Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ključ treće utakmice je u odbrani.

Mi moramo da poboljšamo igru u odbrani, da krenemo maksimalno agresivno (što Koljenšić nije dopustio u drugoj utakmici, pre svega u prvoj i četvrtoj četvrtini, kada smo bili u bonusu nakon 3 minuta igre).

Takođe, mora, ali prosto mora da se pojavi jedan visoki igrač.

Martin da mnogo brže rola nakon pika, da stvori bilo kakvu prednost.

Luka da konačno razbije taj strah od Lesora, da koristi svoj visoki bbiq, protiv igrača kome to, najblaženo rečeno nije jača strana.

Filip da prestane da igra neku svoju "privatnu" utakmicu, i da bude maksimalno koncentrisan na zadatke koje dobija.

Stručni štab da ne ograničava i ovako ograničen i limitiran roster (napadački) i da se napadne svim raspoloživim oružjem, na maksimalnom broju obrtaju, jer u slučaju dozirane minutaže, i odmaranju nosioca, po sistemu "svi po malo", bojim se da neće imati za sta da ih više odmara.

Edited by Thor
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nenadd said:

Jedina, ili jedina krupna stvar u kojoj je Zeljko nadmudrio Duska je to sto je vise verovao svojim igracima, sto je opet donekle razumljivo imajuci u vidu da ih je ovaj sam birao i trenirao evo vec drugu sezonu.

Sto se odbrane tice, ona je u dosta segmenata spremljena dobro, u drugoj utakmici smo konacno zatvorili Ledeja kontrolisuci stetu na Alenu, da je Mitar bio malo hrabriji i taj deo odbrane bi bio dobar. Panter je sacuvan korektno, Eksum sjajno i tu je solidan posao u odbrani pika uradio inace potpuno indisponirani Hasan. Nas problem pocinje sa menjanjem nekih zeljkovih setova i diskomunikacijom inace nervoznih Dobrica/Lazarevica i Mitra/Hasana/Filipa. U napadu smo stradali od sopstvene operisanosti za kreaciju i pravljenje prednosti 1na1, pre svih Dzonija i Dobrica, onda i Nedovica u G1. Pefi i Laza su svoje odigrali i sem minutaze koja je donekle uslovljena nema im se sta zameriti.

 

Ovi ofanzivni setovi koje Dusko forsira su sjajni, bolje nismo imali godinama ali dzabe kada u delo treba da ih sprpvedu igraci koji su blizi levelu Manrese nego Baskonije na koju je Dusko navikao, pritom nemaju samopouzdanja i skloni su overtinkovanju.

To je mozda i kljucna razlika u ovom duelu, nasa nervoza i njihovo samopuzdanje i konekcija sa trenerom.

Ocekivati od Duska da se u 65 godina prilagodjava nasim fizikalcima je nerealno, moze mu se zameriti sto nije bar probao da skrati rotaciju na 9 igraca pa da izrokamo ko ljudi nar neko vreme.

 

Na kraju, Dusku treba dati vremena i prostora da razjuri sve one koji ne mogu da ga prate, bas kao sto je Zeljlo napenalio kapitena i Dangubica onomad. Nakon toga cemo moci da mu sudimo.

Ovo sto gledamo ovih dana je samo klasicno srpska varijanta prespojavanja i cupanja sezone koja je izgubljena dovodjenjem Vlade/Raduljice/Jorovica letos.

 

Pa ipak, kao ekipu koja je pre mesec dana vec izgubila nakon 2:0, bilo bi interesantno staviti Partizan na slican test, da vidimo hoce li ostati hladni na svom terenu ako dodje do do or die pete utakmice. Verujem da bi nam jedna pobeda bila okidac za jos bolju partiju, mada smo ove sezone totalno nepredvidivi.

 

 

Potpuno se slažem sa ovim.

Sa druge strane tu se i poređenje ova 2 tima po kvalitetu završava.

Željko je svoje igrače birao, i izabrao proverene EL igrače, nosioce igre u svojim ekipama, igrače u punoj snazi, zamenio 2 najblaže rečeno osrednja krila, za 2 mnogo kvalitetnija. Kroz veliku minutažu od 30+ minuta, nosiocima igre je podigo samopouzdanje na max. Petorka Exum, Panter, Naneli, Ledej i Lesor je među 5 najjačih u EL. Zatim je, igrače uloga (Papapetru, Smajli , Avramović i Anđušić) "ubedio" da je baš ta uloga, ona koja najviše odgovara i njima i timu i za to mu treba skinuti kapu, jer to radi najbolje u Evropi. 

