajca i minimizira Lazićeve minute na uštrb Lazarevića...i tako redom.
Čak i sve navedeno iz posta da se desi, možda bi bili u situaciju da u zadnji frtalj udjemo sa jednocifrenom razlikom.
Ćelavi već na početku sezone ima ozbiljnu kontrolu nad obe petorke i duboke varijacije u njima.
James mu je bio pod kontrolom i na kraju prošle sezone.
Mora se priznati da je onomad držao čvrsto uzde i bekovskom savage paru Noris Kol - Dilan Enis i podelio im egal minute i jasne uloge. Ono čemu se možemo nadati...to je da se pojavi Martin sa nešto jačim učinkom, Dalibora da izmerimo na EL levelu, da više Vildozinih dodavanja pretvorimo u asiste jer kada provali da mu drobimo statse, ali i da te lopte baca u bunar, kao sve što je namestio Dobriću, krenuće jako brzo kao i Lojd na kraju sezone da igra za sebe...i za raju. Šta mu teško?
 



Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nadam se samo da ne krećemo sa fred kremenko petorkom. I to bi bio napredak. Braneta ćemo sigurno gledati dosta jer mora neko da jaše Jamesa jbga. 

Bukvalno imamo tri bolja defanzivca od Lazica ali cuvar vatre ce igrati do 50te, oborice sve negativne rekorde..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, quentin said:

Po teoriji vjerovatnoće, Monako u jednom trenutku mora da odigra baš lošu utakmicu.

Otprilike samo tu se krije naša šansa.

Zapravo,njima je svaka druga treca utakmica losa ako se gleda cela ili preciznije receno te utakmice imaju jako lose periode.Ako se secaju ljudi nase utakmice na pripremama,kako smo se vratili nekom velikom serijom,e pa ovo im se upravo cesto desava i dan danas.Bilo da je to Francuska liga bilo da je to EL,doduse u EL redje.

 

Tu je nasa sansa,verujem i da ce se ovo desiti samo koliko ce nas voditi pre tog pada,koliko ce nas neke autodestruktivne petorke unazaditi...da li ce ta nasa serija biti za -4 npr ili -10.

Videcemo,da imamo 2 utakmice vise sa punim sastavom mozda bih se zbog ovog i nadao pobedi,ovako ako se ovakav splet i desi potrebno je da bude nasa prva utakmica kada se sve sleglo nakom dolazaka Vildoze i Nede.Verovatno je tesko da se oba poklope ali ne i nemoguce.

 

Motejunas je potencijalni X faktor,ukoliko on izbunari neke poene kao sto ume taman kada i odigras dobru odbranu nad ovakvom bekokvsom linijom ili dodje do ofanzivnog posle slicne dobre odbrane onda su sanse protivnika minimalne protiv Monaka.A mislim da je ovakv scenario vrlo moguc ako ga bude cuvao mlitavi Petrusev sa stavom ja sam NBA igrac ovo je samo faza moje karijere.

Sto se neke statistike tice,mislim da bi se ljudi iznenadili kada cuju da oni valjda vrlo malo trojki sutiraju na nivou EL,ili vrlo malo pogadjaju zaboravio sam.

2 minutes ago, Benito said:

Bukvalno imamo tri bolja defanzivca od Lazica ali cuvar vatre ce igrati do 50te, oborice sve negativne rekorde..

Na spoljnim pozicijama,koja?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nadam se samo da ne krećemo sa fred kremenko petorkom. I to bi bio napredak. Braneta ćemo sigurno gledati dosta jer mora neko da jaše Jamesa jbga. 

Kao sto vec pomenuh i prajm Branko bi imao problema da pridavi/dohvati Jamesa sa svojim T-rex rukama, a ovaj sada moze samo pogledom da ga isprati i da napravi 4 licne za 5 minuta.Dakle, njegovo mesto u rosteru je obesmisljeno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Monako često igra petorke gde su Lojd, Okbo i Džejms cuzamen na parketu.

Znači , ako postoji tekma gde Lazić ima smisla to je ova, mi sem njega nemamo igrača koji će da trči kroz blokove, odigra neki dinajl i sl. Poenta je da igra recimo sa Nedovićem i Vildozom i da ubode kad ga ostave u ćošku.

Jedan od ova tri beka će nas zatrpati i to je sigurno, ali njima x faktor budu Moerman, Motejunas, Braun

Ako uspemo da držimo neki priključak i Džejmsa bez, odnosno sa što manje  poena po cenu faula i bacanja on će ući u nervozu, krenuće u hero ball i onda je sve moguće.

U napadu strpljivo i da ide lopta, napraviće se negde rupa, ako budemo pokušavali 1-1 nemamo šanse, samo dva tri pasa i već su u problemu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pominjete Lazarevica kao 4orku... Mislim da to nije u Vladinim planovima, sem kao specijal ili situaciono.

Naime, nasa ofanzivna postavka je da cetvorke dosta napadaju sa posta/lakta, a tu Lazarevic na 4 ne donosi nikakvu prednost. Dalje, ideja je da 4orka moze da siri igru, da bi se pokrpili bagovi nase bekovske linije (mozda su i to razlozi nepostojece minutaze Ilica na pocetku sezone). Takodje, centri nam dosta 'grade', a 4orke i 3ojke skupljaju skokove, sto je opet minus za Lazarevica na ovoj poziciji. Na kraju, manjak defanzivaca na spoljnim pozicijama diktira Lazarevica na perimetru pa sve ovo gore i da ne vazi.

Naravno, situaciono Lazarevic ce se spustiti ponekad na 4, ako tako postave protivnika diktiraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...