Sa druge strane, Duško je došao u jednu razbucanu ekipu od 15 igrača od kojih su mnogi neupotrebljivi za EL nivo. Poređenja radi, sva ova 4 igrača KKP koja sam stavio u zagradi, bi u KKCZ bili prve(eventualno Anđušić druga) opcije na svojim pozicijama na pocetku sezone.

Sa neba mu padaju Vildoza i Kampaco i podižu kvalitet ekipe za preko 50%.

Onda ide period kada trenira sa jednom ekipom, a utakmice u EL igra sa drugom, što je takođe problem. Pa povrede, i odsustva najbitnijih igrača.

 

Opet, sa druge strane, imao je vreme od marta meseca da definiše uloge u timu, da ubedi igrače da ih prihvati i napravi jednu celinu koja liči na nešto.

Bojim se da to nije urađeno ili bar ne deluje iz publike da jeste. 

Svakako, jedva čekam treću utakmicu. Tu će se videti od čega su satkani igrači, a i trener pre svega, jer je sad pritisak najveći mogući.

Edited by Thor
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Thorom, sad ekipa treba da pokaže da li ima i kakav ima karakter. Desetak godina unazad nismo ni mi navijači bili u ovakvoj situaciji. Sad će biti tu na svom terenu što će biti sa jedne strane dodatni pritisak ali sa druge strane i najbolje mesto da pokažu da mogu do preokreta. Ako probijemo tu barijeru i dobijemo u nedelju, siguran sam da idemo u majstoricu. 

Edited by Čočo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nista nije gotovo, pogledajmo Virtus npr, gubili su 2:0, jos skandalozan kraj druge utakmice, poljuljani samo tako, i evo sabrali su se i dobili dve utakmice i sada je sve otvoreno, sanse 50/50 rekao bih.

 

Ali nece to samo od sebe da dodje, mora malo da se stegne odbrana, ja ocekujem zaista da mi sutra budemo bolji, ali se istovremeno plasim i Partizanove suterske rapsodije, jer realno ni ovo sto su oni pokazali nije njihov maksimum.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dusko me razocarao u prva dva meca, ali ne teram ga iz Zvezde, makar bilo i 3:0, sve to vodim pod "nije selektirak ekipu". Bas zelim da vidim kako ce izgledati ako sledece sezone on sam selektira tim po svom ukusu. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Spooky said:

 

Sjajan intervju, Covke dobro pamti sve, sve sto bilo je... :23:

Nisam gledao ali sam procitao vest, i ako je dobro citiran u njoj onda je izrekao par lazi... tako da, ili nema dobro pamcenje ili je prosto <cenzurisano*>.

 

 

*da ne padnem pod novi kriterijum forumskog sudjenja 🙂 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Markoss said:

Dusko je dosta bolji trener od Trinkijerija, nemojte se sprdati i porediti ih. 

Uvek je tudje sladje.

Ljudi zaboravljaju kako je Trinkija resavao Tomic sa sve Filipeom i Lejup from d midzet epizode, a da nas je Radonja kada je mogao da napravi kontinuitet odjavio zarad jos veceg ludaka od gazde i tamo zestoko fejlovao.

 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Dusko je dosta bolji trener od Trinkijerija, nemojte se sprdati i porediti ih. 

 

ja to ne umem da procenim ali bih voleo da vidim kontinuitet i u strategiji i kod ostanka igraca koji nam vrede, to nikada nije bilo lose, nigde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bice ovo bas bas tesko okrenuti.

Komsije prosto imaju dosta talentovaniji tim i kontinuitet. (Vec elaborirano)

Sasne postoje ako mi, tradicionalno, investiramo svu energiju u odbranu i iz toga gradimo napad. Sto bi rekli: hard difenz, tranzisn ofens. 

 

Ja ne mogu skontati ove sto sad teraju Duska. Sigurno ima gresaka, svako ih ima. Igrali smo dobar basket sa njim, odlicna serija pobeda. Naravno da je bilo padova. Ali covek nije selektirao ni jednog igraca. Umalo Polonara da dodje i to je to (ok jasno da Facua ne bi niko odbio).

 

Sve u svemu, puna podrska treneru i igracima, pa sta bude!

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako mozemo dovesti boljeg trenera od Duska onda naravno da to treba iskoristi. Isto vazi i za bilo kojeg igraca. Ali se plasim da nam izbor trenera nije neki i da je u takvoj situaciji najbolje zadrzati Ivanovica, protiv cega ne bih imao nista. Ozbiljan trener i ozbiljno ime, neko koga ce igraci da slusaju, a i Covic. Cisto sumnjam da bi Dusko pristao da udje u sezonu sa rosterom sa kojim je usao Jovanovic. Da bar zadrzimo istog trenera, kad vec po svemu sudeci glavne igrace necemo opet zadrzati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LightWeight said:

Mislim da bi najbolje bilo da Duško smanji rotaciju i ove 3 poslednje utakmic(ako ih bude) odigra sa 8 igrača pošto ostali nemaju kvalitet i samo prave stetu kad udju u igru. 

 

 

Nemamo mi 8 igrača koji imaju kvalitet da pariraju Partizanu. 

 

Zapravo imamo ih četvoricu i to Argentince, Nedovića i Petruševa, pri čemu su Vildoza i Petrušev daleko od neke top forme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

– Biće teško, kao i svaka utakmica finalne serije. Partizan igra sa puno samopouzdanja, iskoristili su prednost domaćeg terena, imali u pojedinim igračima poput Smailagića i Anđušića dodatne adute. Mi, sa druge strane, moramo da damo maksimum u onome što smo igrali najbolje ove sezone, a to su izuzetno jaka odbrana, tečan napad i velika energija – rekao je Ivanović, prenosi klub.

– Molim ih samo da navijaju sportski i korektno, da ne bacaju ništa na teren, da ne vređaju nikoga, da zaista pokažemo da smo drugačiji i da nam pomognu isključivo navijanjem sa tribina – rekao je Ivanović.

 

  • Like 8
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cavani said:

Uvek je tudje sladje.

Ljudi zaboravljaju kako je Trinkija resavao Tomic sa sve Filipeom i Lejup from d midzet epizode, a da nas je Radonja kada je mogao da napravi kontinuitet odjavio zarad jos veceg ludaka od gazde i tamo zestoko fejlovao.

 

 

A naš Ćoki divni statista i nemi posmatrač dok nas zli Radonja ponovo odjavljuje. Nemojmo se lagati.

 

Branite Ivanovića njegovim delima a ne napadima na legendu kluba. Valjda ima materijala.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kontra said:

 

A naš Ćoki divni statista i nemi posmatrač dok nas zli Radonja ponovo odjavljuje. Nemojmo se lagati.

 

Branite Ivanovića njegovim delima a ne napadima na legendu kluba. Valjda ima materijala.

Ne napada ga niko, citaj sa razumevanjem.

Ivanovic je tu voljan da nas trenira, Radonjic nije pa se bezveze i priziva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sudiće sudija Javor. Često skandiraju sudiji Javoru vrlo nekorektno. Ja ih molim da to ne rade, jer je čovek korektan. Bez obzira na to šta smo imali pre godinu, odnosno dve godine, čovek je korektan. Naime, korektno – pošteno sudi – rekao je Čović tokom gostovanja u jutarnjem programu na TV Prva.

Covke poceo da izgladjuje odnose po regionu. 🤝🏻 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da ga niko neće gađati ili vređati jer će biti ispražnjena hala 99% ako se to desi.

Mada mislim da je ova moja nada uzaludna, gubimo 2:0 i već vidim da će krenuti bacanje upaljača i gvozdenjaka kod prve greške.

Edited by Урош19
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Урош19 said:

Iskreno se nadam da ga niko neće gađati ili vređati jer će biti ispražnjena hala 99% ako se to desi.

Zasto bi to radili? Covek je korektno sudio na nekoliko nasih poslednjih utakmica.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Zasto bi to radili? Covek je korektno sudio na nekoliko nasih poslednjih utakmica.

Finale abe, derbi, gubimo, budala uvek ima pa me zbog svega toga ne bi čudilo. Ne kažem da će neko od nas ovde to raditi ali kao da ne znaš kakvih sve bude u publici na derbijima, dođu ljudi isključivo da bi vređali i izbacivali neke svoje frustracije.

 

Jedino sam siguran da neće biti nekog sranja ako budemo vodili većinu utakmice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...